Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2017: Sony powiększa ofertę telewizorów 4K HDR o nowe serie X oraz A, wyróżniające się niezrównanym kontrastem i realistycznym obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Ten filmik pokazuje wyraźnie, że OLED nie został skalibrowany albo celowo zaburzono mu balans bieli. I nic poza tym. To film z targów i to chamski, czysty marketing i ściema.

:angry:

 

Efekt HDR na QLEDzie lepszy co oczywiste.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Mnie bardzo ciekawi czy jak SONY wprowadzi swojego OLEDa to z japońskich sklepów zostaną wyrzucone OLEDy LG. Bo tam przypomnę nie znajdzie się ani Samsunga ani LCDków LG. Fajny kraj ;) .

Może trochę obok tematu, ale w temacie ciekawostek rynkowych świata - co "powiedział" elekt D.J. Trump jak dowiedział się o planach budowy nowej fabryki Toyoty w Meksyku (w kampanii mówił, że fabryki będą budowane w USA) "Toyota Motor said will build a new plant in Baja, Mexico, to build Corolla cars for U.S. NO WAY! Build plant in U.S. or pay big border tax"

:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Ten filmik pokazuje wyraźnie, że OLED nie został skalibrowany albo celowo zaburzono mu balans bieli. I nic poza tym. To film z targów i to chamski, czysty marketing i ściema.

:angry:

 

Aha aha. :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie powiesz, że ten OLED ma dobrze ustawiony balans bieli skoro śnieg jest niebieski?

A czy snieg może być biały na OLEDzie? Ano może co pokazuje ten wykres po kalibracji OLEDa:

 

wb_c.png

 

Lepszy wykres balansu bieli trudno już sobie wyobrazić.

 

Nie wiesz jak się ustawia telewizory pod takie prezentacje? Ja wiem. Zawodowo wiem. I tu właśnie tak to zostało zrobione.

Wiadomo co ma wygrać i tak się pokazuje żeby wygrało. Wydawało mi sie, że nawet dziecko zaglądające na ten portal o tym wie :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co mam Ci napisac?

Wrzucam filmik TYLKO aby rozbudzic wyobraznie, a Ty chcesz dokonywac na jego podstawie, definitywnych podsumowan.

Piszesz, tak jakbys Oleda pelnego sniegu na oczy nie widzial. OK zawsze mozesz podejrzewac, ze to manipulacja, mozesz nawet tak uznac i szukac tego oznak, czy dowodow, Tylko czy zwrociles uwage, na kolejne sceny? generalnie z amatorskiego filmu, w zastanych warunkach oswietleniowych, bo chyba z takim mamy do czynienia, nie mozesz powiedziec wiecej o reprodukcji wyswietlacza niz o przechwytywaniu kamery., a Ty juz wydales wyrok na kalibracje. 

Pozostaje mi tylko przytakiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz pobudzać wyobraźnię zmanipulowaną prezentacją z targów? Gratuluję.

Co mogę sądzić z tego filmiku?

Gdybym był laikiem to patrząc na żywo czy oglądając ten filmik stwierdzę, że OLED jest do doopy, a QLED jest wspaniały. I taki był zamysł tFórcy tego przekazu. 

Ponieważ ńie jestem laikiem stwierdzam, że pokaz był zmanipulowany w celu pokazania wyższości QLEDa.

I to, że ktoś zrobił filmik amatorską kamerą nie ma tu nic do rzeczy. Chyba że masz zamiar udowadniać, że śnieg na OLEDzie był w rzeczywistości biały, a ta amatorska kamera przez złe ustawienie balansu bieli zrobiła z niego niebieski, jednocześnie robiąc na QLEDzie prawidłwoy biały :) . Nie do obrony ponieważ to by oznaczało, ze w rzeczywistości na tym pokazie OLED świecił lepiej odzwonię QLEDa. Czyli ktoś strzelał sobie w stopę.

 

Powtórzę, wiem zawodowo jak się przygotowuje takie prezentacje na takie pokazy.

Ja na podstawie tego filmu nie dokonuję generalnie żadnych podsumowań nt. która z technologii jest lepsza.

Stwierdzam jedynie fakt, że pokaz został zmanipulowany w celu udowodnienia z góry załozonej tezy. Tak robią ostatnio na świecie wszyscy, nie tylko producenci telewizorow. To się nazywa ... marketing. I faktem jest, że ludzie się na to nabierają, o czym świadczą Twoje wypowiedzi.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej zaprezentowanej ofercie nie ma żadnego tv 4K na 100hz matrycy, w popularnym rozmiarze 43''i mniejszych, matryce 100hz są tylko w większych przekątnych i zaczynają się od serii  XE8505, seria  XE8005 jest na 50hz matrycy.

Pytaniem jest za to seria  WE75 Full HD w rozmiarach 49″ i 43''

 

Jeszcze tak tabelka z nowymi modelami :

jdtvcrrznknuuhtyvhon.jpg

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, binary napisał:

Za 5 lat rownie dobrze mozemy miec fotoemisje wzbudzana elektrycznie z  QD. 

Ja nigdy nie kalibrowałem żadnego telewizora, wybieram opcje producenta i ewentualnie dopasuję kilka parametrów jak jasność / kontrast. Po tygodniu z OLEDem, który zastąpił plazmę Panasonica - jestem dalej w szoku jak dobry jest obraz. Biel jest biała, czerń - czarna, kolory żywe. Czasem z ciekawości zobaczę tą samą scenę na plazmie Kuro i jest nadal bardzo dobrze, ale OLED jednak wygrywa. Ale są tam takie tryby obrazu (w B6J), że rzeczywiście kolory nie pasują i jak ktoś by zobaczył tak ustawiony TV to powiedziałby, że  gorszy od innego np. LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, binary napisał:

Za 5 lat rownie dobrze mozemy miec fotoemisje wzbudzana elektrycznie z  QD. 

Śmieszne to jest, że wszelkie dotychczasowe filmiki od LG (jako, że OLEDy były tylko u nich) pokazują wyłącznie czerń, a filmiki, w których LCD ma wygrać prezentują wyłącznie biel. Jedynie te prywatne użytkowników pokazują po prostu dany film tak jak leci sobie, i w kolorach, i w czerni, i w bieli.

Nie wiem czy to kwestia wyłącznie ustawień, ale już wcześniej właśnie też widziałem na innym filmiku YT (gdzie leciał film pełnometrażowy sobie), że biel wypada strasznie szaro na OLEDach. Wiadomo, że OLED to technologia znacznie lepsza i nie denerwują żadne tam cloudingi, 'blooming' wokół białych obiektów itd., ale LG mógłby też pokazywać białe tło dla porównania, a nie wyłącznie czerń.

W marketach na LG OLEDach też leci wyłącznie demo czarne, trwające bodajże koło minuty, parę reklam w czerni i tak w kółko, nie leci nic poza czernią.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Fjubens napisał:

W marketach na LG OLEDach też leci wyłącznie demo czarne, trwające bodajże koło minuty, parę reklam w czerni i tak w kółko, nie leci nic poza czernią.

Byłem kiedyś w jednym z dużych marketów i mając trochę wolnego nawiedziłem znany sklep na S gdzie zagadnalem pracownika aby zamiast dema włączył jakiś kanał z naziemnej co by ocenić obraz... pan na początku powiedział, że nie mają sygnału wyciągniętego a później powiedzial, że nie po to LG płaci takie duże pieniądze za promocyjne standy na których lecą dema aby obnazac technologie i pokazywać na nich jak wygląda typowy obraz :D

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic smiesznego, czy dziwnego. Fakty sa takie, ze LCD zjada jasnoscia OLED. Nie zobaczysz tez duzych jasnych przestrzeni na demach OLEDa, bo ABL zaraz go przyciemia. Przedstawianych przez przedmowcow aegumentow, o niewlasciwej kalibracji, czy krzywdzacym wyborze ustawien nie bede komentowal, bo to strata czasu. Sredniozawansowany uzytkownik forum powinien wiedziec dlaczego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem dla Ciebie ten niebieski kolor na OLEDzie jest biały i jest to normalne i prawidłowe. I każdy OLED świeci na niebiesko. I ekspozycja aparatu przekłamała wyłącznie obraz na OLEDzie, a na QLEDzie nie przekłamała. Daj już spokój.

Na szczęście każdy swoje oczy i swój rozum ma.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp

Ja rozumiem, ze to glod dyskusji, a nie psychoza,, sprawia iz przypisujesz mi  tezy i intencje,ktore pozniej probujesz konfrontowac.

Nie wiem skad przyszlo Ci do glowy, ze chce z Toba rozmawiac o kolorach, ktorych ocenic nie sposob (przechwyconej przez aparat bez wzrornika do porownania,  o czym KAZDY powinien juz wiedziec), a na dodatek  mowisz o HDRze. Doceniam Twoj nagly wzrost poczucia humoru, Sa jednak pryncypia, ktorych warto bronic. Dzisiaj bedzie to obiektywizm.

Zanim sie znowu nakrecisz, przeczytaj prosze to, co napisalem i zwroc  uwage, ze jedyne z czym dyskutuje to Twoje przekonanie do tego co byklo zamierzeniem autorow prezentacji, filmu, a w koncu moim. NIe  chodzilo mi o to, zebys wysmul wniosek, ze QLED jest lepszy, badz potrafi dawac obrraz bardzo zblizony do OLEDa, Wiekszosc z nas wie, ze na podstawie filmu   tego nie ocenimy. Tym bardziej, ze znamy mocne i slabe strony OLEDa i wiemy czego na filmie nie zobaczymy. Mozna uznac, ze film jest tendencyjny, bo pokazuje mocna strone QLEDa, w scenach, w krorych pokona on OLEDa, badz mu dorowna, nie pokazuje natomiast scen w ktorych nie ma z nim szans. Prawdopodobnie nie bylby tego w stanie dobrze pokazac, ale to w tej chwili bez znaczenia, bo istota tego jest to, ze nie trzeba niczego ustawiac (poza balansem bielii i korekcja ekspozycji kamery) i "oszukiwac", Powinienes to wiedziec, choc mozesz nie zdawac sobie sprawy z tego, ze niemozliwym jest przechwycenie i dalej przedstawienie roznic w obrazie HDR,   Pomimo tego iz filmik nie jest materialem, na podstawie ktorego mozna cos arbitralnie stwierdzic, pewne spostrzezenia jednak mozna bezpiecznie dyskutowac, ale nie z takim podejsciem jakie zaprezentowales w pierwszym komentarzu. Wszelka dyskusja nawet na temat obserwacji czy wrazen, stala sie bezcelowa. 

Moja intencja nie byla manipulacja, czy chec udowodnienia komukolwiek tych oczywistych rzeczy, zwlaszcza Kolegom, ktorzy od lat, "zjadaja na tym zeby" i doskonale o nich wiedza. Filmik wrzucilem dla czystej przyjemnosci obcowania z materia, ktora na interesuje i ktora sie  tutaj zajmujemy. Twoj brak zainteresowania  i  sprzeciw, odbieram z lekkim, acz obojetnym zdziwieniem. ale z tezami, ktore wypowiadziales, ostro sie nie zgadzam. Naprawde nie chce marnowac na to czasu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo słów, zero treści.

Manipulacja nie twoja tylko producenta.

Obraz wart więcej niż 1000 słów. Ten filmik to pięknie udowadnia. Jeśli jestes ślepy i tego nie widzisz nic nie poradzę.

 

Powtórzę, żeby wszyscy się nauczyli. Zdjęcie czy film nie jest narzędziem do oceny jakości. Natomiast zdjęcie czy film porównawczy tak jak w tym przypadku pięknie pokazuje różnice pomiędzy obiektami. I widać gołym okiem, który obraz jest "lepszy" na tym filmiku. Ja znalazłem odpowiedź na pytanie dlaczego jest lepszy. Oto ona: prezentacja została zmanipulowana jak większość a może i wszystkie prezentacje porównawcze tego typu pokazywane na targach czy pokazach. Nie prezentuję teorii spiskowych tylko WIEM, że tak jest.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten niebieski śnieg to niby z jakiego powodu jest niebieski?

dla mnie jakiś cwaniak wszedł w suwaki od koloru i rozwalił nimi balans bieli - po czym nakręcił "obiektywny" film

no chyba że po targach chodzą ludzie samsunga (z pilotami lg) i psują ustawienia na tych tv.

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary Ci napisze, że w rzeczywistości ten śnieg był biały tylko kamera przekłamała. Ale jesli tak było to ten "niby biały" snieg po prawej w rzeczywistości był ... czerwony, a na filmiku wyszedł biały bo lamera przekłamała. He, he, he.

Binary chce nam udowodnić, że kamera w połowie przekłamywała, a w połowie kręciła dobrze ;) . W tym samym czasie, przy kręceniu tych samych obiektów.

 

Cuda panie cuda w tych telewizorach się dzieją.

5 minut temu, klaus71 napisał:

czyli ten niebieski śnieg to niby z jakiego powodu jest niebieski?

dla mnie jakiś cwaniak wszedł w suwaki od koloru i rozwalił nimi balans bieli - po czym nakręcił "obiektywny" film

no chyba że po targach chodzą ludzie samsunga (z pilotami lg) i psują ustawienia na tych tv.

Powtórzę:

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ponoć żaden tv HD nie będzie miał Androida, ciekawe czy na ten rok będzie jakiś odpowiednik udanej serii HD czyli  W7/W8 z z 2015 roku które były na 100hz matrycach VA + android, na ten rok jest seria  WE75 rozmiarach 49″ i 43''  HD HDR, ale na razie nic nie wiadomo jaka tam będzie matryca, jeżeli się okaże że matryca nie będzie miała 100hz i nie będzie VA, to będzie oznaczać że jak ktoś potrzebuje nowego odpowiednika udanej serii HD czyli  W7/W8 z z 2015, to pozostanie mu tylko zakup mocno poprzebieranych egzemplarzy z 2015 roku, albo zakup Panasa z serii DS630 z 2016 roku, no chyba że Panas też coś nowego pokaże w tym zakresie cen i wymagań tj 100hz VA. Albo na tym nowym IPS z kontrastem milion do jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski śnieg to piep***e w bambus - znaczy manipulacja samsunga. Widziałem to już wcześniej w porównaniach LCD vs OLED i spodziewałem się, że to będzie psuło mi krew w oledzie. Bawię się od wczoraj ustawieniami b6 i nigdzie nie widziałem żadnej niebieskiej bieli, nie widziałem też przygasania bieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Binary Ci napisze, że w rzeczywistości ten śnieg był biały tylko kamera przekłamała. Ale jesli tak było to ten "niby biały" snieg po prawej w rzeczywistości był ... czerwony, a na filmiku wyszedł biały bo lamera przekłamała. He, he, he.

Binary chce nam udowodnić, że kamera w połowie przekłamywała, a w połowie kręciła dobrze ;) . W tym samym czasie, przy kręceniu tych samych obiektów.

 

Cuda panie cuda w tych telewizorach się dzieją.

Powtórzę:

 

 

Zalosc i lameriada.Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wsadziłeś małego w mrowisko ... to cię oblazły.

;):) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2017 o 12:23, binary napisał:

W ubieglym roku Samsung kupil QD Vision, jednego z pionierow pracujacych nad technologia Quantum Dots, dzieki ktorej modele na 2017, ociekaja zywymi kolorami i co wazniejsze  obiecuja jasnosc szczytowa na poziomie 1500-2000 nit. A to dopiero poczatek, W tekscie podlinkowanym ponizej, stoi, ze przed akwizycja QDV pracowalo nad zastosowaniem QD jako filtrow barwnych, co moze przyniesc dalsza poprawe jasnosci LCD. Nanosys konkurent w dziedzinie QD, rowniez opracowal taka metode zastosowania.

Ja już  tych bajek Samsunga nie mogę czytać, super żywe kolory, miliony nit. Przecież to dalej zwykła technologia LCD  i jak co roku  będzie przerabiany temat na forum , clouding, vertical banding, DSE,  itd.  

Binary ty dalej dajesz się łapać na te bajki ?

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2017 o 13:01, pmcomp napisał:

W tym wypadku wydaje mi się, że patrząc w perspektywie kolejnych 5-u lat Samsung dostanie w doopę. Stawiam jednak, że za rok, dwa zmądrzeje i wprowadzi do oferty telewizory OLED. I będzie gonił zamiast uciekać.

Jeśli nic się nie zmieniło przez ostatnie pół roku-rok, Samsung postawił przy OLEDach na złego konia - panele drukowane i matryce RGB i nie są jeszcze w stanie produkować tego z odpowiednim uzyskiem (więc ewentualny OLED Samsunga wg ich technologii byłby kosmicznie drogi).

Jeśli nie zaliczą jakiegoś spektakularnego potknięcia, ich technologia będzie technicznie lepsza (przez brak filtra barwnego) i może nawet docelowo tańsza w produkcji, ale na razie jedyną wielkoskalową technologią produkcji dużych paneli OLED dysponuje LG (nie wiem co mają Chińczycy, ale pewnie będą produkować na licencji albo kupili technologię od dostawcy technologicznego, który pracuje dla LG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz CI którzy będą kupować tv i zależało im na 3d już kupią serię niższą jak będą musieli dołożyć np ze 2-3 tys.. 

Gmeru czy będziesz tak miły i przy okazji zadasz ptanie naszemu Prezesowi od Sony (czy będzie to niezbyt wygodne dla tego Pana) jak zrobi żeby wyjść z twarzą jeśli ktoś kupił tv w tamtym roku z 3d i za dwa - trzy lata się rozsypie.. będą tv bez 3d i jak oni mają zamiar wymieniać tv tym ludziom skoro dla niech ( a na pewno dla wielu 3d miało znaczenie) rozumiem tez że Sony przestaje wypuszczać filmy w 3d i naciągać tym samym ludzi skoro przestało wkładać w tv 3d... A Underworld jak i np choćby Resident evil ostatnie części tylko były w wydaniu 2d/3d...bez możliwości kupienia filmu tylko w 2d. A to są filmy od Sony w tym roku również te dwa filmy będą mieć kontynuację - zobaczymy w jakim wydaniu wyjdą :-) 
Sony zdzidziliście się ,,, przynajmniej od tych wyższych serii mogliście zostawić 3d ludzie i tak by zapłacili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65XE90  - To będzie jedyny FALD SONY w 2017 roku, wiadomo ile będzie miał stref ?     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...