Skocz do zawartości
loky

Czy zmiana temperatury barw zaprzepaszcza kalibrację?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że mam skalibrowany telewizor, ale z czasem dochodzę do wniosku, że 'temperatura barw' 'ciepła1' bardziej mi się podoba od 'ciepła2' którą ustawiono przy kalibracji - czy mogę to przełączyć, czy w ten sposób zaprzepaszczę całą kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz przy "kalibracji" ustawiona temp barwowa predefiniowana przez producenta to znaczy, że nie masz kalibracji tylko ktoś zrobił jej namiastkę.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Xisiek napisał:

Jeśli masz przy "kalibracji" ustawiona temp barwowa predefiniowana przez producenta to znaczy, że nie masz kalibracji tylko ktoś zrobił jej namiastkę.

W Samsungu np. trochę inaczej z tym jest, bo temperatura barwowa to jedno - Cool / Standard / Warm1 / Warm2, bez możliwości edytowania, a 'Colour Space' można ustawić na Custom i tam zmieniać wartości dla poszczególnych kolorów - Red / Green / Blue / Yellow / Cyan / Magenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, dzięki.

Xisiek, na razie niczego nie mam, to jest pytanie teoretyczne. Jeśli w telewizorze w każdym trybie obrazu (isf i kino też) jest konieczne ustawienie którejś z opcji ciepły1, ciepły2 itd., to coś kalibrujący musi ustawić. Tam nie ma 'off''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największym uproszczeniu kalibracja oznacza optymalne wymieszenie trzech składowych - r g b, a to wpływa na temp. barwowa właśnie. 

Od strony technicznej jeżeli nie ma ustawienia własne, to najpewniej po kalibracji zmiany zapisuje tv w danym banku, który był aktywny. Ale to już Maciek powinien potwierdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

Jeśli masz przy "kalibracji" ustawiona temp barwowa predefiniowana przez producenta to znaczy, że nie masz kalibracji tylko ktoś zrobił jej namiastkę.

Niekoniecznie. Kalibracja mogla być nałozona na jeden z trybów fabrycznych.

1 godzinę temu, Fjubens napisał:

W Samsungu np. trochę inaczej z tym jest, bo temperatura barwowa to jedno - Cool / Standard / Warm1 / Warm2, bez możliwości edytowania, a 'Colour Space' można ustawić na Custom i tam zmieniać wartości dla poszczególnych kolorów - Red / Green / Blue / Yellow / Cyan / Magenta.

Nie tylko w Samsungu. Z tego co pamietam w SONY też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

Niekoniecznie. Kalibracja mogla być nałozona na jeden z trybów fabrycznych.

Właśnie to później napisałem :D Sprawdziłem u siebie, w starym tv mam "własne" , natomiast w drugim tak jak koledzy pisali, nie ma już pustego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...