Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki telewizor kupić? Przegląd wyświetlaczy 2016. LCD czy OLED?

Rok 2016 dobiegł końca, a więc wyprzedaże wystartowały już na dobre :) Z tej perspektywy jest to idealny moment na zakup telewizora. Ceny są już niskie, więc modele premium stają się coraz bardziej dostępne. Nie o samych flagowcach chciałbym jednak tu pisać. Dziś porozmawiamy o całej ofercie rynkowej i o tym jaki telewizor kupić...

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pytanie odnośnie ks7000 i dx750. Macieju, jakiś czas temu, jeden z uczestników forum zapytał Cię,który z tych modeli ma wybrać. W odpowiedzi napisałeś, że Ty wybrałbyś Panasonica DX750. W związku z tym,zastanawiam się dlaczego na miejscu 7! umieściłeś Samsunga KS7000 a DX750 dopiero na 9! ?
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny podział, rewelacyjny poradnik dla osób szukających nowego TV, ciekawie przedstawione skrótowo wcześniejsze testy, walory i minusy poszczególnych wyświetlaczy, ale nie tylko na zasadzie ctrl+c--->ctrl+v, a jest w tym nowa świeżość. Dobra robota, myślę że czyta się to lekko i wreszcie jakiś punkt odniesienia dla wielu co mają nie mały ból głowy przy wyborze dla siebie odpowiedniego wyświetlacza.

PS. Mimo wszystko przyczepię się do jednego punktu, a mianowicie "Klasa średnia - punkt 11: Philips 6501/6401 i do 2 konkretnych zdań: " Philips PUS6501/6401 to jedyny reprezentant tego segmentu wyposażony w 120Hz matrycę." oraz " Modele 6401 i 6501 różnią się Ambilightem (dwustronny vs trójstronny)."
Źródło: https://hdtvpolska.com/jaki-telewizor-kupic-przeglad-wyswietlaczy-2016-lcd-czy-oled/
 

A czy aby Maćku nie zapomniałeś przypadkiem pomiarów, że oprócz rodzajów Ambi te modele również dzieli podstawowa sprawa jak odświeżanie matrycy 60Hz w PUS6401 vs. 120Hz w PUS6501 (pomijam detale w postaci dwustronnego pilota w wyższym modelu)?

Mimo wszystko najwyższe słowa uznania i z chęcią czekam na kolejne takie podsumowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam nad Panasem TX-50DX750 (ew 780). Kwestia czy będzie w tym roku coś na tyle lepszego, ze będzie warto czekać, czy raczej spokojnie można brać. Zakup w sumie na następne kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MaXeN napisał:

A czy aby Maćku nie zapomniałeś przypadkiem pomiarów, że oprócz rodzajów Ambi te modele również dzieli podstawowa sprawa jak odświeżanie matrycy 60Hz w PUS6401 vs. 120Hz w PUS6501 (pomijam detale w postaci dwustronnego pilota w wyższym modelu)?

Mimo wszystko najwyższe słowa uznania i z chęcią czekam na kolejne takie podsumowania ;)

Zgadza się ;) Poprawione.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camelus napisał:

Ja się właśnie zastanawiam nad Panasem TX-50DX750 (ew 780). Kwestia czy będzie w tym roku coś na tyle lepszego, ze będzie warto czekać, czy raczej spokojnie można brać. Zakup w sumie na następne kilka lat.

Mam dokładnie ten sam problem, czekam na jakieś konkrety o tegorocznych TV ale coraz trudniej powstrzymać się przed zakupem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camelus napisał:

Kwestia czy będzie w tym roku coś na tyle lepszego, ze będzie warto czekać, czy raczej spokojnie można brać. Zakup w sumie na następne kilka lat.

Aby było spokojnie na kilka lat tv powinien mieć przynajmniej prostego fald'a, hdr z dolby vision, hlg plus najlepiej hfr'a. Jeżeli nie masz ciśnienia to imho z rok/dwa warto wstrzymac się z zakupem :)

A tak na marginesie to obiło mi się o uszy, że TCL w średniej serii wpadkuje do tv coś bodaj 70 stref - cena w USA od 500 USD.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camelus napisał:

Ja się właśnie zastanawiam nad Panasem TX-50DX750 (ew 780). Kwestia czy będzie w tym roku coś na tyle lepszego, ze będzie warto czekać, czy raczej spokojnie można brać. Zakup w sumie na następne kilka lat.

To jest nas już 3 :) Tez mysle o tych Panasonicach tylko 58' ale ciężko z tym w sklepach, biore jeszcze pod uwagę LG EG910V (może dobra cena mnie skusi)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetne porównanie. Jak widać coraz więcej OLEDów - po LG i Panasonicu, Philips i Sony zaczęły oferować OLEDy. Tylko Samsung jeszcze się opiera i jednocześnie upiera przy zakrzywionych ekranach, od których reszta producentów TV odchodzi. Chyba ta polityka się Samsungowi nie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Snookerman napisał:

(...) coraz więcej OLEDów - po LG i Panasonicu, Philips i Sony zaczęły oferować OLEDy. Tylko Samsung jeszcze się opiera (...)

Używając politycznego odpowiednika to by było trochę tak jakby PiS miało zakontraktowac  dostawy projektow ustaw od PO :D

PS. Uciekło mi a to tez ważne - gratulacje dla Macieja i Piotra za b.trafny pomysł z podziałem ocen na kategorie (film, TV, gra, sport itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Snookerman napisał:

Świetne porównanie. Jak widać coraz więcej OLEDów - po LG i Panasonicu, Philips i Sony zaczęły oferować OLEDy. Tylko Samsung jeszcze się opiera i jednocześnie upiera przy zakrzywionych ekranach, od których reszta producentów TV odchodzi. Chyba ta polityka się Samsungowi nie opłaci.

Samsung nadal będzie marketingowo bełkotać,że LCD jest lepsze od OLED ;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A precyzyjnie któr

 

 

Kreseczki nad nimi jakieś % może  punkty ? Dobrze kombinujecie ale dopracujcie to , np najlepszy efekt HDR 1... , 2 ... , 3 ...

Budżetowe rodzynki 1 ... , 2 ... , 3 ...

Na teraz po przecenach ,

1.65 DX900 okazja za 11900 zł

2. 55 910V 4490 zł 

3. ...

I jak by można było samemu coś dopisać, to mi się nie podoba , był w serwisie i wymiana ,bla bla bla .

Walczcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie w 100-stu procentach ale nóż to Decyzyjny przeczyta.

Czy nie lepiej by było zrobić na forum:

Jeden temat / Jeden akapit? 

Bez sensu jest obecne Dublowanie tematów, moim zdaniem zajmuje nie potrzebnie miejsce i zle się patrzy. 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na ten poniższy post z forum kikiego, jakiś gość co jakiś czas wkleja fotkę tv na IPS która jest zrobiona przy takich ustawieniach aparatu że ten tv ma taką samą czerń jak mają OLEDY :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1341218-post2123.html

 

ecb1cedc85b7050e.jpg

Na portalu tweakers, co robią profesjonalne fotki przedstawiające czerń matryc przy zgaszonym świetle, tylko OLED-y mają taką czerń, przykład poniżej,  :

LG 55"-EG910V OLED

2001277861.jpeg

LG G6 OLED

2001130297.jpeg

 

Philips 49 Pus 6561 (IPS) przy dokładnie tych samych nastawach aparatu ma taką czerń (KLIKNIJCIE NA FOTKĘ TO BĘDZIE LEPIEJ WIDAĆ) :

2001086539.jpeg

 

A taką czerń ma Panasonic CS 630 na matrycy VA :

2000621664.jpeg

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten człowiek jeszcze żyje? XDDDD myślałem, że już dawno zdechło. Zapomniałem o istnieniu tego \"fachowego\" miejsca.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się cuda-wianki działy.Próbowałeś pisać o OLEDach to kastrował wątki po 3-4 strony bo mu nie pasowało.

W rozmowie telefonicznej nie potrafił (kiki) logicznie wytłumaczyć dlaczego to robi...więc pożegnałem tamto forum na dobre już dawno...

Szkoda tylko,że wyszukiwarki pozycjonują jego forum wyżej od tego bo przepaść merytoryczna jest ogromna,a trafiają tam niewinne ofiary i czytają bzdury...

Może Gmeru pora popracować też nad pozycjonowaniem strony ;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste ;-) Ale uwierz mi: nikt z branży nie bierze na poważnie już tamtego miejsca od kilku lat pod względem "portalu i wiedzy" więc dla mnie nie ma już tematu. Od wielu lat nie widziałem nigdy kogokolwiek na jakimkolwiek spotkaniu dziennikarzy z tamtego miejsca. My robimy swoje i do przodu! A google jak to google. To jest sklep i swego czasu mocno "zasryli" całą sieć tym spamem. Nie tak łatwo to teraz ogarnąć ;-). Ale naprawdę: dajemy radę i nie narzekamy na ilość wejść. I tak jest grubo ;-). Dzięki Wam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4:

Te zdjęcie z Philipsa w ogóle jakieś dziwne jest..ono jest tylko lekko przechylone, a na zdjęciu ten 'krzyż' rtingsowy totalnie nie leży po środku ekranu, wygląda to wręcz jak jakaś przeróbka.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny przykład OLED-owej czerni z IPS-a z forum Kikiego, klikajcie na fotkę to wskoczy większa fotka (co jakiś czas są tam wrzucane takie fotki) :

14640d1481578760-philips-55pus6561-test-

Takie numery nie pomagają żadnej marce, przecież wiadomo jak zachowują się w nocy różne matryce. 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka czerń przy odpowiednich nastawach aparatu to ja na swoim lg lf652 uzyskam ;-) ;-)

Edytowane przez Amralew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  zdjęcie jest piękne, nawet ramki nie widać (ale jakiejś odznaczającej szarości matrycy można się tam nieco dopatrzeć) :

8a60caf0a403474d.jpg

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prośbe o porade poniewaz pod koniec miesiąca chce sie juz zdecydowac na konkretny model i w gre wchodza 3telewizory: Sony kd 55xd93, dx900Panasonica i Loewe Connect na nowej płycie z tego roku w wersji 55 cali. A teraz kilka konkretów: oglądam koncerty, sport i filmy w ramach kina domowego denon avr2113 i blue-ray dbp 1713. Nie jestem graczem. Odległość od tv okolo 3,5 metra. Oglądanie głownie na wprost bez wiekszych bocznych odchyleń. Czesc kinowa liczy okolo 14m2. Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jakichkolwiek wątpliwości jeżeli chodzi o jakość obrazu DX900 - 3 cale masz gratis od producenta. Natomiast jeżeli chodzi o lans (niektórzy po to kupują) gdy tv jest wyłączony to Loewe będzie znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zdecydowałem na Panasa 58dx780 po sprzedaży mojego vt30. W całkowitej ciemności i kąty wiadomo że gorzej niż plazma ale nie aż tak jak się spodziewałem :) Do oglądania w ciemności mam proja w oddzielnym pomieszczeniu a w salonie ten TV spisuje się świetnie. Bawię się demami HDR i nowym algorytmem madVR który daje niesamowite efekty przy upscalowaniu filmow 1080p do 2160p. Generalnie jestem zadowolony.

DcDeyq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...