Skocz do zawartości
Erill

Zlewająca się czerń w ST60, brak szczegółów w czerni.

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem   na kanalach  z tunera satelitarnego kontrast  20,jasnosc  - 16. Nawet przy takich ustawieniach obraz    jest dla mnie jeszcze troche zbyt jasny.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność -16? W takim razie nie widzisz żadnych detali w czerniach. Tracisz z 30% filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc obrazu wieczorem z takimi ustawieniami telewizora najbardziej mi sie  podoba . Oswietlenie   pokoju to tylko  mala  nocna  lampa.Jesli chodzi o szczegoly to sa dobrze widoczne.Moge  dzis wieczorem zrobic zdjecie,

W drugim telewizorze plazmowym tez mam podobne  ekstremalnie niskie  ustawienia i szczegoly sa  bardzo dobrze  widoczne.Przyklad na zdjeciu nizej.Dzis zrobie  podobne zdjecie z  st50.

s1zsf3bzywj5.jpg&key=732e12cf741aa2485bf

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecia z serialu z kanalu tvp, drugie zdjecie jest troche poruszone ale widac menu telewizora.

7151401_DSCF6514.JPG

7151407_DSCF6515.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to naprawdę działa tak jak Maciej napisał. Przy takiej korekcie jasnosci wycinasz sobie całą masę dolnych odcieni szarości i gubisz przez to masę detali obrazu na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, co koledzy pisali (niestety z opóźnieniem). Przy ustawieniach rzędu -5 już pozbawiamy się wielu szczegółów. Puść sobie tą planszę i zaobserwuj co się dzieje z "mrugającymi" paskami. na -17 prawie nic mi nie mruga, więc tracimy sporo.
Jedna plansza do korekcji czerni dzięki suwakowi "jasność", a druga bieli za pomocą kontrast. Całej białej nie udostępniam, gdyż wtedy nasze plazmy się przyciemniają i zaburzają wyniki :P
U mnie złotym środkiem ukazało się ustawienie jasności od 0 do +2. Kontrast trzymam od 65 do 80. Ostrość od 0 do 15, a dla TV SD 30. Gamma 2.2 dzień, 2.4 noc. Przy seansach 3D obraz staje się dla mnie ciemny więc ustawiam Gammę 2.2-2.0, jasność +5 i kontrast na 100.
Ciekawi mnie o co chodzi z "Gamma kolorów" na normalnym są bledsze, a natywnym bardziej nasycone. Który jest "lepszy"?
Plansze:
https://1drv.ms/f/s!Aup9jo2E5yCMh9c_hWtwuG521suMsw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory normalne powinny być ustawione.U mnie tak to wygląda:Tryb dzień i noc.

 wp_20170130_13_25_47_ptjeg.jpg

wp_20170130_13_26_07_moj47.jpg

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakosc obrazu wieczorem z takimi ustawieniami telewizora najbardziej mi sie  podoba .


Jeśli Ci się podoba, że nie widzisz nic w czerniach, to przecież nikt nie będzie Cię na siłe wyprowadzał z błędu :) Jak napisałem, regulowanie jasności, gammy, kontrastu, to są rzeczy, które mają zasadniczy wpłys na reprodukcję obrazu i nie ustawia się ich na oko w sposób przypadkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...