Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2017: Sony powiększa ofertę telewizorów 4K HDR o nowe serie X oraz A, wyróżniające się niezrównanym kontrastem i realistycznym obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

CES 2017: Sony powiększa ofertę telewizorów 4K HDR o nowe serie X oraz A, wyróżniające się niezrównanym kontrastem i realistycznym obrazem

Nowe telewizory 4K HDR zapewniają jeszcze szerszy zakres jasności i większy kontrast, a dzięki połączeniu z unikatowym procesorem obrazu i technologiami wyświetlacza pozwalają na pełne wykorzystanie materiałów 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki).

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładny ten nowy XE93 ,trochę niedoświetlone rogi widać w TV, stawiam jednak na OLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: 

Modele z serii A1 to także pierwsze na świecie telewizory z dużym ekranem*1 emitujące dźwięk wprost z ekranu. Jest to możliwe dzięki nowej technologii Sony Acoustic Surface™, której twórcy wykorzystali ważną zaletę paneli OLED: brak systemu podświetlenia. Taka konstrukcja pozwala na idealne połączenie obrazu z dźwiękiem, nieosiągalne w zwykłym telewizorze. Powstające pole dźwiękowe jest zsynchronizowane z obrazem, nawet jeśli widz patrzy na ekran z boku. W połączeniu z bardzo szerokim kątem widzenia paneli OLED oznacza to niezrównane wrażenia wizualne i słuchowe bez względu na umiejscowienie telewizora z serii A1 względem widza. Technologia Acoustic Surface pozwoliła także wyeliminować konwencjonalne głośniki, rozmieszczone zazwyczaj wokół ekranu. Zaowocowało to nowoczesnym wzornictwem serii A1: sylwetką bez wyodrębnionej podstawy i bez żadnych elementów odrywających uwagę od obrazu.
 

Jak rozumiem panel OLED zastosowany w TV SONY będzie przezroczysty akustycznie. A może źle rozumiem? A mogę nie rozumieć bo ... czytam przekaz marketingowy.

:blink:

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzrok mnie nie myli to model XE93 jest grubszy od modelu XD93. Jest wiec nadzieje, że tegoroczne telewizory nie będą się same wykrzywiały. Seria XE trafia na moją listę możliwych zakupów, bo na oleda to mnie pewnie nie będzie stać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo firma Sony zapowiedziała również, że w 2017 r. w sklepach pojawią się kolejne 3 serie telewizorów 4K HDR i 3 serie telewizorów Full HD HDR.

;)

Android 7.0

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest też to, że w tym roku, Sony oprócz podawania oznaczenia liczbowego dla motionflow XR, osobno podaje częstotliwość pracy matrycy np  ''native 100 Hz''

Nowe modele już na stronce Sony :

 

https://www.sony.pl/electronics/tv/t/tv

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele HD są HDR

49 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Dodatkowo firma Sony zapowiedziała również, że w 2017 r. w sklepach pojawią się kolejne 3 serie telewizorów 4K HDR i 3 serie telewizorów Full HD HDR.

;)

Android 7.0

Ale jeszcze inne modele niż te co są już na stronce ? , w tym roku najpóźniej dodano serię XD83 tak że po jakimś czasie mogą dodać jeszcze jakiś dodatkowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Effendi napisał:

Jeśli wzrok mnie nie myli to model XE93 jest grubszy od modelu XD93. Jest wiec nadzieje, że tegoroczne telewizory nie będą się same wykrzywiały. Seria XE trafia na moją listę możliwych zakupów, bo na oleda to mnie pewnie nie będzie stać.

XD93 startował rok z temu z pułapu jakichś 18k. (tak mi sie zdaje). Do OLED'a już nie tak daleko? ;)

Edytowane przez Pepka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwe nie martwe, ale jak widać nawet po tym forum masa osób celuje tylko w telewizor z opcją 3D... Ciekawe czy któryś z tych nowych LCD będzie w stanie przebić ZD9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Martwe nie martwe, ale jak widać nawet po tym forum masa osób celuje tylko w telewizor z opcją 3D... Ciekawe czy któryś z tych nowych LCD będzie w stanie przebić ZD9...

No właśnie, też zauważyłem, że sporo tutaj osób chce wymienić telewizor na taki z górnej półki ale warunkiem jest 3D.

Myślałem, że tylko ja mam tak porąbane..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy podadzą mniej więcej jakie ceny będą? Ciekawi mnie xe93 55`bo w połowie roku chce kupić jakis TV a do tej pory bylem nastawiony na kupno xd93.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barnaba napisał:

No właśnie, też zauważyłem, że sporo tutaj osób chce wymienić telewizor na taki z górnej półki ale warunkiem jest 3D.

Myślałem, że tylko ja mam tak porąbane..;)

Nie, porąbane mają chyba producenci telewizorów. Uprzednio z powodu braku 3D skreśliłem z listy wartych rozważenia wszystkie nowsze TV Samsunga, teraz chyba dołączy do niego reszta ferajny.  Co ciekawe, chyba wszystkie odtwarzacze UHD Bluray wspierają 3D Bluray. Jak to oglądać, w anaglifach?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D pewno wróci jako Ultra HD 4K 

:rolleyes:

Nie wiadomo co im za pomysł czort podeśle, może 4D? 

Ale tak TV już nie będzie 3D to filmy Blu-ray 3D powinny zniknąć z półek? 

 

Żeby z tym 4K nie było podobnie bo QLED'y już czyhają z 8K widziałem foto z targów.

:ph34r:

 

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej pozytywna informacja z tych nowych premier OLEDów jest taka, że ta technologia na 99% zostaje z nami na dłużej. Z wyjątkiem Samsunga (któremu przy braku własnej wydajnej technologii produkcji bardziej opłaca się ładować w marketing niż zbudować "na przeczekanie" fabrykę wg patentu LG albo kupować od nich panele) wszyscy istotniejsi producenci mają OLED-a jako topowy produkt, więc dzięki ich wspólnemu marketingowi informacja o OLEDach trafi do powszechnej świadomości kupujących droższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, raus napisał:

W sumie najbardziej pozytywna informacja z tych nowych premier OLEDów jest taka, że ta technologia na 99% zostaje z nami na dłużej. Z wyjątkiem Samsunga (któremu przy braku własnej wydajnej technologii produkcji bardziej opłaca się ładować w marketing niż zbudować "na przeczekanie" fabrykę wg patentu LG albo kupować od nich panele) wszyscy istotniejsi producenci mają OLED-a jako topowy produkt, więc dzięki ich wspólnemu marketingowi informacja o OLEDach trafi do powszechnej świadomości kupujących droższe modele.

Nie napisze nic o konflikcie obu korporacji, ale pragne zwrocic uwage, dzialania Samsunga nie wygladanja na bierna obrone lidera*  i choc wielu konsumentow denerwuje styl marketingu Samsunga, badz chcialaby definitywnej smierci technologii LCD, strategia oparta na wykorzystaniu QD wydaje sie slulyc nam, konsumentom, nie tylko dlatego, ze sukcesja jedynej , dominujacej technologii, uniwersalnie ujmujac, nigdy nie sluzy rozwojowi i konsumentowi  ale widac wyraznie jak wykorzystanie  QD wymusza  konkurencje i  popycha producentow ekranow OLED, do osiagania lepszych efektow w zakresie pokrycia i precyzji koloru oraz jasnosci.  

W ubieglym roku Samsung kupil QD Vision, jednego z pionierow pracujacych nad technologia Quantum Dots, dzieki ktorej modele na 2017, ociekaja zywymi kolorami i co wazniejsze  obiecuja jasnosc szczytowa na poziomie 1500-2000 nit. A to dopiero poczatek, W tekscie podlinkowanym ponizej, stoi, ze przed akwizycja QDV pracowalo nad zastosowaniem QD jako filtrow barwnych, co moze przyniesc dalsza poprawe jasnosci LCD. Nanosys konkurent w dziedzinie QD, rowniez opracowal taka metode zastosowania.

Cytat

QDVision also announced a new joint-development agreement with BASF for a QD-enhanced backlight and color filter for LCD displays.

zrodlo: http://www.oled-info.com/samsung-set-acquire-quantum-dots-developer-qdvision

Wczoraj, na pokazie w Las Vegas, TCL, Ktory stosoje QD w swoich telewizorach od 2 generacji,  zapowiedziala  wykorzystanie technologii "QD on LCD", NIe wiem co dokladnie oznacza ten termin, Byc moze w tym przypadku, nie chodzi wylacznie o integracje, zapewniajaca wydajniejsze podswietlanie czy moze wlasnie rowniez o zastosowanie QD jako filtra barwnego?

Popatrzcie sami: 

https://www.cnet.com/videos/tcl-shows-its-future-with-3-9mm-ultra-slim-curved-led-tv-ces-2017/

 

* - dla przypomnienia Samsung jest swiatowym liderem sprzedazy telewizorow 11 rok z rzedu, chwali sie tez ponad 46% udzialem w rynku USA dla telewizorow UHD 

Edit: wg Nanosys wyeliminowanie tradycyjnych filtorw barwnych i zastosowanie w ich miejscu QD jako filtra (dla kanalu zielonego i czerwonego) moze zapewnic jasnosc na poziomie 4000-5000 nit.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to bardzo dobra technologia dziś, ale czy też bardzo dobra technologia jutra - to się dopiero okaże. Przypomnę HDR docelowo wymaga 10 000nit to naturalnie jest wyzwanie dla wszystkich sposobów generowania obrazu, ale po deklaracjach LG mówiących o przyroscie ok 25% max. jasności w 2 generacji oledow 4k wyraźnie widac, że nie jest to łatwe zadanie. Co więcej jakoś w ogóle nie słychać, aby ktokolwiek pokazał konsumencki tv z powiedzmy pierwsza granicą 4 000nit. Jeżeli więc nie dojdzie do "przelomu" to wygląda na to, że na prawdziwy szeroki zakres 14 ev przyjdzie nam poczekać całe lata.

PS. Oby Stacy nie miał racji mówiąc o edycjach tego samego filmu w różnych wariantach max. jasnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga nie kocham. LG też. Każda firma ma jakieś wpadki.

W tym wypadku wydaje mi się, że patrząc w perspektywie kolejnych 5-u lat Samsung dostanie w doopę. Stawiam jednak, że za rok, dwa zmądrzeje i wprowadzi do oferty telewizory OLED. I będzie gonił zamiast uciekać.

Producenci patrzą na rynek z perspektywy kasy. Zyskowności. Widocznie Samsung stwierdził, że da się jeszcze dobrze zarobić na umierającej technologii.

LG się nie dziwię, że promuje OLEDy bo LCDki robi bardzo słabe.

SONY i Panasonic są na granicy zdechnięcia więc będą się chwytać każdej szansy.

Philips jedzie na zakupionej marce i zachowuje się jak dziewica.

Innych brak. Chyba, że patrząc na polski rynek weźmie się pod uwagę inne marki np. Mantę jako numer 3 na rynku w ujęciu ilościowym. Już kiedyś napisałem i powtórzę ... w tym i w roku przyszłym na rynkach zamieszają Chińczycy. I to nawet z OLEDem jak widać. Przykład Manty pokazuje to bardzo jasno. Będzie się działo. Sam jestem ciekaw kto odpadnie :) . Turcy też nie złożą broni. Reszta to tylko metki i naklejki.

 

Przestańcie już tak męczyć ten HDR. Z punktu widzenia całego rynku na dziś to kolejny gadget. Jak zakrzywiony TV, 3D, 3D bez okularów, gadanie i machanie do telewizora czy inne zupełnie niepotrzebne wynalazki. Statystyczny konsument nie ma pojęcia o HDR. A my maniacy z tego portalu cały świat chcemy mierzyć swoją miarą. To tak nie działa.

 

Mnie bardzo ciekawi czy jak SONY wprowadzi swojego OLEDa to z japońskich sklepów zostaną wyrzucone OLEDy LG. Bo tam przypomnę nie znajdzie się ani Samsunga ani LCDków LG. Fajny kraj ;) .

 

I jeszcze jedno. Zmiany na rynku telewizyjnym nie wymuszają producenci swoimi nowymi technologiami tylko operatorzy i dostawcy contentu. Tak było z n-ką w 2006 roku. Jako pierwsi w Polsce i drudzy w Europie (po brytyjskim Sky) zaczęli dostarczać content w HD. I to dzieki nim HD zeszło w Polsce pod strzech, a nie dzięki producentom telewizorów. Dziś mamy sytuację odwrotną. Od 2014 mamy na rynku telewizory 4K i zero treści. A producenci z uporem maniaka chcą zwrot z inwestycji w panele 4K. Sytuacje ratuje trochę Netflix i inni streamingowcy. Ale tam nie ma contentu online'owego czyli przede wszystkim sportu i najnowszych produkcji filmowych. Biblioteki VoD zawierają starsze pozycje i ew. seriale. Dopóki któryś operator saterlitarny czy kablowy nie wprowadzi 4K UHD do swojej oferty dopóty nic się nie zmieni. A dlaczego nie wprowadzają? Bo nie widzą w tym interesu. Przynajmniej na razie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat rownie dobrze mozemy miec fotoemisje wzbudzana elektrycznie z  QD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...