Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jak się kopiuje film bezstratnie . Napisałem robiłem zdjęcia Samsungiem Note 4 który ma zrypaną matryce raz świeci na zielono raz na czerwono aparat . Co mi rozpiętość tonalna jakiegoś projektora . Ciemne filmy w których nie użyto dopalenie (czytaj lamp) wyglądają przeciętnie , wręcz nie wyglądają dobrze. I teraz albo to wina samego materiału który jest bardzo mocno kompresowany do bluray albo wina tv ,może też być i jednego i drugiego . Walczę dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, VETO napisał:

 Ciemne filmy w których nie użyto dopalenie (czytaj lamp) wyglądają przeciętnie , wręcz nie wyglądają dobrze. 

Czy sadzisz, ze ekipa odpowiedzialna za ten film nie miała ludzi od "światła"?  A moze sadzisz, ze chłopcy od postprodukcji robili po pijaku i zapomnieli jak histogram wyglądać powienien? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny absorbujący program do regulacji tv HCFR 1/2 już za mną , 2-3 h z życiorysu + jakieś lekkie korekty jak znam życie !!! Znowu nie mogę dodawać niczego . Dlaczego ja mam tak ?

 

Ja mam Nec monitor 301 SVII i Eizo CX240 z CN 6 i szybko widzę ,że filmy są skopane ale reguluję tego Panasa dla zasady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero teraz wrzuciłeś na monitor, by stwierdzić, że filmy skopane, a kilka postów temu jeszcze były zarzuty do DX900? :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam możecie powiedzieć coś o telewizorze LG 75UH855V opłaca się pakować w niego pieniądze? Głownie pod ps4 pro i filmy na blu-ray czy poza wielkością jest w nim jeszcze coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dudiduu napisał:

75UH855V

To IPS, a to zasadniczo słaby wybór. Zobacz stosowny artykuł w bazie wiedzy na portalu (VA a IPS).

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na początku chciałem kupić panasonika z 2 miejsca (58) ale jak to w polsce w styczniowych wyprzedażach ceny skoczyły do góry o ponad 2 tysiące a ostatnio bylem w media expercie i wpadło mi w oko to \"wielkie bydle\" i takie pytanie czy nie lepiej na razie postawić na rozmiar jeśli technologia 4 k dopiero wchodzi i jeszcze kawałek przed nią a w przyszłości kupić jakiegoś oleda jak się temat rozwinie
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎26‎.‎01‎.‎2017 o 20:20, VETO napisał:

Ja mam Nec monitor 301 SVII i Eizo CX240 z CN 6 i szybko widzę ,że filmy są skopane ale reguluję tego Panasa dla zasady .

Z tego co czytałem na reddit-cie to piraci nie potrafią zgrac oryginalnego strumienia HDR z blu ray-a(sceny RIP nie sledze obecnie, nie wiem ile w tym prawdy), dokladaja metadane HDR jakims dodatkowym programem po ripie zrodlowego materialu. Nie wiem czy dokladaja artefakty recznie czy jest jakiś algorytm typu: "ogien" -> rozjasnij, ale wniosek jest nastepujacy ze taki material odbiega mocno od tego odtwarzanego z oryginalnej plyty i z odtwarzacza.

Także testowanie HDR na pirackich ripach nie ma obecnie sensu, w przyszłości pewnie będzie to mozliwe

do porównania SDR vs HDR na AVforums polecają jedno odcinkowy serial Meridian na netflix-ie który jest udostępniony w SDR i HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zrezur napisał:

Z tego co czytałem na reddit-cie to piraci nie potrafią zgrac oryginalnego strumienia HDR z blu ray-a(sceny RIP nie sledze obecnie, nie wiem ile w tym prawdy), dokladaja metadane HDR jakims dodatkowym programem po ripie zrodlowego materialu. Nie wiem czy dokladaja artefakty recznie czy jest jakiś algorytm typu: "ogien" -> rozjasnij, ale wniosek jest nastepujacy ze taki material odbiega mocno od tego odtwarzanego z oryginalnej plyty i z odtwarzacza.

Także testowanie HDR na pirackich ripach nie ma obecnie sensu, w przyszłości pewnie będzie to mozliwe

do porównania SDR vs HDR na AVforums polecają jedno odcinkowy serial Meridian na netflix-ie który jest udostępniony w SDR i HDR

To teraz wszystko już jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączcie mi cytowanie i inne zabawki !! Xisiek --->Może ten HDR jest skopany ja kopii nie robiłem , juro odpowiem. Maciej-----> ja to widzę bez ruszania głębokiego -nic to nie zmieni i nie zmieniło jak już powiedziałem wcześniej - Zasadność czerni (wygaszania) jest tylko w niektórych scenach ciekawa . A innych wypadkach ta czerń jest bezużyteczna ,zmarnowany potencjał !!! Kompresja ,kompresja dla ludu aż mi się wierzyć nie chce ,że suwakowi nie wyciągają detali w ciemnych scenach !? Ja rozumiem filmy gdzie jest zamysł obniżenia dynamiki . Dla ludu podaję to mój faworyt 65DX900 THX cinema podświetlenie 15 kontrast 90 Jasność -10 (124cd/m2) kolor 54 temp. barwowa ciepły 2 to ma 6500K i trzy równo kolor. Uwaga ! naturalny w THX ma 9600K a zimny 2 to 13000K , oj Panas ? Ostrość 15 gamma 709 wygaszanie minimum szumy 4 płynność 3-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2017 o 12:06, Gmeru napisał:

W lutym jadę na konwencję Panasonica to zobaczymy czy w ogóle to będzie zastosowane w konsumenckich tv. Grubo by było... wtedy wszystkie mogą być na IPS ;p Tylko dziwne, że tutaj LG nie robi czegoś podobnego...

A którego lutego będzie ta konferencja Panasonica ? pytam bo ponoć ma być tam pokazana pełna linia TV Lcd na rok 2017. W sumie to jest właśnie kluczowa rzecz to co pokaże Panas, odnośnie rynku TV na ten rok, bo okaże się czy będą jeszcze jakieś tv HD na 100hz matrycy i czy będą jakieś tv 4K na 100hz matrycy w rozsądnej cenie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wiercących w ISf HDR UHD  , czy ktoś próbował stworzyć gammę do filmów o niskim ev lub bez doświetlenia ?

Od np  ok 1.2 ciemne do 2.6 jasne .

Czy ktoś ma MadMaxa w HDR i czy może sprawdzić czy te 2 scenki wyciskają w czarnym informacje czy raczej nie ?

Myślałem że HDR w filmach to jest coś innego ,ale daję temu zjawisku szansę .

Wygaszanie miałem na minimum do max i nic nie pomogło  ,dziwne obłoczki ? a spodnie świeciły jak na starym Sharpie XD 1

Zaskoczyło mnie jedno przedostatnia fota (THX cinema ciepły 2) ale ostatnia sprowadziła mnie na ziemię ,ale i tak nie jest źle :-) .

 

Screenshot_2017-01-26-17-01-31_1485734116469.jpg

Screenshot_2017-01-26-15-04-59_1485734116764.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-34-15_1485733805529.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-32-17_1485733805241.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-31-14_1485733805030.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-46-52_1485733803696.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-40-49_1485733804104.jpg

Screenshot_2017-01-30-00-36-58_1485733804484.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zrozum że nie ma poki co ripow filmów bd uhd, ten mad max co tam masz na ekranie to przechwycony strumień wideo i dodane jakieś metadane żeby HDR uruchamiać. 

Próbowałem takie coś włączać u siebie na tv i widzialem pikseloze w wielu scenach więc nie ma co się pchać w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. AACS dalej nie jest złamany.

Ostatnio puscilem sobie Meridian na laptopie SDR, na TV HDR i na bieżąco porownywalem.

Scena gdy siedza przy stole(detale na koszuli, kołnierzyku), witraż w jaskini, odblaski swiatla na samochodzie - widać znacząco roznice.

Pioruny o dziwo nie zachwycaly.

 

Ostatnio na laptopie jeszcze porownywalem generowanie treści SDR z HDR poprzez MadVR, na materiale LG chess. Calkiem niezle to wygląda. Zaskoczony jestem efektem. Porownujac do HDR w TV jest trochę mniej detali, ale mimo to wyglada to niezle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że omawianie HDR na podstawie Netflixowych materiałów jest ledwie średnim pomysłem, bo nie oddaje zupełnie efektu HDR, ale okazuje się, że niektórzy na podstawie piratów pobranych chcą oceniać. :D

Poza tym tak na przyszłość:

http://realorfake4k.com/my-product/mad-max-fury-road/

FAKE 4K

It is not real 4K in any material way due to having a final master at 2K.  Studios have upscaled the 2K image to 4K and retouched the content for your 4K 

Także pomijając już aspekt HDR, bo ten jest w Mad Maxie, to z uwagi na upscalling nie będzie tak dobrze nawet i z płyty jakbyś oczekiwał.

Sprawdź sobie na płycie Lucy, The Revenant albo coś z listy prawdziwych 4K z opcją HDR, no i nie na USB...:

http://realorfake4k.com/my-product_category/real4k/

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Scena tatuazu  z Mad Maxa, wyglada zle,  ale bez wzgledu na tryb obrazu z plyty widac skorzane szelki i koszulke po lewej stronie brodacza (prawej stronie ekranu).

Napisze Ci  ostatni raz  -  postaraj sie o sensowne zrodlo obrazu. Twoje "bezstratnie przechwycone UHD" ..w ktorych zamiast detali sa makrobloki, albo czarne plamy,  filmiki, trudno tak okreslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anioły Demony wydanie 4k UHD HDR (recenzja pochodzi z pazdziernika 2016r). Lekturę szczególnie polecam koledze Veto, który miał wiele uwag krytycznych odnośnie słabej jakości na swoim piracie, oryginał prezentuje się tak:


Angels & Demons realeases to UHD with a 2160p/HDR-enhanced image that's amongst the most dazzling yet on the format (...) Sony's presentation is practically above reproach, with only black levels that could stand to push a shade deeper the only real sore spot of note (...) Grain structure is gorgeous, enhancing details and offering a textural grace to the picture that replicates the look of film-based cinema as well as anything on the market. (...) Colors are resplendent, with the red finding an increased level of nuanced clarity and vividness absent even on the 4K sourced, 1080p resolution Blu-ray. The color explodes off the screen but in a way that's gorgeously refined, not loud or obscene. The entire image, in fact, may be described as "refined."

It's a clear step forward from the Blu-ray and, more than most any other UHD on the market, a true indicator of how the format can be a game changer even over a top-end 1080p image. 

 

pelna recenzja -http://www.blu-ray.com/movies/Angels-and-Demons-4K-Blu-ray/160247/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowa recenzji BDUHD na bluray.com jest wielkim zaskoczeniem dla uzytkownikow owych wydan, co tez czesto artykuluja w komentarzach, czy na innych forach.

Nie wiem do ktorej polowy nalezy ta recenzja przytoczona powyzej, bo nie mialem okazji filmu ogladac. Znamienne natomiast jest to, ze na.moim byle jakim sprzecie, roznice pomiedzy oryginalem, a capturem, w przypadkunkilku innych popularnych tytulow, sa dostrzegalne golym okiem. Mowiac kolokwialnie , nawet jesli w pewnych miiescach im czegos brakuje, w innych nadrabiaja to dodatkowymi artefaktami. Tak wiec "wychodzi na zero" Byc moze na tym polega ich bezstratnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie miedzy samsungiem 55ku6000 a panasem 58dx7000 to ponad 1000zl. Warto dopłacać do panasa w kwestii jakości obrazu i tych 3 cali więcej?

Wysłane z mojego Mi5 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Polowa recenzji BDUHD na bluray.com jest wielkim zaskoczeniem dla uzytkownikow owych wydan, co tez czesto artykuluja w komentarzach, czy na innych forach. emoji6.png

A to dobrze, że piszesz - trzeba weryfikować ich recenzje. A co do Anioły i Demony to wydanie 4k UHD otrzymało za jakość obrazu 9/10 od chłopaków z AVForums (Ci są mam nadzieję bardziej obiektywni) co ciekawe test był na dx900 właśnie  https://www.avforums.com/review/angels-and-demons-ultra-hd-uhd-4k-blu-ray-review.13137

Detail is absolutely superb from the minutest skin texture and clothing weaves (check out the Papal garments) to brickwork, painted walls, wooden flooring, marbling in statues to overviews of the cityscapes with church spires and domes stark against the countryside. This fine detail is a marked improvement over the Full HD Blu-ray (included in the set). And as good as this is, the colouring is even better.
There are colours available to the UHD disc that are simply not in the Full HD version

this is very evident at the last chapter point (Langdon and Vetra are sitting in a very ornate anteroom waiting to see the new Pope) where the sun light streaming in on the Full HD Blu-ray washes out the right-hand side wall, where as in the UHD there is defined brightness and clear detail in the brightness (like in real life) while the overall colour is a far richer yellow/orange with deeper gradations and the gold of the furniture looks like gold, while you can now read the clock face numbers – a wonderful image the smashes all over the Full HD Blu-ray. Colouring is rich and vivid throughout, the red of the Cardinals is of particular delight. Check out how deep flames look!

Brightness and contrast give a good representation of black, there is far more shadow detail in the UHD disc, most evident in dark clothing in a dark room. However, I felt the black did fade a bit to grey in places which robbed the picture of some of the inherent depth otherwise associated with inky levels. The whites, however, had no such issues.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie juz o kontrowersyjnych recenzjach, w ktorych brakuje screanow, autor pisze, ze nie mial skalibrowanego projektora, a komentujacy pisza, ze widza na swoich dyskach cos, co moze swiadczyc, ze maja zupelnie inne wydanie (gdyby tylko istnialo) i daja diametralnie odmienne oceny. Wystarczy ze porownasz oceny z portalu

http://ultrahd.highdefdigest.com/reviews.html

Obraz UHD moze wygladac diametralnie odmiennie, w zaleznosci od sprzetu i jego ustawien i banding black crush i przepaly, czy przeklamania kolorow, sa na porzadku dziennym. Dodatkowo filmy roznia sie znaczaco od siebie, w zaleznosci od charakteru i podejscia tworcow Zgoda.

Ale przesadzone ziarno, brak kontrastu i detalicznosci obrazu spodziewanych, bo doswiadczanych w innych wydaniach UHD, jest trudna do podwazenia i do obrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, VETO napisał:

Czy ktoś ma MadMaxa w HDR i czy może sprawdzić czy te 2 scenki wyciskają w czarnym informacje czy raczej nie ?

 

Zerknij do internetu czy nie ma gdzieś blisko ciebie wypożyczalni blu ray, ewentualnie odżałuj kasę na jakiś ulubiony film czy koncert i porównaj ze ściągniętym plikiem. wtedy będziesz wiedzieć czy i jaka jest różnica i czy chcesz w to dalej iść. Na forach jest sporo obiektywnych bezinteresownych fachowców ale i nie brakuje manipulantów.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...