Skocz do zawartości
Meekz

(dobra) Plazma z 1080p > wszystko inne co dostepne dzisiaj na rynku ? ? ?

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, grundig napisał:

Zdjecie  ekranu plazmy pioneer jest slabej jakosci

Co jest słabej jakości? To jest Pioneer PDP-508XD moich rodziców, skalibrowany własnoręcznie do maksymalnej możliwej jasności (ok 150cd/m2). Tylko fakt, że słońce "wali" prosto w ekran z dużego okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, korkiszon napisał:

Najpierw piszesz, że 4K jest najmniej ważne, a potem, że zbyt dużo dodaje do jakości obrazu, żeby to pomijać, coś tu się nie klei :P Sam osobiście mam plazmę Panasa i nie zamieniłbym jej na nic innego, oglądając LCDki u znajomych (i wcale nie tanie) ogarnia mnie zażenowanie ;) 

Btw, nie chciałbyś się pozbyć tego ZT60? :D 

Kolega niżej Ci odpowiedział ; - )

9 godzin temu, raus napisał:

Nie samo 4K (rozdzielczość) tylko to, co idzie z nim w pakiecie - szeroka gama barw, kodowanie 4:2:2 i HDR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjecia ekranu plazmy  wykonane  przed chwila.W dzien mozna ogladac  filmy w bardzo dobrej jakosci.

6991333_DSCF6453.JPG

6991310_DSCF6472.JPG

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grundig: Nie udawaj ze nie wiesz o co chodzi, zrobiłeś zdjęcia bez odbicia okna z naprzeciwka i nie pada na ekran słońce a to dosłownie rujnuje plazmę.

W pochmurny dzień i gdy nie odbija się okno jest super a w nocy jest bajka ale w słoneczny dzień nie wygrasz.

I żeby była jasność: jestem miłośnikiem plazmy;)

Edytowane przez makakam
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej godzinie  slonce swieci w okno  mojego pokoju i moge ogladac telewizje bez problemu   /Moge tez ustawic telewizor przodem do okna i tez nie bedzie wiekszego problemu.Jeszcze jedno wartosci jasnosci i kontrastu mam ustawione  teraz  wyzej  czyli jasnosc i kontrast przekracza  tylko troche polowe wartosci

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia które są powyżej oczywiscie nie pokazują problemu "silnego światła" , bo jak zauwzyl słusznie kolega makakam zdjęcia zostały zrobione tendencyjne - każde wprawne oko dostrzega, że wew. pokoju nie ma grama silnego punktowego światła, co bardzo ładnie obrazuje zaciemniony róg pokoju za tv :)

PS.Poza tym st50 nie jest dobrym przykładem "starego typu plazm" z tego względu, że on już posiadał filtr ekranowy (całkiem sprawny)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pomozesz mi  przestawic telewizor przodem do okna to udowodnie ze jakosc  obrazu jest dobra. Jeszcze jedno zdjecie.Nagralem fragment  programu o godzinie  8,15 bo akurat  ten program na dobra  jakosc   .Odtworzylem nagranie przed chwila i zrobilem zdjecie.

6991698_DSCF6487.JPG

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego grundig u mnie na skalibrowanym monitorze ta twarz jest żółta z zielonkawym zabarwieniem ? Po drugie plazma to już historia,są ciekawsze tematy...Za chwilę CES etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarz na twoim monitorze moze byc zolta  bo wykonanie bardzo dobrego zdjecia ekranu telewizora  jest trudne . Kolor skory moze  inny niz ten ktory jest na ekranie telewizora.Aby zdjecia bylo  mozliwie najlepsze  trzeba zrobic przynajmniiej 20 zdjec i wybrac takie ktore  jest nabardziej zblizone  do tego ktore jest w rzeczywistosci czyli na ekranie.

pdp czyli plazma to nie jest historia bo wiele osob posiada tego typu telewizory.Nie planuje sprzedazy swoich telewizorow plazmowych.Jak bedzie okazja to kupie jeszcze jeden.

Przyklad to drugie zdjecie

6994279_DSCF6491.JPG

Obejrzyj  film Lucy,  polecam.

6994380_DSCF6459.JPG

Wracajac do zdjec to  w internecie zapytalem sie kiedys osoby ktora zajmuje sie zawodowo wykonywaniem zdjec , czy moje zdjecie  ekranu telewizora  jest dobre , slabe czy zle.Opowiedzial ze zdjecie  ekranu telewizora jak na amatorskie zdjecie wykonane sredniej jakosci aparatem fotograficznym jest dobre,

Nizej  to zdjecie.

dl5wq9w4746k.jpg&key=9b170328049df3b2c0b

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunding wszystko ok, ale po kiego grzyba wklejasz kolejny raz te same zdjęcia? Wszyscy naprawdę je widzieli za pierwszym razem... pomijam juz to, ze one zupełnie nic nowego nie wnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie tego watku  tez wkleiles zdjecia , Ja zrobilem lepsze zdjecia  i udowodnilem ze jakosc obrazu w  plazmie jest bardzo dobra.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig ale po co wklejasz dwa razy to samo? ? ?

Poza tym tamte zdjęcia pokazują "cos" - porównanie obrazu na trzech TV w jasnym pomieszczeniu (2x LCD, 1xPDP) plus starego, dobrego "kuraka" w pełnym słońcu.

Twoje fotki na tej stronie zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji, bo nawet nie można sobie na nich porównać postępu w filtrach antiglare bo zrobiles zdjęcie w taki sposób. Bezsensu zupełnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge odpowiedziec podobnie.Twoje zdjecia tez nic nie  wnosza do tego tematu bo jakosc obrazu jest lepsza niz na  zdjeciach ktore tutaj  umiesciles.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, grundig napisał:

Ja zrobilem lepsze zdjecia  i udowodnilem ze jakosc obrazu w  plazmie jest bardzo dobra.

Nic nie udowodniles, pokazales jedynie to co wszyscy  wiedza i o czym było juz pisane, ze w dobrych warunkach dobra plazma (a taka jest st50) daje dobra czerń.

1 minutę temu, grundig napisał:

Moge odpowiedziec podobnie.Twoje zdjecia tez nic nie  wnosza do tego tematu bo jakosc obrazu jest lepsza niz na  zdjeciach ktore tutaj  umiesciles.

Widzę, jakieś problemy z rozumieniem u Ciebie. Zrób zdjęcia st50 jak masz w pomieszczeniu dużo światła słonecznego (1) - na ekranie jakąś ciemna scenę, (2) fotke a'la pioneer Macka - jak pada na ekran silne słońce to sobie porownamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki.Trzeba telewizor  umiescic  w takim miejscu aby uzyskac najlepsze wrazenia  wizualne ale nawet w jasnym pomieszczeniu plazma tez jest dobra.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak ktoś ma takie warunki lokalowe, że ma nasłoneczniony salon i ogląda zwykle w dzień to plazma to nie jest dla niego najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o zmianie na jakis lcd panasa dx750, lub 780 ale trochę się boję jak to w nocy wypadnie. 

Na moim vt30 jest super.

Na ekranie demo blu-ray kuro.

rqsoXt.jpg

 

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2016 o 15:57, Xisiek napisał:

Ubiegłoroczna seria CX700/CX680.

W modelu 50" wygaszanie pionowe, więc nawet pasów nie wyczerni, a kontrast dużo gorszy od leciwego S H6400. Mimo tego w teście napisano, że kontrast jest wysoki i idealny do oglądania w nocy (0-o). Jedyne co przemawia za jego zakupem, to UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Erill napisał:

W modelu 50" wygaszanie pionowe, więc nawet pasów nie wyczerni, a kontrast dużo gorszy od leciwego S H6400. Mimo tego w teście napisano, że kontrast jest wysoki i idealny do oglądania w nocy (0-o). Jedyne co przemawia za jego zakupem, to UHD.

He,he - absolutnie nie masz racji :) Sam h6400 - miałem w wersji 48 kontrastem a nawet czernią nawet nie zbliżył się do wspomnianego cx'a. Natomiast równomierność podświetlenia miał (przynajmniej moja sztuka) wręcz fenomenalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc na forum CX ma wypisany kontrast 3400:1 po kalibracji, a H6400 4500:1?
" Matryca VA, którą zastosowano Panasonic CX700 zapewnia kontrast na poziomie 3400:1 po kalibracji i ok. 20% mniej przed kalibracją. "
" Pomiary potwierdzają to w pełni - wynik 4000 : 1 fabrycznie i aż 4500 : 1 po kalibracji wyglądają na prawdziwy pogrom w tej półce cenowej. "
To w końcu ktoś mierzył te telewizory, czy nie? Bo kupując TV będę sugerował się takim testem i kupię TV gorszy...
Może sam testujący @Maciej Koper wytłumaczy ten fenomen? Ja się już pogubiłem.

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh taka robotę dokładna robi Maciek w testach a potem niektórzy i tak nie czytają.

To najpierw zagadka - model x ma natywny contrast 2800:1, to pewnie cienki TV, a juz na bank gorszy od h6400?  Hmm, no jednak nie-  to jest kontrasr Sony ZD9 (flagowca z zaawansowanym system wygaszania fald, który w niektórych scenach idzie łeb w łeb z oledem). 

Najwidoczniej przegapiles ale większość dobrych TV ma skuteczne systemy sterowania podswietleniem i stad są ogromne różnice i wrażenie jakości pomiędzy TV z podobnej polki cenowej. Poczytaj testy na naszym portalu ale nieco dokładniej to zobaczysz czarno na białym.

A wracając jeszcze do CX680, to zmierzony był na czerń 0,020cd/m2 tutaj

https://www.avforums.com/review/panasonic-cx680-tx-50cx680b-4k-ultra-hd-tv-review.11857

co daje 6000:1,  a jak się scena dobrze "wpisze" w układ podświetlenia to zobacz sobie na pomiary cx700 w portalowym teście.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jestem dosyć dobrze przygotowany, żeby się wypowiedzieć, bo dopiero co:  (i) zamieniłem plazmę (Panasonic VT60) na OLEDa (LG B6), (ii) wymieniłem stareńki, ale referencyjny (jakieś Sony, nie pamiętam) LCD na nowy - 4K UHD  ze średniej półki (Samsung KS7500), (iii) byłem w kinie na nowych Gwiezdnych Wojnach i dosyć uważnie przyglądałem jak wygląda „obraz kinowy".  Więc wiem co i jak z CODZIENNEGO doświadczenia (NB:  przeglądając zamieszczane tutaj [i pewnie wszędzie indziej] testy, myślę, że głównym problemem recenzentów jest to, że coś-tam mierzą, jarają się jakimiś detalami - a tak naprawdę chodzi o to, jak rzeczy działają... w realnym świecie.  Czego raczej nie wiedzą, bo mają sprzęt "na testy”), a nie w domu:).   W dużym skrócie u mnie wygląda to tak:  

a)    OLED oferuje bezdyskujnie najlepszy obraz - w każdym aspekcie lepszy, niż plazma.  Niestety nie bez wad - ale po dzisiejszym sensie w Cinemacity lepiej rozumiem, że podobne wady (takie jak np.  słabe detale w czerniach, etc) ma obraz w kinie - i to w dużo większym stopniu.  Kontrowersyjna (?) taza:  obraz na OLED TV jest LEPSZY, niż w sieciowym kinie...
B)   nowy, średniej klasy LCD jest bez porowniania gorszy od OLEDa i wyraznie gorszy od plazmy.  Nie wiem jak „w życiu” wyglądają dzisiejsze flagowce LCD, ale problemy tego ze średniej półki Samsunga wskazują, że to po prostu kwestia technologii = pewnie można je minimalizować, ale biorąc pod uwagę ich skalę - wyeliminować się ich nie da.  Może będzie równie dobrze (a może lepiej?), niż plazma?  Ale lepiej niż (wciąż niedoskonały) OLED - na pewno nie...
c)    dużo pisze się tutaj (i wszędzie indziej) o HDR, super-jasnościach, etc, że niby jakościowa zmiana… Pewnie o czymś trzeba pisać, ale w realnym świecie są to rzeczy bez większego znaczenia - myślę, że większość użytkowników - bez beśpośredniego porównania - nie będzie w stanie powiedzieć, czy dana treść jest pokazywana w HDR czy w SDR, a często: (i) HDR (tak jak go można obejrzeć na Netflixie czy w Amazon Prime) będzie brzydszy, niż SDR, (ii) bardzo jasne ekrany będą bardzo (!) przeszkadzać w oglądaniu.  Oczywiście bywa, że widać różnicę na plus, ale - dosyć rzadko…  
d)    co naprawdę jest BARDZO ważne w nowych TV to… dobra implementacja koncepcji SmartTV - o czym jakoś się nie pisze...  Tu jest przepaść pomiędzy dzisiejszymi telewizorami a plazmą (i innymi technologiami) sprzed 3 lat.  Natychmiastowy i superkomfortowy dostęp do Netflixa, HBO GO, Amazon Prime, YouTube, internetów, filmów na siecowych dyskach, etc - nieocenione i naprawdę zmienia życie (co nietypowe: na lepsze?:)).  Tutaj świetny LG wyraźnie wygywa z Samsungiem, który nb: też jest bardzo ok (nie wiem jak sobie radzą nowe tv innych marek bo nie mam).  Pewnie gdyby nie SmartTV, to oddałbym tego nowego Samsunga (bo naprawdę nielepszy, niz flagowy Sony sprzed kilku lat), ale dzięki aplikacjom (i kontentowi) uważam, że to bardzo udany zakup.  I pewnie większość ludzi tak to oceni - że super, że świetnie działą Netflix:) - a nie ile ma kandeli (bo co to kogo...)
Jeżeli kogoś interesują szczegóły to w wolnej chwili rozwinę - dajcie znać!
DP
 
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podejście do tematu.
Chętnie poczytam więcej.
Też mam LG z web os 2.0 i używam na codzień Netflix i Amazon prime video, czasami CDA.
Wszystko dostępne od ręki, pod jednym przyciskiem.
I ten pilot z żyroskopem.
Super płynnie to działa.
Człowiek się nie męczy używając tego.
Mam starszą wersję tegoż rozwiązania w LG blu-ray player i tam działa też żyroskop i cały system o wiele gorzej, nie mówiąc już o tv sharpa, gdzie trzeba się tradycyjnym pilotem przemieszczać po menu.
Mordęga.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do "Darka Prywatnie" - jakie wady widzisz (jeśli jakiekolwiek) w VT60? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...