Skocz do zawartości
rafibydgoszcz

Czy będzie test telewizora Manta LED5501 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy zrobicie państwo test telewizora Manta LED5501? Planuję kupić telewizor do sypialni za ok. 1500zł. Do tej pory myślałem nad tv 42cale, w porywach do 49cali. Ale może kupiłbym tę Mantę jeśli nie będzie najgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto zrobić test zwykłego telewizora?

Zobaczymy, czy jest dużo gorszy od markowych średniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleziona opinia usera z hdtv:
Chełm - Manta LED5501

Opinie
Ocena ogólna 5
5
2 opinie
5
julek , 14-11-2016 r.
Polecam
godny polecenia chociażby ze wzgledu na czas reakcji
5
Klucho , 15-11-2016 r.
Polecam
Opinię wcześniej napisałem na forum hdtv ale i tu przekleję bo nie każdy ma dostęp: Zaskakująco dobra jakość plastików, ramka góra i boki błyszcząca, dość cienko wygląda przy tym rozmiarze, na dole trochę duże logo (mogłoby być bardziej dyskretne). Całość jednak na pewno NIE wygląda tandetnie. Stopki srebrne z początku wydawały mi się głupotą ale po zamontowaniu nie wyglądają źle. Z tyłu ogólnie, gniazda HDMI skierowane do dołu więc dla mnie to OK. a już np CI wchodzi z boku. Pilot prosty ale guziki przyjemne w dotyku. W sumie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Sprzęt podłączyłem do tunera satelitarnego z kartą nc+. Na początku obraz był jakiś dziwny/teatralny ale po przestawieniu w tunerze z 720p na 1080i różnica była od razu widoczna nawet dla laika. Z pewnością ustawienie w tunerze natywnej rozdziałki takiej jaka jest w tv zrobiło robotę. Kolejną rzeczą było ustawienie wyświetlania w tv. W ramach poszukiwania optymalnego obrazu z początku tryb "łagodny" wydawał mi się ok ale po chwili jednak przełączyłem na tryb użytkownika i poskręcałem jasność, kontrast itd na ok.40-45% i oczy odżyły. Było zdecydowanie za jasno i kontrastowo. Kolejna rzecz która wymagała zmiany do DNR (redukcja szumów) w sumie na jednych kanałach lepiej wyglądała całkiem wyłączona, w innych lepiej wygladało z ustawieniem min. Domyślne DNR strasznie rozmydlało obraz, może przy analogu by było dobrze ale do cyfrowych kanałów to raczej pomyłka. Ogólnie po krótkiej zabawie doszedłem do ustawień gdzie kanały nadające w HD wyświetlane są bardzo dobrze. Tam gdzie bitrate jest wysoki np. National Geographics, BBC, Canal+, HBO efekt jest super, również polskie HD (tvn-y, tvp1,2,polsat) wymiatają, najgorzej wyglądają te nadające jeszcze w SD (trochę jak taśma zjechana VHS) np. TVP Info albo TVP Polonia. Nie miałem okazji sprawdzić TV w nasłonecznionym pomieszczeniu, innych źródeł jak DVB-T, gier itp. ale po tym co poustawiałem i zobaczyłem Manta (szczególnie za 1599zł) to naprawdę przyzwoity monitor do satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki artomoher.

Ale dobrze byłoby zobaczyć jak to wygląda na cyferkach i wykresach przygotowanych przez Maćka.

Oczywiście po profesjonalnym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta jest dosyć dużą firmą, jednak jej działy PR w zasadzie nie istnieją, stąd też ciężko dostać taki ekran do testów. Ciężko zatem powiedzieć, czy w rozsądnym czasie przyjdzie coś do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Manta jest dosyć dużą firmą, jednak jej działy PR w zasadzie nie istnieją, stąd też ciężko dostać taki ekran do testów. Ciężko zatem powiedzieć, czy w rozsądnym czasie przyjdzie coś do testów.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Znając życie nie nastąpi to szybko, a najprawdopodobniej nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem, że wy sami kupicie taki telewizor i zrobicie test. Wątpię, żeby firma Manta dała wam go do testów. To nie jest telewizor z wysokiej półki i pewnie zmieszalibyście go z błotem i Manta o tym wie. Ale ja jestem żywo zainteresowany zakupem tego telewizora za kwotę 1600zł, i godzę się na obraz gorszy od bardzo dobrych telewizorów. Kwestia tylko, jak bardzo ten obraz będzie gorszy, czy do sypialni i oglądania TV Puls HD wystarczy?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta Manta nie będzie gorsza od podstawowych modeli znanych marek. I to raczej oni a nie Manta powinni bać się tego testu.

Jeżeli jesteś zdecydowany na kupno to mam pomysł.

Zaproponuj Maćkowi, że kupisz i dasz Mu do testów ten telewizor w zamian za kalibrację.

Jeżeli Maciek się zgodzi to:

1) Ty masz najlepszą Mantę w Polsce albo i na Świecie.

2) Maciek zyskuje nieśmiertelną sławę jako jedyny na Świecie który przetestował i skalibrował telewizor Manty.

3) A my zyskujemy bezcenną wiedzę czy warto przepłacać za markowe telewizory.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MANOL napisał:

Myślę, że ta Manta nie będzie gorsza od podstawowych modeli znanych marek. I to raczej oni a nie Manta powinni bać się tego testu.

Jeżeli jesteś zdecydowany na kupno to mam pomysł.

Zaproponuj Maćkowi, że kupisz i dasz Mu do testów ten telewizor w zamian za kalibrację.

Jeżeli Maciek się zgodzi to:

1) Ty masz najlepszą Mantę w Polsce albo i na Świecie.

2) Maciek zyskuje nieśmiertelną sławę jako jedyny na Świecie który przetestował i skalibrował telewizor Manty.

3) A my zyskujemy bezcenną wiedzę czy warto przepłacać za markowe telewizory.

Nie wypali Ci ten pomysł niestety..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...