Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, raf7775 napisał:

Jesteś pierwszą osobą która pisze tu o łatwym dostępie do plików 4k z atmosem.
Normalnie to ludzie kupują płyty i odtwarzacze BD UHD.

Z pewnością jest tak jak mówisz :D

Co w tym złego że ktoś sobie dla własnego użytku pobierze 4K z Atmosem np.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallonne.

Mam obecnie,  w domu, 5 odtwarzaczy multimedialnych, prawidlowo bitstremujacych bezstratny Dolby Atmos  ( m.in wspomniany Egreat 6) Problem polega na tym, ze tylko 2 odgrywaja HEVC 4k, a tylko jeden robi to bezproblemowo (Nvidia Shield). Nie polece Ci go, bo nie obsluguje on ani BD-ISO 3D ,ani BD MENU, Tak jak nie polece Ci zadnego z odtwarzaczy,  ktore to robia, bo ich nie uzywalem, a ze nie sa one mi potrzebne, nie interesowalem sie nimi specjalnie, wiec nie znam dokladnie ich problemow czy ograniczen.

Komentujacy tutaj pisza dyrdymaly, ze albo zaden nie potrafi bitstreamowac Dolby True HD z Atmosem, albo, ze robia to wszystkie. Tymczasem istota problemu  o ile nie jest banalna, jest prosta do wylozenia. W liczonych w setkach odmian i klonow, odtwarzaczach androidowych,  ktore nie oferuja niczego poza Kodi. nie odegrasz BD-ISO 3D (frame packing) ani BD Menu, chocby uproszczonego. Zeby player umial to zrobic, potrzebny jest naklad pracy i srodkow ze strony producenta, Mozliwosci tych playerow w zakresie kompatybilnosci i otymalizacji odtwarzania  multimediow, zakodowanych w poszczegolnych formatach, sa zwyczajowo uzaleznione od tworcow Kodi i generalnie sceny, ktora potrafi zaimplementowac zmiany zoptymalizowanego oprogramowania do FW playera. Jesli skupimy sie tylko na mozliwosci prawidlowego bitstreamowania Dolby True HD Atmos, to  oczywiscie na rynku sa tez playery ktore potrafia to zrobic "out of the box" ale zwyczajowo i tak wymagaja dalszych optymalizacji.  Jest tez druga grupa urzadzen, ktore sa rasowymi playereami, ktorych oprogramowanie wbudowane od poczatku oferuje pelna obsluge BD- ISO, DB-ISO 3D, zas funkcje streammingu pozostawia sideloadowanemu KODI. Te bede uniwersalne do Twoich zastosowan, ale kosztuja wiecej niz zalozyles.. Jeden z nich Ci podstawilem pod nos, Lepiej  zrobisz reserchujac na jego temat, Masz bana na google? 

Wszystkie potrzebne terminy masz tutaj. To co napisalem w tym poscie i powyzej oraz znacznie wiecej, znalazlbys na tym forum, gdybys pogrzebalal, Teraz dostales niezbednik w pigulce. Brakuje tylko opinii osob majacych lub sledzacych rozwoj playerow, ktore Cie interesuja, Zaden z dotychczasowo zabierajacych glos (wez 15 min poprawke, bo notyfikacje pokazuja mi 5 nowych postow w temacie)  w tym i drugim Twoim watku, wlacznie ze mna, najwyrazniej nie nalezy do tej  grupy, bo zwyczajowo uzywaja HTPC lub  "starych" odtwarzaczy multimedialnych, tj takich ktorych nie obsluguja HEVC 4k,  czy Kodi, za to odtwarzaja bezproblemowo BD-ISO 3d z Atmosem. 

EDIT

Do plikow ktore obecnie ogladasz, oczywiscie obsluga BD- ISO 3d, czy BD Menu nie jest potrzebna  i silny androidowy player z KODI wystarczy, ale lepiej miec te funkcje  niz jej  nie miac.  

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyłożyłeś, chciałbym tyko zaznaczyć, że ja nie napisałem, że żaden wogóle.
Tyko żaden za 50euro nie spełnia wszystkich wymogów.
Czyli 4k, atmos i iso3d.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, binary napisał:

Avallonne.

Mam obecnie,  w domu, 5 odtwarzaczy multimedialnych, prawidlowo bitstremujacych bezstratny Dolby Atmos  ( m.in wspomniany Egreat 6) Problem polega na tym, ze tylko 2 odgrywaja HEVC 4k, a tylko jeden robi to bezproblemowo (Nvidia Shield). Nie polece Ci go, bo nie obsluguje on ani BD-ISO 3D ,ani BD MENU, Tak jak nie polece Ci zadnego z odtwarzaczy,  ktore to robia, bo ich nie uzywalem, a ze nie sa one mi potrzebne, nie interesowalem sie nimi specjalnie, wiec nie znam dokladnie ich problemow czy ograniczen.

Komentujacy tutaj pisza dyrdymaly, ze albo zaden nie potrafi bitstreamowac Dolby True HD z Atmosem, albo, ze robia to wszystkie. Tymczasem istota problemu  o ile nie jest banalna, jest prosta do wylozenia. W liczonych w setkach odmian i klonow, odtwarzaczach androidowych,  ktore nie oferuja niczego poza Kodi. nie odegrasz BD-ISO 3D (frame packing) ani BD Menu, chocby uproszczonego. Zeby player umial to zrobic, potrzebny jest naklad pracy i srodkow ze strony producenta, Mozliwosci tych playerow w zakresie kompatybilnosci i otymalizacji odtwarzania  multimediow, zakodowanych w poszczegolnych formatach, sa zwyczajowo uzaleznione od tworcow Kodi i generalnie sceny, ktora potrafi zaimplementowac zmiany zoptymalizowanego oprogramowania do FW playera. Jesli skupimy sie tylko na mozliwosci prawidlowego bitstreamowania Dolby True HD Atmos, to  oczywiscie na rynku sa tez playery ktore potrafia to zrobic "out of the box" ale zwyczajowo i tak wymagaja dalszych optymalizacji.  Jest tez druga grupa urzadzen, ktore sa rasowymi playereami, ktorych oprogramowanie wbudowane od poczatku oferuje pelna obsluge BD- ISO, DB-ISO 3D, zas funkcje streammingu pozostawia sideloadowanemu KODI. Te bede uniwersalne do Twoich zastosowan, ale kosztuja wiecej niz zalozyles.. Jeden z nich Ci podstawilem pod nos, Lepiej  zrobisz reserchujac na jego temat, Masz bana na google? 

Wszystkie potrzebne terminy masz tutaj. To co napisalem w tym poscie i powyzej oraz znacznie wiecej, znalazlbys na tym forum, gdybys pogrzebalal, Teraz dostales niezbednik w pigulce. Brakuje tylko opinii osob majacych lub sledzacych rozwoj playerow, ktore Cie interesuja, Zaden z dotychczasowo zabierajacych glos (wez 15 min poprawke, bo notyfikacje pokazuja mi 5 nowych postow w temacie)  w tym i drugim Twoim watku, wlacznie ze mna, najwyrazniej nie nalezy do tej  grupy, bo zwyczajowo uzywaja HTPC lub  "starych" odtwarzaczy multimedialnych, tj takich ktorych nie obsluguja HEVC 4k,  czy Kodi, za to odtwarzaja bezproblemowo BD-ISO 3d z Atmosem. 

EDIT

Do plikow ktore obecnie ogladasz, oczywiscie obsluga BD- ISO 3d, czy BD Menu nie jest potrzebna  i silny androidowy player z KODI wystarczy, ale lepiej miec te funkcje  niz jej  nie miac.  

Gdybym mógł nacisnąć zielona strzałeczkę w górę 20 razy to bym to zrobił bo to jest najbardziej interesujący mnie post. Fajnie się gaworzy ale dla mnie ważne są też konkrety. Temat ten założyłem słuchając Ciebie, słuchając i czytając Twoje rady. Pomijam że jakiejś części Twojego postu nie rozumiem bo mój mały móżdżek jeszcze nie przyswoił wszystkich terminów ale to tak jakbym ja zaczął Ci tłumaczyć o łowieniu sumów, metodach itp, nawet Google by Ci nie zastąpiło realnego wędkowania i szkolenia na żywo.

Binary w moim  przypadku nie zmienią się moje potrzeby. Ja na 100% nie będę kupował płyt, nie będę odtwarzał niczego poza plikami do których mam dostęp. Nie wiem ile kosztuje jedna płyta a tylko w tym roku setki pozycji obejrzeliśmy z rodziną. Średnio na pewno więcej niż jedną dziennie ( ponad 110 od 19 sierpnia czyli od kiedy mam nowego kompa). Logiczne jest więc że skoro mam dostęp do plików 4K lub choćby 1080p o wadze ponad 20go to płyt mi się kupować nie opłaca :) Jakość tego wszystkiego jest super, bez skazy na 65" a jedynie próbuję rozwiązać ich problem z dźwiękiem.

Ja już nawet przecież wiem czego mi trzeba ( też dzięki Tobie) ale wolę kupić coś taniego a jednocześnie sprawdzonego. Z czasem na pewno ktoś tu zajrzy kto przetestuje pod interesującym mnie katem jakiś odtwarzacz tani i mi podpowie.

Wklej przykładowe dane kilku plików jakie mi musi odtworzyć prawidłowo. Niektóre są 4K a niektóre tylko 1080p.

The.Legend.of.Tarzan.2016.REPACK.MULTi.4K.UHD.X265.HEVC.ATMOS.7.1

Video codec .................: x265
Bitrate .....................: 58,3 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: DTS | Unknown / 1 509 Kbps | 7.1
Audio3 ......................: TrueHD | 4851 Kbps | 7.1 (ATMOS)
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish (PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 50min 16sec
Size ........................: 53.4 GB

Teenage.Mutant.Ninja.Turtles.Out.Of.The.Shadows.2016.MULTi.4k.UHD.X265.HEVC.TrueHD.7.1.Atmos

Video codec .................: x265
Bitrate .....................: 58,9 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 640 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: AC-3 | 640 Kbps | 5.1
Audio3 ......................: TrueHD | 5081 Kbps | 7.1 (ATMOS)
Language ....................: Polish Dubbing
Language2 ...................: English
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish x2 (PGS/SRT) | English (PGS)
Time ........................: 1h 52min 26sec
Size ........................: 52.3 GB

STAR TREK W NIEZNANE

Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : High@L4.1
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 4 frames
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 2h 2mn
Bit rate mode                            : Variable
Maximum bit rate                         : 30.0 Mbps
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 23.976 (24000/1001) fps
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Title                                    : Star.Trek.Beyond.2016.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT
Language                                 : English
Default                                  : No
Forced                                   : No

Audio #1
ID                                       : 2
Format                                   : DTS
Format/Info                              : Digital Theater Systems
Format profile                           : MA / Core
Mode                                     : 16
Format settings, Endianness              : Big
Codec ID                                 : A_DTS
Duration                                 : 2h 2mn
Bit rate mode                            : Variable / Constant
Bit rate                                 : Unknown / 1 509 Kbps
Channel(s)                               : 8 channels / 6 channels
Channel positions                        : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Frame rate                               : 93.750 fps (512 spf)
Bit depth                                : 24 bits
Compression mode                         : Lossless / Lossy
Title                                    : Star.Trek.Beyond.2016.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Audio #2
ID                                       : 3
Format                                   : Atmos / TrueHD
Codec ID                                 : A_TRUEHD
Bit rate mode                            : Variable
Maximum bit rate                         : 7 641 Kbps
Channel(s)                               : Object Based / 8 channels
Channel positions                        : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate                            :  / 48.0 KHz
Frame rate                               : 1 200.000 fps (40 spf)
Compression mode                         : Lossless
Title                                    : Star.Trek.Beyond.2016.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT
Language                                 : English
Default                                  : No
Forced                                   : No

 

Mad Max Fury Road 2015 MULTi 2160p 4K UltraHD BluRay 10Bit HEVC x265 TrueHD-Atmos

Format                      : Matroska
Format version              : Version 4 / Version 2
File size                   : 40.9 GiB
Duration                    : 2h 0mn
Overall bit rate mode       : Variable
Overall bit rate            : 48.6 Mbps
Encoded date                : UTC 2016-10-16 10:41:03
Writing application         : mkvmerge v9.0.1 ('Obstacles'wink.gif 64bit
Writing library             : libebml v1.3.3 + libmatroska v1.4.4

Video
ID                          : 1
Format                      : HEVC
Format/Info                 : High Efficiency Video Coding
Format profile              : Main 10@L5.1@Main
Codec ID                    : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration                    : 2h 0mn
Bit rate                    : 39.8 Mbps
Width                       : 3 840 pixels
Height                      : 1 600 pixels
Display aspect ratio        : 2.40:1
Frame rate mode             : Constant
Frame rate                  : 23.976 (24000/1001) fps
Color space                 : YUV
Chroma subsampling          : 4:2:0
Bit depth                   : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)          : 0.270
Stream size                 : 33.4 GiB (82%)
Writing library             : x265 1.9+3-63308f7658c3:[Windows][GCC 5.2.0][64 bit] 10bit
Encoding settings           : wpp / ctu=64 / min-cu-size=8 / max-tu-size=32 / tu-intra-depth=1 / tu-inter-depth=1 / me=1 / subme=2 / merange=57 / no-rect / no-amp / max-merge=2 / temporal-mvp / no-early-skip / rdpenalty=0 / no-tskip / no-tskip-fast / strong-intra-smoothing / no-lossless / no-cu-lossless / no-constrained-intra / fast-intra / open-gop / no-temporal-layers / interlace=0 / keyint=240 / min-keyint=24 / scenecut=40 / rc-lookahead=15 / lookahead-slices=8 / bframes=4 / bframe-bias=0 / b-adapt=0 / ref=3 / limit-refs=3 / no-limit-modes / weightp / no-weightb / aq-mode=1 / qg-size=32 / aq-strength=1.00 / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rd=2 / psy-rd=2.00 / rdoq-level=0 / psy-rdoq=0.00 / signhide / deblock / sao / no-sao-non-deblock / b-pyramid / cutree / no-intra-refresh / rc=abr / bitrate=40000 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30
Default                     : Yes
Forced                      : No
Color range                 : Limited
Color primaries             : BT.709
Transfer characteristics    : BT.709
Matrix coefficients         : BT.601

Audio #1
ID                          : 2
Format                      : Atmos / TrueHD
Codec ID                    : A_TRUEHD
Duration                    : 2h 0mn
Bit rate mode               : Variable
Bit rate                    : 5 694 Kbps
Maximum bit rate            : 8 412 Kbps
Channel(s)                  : Object Based / 8 channels
Channel positions           : Object Based / Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate               :  / 48.0 KHz
Frame rate                  : 1 200.000 fps (40 spf)
Compression mode            : Lossless
Delay relative to video     : 1ms
Stream size                 : 4.79 GiB (12%)
Language                    : English
Default                     : No
Forced                      : No

 

Do niczego innego mi to nie będzie potrzebne. Oczywiście musi czytać napisy poprawnie bo jeśli w pliku jest True HD wybierane to oczywiście nie w jęz polskim tylko w oryginalnym.

Nie wiem co to iso3d i czy mi jest potrzebne, nie wiem co to BD menu i mi potrzebne. Po co mam więc płacić za jakiś klasowy co ma to wszystko jak się okaże że za tydzień czy dwa wpadnie do tematu tego Wiesiek który ma też dostęp do takich plików i stwierdzi że śmigają mu te pliki 4K z Atmos na jakimś no name za 100euro bez problemu? Dostęp do tych plików ma kilka tyś osób, wielu z nich jest tutaj, wielu ma coraz te lepsze Tv i systemy kina. Kwestia czasu aż ktoś to sprawdzi albo jak komuś będzie chciało się napisać tu parę zdań że już pół roku temu to sprawdził i działa na tym i na tym odtwarzaczu. Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallonne.

Ok. Jedna uwaga. Ja nie zalozylem i nigdzie nie napisalem, ze bedziesz chcial odtwarzac plyty BD, czy BD UHD.

Pomijam wyjasnienia  nieporozumienia, skoro sa Ci one niepotrzebne. Sam do tego kiedys dojdziesz.

Tymczasem powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avallone, na BTG masz dużo obrazów płyt BD ISO i BD ISO 3D. Radziłbym zwrócić na to uwagę przy wyborze playera. Chyba że jesteś już tylko i wyłącznie nastawiony na 4K z ATMOSEM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nastawiony na Full HD i 4K z systemami 5.1 lub Atmos a na Atmosie bardzo mi zależy bo nigdy nie oglądałem jakiegoś filmu z takimi efektami i skoro mi ampli to pociągnie to chciałbym moc z tego korzystać. Nie tworze bibliotek, oglądam, wywalam bo mi łącze na to pozwala. Dzień w dzień mogę sobie ściągnąć coś do obejrzenia na szybko nawet jak ma 50go i wywalić to, zaraz potem ściagnąć następny ( dłużej trwa przerzucanie z kompa na dysk zewnętrzny).

Jest tego też tyle że nie wiem po co jeszcze bawić się w te iso. Jeśli kupię teraz najtańszy player który pociągnie to co mnie interesuje to nie znaczy że w przyszłości nie kupię innego, lepszego bo nagle uwidzi mi się że potrzebuję coś jeszcze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym całym btgigs, to oprócz zaproszeń, to trzeba udostępniać treści, to nie dla mnie takie zabawy. Też mnie nie stać na kupowanie i kolekcjonowanie płyt. Myślę, że tak jak na brytyjskim i na amerykańskim forum piszą ludzkie.
Trzeba płyty kupować i sprzedawać.
Wtedy za ułamek ceny będziemy mieli film w najwyższej jakości.
Wiadomo, nie będę wszystkiego co wyjdzie kupował, tylko to co fajniejsze. Mowa o filmach 4k.
Fullhd to mam od cholery na Netflix i Amazon.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raf7775 napisał:

Na tym całym btgigs, to oprócz zaproszeń, to trzeba udostępniać treści, to nie dla mnie takie zabawy. Też mnie nie stać na kupowanie i kolekcjonowanie płyt. Myślę, że tak jak na brytyjskim i na amerykańskim forum piszą ludzkie.
Trzeba płyty kupować i sprzedawać.
Wtedy za ułamek ceny będziemy mieli film w najwyższej jakości.
Wiadomo, nie będę wszystkiego co wyjdzie kupował, tylko to co fajniejsze. Mowa o filmach 4k.
Fullhd to mam od cholery na Netflix i Amazon.

 

Udostępnianie można wyłączyć i w ten sposób mam każdą nowość, każdy klasyk, każdy rodzynek a prawa nie łamię. Strona BTGIGS nielegalna nie jest, torrenty tez nielegalne nie są. Udostępnianie owszem ale o tym jak to wyeliminować napisałem wcześniej. Nie o tym jest \jednak ten temat :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, torrenty to piractwo i to od dawna wiadomym jest :) .

 

Na szczęście pierdle w Paryżu bardziej komfortowe są niż nad Wisła ;) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat schodzi troche z drogi..dzis dzwonilem do Denon warszawa Horn. Po rozmowie musze caly ampi zresetowac i od nowa zrobic konfiguracje. I moze wkoncu pojdzie ten Atmos...

dolby-atmos-home-accented-logo-gutter-to

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Chłopie, torrenty to piractwo i to od dawna wiadomym jest :) .

 

Na szczęście pierdle w Paryżu bardziej komfortowe są niż nad Wisła ;) .

Dozwolony użytek, związek osobisty czyli…

Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać
z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego”

– Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 23, pkt. 1

Pojęcie dozwolonego użytku osobistego oznacza korzystanie np. z pobranego filmu czy muzyki tylko dla swoich własnych, prywatnych celów. – Możemy więc obejrzeć film czy posłuchać muzyki pobranej  z Internetu, jednak tylko w przypadku, kiedy utwór ten został rozpowszechniony publicznie, czyli np. film miał już swoją oficjalną premierę. Jeśli jednak pobieramy piosenkę, która wyciekła do sieci przed premierą, jest to działanie nielegalne – tłumaczy Jędrzej Szcześniak, współtwórca internetowego dysku Replik.pl.

 
Filmy które ja ściągam swoją premierę już miały a jako że mam wyłączony upload to ich nie rozpowszechniam. Znaczy się ze pobieram je całkowicie legalnie. Nie powtarzajcie sloganów że torrenty są nielegalne.
 
Jak wiesz coś o jakimś sprawdzonym tanim odtwarzaczu to tez się podziel wiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz tłumaczył te zawiłości polskiego prawa pod celą wśród francuskojęzycznych muzułmanów ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Avallone napisał:

Dozwolony użytek, związek osobisty czyli…

Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać
z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego”

– Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 23, pkt. 1

Pojęcie dozwolonego użytku osobistego oznacza korzystanie np. z pobranego filmu czy muzyki tylko dla swoich własnych, prywatnych celów. – Możemy więc obejrzeć film czy posłuchać muzyki pobranej  z Internetu, jednak tylko w przypadku, kiedy utwór ten został rozpowszechniony publicznie, czyli np. film miał już swoją oficjalną premierę. Jeśli jednak pobieramy piosenkę, która wyciekła do sieci przed premierą, jest to działanie nielegalne – tłumaczy Jędrzej Szcześniak, współtwórca internetowego dysku Replik.pl.

 
Filmy które ja ściągam swoją premierę już miały a jako że mam wyłączony upload to ich nie rozpowszechniam. Znaczy się ze pobieram je całkowicie legalnie. Nie powtarzajcie sloganów że torrenty są nielegalne.
 
Jak wiesz coś o jakimś sprawdzonym tanim odtwarzaczu to tez się podziel wiedzą :)

 

 

Ja nie czytam gazet. Ja zawsze pytam dobrych ... prawników. Takich co biorą 1000 EUR za godzinę. Torrent to piractwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze zyjac we Francji, podlageasz tamtejszym normom i  prawu, a nie polskiemu.  i europejska konwencja moze na wiele sie zdac? 

Pamietam, ze  Francja zdaje sie bardziej upierdliwa dla ssaczy, od innych krajow europejskich, i przez pewien czas ISPs odcinali oflagowanych jako abuserzy  uzytkownikow. Pozniej podobno sie to rozluznilo. A jak sie sprawy maja teraz?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalisci od Philipsa mowia 

走开

Edytowane przez binary
Chyba nie ten watek Kolego. Ktos rownie dobrze moze zaraz zapytac o rozmiar otworow montarzowych w telewizorze Hisense
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kazmirzleszno napisał:

jak sa tutaj specjalisci.to moze ktos odpowie na moje pytanie w dziale PHILIPS...

co to jest ta czarna linia na dole ekranu..bo walcze z kolejnym TV philipsa :))

 

https://goo.gl/photos/CDcq3Rqhfk2nKd5f9

 

Kolejnym ? Gratuluje wytrwałości :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Co Was interesuje skąd ja mam filmy? Jaka dyskusja narodowa rozgorzała ( taka polska, przypomina mi się "Dzień Świra" i "modlitwa Polaka " ) i minusy pod moimi postami się posypały hurtem jak bym przynajmniej komuś żonę zgwałcił ;) To moja sprawa, Wy za mnie nie będziecie z muzułmanami pod celą siedzieć ( bez urazy, znam ich sporo i to niejeden kulturą przewyższa przeciętnego Polaka  nie :) ). Wszyscy zaraz jacy porządni, bez skazy ( uważajcie bo beatyfikują takich za życia ;) )

Pytam o odtwarzacz jakiego szukam, ładnie to redaguje, dostarczam też dokładne dane ścieżki video i audio jakie maja filmy mnie interesujące żeby ułatwić jeśli ktoś zechce pomóc. Grzecznie o tą pomoc proszę nikogo nie zmuszając. Wszelkie wymagania moje tez podaję. Potrzebna ta cała reszta??

Jak tak to piszcie do woli :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzasz z tą dyskusją "narodową":)

Normalny offtop - przecież tu są ludzie a nie boty, to i pogadać lubią:)

Oczekujesz prostych rozwiązań i to najlepiej szybko i tanio. Ciężka sprawa:(

Ciekawe, jaka by rozgorzała dyskusja na odpowiednim forum, gdybym Cię zapytał o kij, kołowrotek i plecionkę na dwumetrowe francuskie sumy?

Tylko tanie, sprawdzone i żeby mniejszych (sumów) nie łapały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Barnaba napisał:

Chyba trochę przesadzasz z tą dyskusją "narodową":)

Normalny offtop - przecież tu są ludzie a nie boty, to i pogadać lubią:)

Oczekujesz prostych rozwiązań i to najlepiej szybko i tanio. Ciężka sprawa:(

Ciekawe, jaka by rozgorzała dyskusja na odpowiednim forum, gdybym Cię zapytał o kij, kołowrotek i plecionkę na dwumetrowe francuskie sumy?

Tylko tanie, sprawdzone i żeby mniejszych (sumów) nie łapały;)

I tu trafiłeś w punkt ponieważ ja jestem zagorzałym zwolennikiem łowienia za małe pieniądze i cała masa sklepów, naganiaczy i wszelkiej maści szpanerów wręcz mnie nie cierpi. Kiedy inni rozpisują się nad zaletami łowienia sumów 2m+ na wędki po 800zł, 1000zl ja pokazuję że takie się łowi na kije za 100 do 200zł. Mój rekordowy 232cm złowiony w Polsce a nie tu wyciągnięty na wędkę która kosztuje 86zł i to w kilka minut. U nas wręcz są tematy przestrzegające przed inwestowaniem zbyt dużej kwoty w sprzęt bo nasze forum ma służyć ludziom a nie firmom. Jeśli ktoś jednak chce to jego sprawa że wyda na wędkę 5tyś. To samo się tyczy kołowrotków i innych rzeczy. Jestem przeciwnikiem tego szpanerstwa we wszystkim i jak czytam tu posty typu " dołóż do 10k i będziesz miał cudo" w tematach gdzie gość szuka TV do 7tyś to mnie się coś wywraca.

Nie oczekuje cudów, nigdzie nie pisałem że ma być szybko i tanio, pisałem ze jestem cierpliwy, nawet i za miesiąc ktoś coś przetestuje i tu doda a ja będę miał pewność ze nie wywalę kasy na darmo i to bez znaczenia już ile.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dlugich testach wracam do Was:)).. amplituner od nowa skonfigurowany.

To co udalo sie skonfigurowac. Moj media player tj.

http://www.inexbox.com/nexbox-a3-android-tv-box-powered-by-octa-core-amlogic-s912/

Z playera do ampli idzie tylko sygnal dzwieku po hdmi ac3 DOLBY. Nie udalo sie zalaczyc przy wszystkich konfiguracjach i sciezkach dzwiekowych ani ATMOSA ani DTS HD master ani TRUE HD.. WIELKA [beeep]A :)

Dowiem sie od nich dlaczego to nie dziala bo niby  DOLBY TrueHD and DTS HD Bypass through HDMI odtwarza..

HDMI zmienilem na hight speed ethernet.wiec cos lezy po stronie tego media playera. :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...