Skocz do zawartości
rad2005

Czy wyższa cena TV = lepszy obraz na co dzień ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo porównując różne tv w marketach ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić jakość obrazu.

Chcę kupić jakiś 65 calowy tv i zastanawia mnie czy oglądając głównie nc+ (sport) zauważę podczas oglądania jakiegoś meczu, filmu różnicę między TV tak dla przykładu np:

Panasonic dx750 (za 9 tys), a Panasonic dx900 (15 tys), czy też oledem LG 55BJ6 (za 12 tys).

Pytam, żeby nie popełnić błędu i nie przepłacić za TV który w sumie nie da mi żadnej różnicy w oglądaniu TV na co dzień. 

Nie pytam o jakieś wodotryski jak 4k bluray, bo tam mogłaby być różnica.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oglądaniu meczu nie będzie prawie żadnej różnicy w LCD (nawet na IPS), obraz na oledzie może być zbyt ciemny w jasnym otoczeniu. Na filmie różnica będzie ze wzgledu na mieszany charakter scen od malej pod gigantyczna (DX900 vs DX750).

3 minuty temu, mataman napisał:

Do nc+ to ci wystarczy tv FullHD.

Może kolega rozwinąć te jakże ciekawa tezę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu rozwijać? Po co mu tv 4K do oglądania telewizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co 4k przy nc+ to pic na wodę ? nic nie będzie lepiej niż w hd ? to może 75 cali sony 75x8505 też jest w podobnej cenie jak nie ma absolutnie, żadnej różnicy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mataman napisał:

A co tu rozwijać? Po co mu tv 4K do oglądania telewizji?

A widziales kiedyś film, który był kręcony w 4k a puszczony w 1080i i przeskalowany przez TV znowu do 4k? Albo jakąś animacje przeskalowana z fhd do 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co 4k przy nc+ to pic na wodę ? nic nie będzie lepiej niż w hd ? to może 75 cali sony 75x8505 też jest w podobnej cenie jak nie ma absolutnie, żadnej różnicy
 




A widziales kiedyś film, który był kręcony w 4k a puszczony w 1080i i przeskalowany przez TV znowu do 4k? Albo jakąś animacje przeskalowana z fhd do 4k?

Mniej wiecej tak wlasnie ma wygladac telewizja za oceanem w niedalekiej przyszlosci, tzn capture 4k-> downscale->broadcast->upscale to 4k on the receiver/stb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziales kiedyś film, który był kręcony w 4k a puszczony w 1080i i przeskalowany przez TV znowu do 4k? Albo jakąś animacje przeskalowana z fhd do 4k?



Ta różnica nie jest moim zadaniem warta takiej dopłaty do telewizora 4K. Wg mnie tv 4K ma sens do filmów UHD i gier, inaczej to marnowanie potencjału sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...