Skocz do zawartości
Maciej Koper

Czym jest OLED i dlaczego tak bardzo go lubimy? Przegląd OLED TV

Rekomendowane odpowiedzi

klaus71 popchnął mnie do pokonania lenistwa. Xisiek skąd wziąłeś te dane?

bo na Rtings są jednak inne:

ST60 92 cd/m2 -http://www.rtings.com/tv/reviews/panasonic/st60

F8500 - 185cd/m2 - http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/f8500

różnice pewnie wynikają z działania ABL a może i z różnic w technice pomiaru. Więc chyba jednak aż tak bardzo się nie pomyliłem. Wracając do innego wątku - gdyby Maciek nie usunął testów plazm nie byłoby pola do pomyłek, różnic interpretacyjnych, dyskusji. A wszelkie wątpliwości usunąłby test porównawczy (którego pomysł tak się Xisiek'owi nie spodobał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rtings w międzyczasie zmienił metody pomiarów i nie do końca da się to porównać. Może nasi admini wyciągną z archiwum swoje pomiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2016 o 23:16, klaus71 napisał:

tylko że te jasności nie były liczone dla pełnego białego ekranu - wtedy ABL z tego co pamiętał przycinał jasność do max 50-60cd/m²

Sprawdzilem na szybko, nie jest klarownie napisane w teście st60, - linkowalem na hdtvtest.co.uk. Pomiar szczytowej bieli jest raczej częściowy bo faktycznie przy wypełnieniu (przynajmniej w Panasonicu) był obniżanie jasności.  Jak będę miał chwilę poszperam w gazetach może znajdę test Samsunga Maćka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.12.2016 o 22:25, pawelll napisał:

Moja plazma (8 letnia) ma 12 tys. godzin.

Mojej teściowej g10 ma prawie 19000godzin i śmiga:)

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by LG zrobiło gdyby nie to że mają te OLEDy, nikt by na nich nie spojrzał zrobili by to co zrobił PHILIPS z swoim działem TV.

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...