Skocz do zawartości
damirac

Modernizacja instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zmodernizować dwie instalacje TV do odbioru MUX 8.

Instalacja A:
Mieszkanie jest położone na granicy zasięgu dostępności wg strony emitela (do zobaczenia na zdjęciu "Położenie dziadka")
Obecnie instalacja wygląda tak:
Antena - (niestety nie mogę dopatrzyć się nazwy marki i modelu) ale wygląda tak jak na zdjęciu "antena dziadek"
Wzmacniacz - DVB-T DSE TLA-100 10dB, 12V
Rozdzielacz sygnału na dwa tv z power pass do anteny

WAZNE: w odległości około 2km dokładnie na kierunku na nadajnik Lublin Piaski znajduje się nadajnik LTE (obawiam sie ze właśnie to jest powodem tego ze obecnie nawet mux 1,2,3 ciężko złapać - siła sygnału 58% jakość 15-20% a na mux 1 najczęściej 0%. Wczoraj przestawiłem się całkiem w drugą stronę na nadajnik Kielce Święty Krzyż i mimo, że wg strony emitela nie powinienem mieć zasięgu to jednak działa dużo lepiej.

Instalacja B:
Antena - (niestety nie mogę dopatrzyć się nazwy marki i modelu) wygląda tak jak na zdjęciu "antena dom" symetryzator zastąpiony wzmacniaczem
Rozdzielacz sygnału jak na zdjęciu "rozdzielacz x3" z niego sygnal idzie na 2 TV i do sumatora z sygnałem satelitarnym
Sumator jak na zdjęciu "sumator" z niego idzie sygnał do dwóch gniazd RTV.
Zgodnie z informacjami na stronie emitela powinno byc ok tylko muszę dodać antenę VHF ale niestety na tej tez bywają problemy z MUX 1,2,3

Co do instalacji B myślę ze będę musiał kupić antenę taka jak np http://www.dipol.com.pl/profesjonalny_zestaw_antenowy_z_polaryzacja_h-v_dipol_28-5-12-21-60_dvb-t_ze_wzmacniaczem_lna-101_A2850.htm bo jest to pod dachem i nie za bardzo mam możliwość jakoś domontować oddzielna antenę dla VHF.
Jak myślicie, czy obecne problemy z MUX 1,2,3 są związane z LTE (jest w pobliżu ta co stoi na drodze w instalacji A ale nie na kierunku)?
Czy skoro na tej antenie pojawiaja sie problemy to po wymianie jej na ta wyżej wymieniona nie bedzie jeszcze wiekszych?
Czy na VHF nie przydalo by się również wzmocnienie?

Co do instalacji A to jakbym zabrał tą antenę z instalacji B to dokupiłbym do tego antenę http://allegro.pl/antena-kierunkowa-vhf-mux-8-najwiekszy-zasieg-i6571697017.html
zwrotnice http://allegro.pl/zwrotnica-antenowa-za-106ms-vhf-uhf-do-ant-mux-8-i6604496124.html wydaje się też obowiązkowy tu jest filtr LTE.
I to samo pytanie co do instalacji B czy wzmacniać sygnał VHF?
Jak myślicie czy będzie to działać czy w Instalacji A odpuścić sobie całkiem walkę o MUX8?
Pozdrawiam

Polozenia dziadka.JPG

antena dziadek.jpg

Polozenia dom.JPG

Antena dom.jpg

rozdzielacz x3.jpg

Sumator.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE może znacząco ograniczyć mux-u i tu będzie potrzeba kogos z miernikiem. Bez tego sobie nie poradzisz. Do do anten to Telmor będzie miał antenkę na V i H w sprzedaży z fajna zwrotnica.
Jeśli wzmacniacz to tez musi być dedykowany na pasmo VHF.

LTE może znacząco ograniczyć mux-u i tu będzie potrzeba kogos z miernikiem. Bez tego sobie nie poradzisz. Do do anten to Telmor będzie miał antenkę na V i H w sprzedaży z fajna zwrotnica.
Jeśli wzmacniacz to tez musi być dedykowany na pasmo VHF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...