Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Maciej Koper

BenQ ZOWIE RL2460 Test monitora (nie tylko) do konsoli

3 posty w tym temacie

BenQ ZOWIE RL2460 Test monitora (nie tylko) do konsoli

Dziś pod lupę wezmę nieco tańszy monitor, doskonale znanej Wam marki BenQ/ZOWIE. Na portalu mamy już wiele testów monitorów tego producenta. Przoduje on bowiem w rozwiązaniach dla graczy - mieliśmy w redakcji model XL2730Z. Pod lupę trafiły także wyświetlacze dedykowane do video (PV3200PT), czy pracy CAD (BL2711U). Jak zatem widzimy, wachlarz produktów jest dosyć szeroki, a BenQ lubi tworzyć rozwiązania dedykowane pod bardzo konkretne zastosowania. Monitor, który będę dziś testował, jest nieco mniej specjalizowany, aczkolwiek producent reklamuje go jako alternatywę dla telewizora do konsoli. Szczególnie w momencie gdy firma przeprowadza turnieje (także w Polsce) w wymagającego Street Fightera V. Zobaczymy jak radzi sobie pod tym kątem bohater testu - BenQ/ZOWIE RL2460 - ekran o rozdzielczości Full hd, wyposażony w 60Hz matrycę TN.

Przeczytaj całość

Uważam że ten Benek ma marne szanse na tle konkurencji. I do tego matryca TN..

Za około połowe tej ceny można nabyć Iyamę na lepszej na matrycy AMVA.

Natomiast dopłacając 200-300 zł Dell'a 1440p 25" z IPS'em.

A to tylko dwa przykłady na szybko.

Edytowano przez ivymike10mt

Panowie jesli mielibyście mozliwość przetestowania Samsungów nowych z 144Hz na matrycy VA (Samsung SVA) modele LC24FG70 24 i 27 cale.

Ten typ matrycy ma wysoki kontrast w połączeniu ze 144Hz odświeżaniem to może być numer jeden dla graczy.

IPS, TN nie trawie ;) z kontrastem 800:1

Edytowano przez PeterMac

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Bart0N
      Witam wszystkich na forum!
      Szuka niedrogiego ale w miarę przyzwoitego telewizora głównie do PS4 PRO/ multimediów itp - cena tak max 3000zł. Telewizji prawie wcale nie oglądam. Rozważam opcje pomiędzy trzema modelami:
      LG 43UJ670V (wg mnie najładniej świeci na sklepowej półce)
      SONY KD-43XE7005BAEP (bo teoretycznie Sony TV do Sony PS4 to "najlepszy wybór")
      Samsung UE43MU6172 (cena, opinie na internecie i otwartość samsunga na dodawanie bonusów po zarejestrowaniu produktu)
      Wydaje mi się, że czas poświęcony w internecie na czytaniu o tych modelach nie do końca dał mi odpowiedź na moje pytania. Proszę o rzetelną opinię na temat wad i zalet tych TV i radę przy wyborze, aczkolwiek teksty typu "bierz sony do PS4 bo Sony to Sony" mnie nie przekonują. Interesuje mnie zestawienie input lag głównie w LG bo nie znalazłem informacji na ten temat. Jak z trybem HDR, jakością obrazu, odświeżaniem, które SMART jest najszybsze i najmniej zawodne, a za razem najbardziej funkcjonalne itp. Ewentualnie co innego 4K z HDR 43" możecie polecić, wiem że wybór jest niewielki ale akurat więcej niż 43' nie wchodzi w rachubę bo mam mocowanie na ścianie VESA 200x200 i nie chciałbym go zmieniać;) 
      Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
    • Przez Gmeru

BenQ wprowadził na polski rynek monitor EW277HDR o rozszerzonej palecie kolorów - HDR (High Dynamic Range) zgodnie ze specyfikacją HDR10 - zapewniającą 100% zgodność z kinowym standardem Rec. 709 i 93% zgodność z dużo szerszym standardem DCI-P3. Monitor ma 27 calową matrycę VA Full HD (1920x1080) z czasem reakcji 4 ms GTG, wysokim – trzykrotnie większym niż w typowych monitorach - kontraście 3000:1 i jasności 300 nitów (cd/m2).

Przeczytaj całość
    • Przez Gmeru

BenQ W3000 to kolejny projektor tajwańskiej firmy, który trafił do naszej redakcji. Muszę przyznać, że byłem bardzo ciekawy jak będzie sprawować się względem doskonałego W2000, który testowaliśmy jakiś czas temu.

Przeczytaj całość
    • Przez Maciej Koper

Projektory BenQ, wykorzystują przetworniki obrazu DLP. Technologia ta znana jest już od lat i powszechnie stosowana w urządzeniach profesjonalnych. W zasadzie każdy z projektorów, stosowanych w komercyjnych kinach cyfrowych, korzysta właśnie z niej. Zapraszamy na test modelu W2000!

Przeczytaj całość