Skocz do zawartości
aido

Proszę podpisać tę petycję, aby przywrócić opcję 3D OLED w 2018 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na HDTV Polska. Jestem z Wielkiej Brytanii, jak widzieliście wyświetlacz LG spadły obsługę 3D od swoich telewizorów OLED w 2017 roku.

Jestem wielkim fanem 3D i uruchomiliśmy petycję, dzięki czemu możemy je pokazać, jak wielu fanów 3D są pozostawiane, którzy chcą zobaczyć 2018 modele od LG, Sony i Panasonic w 2018 roku.

Mam wiele 3D Blu-ray, które kosztują więcej pieniędzy niż standardowe 2D Blu-ray, a obawiam się, że moja inwestycja jest bezwartościowy.

Obecnie mam OLED LG 65E6 i obawiam się, że jeśli obumrze, nie będzie w stanie znaleźć zastępstwo z 3D.

Zrobiłem petycji na Change.org - zaloguj się, jeśli jesteś zwolennikiem 3D i chcieliby zobaczyć go w modelach telewizorów 2018.

https://www.change.org/p/lg-electronics-lg-electronics-please-revive-3d-on-a-2018-oled-tv-model?recruiter=624990977&utm_source=share_petition

Dzięki

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością podpisałem :) .

Jak dla mnie telewizor bez 3D jest bez sensu. Za duzo mam BD 3D żeby trzymać je w szafce. Poza tym BD 3D fullHD w pasywie na panelu 4K OLED to bajka i uczta dla oczu.

Pozdro

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Obraz z Bluraya 3D na 65E6 podobał mi się bardziej niż 3D w IMAX. I właśnie teraz, kiedy powstała optymalna technologia do tego rodzaju treści - marketing bierze górę.
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt warstwy polaryzacyjnej chyba nie jest aż tak wysoki - mogliby zostawić tę opcję choćby w G7, zwłaszcza że wygląda na to, że B7, C7, E7 i G7 będą się różnić głównie użytymi materiałami i jakością dźwięku:

B7: crescent stand, "blade slim" look
C7: premium aluminum stand and bezel
E7: picture-on-glass design with integrated sound bar (similar to 2016 E6)
G7: picture-on-glass design with foldable integrated sound bar

Mogliby też zaoferować jeden model bez głośników, ale za to z 3D - soundbar zawsze można dokupić osobno. Ale teraz cała para idzie w gwizdek HDR.  3D pozostanie asem w rękawie, w razie gdyby prawdziwe QLEDy czy microLEDy okazały się lepsze od OLED-ów.

 

Edytowane przez ambidark
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaryztor nie jest tani, a z punktu widzenia księgowego jest b.drogi i w dodatku bez sensu, dlatego prawie nikt go nie montuje :(

PS. Z punktu widzenia uzytkownika (świadomego szczególnie) to znakomita opcja.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dodatkowy polaryzator czasem nie wpływa negatywnie na maksymalną jasność ekranu? Bo jeśli tak to jego likwidacja ma z marketingowego punktu widzenia same zalety - podbijamy jasność (można lepiej walczyć z Samsungiem), obniżamy koszt i tracimy opcję stosunkowo mało pożądaną. Czysty zysk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję-wam wszystkim za wsparcie tej pory - jesteśmy do 220 podpisów, a licząc z całego świata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ze 100 tysięcy to może LG się pochyli ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą petycję podpisałem jak było około 300 podpisów a po 3 dniach już blisko 1500 tysiąca :) 

Osobiście to wolałbym Oled-y od LG ale jeżeli jakaś konkurencyjna firma wypuści jakiś model co będzie można odpalić na nim 3D to biorę od razu :D 

Dobrze,że chociaż są jeszcze modele z 2016 roku tak na pocieszenie hehe.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak my mamy duży sukces!

Byłem promowanie na Twitterze i na całym Internecie - niektóre serwisy informacyjne we Francji i Niemczech prowadził historie dzisiaj i głosy wystartować!

To było około 700, kiedy obudziłem się o 5 rano, a teraz ponad 1200 - niesamowite :)

Dzięki wam wszystkim za głosowanie na tym :)

Może LG chce słuchać!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Subman napisał:

Na CES 2017 ktoś zapytał się dlaczego LG zrezygnowało z 3D. Powodem było jedynie to, że 3D przestało być ważnym argumentem przy sprzedaży telewizorów..

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1484640539

Dobrze, że producenci samochodów nie stosują podobnego podejścia do tych od elektroniki. "Zrezygnowaliśmy z ręcznego i ABS, bo przestały być ważnym argumentem przy sprzedaży samochodów. W następnym modelu zastosujemy wbudowany akumulator, bo niższa o 1 cm maska zmniejszy opór powietrza".
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ręcznego wielu producentów rezygnuje, zamiast "wajchy" dają guzik. Moduł jest ponoć dość zawodny względem starego rozwiązania a nowy grubo kosztuje żeby można klienta na łatwą  kasę w ASO "stuknac" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, choć jest rok 2019. Nie tylko LG ale inne firmy powinny wypuszczać co najmniej jeden model z 3D. Wtedy księgowi, czy inny decydent widząc wyniki sprzedaży nie wciskałby kitu, że 3D jest niepotrzebne w TV. I chociaż osobiście wole aktywne od pasywnego, to brak jakiegokolwiek 3D na rynku to istne uwstecznienie technologii. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format 4K nie ma wsparcia dla 3D więc nie dają tego już do tv (teraz praktycznie wyłącznie takie są w sprzedaży). Teraz w modzie jest HDR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może być pasywne 3d z dwóch obrazów FHD, tak jak było na pierwszych telewizorach 4k od LG, nawet na pierwszych oledach było i było super.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jest możliwe zrobienie płyty 3D mającej HDR - dla mnie to by było 10 razy lepsze niż naciągane 4K

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pasywne 3d HDR w FHD jest jak najbardziej możliwe.

Dać takie coś na oleda LG i była by bomba.

 

Sam mam lg LCD 4k 79" i 3d pasywne jest na nim super, a kolega ma OLED 65" 4k z 3d pasywnym i tam oczywiście jest jeszcze lepiej, jeśli chodzi o jakość.

 

Jak by to samo dać do dzisiejszych LG oled i dodać HDR, to by było Coś!

 

Technologia się nie zmieniła tylko zakres wyświetlanego obrazu (od najjaśniejszych do najciemniejszych) jest większy. To chyba w niczym nie przeszkadza, żeby zrobić z tego 3d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne 3D wymaga folii na ekranie, która zapewne ma jakiś tam degradujący wpływ na obraz (na pewno jasność, może też kąty czy oddanie barw). Ale nowe panele powinny być na tyle szybkie (120Hz) żeby można było wrócić do aktywnego 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...