Skocz do zawartości
Gmeru

GT Sport w pełni wykorzysta możliwości PS4 Pro i Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

GT Sport w pełni wykorzysta możliwości PS4 Pro i Ultra HD

Gra GT Sport w wersji zoptymalizowanej pod PS4 Pro obsłuży sygnał 4K przy 60 klatkach na sekundę, przy użyciu renderowania Checkerboard. Informację ujawnił sam twórca serii - Kazunori Yamauchi, przy okazji odbywającego się nie tak dawno w Londynie eventu Future of Play. Ale to dopiero początek technologicznych nowości jakie zastaniemy w jednym z najsłynniejszych tytułów kojarzonych z marką PlayStation.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola już 3 lata na rynku i dopiero na poczatku 5 roku życia konsoli wychodzi GT - tzn. może wyjdzie 

oby wogóle zdążyli w tej generacji - na XB1 wyjdzie wtedy pewnie już Forza 7 (na premierę Scorpio) 

a Sony w bólach zrodzi pierwszy tytuł - tam naprawdę chyba mają płacone za godziny a nie za efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mamy - tylko pewności ze GTS wyjdzie w 2017 też  nie ma

bo może guru Kazunori stwierdzi że musi dopracować HDR, bo przy 3000 nitów jakość jest słaba i poczekamy do 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak drastycznie nie będzie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby przesunęli premierę z 1-go kwartału 2017, na 2-gi kwartał.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy kwartał 2017 to byłoby super - cały czas jakoś miałem w głowie że przenieśli na listopad/grudzień 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, jak to jest z ta wydajnością wersji pro - czy ona jest na tyle mocna aby bez kłopotu pociągnąć taki tytuł w 4k i przy 60fps ? Czy może nie jest to takie proste i chłopaki siedzą i optymalizuja kod bo nie idzie wcale tak łatwo osiągnąć 60 klatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest natywne 4K tylko mambojambo które nazywają checkerboard. Sprawdza się to nadspodziewanie dobrze i różnica do natywnego 4K jest minimalna. Przynajmniej w tytułach które już są na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier na PS4 Pro jest skalowana do 4K,jednak są i takie (widziałem na rozpisce około 20-tu) z natywnym 4K,jednak to raczej pozycje mniej wymagające pod względem graficznym ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna gra nie chodzi w 4K i chyba raczej nie będzie. Max to 3200 x 1800p, było już to gdzieś poruszane. Reszta to triki programistów.

Aha, dobrze jest mieć TV 4K z HDR z górnej półki. W salonie na 65-DX900 gry wyglądają zupełnie inaczej niż na drugim KD-55XD8505

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dawidowski1000 napisał:

Aha, dobrze jest mieć TV 4K z HDR z górnej półki. W salonie na 65-DX900 gry wyglądają zupełnie inaczej niż na drugim KD-55XD8505

 

Dokładnie, pełni możliwości HDR rozwija tylko na tv z faldem i to możliwie dużą liczbą stref albo na oledach (gdzie stref jest 1:1 z liczbą pixeli). Dziękuję przy okazji koledze za ten wpis :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest oczywiste jak słońce. Kwestia jest tylko taka, że na tańszych tv też ten efekt widać, mniej ale widać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR to nie jest efekt - to jest zupełnie inny sposób rejestracji i odtwarzania obrazu, ale obecnie właśnie ze wzgledu na pierd... marketing i papke PRowa ludziom się wydaje, ze HDR to więcej światła i (olaboga), ze w TV za 2-3 tys maja HDR (na IPS - czytaj zero strefo i kontrast często nawet poniżej 1000:1), choć to co maja to nawet obok HDR nie stało.

A juz prawie w ogóle i nigdzie, nikt wprost nie napisze, ze HDR to pieśń przyszłości i warto poczekać przynajmniej z rok - dwa aby powstały w ogóle TV, co doleca do tych 4000 nit i upowszechni się system wygaszania strefowego.

Wiec idzie, taki biedny i nieświadomy kowalski do sklepu, tam chce wydać jak najmniej i dostaje TV z logo HDR na pudełku co ma 300 nit albo mniej plus kontrast 1000:1 i myśli, mam HDR'a :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ma - nie wiem jak jest na tym ips ale HDR bez problemu widać na tv za 2kzł - i nie jest to mała różnica

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klaus71 napisał:

no i ma - nie wiem jak jest na tym ips ale HDR bez problemu widać na tv za 2kzł - i nie jest to mała różnica

To nie jest żaden HDR, to jest zdekodowanie metadanych i próba emulacji tonalnej tego co fizycznie nie jest w stanie wyświetlić odbiornik.

Przy okazji dodam, ze pol biedy jest jeszcze na maszynach pokoroj ks7000, które maja certyfikat UHD premium (pomijam juz jak tolerancyjne jest to konsorcjum), bo tam rzeczywiście cos jeszcze widac. Ale jak widzę aktualizacje HDR na TV z IPS z kontrastem od 600:1a w trybie wygaszania rekordowych 1050:1, to jestem obruszony po prostu za jakich idiotów producenci maja zwykłych ogladaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojownik o dobry hdr :D

Daj sobie już spokój. Ja kupiłem Soniaka XD80 i jestem zadowolony z tego co widzę. Za góra 3 lata pewnie go zmienię jak tv za 5tys będzie miał 2 lub 3tys nitów i nie widzę w tym żadnego problemu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xisiek napisał:

To nie jest żaden HDR, to jest zdekodowanie metadanych i próba emulacji tonalnej tego co fizycznie nie jest w stanie wyświetlić odbiornik.

to już brzmi jak opowieści drzewa sandałowego.

naprawdę zamiast filozofować porównaj sobie materiał SDR i HDR (z tego linku co był podany wcześniej) na takim budżetowym tv z HDR.

niebo a ziemia - więc bajanie że jest to jakaś "emulacja tonalna" zakończona katastrofą jest bez sensu.

nawet na budżetowym tv z HDR (jak mój KU6000) jest widoczne to co napisał Gmeru w teście HDR dla Forzy - obraz w HDR po prostu jest jak żywy a zwykły SDR wygląda jak by "luminofor" był wypalony. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, klaus71 napisał:

to już brzmi jak opowieści drzewa sandałowego.

naprawdę zamiast filozofować porównaj sobie materiał SDR i HDR (z tego linku co był podany wcześniej) na takim budżetowym tv z HDR.

niebo a ziemia - więc bajanie że jest to jakaś "emulacja tonalna" zakończona katastrofą jest bez sensu.

Nie rozumiesz a próbujesz wmawiać to innym. Odpowiedz mi więc proszę na pytanie. Mamy jakąś grę z taką oto sytuacją - słoneczny dzień, mocne słońce przebija zza chmur - co zrobi tv jeżeli dana scena gry będzie miała wbitą na słońcu i chmurach wartość powiedzmy z zakresu  od 1000 do 3500 nit podczas kiedy tv może wyświetlić 

a) 800 nit max

b ) 300 nit max

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie robi kompresję do max 300 nitów tak samo jak przy oled zrobi tą kompresję do 700

też myślałem że odpalenie w HDR podświetlenia na max powinno rozwalić ciemniejsze sekcje obrazu i pewnie tak jest 

ale to demo temu przeczy - ma obie wersje także SDR:

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=144

po prostu obraz w HDR jest dużo ładniejszy nawet na moim entry modelu niż to samo w SDR

twoja teoria mówi że nie powinien a moje oczy mówią że w HDR jest o niebo lepiej - po prostu biele się "skrzą" od refleksów np. słońca

a to co ty sugerujesz że jest to takie coś a'la tryb dynamiczny obala użycie funkcji HDR+ w samsungu - ona z SDR daje masakrę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klaus71 napisał:

pewnie robi kompresję do max 300 nitów tak samo jak przy oled zrobi tą kompresję do 700

(...)

TV albo będzie sobie "przeliczał" i kombinował albo utnie ordynarnie wszystko co powyżej 300 nit i g... się zobaczy z tego co powinno być widac. W tabeli, która używa Maciek z Gmeru do testów HDR jest wprost napisane efekt naprawdę widoczny zaczyna się od 500-750 nit.

Sam HDR to piękna sprawa i odsylam do źródła wiedzy/artykulu Maćka jest na portalu.

Niezbyt uważnie czytałeś to co napisałem, bo o Samsungu i jego trybie złego słowa nigdzie nie napisałem, bo tam akurat działa to całkiem ok.

PS. Cienias co klika tylko na "miniusy" w zgodnych z faktami postach, zapraszam do dyskusji merytorycznej a nie chowania się w anonimowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać. Na TV za 4000 pln też bedzie HDR tyle, że mniejszy i takowy użytkownik- posiadacz będzie zadowolony, dopóki nie zobaczy w akcji ZD9 slbo DX900. Pytanie czy bedzie chciał i po co. Jeżeli jest pienądz to kupować wersje topowe i tyle. Jeżeli budżet jest mniejszy to też nie ma tragedii. Kto będzie stawiał takie TV jak DX900 vs. KS7000 obok siebie i robił testy? Ma to sens jakiś? Chyba poprawienie/pogorszenie sobie nastroju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie właśnie kod na betę GT Sport. Ufff ale fart bo mamy akurat mega ilość TV w redakcji. OLED 2017 Sony i LG oraz QLEDa i Sony XE90. Więc będzie co testować. Postaram się coś nagrać w weekend oraz pomierzymy co trzeba.

 

20170412185454.jpg

Menu ustawień UHD:

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204909.jpg

I trochę innych zrzutów. Wygląda to naprawdę dobrze chociaż jak patrzę na te drzewa ;pppp czy oni naprawdę nie mogą czegoś z tym zrobić?

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204220_1.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204353_1.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204414.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204422.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204457.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204503.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204630.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204639.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412204943.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205008.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205012.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205016.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205020.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205026.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205032.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205041.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205049.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205058.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205104.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205112.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205243.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205250.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205257.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205307.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205312.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205324.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205343.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205350.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205400.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205411.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205420.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205433.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205442.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412205501.jpg

Gran Turismo™Sport Wersja z zamkniętych beta-testów_20170412210340.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz usera na koncie US?

 są jakieś ploty kiedy premiera? pewnie grudzień 2017 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...