Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2017: Telewizor LG Signature W7 – „Najlepszy z najlepszych” na CES 2017

Rekomendowane odpowiedzi

CES 2017: Telewizor LG Signature W7 –  „Najlepszy z najlepszych” na CES 2017

Podczas targów CES® 2017 firma LG Electronics zdobyła ponad 90 nagród, w tym tytuł Best of the Best za rewolucyjny telewizor LG OLED SIGNATURE W7 w konkursie Engadget CES. Oprócz tego model W7 oraz lodówkę LG Smart InstaView™ doceniono w kategorii Best of Show. Poza wyróżnieniami od mediów z całego świata, firma LG otrzymała 21 nagród za innowacje CES Innovation Awards przyznawanych przez stowarzyszenie CTA™ (Consumer Technology Association) urządzeniom AGD, domowej rozrywki oraz mobilnym.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że LG zrezygnowało z 3D. Co do nowych TV SUHD NANO LG to jak dobrze pamiętam w roku 2015 65UF950V też był NANO, więc jak sądzę to model 65SJ9500 to taki następca modelu z 2015 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, LG nazywa Nano Cellami QD on the LCD, czyli praktycznie filtr barwny z QD
Skutkuje to m.in., tak jak w przypadku telewizorow Samsunga, wzrostem katow, przy ktorych obraz nie traci nasycenia kolorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstępna specyfikacja LG SUHD : http://www.lg.com/us/tvs/lg-65SJ9500-4k-uhd-tv http://www.lg.com/us/tvs/lg-65SJ8500-4k-uhd-tv http://www.lg.com/us/tvs/lg-65SJ8000-4k-uhd-tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KKLOS, nie pamiętasz za dobrze, bo UF95 nie ma kropek kwantowych, tylko Color Prime, który nie jest kropką kwantową, lecz warstwą specjalnego luminofora dającą poszerzenie palety kolorów. Modele UF95 i UH95 mają niewiele różnicą się ów warstwę. W UH95 ta warstwa jest grubsza, co dało wzrost DCI-P3 z około 89% do około 91% i tyle LG było wstanie uzyskać z tej technologii. Dlatego LG wróciło do kropek kwantowych, które udoskonaliło. Owszem, w roku 2015 LG podczas prezentowania oferty nowej serii TV wspomniało o kropce kwantowej, ale tylko w jakimś jednym modelu, chyba UF94, którego w Polsce nigdy nie było. Nie wiem nawet gdzie on się pojawił, ale chyba w niewielkiej ilości krajów. W każdym bądź razie ja tego TV nigdzie w internecie nie uwidziałem. Jeśliby Nano Cell od LG było prawie tak dobre, jak tegoroczna kropka kwantowa Samsunga, to byłoby świetnie, ale mam duże wątpliwości, bo przykładowo LG nie chwali tej technologii, jako zwiększającej kontrast. W komunikacji marketingowej chwalą się tylko kolorami, chociaż nie podają żadnych danych w tym zakresie, i zwiększonymi kątami widzenia- w tym przypadku podają dane. Jakkolwiek wspominają bez żadnych \"emocji\" o udoskonaleniu Ultra Luminance, która zwiększyła jasność. Ale to tylko jedno zdanie, czyli wzrost może być nie za duży, czyli jasność (HDR) wciąż może być bardzo wstydliwa w porównaniu do TV LCD konkurencji. Chyba matryce IPS są tak trudne do implementowania w nich dobrego HDR. Ale zobaczymy po testach, co dokładnie daje LG Nano Cell, czyli jaka będzie szeroka paleta kolorów, kontrast i jasność szczytowa. Na pewno cieczy odejście od technologii słabego Color Prime-u i powrót do udoskonalonej kropki kwantowej. Cieszy też, że najwyższa seria LCD od LG będzie mieć z powrotem 4 HDMI oraz np. mocniejszy dźwięk, bo będzie aż 6 głośniczków po 10W każdy. Mnie jednak zdecydowanie najbardziej do gustu przypadł model OLED C7. B7 też może być, ale C7 nieco ładniejszy, bardziej premium. Niestety ja nie jestem wstanie dać za TV takie pieniądze. Nawet gdybym miał, to raczej bym nie dał, bo mam swoją ocenę, ile może maks. kosztować TV premium. Szkoda, że LCD LG mają tak słabą czerń, jasność szczytową i fatalne podświetlenie, bo wygląd UH95 i SJ95 jest wyśmienity. Wcale nie gorszy od B7, a nawet C7, Dlatego bardzo jestem ciekaw w jakim stopniu Nano Cell poprawi jakość obrazu w wyżej wymienionym zakresie.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw tego LG z Nano jak wypadnie w testach. Obawiam się jednak że pod względem kontrastu i czerni nie dorówna raczej Samsungowi KS.

No i nie mogę doczekać się Panasonica na nowym panelu IPS z kontrastem 1:Miliona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewien w 99%, że LCD IPS od LG nawet z technologią Nano Cell nie dorówna kontrastowi, nie mówiąc już o jasności szczytowej (bo jasność SD może być już bliska), TV LCD Samsunga, ale mam nadzieję, że modele 2017 roku z kropką kwantową będą wyraźnie lepsze pod tym względem wobec ubiegłorocznych. Może jest to już ten czas, gdy LG uzyska wyraźną poprawę w swoich LCD-ekach w zakresie kontrastu i czerni oraz jako takiej jasności szczytowej, ażeby było to więcej niźli głównie tylko przetwarzanie sygnału HDR. Zresztą LG twierdzi, że wprowadza kropkę kwantową do swoich tegorocznych LCD-ków po to, aby móc konkurować z TV premium Samsunga. Czyli stawiają sobie wysoko poprzeczkę głosząc, że z Samsungiem będą konkurować LCD-kami, a nie OLED-ami, więc może ta poprawa jakości obrazu będzie realna, a nie tylko marketingowa. 

Natomiast, jak właśnie głosi Panasonic da się jednak zrobić bardzo dobą matrycę w technologii IPS. Jeśli jeszcze tylko te matryce będą mogły mieć grubość poniżej 8, 7 milimetrów (bo moim zdaniem wygląd TV jest równie ważny, co jakość obrazu), to dla mnie osobiście takie TV będą mogły być równorzędną alternatywą dla OLED-ów. Kontrast jest prawie taki sam, i to raczej bez przymrużenia oka, a odpadają istotne wady technologii OLED. Na te jednak TV chyba poczekamy jeszcze z kilka lat (2-4?).

Wygląda więc na to, że jednak technologia LCD wciąż może być rozwijania w kierunku tworzenia TV bardzo dobrych, może nawet za jakiś czas prawie idealnych (Samsung trochę też to potwierdza już teraz najbardziej, bo w praktyce, chociaż oni na razie pokazują niekończącą się ewolucję w tym kierunku). A to jeszcze nie wszystko, bo na horyzoncie jest jeszcze technologia mikro diod, aczkolwiek to już nie są matryce LCD. 

Edytowane przez WPPP
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...