Skocz do zawartości
zapsu

Zestaw stereo do 4k zł salon 30 m2.

Rekomendowane odpowiedzi

  No wlaśnie nie dalej jak w ubiegłym tygodniu rozkręcilem w celu sprawdzenia, mały monitorek, Genelec 6010A i okazalo się, ze tam toroidalny transformator, wzmacniacze (oddzielne na każdy głośnik) oraz zwrotnica zajmują więcej miejsca niż glośniki:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pmcomp napisał:

 Nexton M-100 przynajmniej wygląda na "poprawnie".

Bo to stary model. Electrinio to czasy "nowożytne", w których STX zainwestowało w większą rozpoznawalność marki i pojawiły się prawda recenzje. A jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała oryginalna zwrotnica moich Tandberg Studio Monitor. Produkcja koniec lat 70-ych:

 

Z7F8Uu.jpg&key=b3b3902373a115d566c9c015c

 

A tak inne zwrotnice tego producenta w niższych modelach:

$(KGrHqN,!lEFIB!Il%2BGpBSE6lIq%2Bbg~~60_

IMG_2966.JPG

 

SABA 1300 professional z 1978 roku:

6kWEUS.jpg&key=3630892e2641780167d0711e2

 

 

Wszędzie cewki umieszczone prawidłowo. Jak napisałem. Kolumny trzeba umieć projektować. A w Chinach się ... "produkuje" ;) .

 

A teraz poszukajcie sobie zdjęć zwrotnic innych polskich, uppps ... chińskich producentów. Bardzo pouczające.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

... tylko chciałem sprawdzić wiedzę mohera...

 

Twoim problemem jest megalomania, widzisz nigdy nie pisałem , że jestem znawcą w każdym calu, tylko ja nie mam z tym problemu, bo nie muszę się znać, mnie interesuje to co słyszę i widzę w sposób odpowiedni dla mnie. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gandalf2305 napisał:

Uważam, ze dobrej jakości zwrotnica to 70% jakości kolumny, 20% to głośniki i po 5% to wewnętrzna konstrukcja pudla reonansowego i jakość kabli zastosowanych do połączeń.

Słyszałem, ze temat zwrotnic to temat rzeka i ze drozej nie zawsze znaczy lepiej, ale przyznam ze nie przypuszczalem, ze aż tyle warta jest zwrotnica.  

Teraz juz rozumiem czemu WLM wpakowal do (bodaj) Scali głośniki Visatona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,myślisz że kolegę,który zakładał tu temat,interesują Twoje zdjęcia ? ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Tak wyglądała oryginalna zwrotnica moich Tandberg Studio Monitor. Produkcja koniec lat 70-ych:

 

Z7F8Uu.jpg&key=b3b3902373a115d566c9c015c

 

A tak inne zwrotnice tego producenta w niższych modelach:

$(KGrHqN,!lEFIB!Il%2BGpBSE6lIq%2Bbg~~60_

IMG_2966.JPG

 

SABA 1300 professional z 1978 roku:

6kWEUS.jpg&key=3630892e2641780167d0711e2

 

 

Jak napisałem. Kolumny trzeba umieć projektować. A w Chinach się ... "produkuje" ;) .

Aaaaalllleeeee, Tandberg to klasa sama w sobie !!! Wiem coś na ten temat bo kiedy otworzyłem swojego TR2055 to, pomimo jego 40 lat, Wewnątrz porządek jak w ,,pruskiej armii,, i chyba nawet w obecnie produkowanych  ampli nie jest tak ,,ŁADNIE,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poruszylismy jedynie temat poprawności rozmieszczenia i ułożenia cewek. Wpadki zdażają sie nawet uznanym producentom. Dzieje się tak gdy szefem inżyniera jest księgowy.

Zupełnie innym zagadnieniem jest jakość użytych elementów. Praktyką jest gdzie w kolumnach za kilkadziesiąt lub i sto tysięcy złotych elementy zwrotnicy kosztują 100 zł. Temat wałkowany często na audiostereo.pl . Tu juz rządzą księgowi.Oczywiście nie jest to regułą. Ale coraz częściej wyjatkiem są te wspaniałe konstrukcje, które grają jak graja bo sa poprawnie zaprojektowane i zbudowane z bardzo dobrych elementów.

Dlatego często bardzo łatwo i tanio jest poprawić brzmienie swoich kolumn poprzez wymianę elementów zwrotnicy na lepsze. Kondensatorów i rezystorów. Plus wymiana okablowania wewnętrznego. I to nawet bardzo drogich listowo kolumn.

 

Można tak? Firmowo? Od samego początku? bez oszczędności? Czemu nie, skoro jest klient, który za to zapłaci?

kaiser-kawero-classic.png

 

crop__167075__1600.jpg

 

Szkoda, że nie widać cewek:

crop__106564_t1__1680.jpg

 

https://www.kaiser-acoustics.com

 

Niestety nie kosztuja 2.000 zł. Chociaż ... a może stety?

Cena od 55.000 do 80.000 ... Euro.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Xisiek napisał:

Słyszałem, ze temat zwrotnic to temat rzeka i ze drozej nie zawsze znaczy lepiej, ale przyznam ze nie przypuszczalem, ze aż tyle warta jest zwrotnica.  

Teraz juz rozumiem czemu WLM wpakowal do (bodaj) Scali głośniki Visatona.

Jak pisałem wcześniej, do KD używam WYŚMIEWANYCH polskich Diora Polaris 300. Tyle tylko, że pokusiłem się o całkowitą wymianę zwrotnic oraz wewnętrznego okablowania. No i teraz chcialbym widzieć miny tych którzy wyśmiewali te kolumny(po odsłuchu oczywiście). Ja nie zamieniłbym ich na fabrycznie nowe kolumny w przedziale do 4-5 tys zł. Nie znaczy to że nie ma lepszych, ALE.... . Teraz oprócz mocy(300W) mam także jakość. Konstrukcja zwrotnicy to wspólny pomysl jednego (nieżyjącego już niestety) starszego pana, zajmującego sie naprawą sprzętu lampowego, i mojej skromnej osoby. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...