Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2017: Konferencja prasowa LG

Rekomendowane odpowiedzi

CES 2017: Konferencja prasowa LG

Pierwszą konferencją dzisiejszego dnia na CES 2017 w Las Vegas jest wystąpienie LG.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy zwiekszona jasnosc Oleda (25%), 4 formaty HDR na pokladzie (HDR10, DV, HLG i Technicolor) i Bluray playera z Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze czekamy na płytki BD UHD z Dolby Vision.

Playera BD UHD od LG nie chcę za darmo :angry:. Wszelkie napędy dyskowe o LG jakie miałem, cztery sztuki, w urzadzeniach stacjonarnych i komputerowych dały doopy.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy odmienne doświadczenia (a wydaje mi się, że podobnej długości) ;)

Jedyny sprzęt elektrotechniczny, który mi się nie nigdy popsuł od wielu, wielu lat to...samsung i lg właśnie.

W szczególności darzę sentymentem i szacunkiem zewnętrzną, stareńką nagrywarkę BD od LG - może nie najszybsza ale do dziś nagrywa płytki najpewniej.

U taty bd 370 chodzi od nowości bez zastrzeżeń.

Inne napędy lg były utylizowane wraz z różnymi kompami ale żadna się nie zepsuła w okresie działania kompa.

Może u mnie inna aura? ;)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jakie ceny będą tych nowych Oledów. I widać, że LG dogadało się z Dolby i w tv od innych producentów raczej nie mamy co liczyć na DV. Więc jak kupować Oleda to pewnie tylko od LG, bo Panasonic z samym HDR10 i HGL wygląda średnio przy LGku.

 

Wgląd jak prezentują sie nowe telewizory http://www.lg.com/us/ces/products

Edytowane przez Malibu
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

To jeszcze czekamy na płytki BD UHD z Dolby Vision.

Playera BD UHD od LG nie chcę za darmo :angry:. Wszelkie napędy dyskowe o LG jakie miałem, cztery sztuki, w urzadzeniach stacjonarnych i komputerowych dały doopy.

Pierwsze płytki z DV już za chwileczkę, już za momencik -> http://investor.dolby.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=1006321
Jednak liczyłem, że Japonczyki w 2017r. ogarną się z tymi swoimi wyświetlaczami i brakiem obsługi DV, ale na razie nie zanosi się na to :/

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można od razu przewinąć do 1:32:00 - OLED naklejany na ścianę robi największe WOW. Tylko to wciąż raptem 65''

OK, jest i 77 - w sam raz na sufit do sypialni;)

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne cena będzie robć jeszcze większe :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wiarygodne, zresztą pewnie nie, ale do mnie kiedyś dotarły informacje, że trwają "prace" nad "rozgryzieniem" Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, misfit napisał:

Pierwsze płytki z DV już za chwileczkę, już za momencik -> http://investor.dolby.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=1006321
Jednak liczyłem, że Japonczyki w 2017r. ogarną się z tymi swoimi wyświetlaczami i brakiem obsługi DV, ale na razie nie zanosi się na to :/

To moze  Oleda od  Sony z DV? :)

phpx9wk1s.jpg

A do tego, uwaga uwaga, update'y obecnych i zacnych modeli LCD

Cytat

The A1E OLED is not the only Sony TV to support Dolby Vision: the step-down X93E LED LCD will be getting it too, as well as last year’s outstanding Sony ZD9 via a firmware update.

zrodlo: HDTVTEST.CO.UK,

Cytat

Sony also revealed that the previous X94 series and the Z9D will be made Dolby Vision compatible.

 

 zrodlo: pocket-lint.com

 

Do tego nowy UHD BD player SONY UBP-X800

5f1e9c055f6d9d7a3aae7c99f3cb1c39.jpg

zrodlo:

http://4k.com/news/finally-a-sony-4k-uhd-blu-ray-player-is-on-the-way-the-ubp-x800-18110/

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko " wieśniaki" od Panasonica mają w tylnej części ciała swoich klientów z modelami 4K z  2015 roku które często lepiej nadają się pod hdr niż modele z 2016 (do dx800 włącznie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25% większa jasność oznacza w praktyce szczytową luminancję na poziomie ok. 975 cd/m2 w tegorocznych OLEDach. Nie jest źle :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tegoroczne modele OLED w rozmiarach 55" i 65" mają się pojawić w pierwszym tygodniu kwietnia. 77" modele mają się pokazać później - nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy. Model W7 65" ma kosztować około $8000 w USA, czyli ok. 33 000 zł według obecnego kursu USD.

W7 z bliska: 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Subman napisał:

Wszystkie tegoroczne modele OLED w rozmiarach 55" i 65" mają się pojawić w pierwszym tygodniu kwietnia.

 

 

Czyli w momencie wejścia specyfikacji HDMI 2.1 w zycie te OLEDy są już przestarzałe na wejściu. Bo raczej na 100% będą miały HDMI 2.0a lub 2.0b.

Kupi je chyba tylko wariat lub nieświadomy problemu klient-dyletant.

 

Co spowoduje, że mój zakup OLEDa opóźni się niestety o kolejny rok :) . Zakładam, że kolejne będą miały jeszcze jaśniejsze panele.

Plasma rules ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są przestarzałe, bo nie potrzebują  48gbps do tego do czego mają służyć. Nie będą przecież wyświetlać 8 czy 10k a mając obsługę  HFR ikompletu hdeerów,   mają wszystko czego im trzeba aby sprawnie funkcjonować w rzeczywistości przez najbliższe lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No i  fachowcy od design w Sony ostatnim modelem oled to nie popisali sie zupełnie. Ta tylna podpora zajmuje przynajmniej 30 cm i w dodatku tv jest pochylony do tyłu. Czyli chcąc oglądać na wprost należałoby tv postawić na podłodze. Wyjściem, co prawda jest powieszenie go na ścianie, ale nie wszyscy wieszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja: 65" W7 waży jedynie 7.6kg, model 77" waży 12.3kg. Jasność ok. 900cd/m2.

HDMI 2.1 tak jak binary napisał jest bardziej potrzebne do 8k. Według specyfikacji do LG W7 tegoroczne modele faktycznie mają HDMI 2.0: http://www.displayspecifications.com/en/model/55e094e 

I jeszcze jedna informacja. Sugerowa cena modelu W7 77" to uwaga... $20 000 czyli ok 83 000 zł. lol.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2017 o 17:06, pmcomp napisał:

 

Czyli w momencie wejścia specyfikacji HDMI 2.1 w zycie te OLEDy są już przestarzałe na wejściu. Bo raczej na 100% będą miały HDMI 2.0a lub 2.0b.

Kupi je chyba tylko wariat lub nieświadomy problemu klient-dyletant.

 

Co spowoduje, że mój zakup OLEDa opóźni się niestety o kolejny rok :) . Zakładam, że kolejne będą miały jeszcze jaśniejsze panele.

Plasma rules ;) .

Zależy czego potrzebujesz. Czy naprawdę potrzebujesz 120 Hz w 4K? Będziesz miał co do tego podłączyć? Podejrzewam, że zanim pojawi się do tego jakiś kontent to będziesz się rozglądał za nowym TV i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po HDMI 2.0a pójdzie w danym TV 4K/60 4:4:4, Dolby Vision, HDR10 i HLG to ja nie potrzebuje nic więcej na najbliższe 5 lat.

Tylko NIGDZIE, poza kolegami z forum, nie znalazłem takiego "zapewnienia". Jesli ktoś ma link do jakiejś uznanej strony gdzie to będzie wyraxnie napisane to bardzo poproszę.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2017 o 10:08, pmcomp napisał:

Jeśli po HDMI 2.0a pójdzie w danym TV 4K/60 4:4:4, Dolby Vision, HDR10 i HLG to ja nie potrzebuje nic więcej na najbliższe 5 lat.

Tylko NIGDZIE, poza kolegami z forum, nie znalazłem takiego "zapewnienia". Jesli ktoś ma link do jakiejś uznanej strony gdzie to będzie wyraxnie napisane to bardzo poproszę.

 

Pozdro

https://hdtvpolska.com/obsluga-hlg-hdr-trafi-takze-ubieglorocznych-modeli-tv-lg/

Tegoroczne TV pozwalają wyświetlić chromę 4:4:4 po zmapowaniu złącza jako PC. Nie wiem czy da się wysłać przy tym HDR, ale z tego co wiem to zarówno filmy jak i gry są robione w standardzie 4:2:0 więc przy nich i tak nie będziesz tracił na jakości. Chroma 4:4:4 przyda się głównie jak ktoś pisze dużo tekstu i to w dodatku w kolorze. Wątpię żebyś to i tak robił na OLED TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...