Skocz do zawartości
konkret84

Hyunday R3150S - logowanie do sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem jak się zalogować do LAN w R3150S. Wpisałem IP w opcji auto, natomiast nigdzie nie widzę miejsca na wpisanie hasła. Jak się loguje do sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowej konfiguracji sieci (czyli zakładając że masz router z aktywnym serwerem DHCP przydzielającym adresy IP urządzeniom), po stronie odtwarzacza zostawiasz wszystko na auto, nie wpisujesz żadnych IP itd., i sprzęt podłącza się do sieci, dostaje adres IP itd. Nie ma tu mowy o logowaniu z użytkownikiem czz hasłem.

Logowanie pojawia się gdy chcesz podłączyć się do dysków udostępnianych przez inne urządzenie (komputer, odtwarzacz, serwer NAS). Wtedy można ręcznie podać adres IP, lub wejść przez sekcję NAS - jeżeli zasób jest zabezpieczony hasłem, odtwarzacz poprosi o podanie.

W wypadku komputera PC, zanim będziesz próbował dostać się do jego dysku przez sieć, musisz najpierw udostępnić dysk (lub folder/foldery). Różnie to wygląd w różnych wersjach systemu Windows. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sporo mi to wyjaśniło. Dziękuję. Poustawiałem wszystko na auto, sprzęt dostał adres IP. Nie wiem natomiast teraz jak zrobić by na komputerze był widoczny dysk HDD i jego foldery z Huyndaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpisać w eksploratorze plików taki adres (ścieżkę do "katalogu"):

//192.168.1.50

to przykład, po znakach // musisz wpisać adres IP który dostał odtwarzacz.

Odtwarzacz powinien być też widoczny w otoczeniu sieciowym pod nazwą symboliczną. Nie pamiętam dokładnie jaka była, chyba HMB (wtedy w adresie można też wpisać //HMB)

Otoczenie sieciowe nie zawsze jednak poprawnie znajduje odtwarzacze (nie tylko Hyundaia) - zależy to nieco od wersji Windows, od routera i od kolejnośći włączania urządzeń.

Do mapowania dysku lepiej używać nazwy symboliczniej, IP można używać kiedy odtwarzacz będzie miał stały adres IP.

Przejrzyj jeszcze ustawienia sieciowe odtwarzacza, jeżeli jest tam opcja serwera Samba lub SMB, upewnij się że jest włączona. Bez tego nie dostaniesz się do plików odtwarzacza.

Jeżeli potrzebujesz polską instrukcję do tych modeli, pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...