Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poza OLED LG z najwyższej półki nie ma nic z 3D ?
Szukam czegoś ze średniej typu Samsung KU6000 (ze względu na ceną) lecz w 70" i z 3D. Jakaś opcja ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W studiu opracowań firmy Panasonic zrobili fotki typowej matrycy IPS vs tej nowo opracowanej IPS z kontrastem milion do jednego, tym niemniej można zobaczyć jaką czerń mają typowe IPS-y w nocy :

review_170119_panasonic_02.jpg

review_170119_panasonic_01.jpg

panasonic_panel001.jpg

http://www.stereosound.co.jp/review/article/2017/01/19/53125.html

http://www.phileweb.com/news/d-av/201701/19/40376.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDY się coraz lepiej przyjmują, to i konkurencja łaskawie ruszyła d***. Powinniśmy wysłać tort albo jakieś goździki do LG ;D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo ciekawią te nowe Ipsy od Panasonica, a szczególnie ich cena z jaką wejdą do sprzedaży. Jeśli będzie rozsądną dorzucam się do tych goździków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym jadę na konwencję Panasonica to zobaczymy czy w ogóle to będzie zastosowane w konsumenckich tv. Grubo by było... wtedy wszystkie mogą być na IPS ;p Tylko dziwne, że tutaj LG nie robi czegoś podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest jeden z najważniejszych tematow, o który warto "pomęczyć" przedstawicieli Panasonica - szczególnie o wdrożenie do rynku konsumenckiego (mam nadzieję, że tu też znajdą zastosowanie te nowe panele), czas oraz poziom (czy tylko "hi-end" czy też mid range), spodziewane ceny - może się pochwala nieco. 

A na koniec łyżka dziegciu- dlaczego niemal wszyscy producenci robią aktualizacje tv 4k z 2015 do HDR 10 (nawet dla budzetowych modeli na IPS !!) a Panasonic mając tv z kontrastem  mogącym latac nawet ponad poziom 50 000:1 nie (zrobili tylko dla CX800). Taka firma, wstyd ! Niech się tłumacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja nr 2 Panasonic TX-65DX900 to drugi tv w moich rękach i stwierdzam ,że ten LCD ma sporo wad .

Ale na tym forum nikt tego głośno nie podkreśla .

1. Watraki słyszalne wieczorem

2.Szklana przednia osłona matrycy - odbija dosłownie wszystko- nawet w nocy przy zgaszonym świetle -jak się ruszam .

3.Dyski 3TB NTFS nie chciał mi czytać ?

4. Sam HDR w MAdMax sceny pustynnego nieba banding,nocne sceny banding . HDR przy wjeździe w burze pisakową stroboskop nie do wytrzymania (masakra) .

Musiałem użyć trzech nastawień HDR żeby ten film oglądnąć . Film był zasysany z NAS-a więc rendera nie włączałem ale i to uczynię .

HDR w tym filmie to mocno sztuczny obraz a sam film ... ,nie skupiałem się nad tym czymś .

5 . W ciemnych scenach  nie widać co się dzieje -co z tego ,że ma wygaszanie jak i kontrast duży ale mała informacja w czerni .

6. Materiał jest często przepalony i tego nie da się niczym wyregulować i odwrotnie w ciemnym (tak jakby kamera miała 10EV a nie 17 )- nie da się sensownie wyregulować .

Są dwie opcje ;materiał BluRay jest tak kompresowany ,że jest lipa w ciemnych scenach albo TV nie radzi sobie takimi scenami gdzie jest potrzebna dynamika duża !!!

7. Film z automatu ustawia podświetlenie i kontrast na maxa + przestrzeń 2020 a ta jest za cukierkowata i ja ustawiam natywna lub DCI .

8. Nie czyta wszystkich formatów prawidłowo z NAS-a czasami się zacina ,przewijanie do przodu masakra jakaś . Mój MPCHC+Mad "tnie" wszystko .

9. Obraz z satelity niestety przy 65" i jakości HD jest  już za słaby na teraz , a jak jest film 2,39:1 to ten tv nadaje się do małego pokoju lub sypialni .

10 Upłynniacz ja widzę , ale nie ma tragedii .

Dam temu telewizorowi jeszcze 2-3 dni i odszczekam wszystko jak uda mi coś poprawić .

Filmy do testu

MadMax HDR,UHD,Grawitacja,BBC Earth ,Samsara,Elyizjum UHD,Sully

 

 

 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, VETO napisał:

Panasonic TX-65DX900 to drugi tv w moich rękach i stwierdzam ,że ten LCD ma sporo wad .

Ale na tym forum nikt tego głośno nie podkreśla .

 

 

Bo tu nie lubią tych, co piszą prawdę nt. telewizorów. Fala hejtu momentalnie sie rozlewa. Tu są WYŁĄCZNIE ZADOWOLENI użytkownicy zakupionych telewizorów :).

Kupiłeś TV za kilka czy kilkanaście tysięcy i jak tu się przyznać "do porażki"? Typowe.

Dnia 19.01.2017 o 12:06, Gmeru napisał:

W lutym jadę na konwencję Panasonica to zobaczymy czy w ogóle to będzie zastosowane w konsumenckich tv. Grubo by było... wtedy wszystkie mogą być na IPS ;p Tylko dziwne, że tutaj LG nie robi czegoś podobnego...

 

A po co LG ma robić? Oni robią w OLEDach. W LCD są bardzo słabi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, VETO napisał:

Pozycja nr 2 Panasonic TX-65DX900 to drugi tv w moich rękach i (...)

5 . W ciemnych scenach  nie widać co się dzieje -co z tego ,że ma wygaszanie jak i kontrast duży ale mała informacja w czerni .

6. Materiał jest często przepalony i tego nie da się niczym wyregulować i odwrotnie w ciemnym (tak jakby kamera miała 10EV a nie 17 )- nie da się sensownie wyregulować .

Są dwie opcje ;materiał BluRay jest tak kompresowany ,że jest lipa w ciemnych scenach albo TV nie radzi sobie takimi scenami gdzie jest potrzebna dynamika duża !!!

1) A kolega oglądał oryginalne wydanie na płycie UHD 4K? 

2) Detale w czerniach są jeszcze większym problemem w Oledach

3) 17 ev ??  - chyba się coś koledze źle wpisalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 . Niestety nie mam ,ale to nie problem 2-3 dni i to sprawdzę na oryginale Ale jak policzę -to ten film ma 57GB w 4:2:0 10 bit bt2020 ,UHD 23,976 tak naprawdę to on jest bardziej kompresowany niż BluRay 2. Na tym polega cała zabawa ,żeby to było widoczne a nie zlewka - teraz myślę czy materiał kiepski lub tv albo jedno i drugie ? 3 . EOS 700 ma + - 16EV tak myślę iż RED lub Panavision ciut lepiej zbierają (tu mam na myśli surówkę) . Mam film Anioły i Demony jakiś masterowany UHD sceny są za ciemne i nic nie widać oraz jak wchodzi biel to są poprzepalane . Nie da się tego filmu ustawić na DX900 przypuszczam ,że na żadnym innym też . Jeżeli ten TV pokazuje pazura to proszę napisać na jakim materiale filmowy i dokładnie które sceny (trudne ciemne sceny mnie interesują ) ? Mogę nastawić dziwną gammę - tego jeszcze nie robiłem -pod filmy niedoświetlone i o niskiej dynamice tonalnej . Posiadam zabawki do regulacji i softy . Przeproszę jak się z czymś pomylę, ale coś mi -jak zwykle- nie odpowiada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdź na oryginale - powinno być jak najbardziej ok. Strumień w 4k uhd jest mniejszy bo kodek jest inny (b.efektywny)

2) ten eos ? http://www.optyczne.pl/237.8-Test_aparatu-Canon_EOS_700D_Zakres_tonalny.html

szczytowy dxl ma deklarowany zakres aż 15 ev, więc w wysokiej jakości robi pewno ok. 13 dzialek, użyta min. w Mad Maxie Arri Alexa (do części scen) leci na jakieś 14 czyli adekwatnie 12 ev

3) jeżeli oglądasz materiał 4k UHD HDR to już nie korzystasz z gammy - być może dlatego masz dziwne efekty na ekranie że coś nagrzebales sobie w ustawieniach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Możliwe i tu przeproszę jeżeli tak będzie - ale sprawdzę za 2 dni ! 2. Przepraszam ale nieprecyzyjnie napisałem EOS C700 to trochę droższa kamerka :-) .Jak ktoś pracuje na materiale -to albo dusi dynamikę albo wyciska- po to jest surówka i walka nad nią . http://www.red.com/products/weapon-8k oni chwalą się 16,5 działek . Mam 8 programów do surówek i każdy otwiera w dla siebie specyficzny sposób ,patrzę na DxO czasami ,mam też ich program :) I tu np. Fujifilm RAW tak beznadziejnie chodzący silnik do pracy męka , ale wyciska soki najlepiej z materiału od Fujifil ! A te już nie :ACR,LR,DxO,Capture One Pro ,PS . 3. Nie korzystam ze swojej gammy ,lecz zastanawiam się czy coś po swojemu zrobić . Film Anioły i Demony tam jest z 8-9ev to jest nie do ustawienia film ,nic nie daje wygaszanie minimum ,średnie czy max a im większe tym gorzej . A tak na marginesie to ten film i scena z burzą pisakową jest bardzo ale to bardzo oczo-atakująca , tempo scen i błyski + HDR na maxa . jJa to oglądałem w ciemności i nie czułem się komfortowo ,również dla każdego członka z rodziny !!! Tu powinna być informacja przed filmem UWAGA UWAGA ... coś czuję ,że jakieś prawo do tej treści wejdzie ,nie może być 3000-5000 nitów i dzieci oraz my dorośli oglądają taki stroboskop ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem w podpunktach i znowu zlane jest w jeden tekst ? Mam print Screena :-) moderatornia zróbcie coś nie mogę cytować ,zero znaczków ,kursyw - nie lubicie mnie ? A co do DX900 2x się wyłączył po dość długim oglądaniu 9h . Samsara z dysku 500GB(ten czyta) brak dźwięku , DJango z NAS zacina, Grawitacja nie idzie z USB i NAS , Prometeusz z cda.pl wersja rozszerzona zatrzymał się (wspomnienia jak była mała - zatrzymał się ) tych filmów jest więcej z problemami . Na szczęście jest MPC-HC +mad :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochamy Cię ale widocznie forum nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 13:10, VETO napisał:

5 . W ciemnych scenach  nie widać co się dzieje -co z tego ,że ma wygaszanie jak i kontrast duży ale mała informacja w czerni .

6. Materiał jest często przepalony i tego nie da się niczym wyregulować i odwrotnie w ciemnym (tak jakby kamera miała 10EV a nie 17 )- nie da się sensownie wyregulować .

7. Film z automatu ustawia podświetlenie i kontrast na maxa + przestrzeń 2020 a ta jest za cukierkowata i ja ustawiam natywna lub DCI .

Taki stary wyjadacz jak ty powinien chyba wiedzieć, że wystarczy przesunąć trochę kontrast lub jasność, by przekonać się czy to w filmie brakuje detalu, czy telewizor go nie pokazuje :) Bo w moim teście nie zjadał ani jednego odcienia czy tu, czy tam. Kontrast i podświetlenie, to norma przy HDR, przecież to fundamentalna zasada działania, a filmy z HDR w kontenerze DCI to skąd Pan ma? Bo nie ma w obiegu takich masterów do Ultra HD...

Może trzeba by wyregulować jakoś poprawnie ten TV, a potem rozpisywać tę litanie nieistniejących problemów. Z resztą nawet nie trzeba się nawet na tym specjalnie znać. Reset do fabrycznych + tryb "prawdziwe kino" i większość problemów się rozwiąże.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, VETO napisał:

1. Możliwe i tu przeproszę jeżeli tak będzie - ale sprawdzę za 2 dni ! 2. Przepraszam ale nieprecyzyjnie napisałem EOS C700 to trochę droższa kamerka :-) .Jak ktoś pracuje na materiale -to albo dusi dynamikę albo wyciska- po to jest surówka i walka nad nią . http://www.red.com/products/weapon-8k oni chwalą się 16,5 działek . Mam 8 programów do surówek i każdy otwiera w dla siebie specyficzny sposób ,patrzę na DxO czasami ,mam też ich program :) I tu np. Fujifilm RAW tak beznadziejnie chodzący silnik do pracy męka , ale wyciska soki najlepiej z materiału od Fujifil ! A te już nie :ACR,LR,DxO,Capture One Pro ,PS . 3. Nie korzystam ze swojej gammy ,lecz zastanawiam się czy coś po swojemu zrobić . Film Anioły i Demony tam jest z 8-9ev to jest nie do ustawienia film ,nic nie daje wygaszanie minimum ,średnie czy max a im większe tym gorzej . A tak na marginesie to ten film i scena z burzą pisakową jest bardzo ale to bardzo oczo-atakująca , tempo scen i błyski + HDR na maxa . jJa to oglądałem w ciemności i nie czułem się komfortowo ,również dla każdego członka z rodziny !!! Tu powinna być informacja przed filmem UWAGA UWAGA ... coś czuję ,że jakieś prawo do tej treści wejdzie ,nie może być 3000-5000 nitów i dzieci oraz my dorośli oglądają taki stroboskop ?!

A tak C700 to już wiadomo- Canon podaje 15 ale to raczej na wyrost (autorski format, coś dziwne kolory wychodzą) - 14 jest realne bo taką wartość też podają (-2ev dla dobrej jakości). Mnie natomiast ciekawi, że zapis podają 10/12 bit. A Red i owszem chwali się chyba najwyższym wskaźnikiem na matrycy 8k Hellium, ale to ponoć lekko zmodyfikowana 6k Dragon - http://www.reduser.net/forum/showthread.php?147771-Helium-Dynamic-range/page2

Anioły i Demony to stary film więc jako benchmark bym go raczej nie traktował. A co do HDR walacego po oczach - już kiedyś pisałem, dla mnie osobiscie obowiązkowo powinien być w każdym tv tryb HDR night i tyle.  Przeciez 300 - 400 nit w ciemnym otoczeniu może powodować spory dyskomfort, a cóż dopiero poziomy rzędu 700-1000 nit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Nowy artykuł o wadach i zaletach OLED-a

404

O samych (dyskusyjnych) wadach.

Na podstawie najtańszego oleda na rynku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, loky napisał:

404

O samych (dyskusyjnych) wadach.

Na podstawie najtańszego oleda na rynku.

Poniżej jeszcze wyszłą jakaś sprawa z podświetlaniem (kliknąć na odnośnik nad postem) :

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyszłą, wyszłą, ale że na wszystkich Twoich zdjęciach LCD nie ma czerni w ogóle, to już nie warto wspomnieć? OLED nie jest idealny (zwłaszcza 910), ale jak chcesz pisać o plusach i minusach, to odnieś się od czegoś.

910 to model sprzed 2 lat, nowsze są znacznie lepsze - za 2 miesiące na rynku będą modele na 217 i też pewnie będą lepsze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, loky napisał:

No wyszłą, wyszłą, ale że na wszystkich Twoich zdjęciach LCD nie ma czerni w ogóle, to już nie warto wspomnieć?

To nie moje zdjęcia a z Japońskich materiałów promocyjnych producentów, oni niestety w takich materiałach lubią manipulować/przejaskrawiać wady (drugie zdjęcie z powyższego postu o IPS-ach jest właśnie takie mocno przesadzone, odnośnie ostatniego to na IPS są takie momenty że tak to wygląda) na rzecz promowanego nowego rozwiązania, inny przykład promocji HDR-a :

review_170123_netflix_09.jpg

Jak widać, kolory na przykładzie SDR są w innej jaśniejszej tonacji aby zmniejszyć wizualny kontrast, między jaśniejszymi a ciemniejszymi miejscami.

Poniżej podobnie, od lewej obraz ma inne kolory niż ten po prawej :

review_170123_netflix_08.jpg

 

http://www.stereosound.co.jp/review/article/2017/01/23/53232.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Nowy artykuł o wadach i zaletach OLED-a


 

Cytat

oba w ustawieniach fabrycznych z jasnością dopasowaną ręcznie (na oko),
opcja “kolor” w LCD zwiększona z fabrycznych 50 do 70 (w przeciwnym razie LCD wypadłby bardzo blado – OLED-y odwzorowują ciemne barwy dużo lepiej niż LCD
90% telewizorów LCD dużo lepiej od OLED-ów pokaże przejścia tonalne w ciemnych scenach.

 

- już po tych kilku zdaniach widać, że te wywody można o kant 3 potłuc... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...