Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupię telewizor do 3000-3500zł

Obecnie od paru lat (8 chyba) śmiga PHILIPS 42PFL5603D/12 pora na przesiadkę na coś nowszego.

Poniżej szczegóły:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

salon średniej wielkości

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

4-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X

1 do 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 

na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

jeszcze nie wiem, obecny stoi, ale w planach jest też powieszenie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 

promienie nie wpadają bezpośrednio do pokoju, jest widno, ale nie nigdzie razi.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 

PHILIPS 42PFL5603D/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 

wifi, na pewno smart tv, +android (ewentualnie zewnętrzna przystawka), conajmniej 2 wejścia HDM, wejście USB. Fajnie by było żeby miał też flashplayer żeby móc puścić transmisje online np. z weeb.tv (jeśli ciężko o taki telewizor to proszę o propozycje bez tej tej opcji)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?

dekoder NC+, raz na jakiś czas laptop, fajnie jakby się dało bezprzewodowo przenieść obraz z telefonu na telewizor (nie wiem czy jest już taka technologia), czasem jakieś dvd ewentualnie aparat lub konsola PS4/XBOX
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 

8-14h dziennie (obecny przepracował już łącznie 8x365x10h - weekendy, święta, urlop = ze 3 lata ciągłej pracy i bez żadnych awarii i uszkodzeń, dla przykładu LG które mam w sypialni po 2 latach tydzień przed gwarancją się popsuło i wymienili wszystko na nowe - plazma, na której na matrycy odbiło się logo chyba tvnu :D)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

to zależy, obecnie w philipsie jest chyba matowa (bo nie błyszczy) i jest fajnie, bo nie odbijają się palce, nie odbija się światło itd. z kolei mam matrycę mocno matową w laptopie i kolory i jasność wydaje się słabsza niż przy błyszczącej matrycy, więc raczej bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 

to co leci aktualnie w tv (w dzień lecą jakies programy i seriale, wieczorem jakiś film, raz na tydzień jakiś mecz w piłkę nożnę + czasami muzyka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 

tak, zamierzam korzystać z internetu w tv
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 

nie zamierzam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 

50/50 z przewagą wieczoru
17. Preferencje co do wielkości? 

Mam ścianę 110cm szerokości a obok są drzwi tarasowe, więc tv teoretycznie może wystawać do 5cm, ale jakby roleta pękła to drzwi mogą polecieć tv i stłuc matrycę więc lepiej jakby miał to 110-111cm, czyli według moich wyliczeń jest to 49" aczkolwiek 50" na upartego też się zmieści :))
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 

zacinanie się smart tv, mocno zbierający się kurz na obudowie, ubogi w funkcje pilot, słaba jakość obrazu i głosników
19. Preferencje co do marki ? 

rozważe każdą propozycję, ale mam philips w salonie i jak na tak długa pracę bez żadnej usterki jestem bardzo zadowolony, siostra kupiła miesiąc temu sharpa i własnie pojechał do serwisu, mój lg w sypialni tuż przed gwarancją się popsuł, ale nadal działa (już z 5 rok) podczas euro2016 kupiłem jakiś duży LG 65"  z funkcją na mecze i jakość taka średnia cena ok. 7000. (więc lg wolałbym odrzucić), nie wiem jakie telewizory robi samsung, ale telefony są średniej jakości, więc jak tv są podobnej jakości to też wolałbym odrzucić.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 

nie potrzebuje 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 

rozważam zakup w granicach 3000-3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

nie wiem, pierwszy raz słyszę takie pytanie, jeśli musiałbym za to płacić jakieś duże dodatkowe pieniądze to pewnie nie i jeśli miałoby to obniżyć żywotnosć tv to pewnie też nie, ale jeśli miało by znacząco poprawić funkcje/jakość w tv to jest to opcja do rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Android to zostaje Philips i Sony, te 1-sze na matrycy IPS, te drugie na VA - poczytaj o ich podstawowych różnicach i najlepiej udaj się do sklepu i porównaj jakość obrazu (jasność, czystość bieli, bardziej smolistą czerń). Ja osobiście wolę VA i skłaniałbym się ku Soniakowi i popularnemu bardzo modelowi 50W755, który zapewnia także dobrą płynność obrazu przy sporcie na co zwracasz uwagę o ile jeszcze go gdzieś dorwiesz, bo ten model powoli znika z rynku, no chyba że przedkładasz jakość obrazu nad perspektywę samego systemu Ambilight, który też mi się osobiście bardzo podoba, a który to ma tylko Philips, ale nie za cenę jakości obrazu...

A co do ostatniego punktu i kalibracji tu nie ma opcji aby to obniżyło żywotność TV, wręcz przeciwnie, a jakość obrazu także ulega poprawie, no ale to jest dodatkowy wydatek - zwłaszcza jeśli ma to być profesionalna kalibracja, a nie jak pseudo "gratis na kolanie" jak na innych portalach czy wg gotowych ustawień na maila, czy w sklepach, gdzie podłączają TV u nich do komputera i bawią się ustawieniami wg gotowych plansz. Jak powinna wyglądać prawidłowo znajdziesz tutaj;

www.skalibrujtv.pl 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 2999,99 jest SONY KD49X8005C z kolei w mediamarkt za 3498 (wczoraj jeszcze 3299,99) jest SONY KD-49XD7005. Nie potrafie znaleźć różnicy między nimi ;) I jak one mają się do tego modelu co ty wymieniłeś: 50W755. Jakbyś mógł odpowiedzieć byłbym wdzięczny. I czy te telewizory które wymieniłem są OK (który będzie lepszy) czy w tych pieniądzach można kupić coś lepszego :) 

Android nie jest dla mnie priorytetem, nigdy nie korzystałem z niego w TV więc pomyślałem że mógłby być fajną opcją, ale z tego co widziałem to zawsze można kupić zewnętrzną przystawkę androida, więc jak jest jeszcze jakiś fajny TV to nie jest to priorytet.

Od innych użytkowników czekam dalej na propozycje i komentarze :) 

Dzięki.

Edytowane przez aknilak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 49X8005 to model z 2015r., a model 49XD7005 tegoroczny i bardzo bliźniacze 4K - niestety na matrycach IPS (gorszy kontrast, niezbyt czysta biel i szary odcień czerni), ten drugi z resztą na matrycy 50Hz.

Model który ja Ci podałem także z 2015r., ale już na 100Hz matrycy typu VA i FHD, cieńsze, aluminiowe ramki to już szczegół, ale natury estetycznej.

Widzę, że poszedłeś w kierunku 4K - tylko musisz wiedzieć, że z tak dużej odległości jaką Ty masz nie ma to totalnie najmniejszego sensu, bo i tak różnicy nie będziesz w stanie zauważyć (za mały ekran te 50", zbyt duża odległość) - z resztą sprawdź sam na kalkulatorze odległości tutaj.

Jeśli Android nie jest priorytetem to najlepszym rozwiązaniem byłoby jakbyś znalazł inną koncepcję na miejsce na TV i pójście w większy - min. 55, a nawet 60-65", np.: 60J6240, a jeśli nie ma takiej opcji to możesz spojrzeć także na takie modele: 50CXE720, 50DS630 (tutaj ten 1-szy zapewnia opcję nagrywania po usb na pena czy HDD, stąd mimo 4K taka właśnie propozycja również), 50J6200 lub bliźniaczy 50J6240.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model SONY 50W755, już prawie nie osiągalny. Na allegro jest 1szt. za prawie 3400zł, ale patrząc na historie allegro i w zakończone aukcje, jeszcze miesiąc temu był w sprzedaży a jego cena na tym serwisie wynosiła od 2400 - 2800zł, więc 3400zł to raczej średni interes. Ewentualnie na ceneo są oferty z np. RTV EURO AGD za ok. 2800zł.więc tu już lepiej.

Większy TV niż 50" odpada bo nie ma go gdzie postawić, taki salon (tu okno, tu kominek itd, tak stoi narożnik że inaczej się nie da) max 110-114cm szer. tj.50"

PANASONIC 50CXE720 (nagrywanie na pendrive w sumie też nie jest mi potrzebne, nie zamierzam tego robić) TV jest dostępny na allegro za ok. 3600zł 

PANASONIC 50DS630 dostępny na allegro i ceneo od 2500zł (SAMSUNG 50J6200 w podobnej cenie)

Pytanie: Jak się ma CXE720 do DS630 (różnica ponad 1000zł)

I który z nich według Ciebie byłby lepszym wyborem SONY którego podałeś czy któryś z tych Panasoniców wyżej?

Zastanawia mnie jakie korzyści daje android w TV mógłbyś wymienić jakąś najistotniejszą? Na allegro można dokupić wtyczkę BOX android za ok. 100-200zł może to byłoby lepszym rozwiązaniem niż wbudowany system android.

I jeszcze pytanie do ciebie, czy któryś z tych TV obsługuje wtyczka Flash abym móc uruchomić np. weeb.tv

W najbliższym mediamarkt (tarnobrzeg) są dostępne modele jak na stronie: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizory?page=1&sort=price_asc&limit=20&filter[48][]=808447 czy któryś z nich jest godny polecenia? (jakbyś mógł to w wolnej chwili prosiłbym abyś przejrzał co tam mają bo ja jestem laikiem i dla mnie wszystkie są podobne) Jest tam DS630 ale z indeksem E. Jest też możliowść ściągniecia każdego modelu z oferty mediamarkt do sklepu.

Dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez aknilak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weeb TV możesz mieć dzięki KODI dostępnym na Androida.

Moim zdaniem najlepszym wyborem byłby Philips 55PUS6561/55PUS7101.

Jeśli chodzi o błyszczenie matrycy to Philipsa cechuje się dobrą powłoką antyrefleksyjną i nie ma powodów do obaw o odbicia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś obok siebie 6561 i 7101 i jest różnica gołym okiem widoczna na plus dla 7101, o wiele lepsze podświetlenie i brak problemów z odtwarzaniem ruchu postaci. Oba na ustawieniach standardowych, oba w tym samym momencie wyświetlały to samo. Odpuszczam 6561...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49pus7101 wyglada ciekawie, tymbardziej ze ma fajne rozmiary szer.109cm akurat na moja sciane.  55" spoooro za duzy ;) Ten dostepny w mediamarkt za 3499zl. Orientujecie sie czy sa jakies rabaty teraz w mediamarkt? Na stronie nic nie widze, ale jescze w zeszlym tygodniu bylo prawie -10% bo znizka powyzej 3000zl byla -250zl. Ale nie wiedzialem wtedy co wybrac i promocja wygasla. Ewentualnie z doswiadczenia czy w najblizszym czasie np. przed swietami beda jakies promocje/bony. Chyba na tego pihilipsa sie zdecyduje, bo spelnia wiekszosc z moich wymagan i jak narazie w tej cenie nic lepszego nie widze :) Uzywam przeciez kodi z weeb tv w telefonie i nie wpadlem na to ze w telewizorze z androidem tez bedzie to mozliwe. Dzieki. Hehe.  A ze czasem lubie cos tam poogladac szczegolnie platne imprezy sportowe i lepsze mecze to android jednak stal sie wazny przy wyborze tv, inne bez androida raczej teraz odpadaja, ewentualnie z obsluga flasha. 

Edytowane przez aknilak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w Saturnie za 3299 plus 3 bony po 100 zł do Piotr i Paweł więc 2999. Na stronie jest 3499 ale pokazałem im w sklepie że w media expert jak użyjesz kodu rabatowego na stronie jest za 3149

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie w sumie moglbym go kupic, dostalbym rabat -300zl, problem w tym ze mam troche do najblizszego piotr i pawel, a ta promocja w mediaexpert? Moglbys rozwinac jak uzyskac go za 3150zl, media expert mam na miejscu. Ps: nie wiedzialem ze w tak duzych sklepach mozna sie targowac :) Nawet nie wiem gdzie jest najblizszy saturn wiec ja sie nie potarguje, jesli mialbym kupowac w saturnie to tylko przez internet. Na miejscu mam tez ew. neonet, rtv i agd i mediamarkt (ale u nich promocja na tv skonczyla sie w zeszlym tygodniu)

Edytowane przez aknilak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymalem gazetke z mediamarkt i jest w dobrej cenie PANASONIC TX-50DXM710. Cena 2999,99zl (-1000zl). Nie ma niestety androida, ale jesli inne parametry ma lepsze od od PHILIPS PUS7101 to bylbym sklonny wybrac ten tv a android dokupic przystawke. Co myslicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips wczoraj a Philips dziś to juz zupełnie inna jakosc niestety. Zdecydowanie należy przemyśleć zakup tej marki - zobacz na wątki o tych TV jest sporo uwag osób co maja/mieli/wymieniali.

PS. Co do Panasonica to masz test na portalu - warto przeczytać. Moim zdaniem sporo wyższa jakość od Philipsa a i bardzo dobry panel VA. Zdecydowanie warto abyś ocenił na własne oczy w sklepie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2016 o 16:35, Xisiek napisał:

Philips wczoraj a Philips dziś to juz zupełnie inna jakosc niestety. Zdecydowanie należy przemyśleć zakup tej marki - zobacz na wątki o tych TV jest sporo uwag osób co maja/mieli/wymieniali.

PS. Co do Panasonica to masz test na portalu - warto przeczytać. Moim zdaniem sporo wyższa jakość od Philipsa a i bardzo dobry panel VA. Zdecydowanie warto abyś ocenił na własne oczy w sklepie.

odnosnie tego panasonica z promocji- ja ocenilem, kupilem i pierwsze wrazenie po przesiadce z oddanego wlasnie 49pus6561 jest jakbym przesiadl sie na oleda. Poki co nie doskwiera mi brak 100hz (nie ogladam sportu) a czerń rekompensuje brak androida (nie odtworzy dts, nie podepne sluchawek BT). Samo wykonanie telewizora pokazuje roznice w klasie, a po wlaczeniu jest tylko lepiej. Musze tylko ocenic czy 50ms input lag doskwiera w grach - dam znac :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, watchmen napisał:

odnosnie tego panasonica z promocji- ja ocenilem, kupilem i pierwsze wrazenie po przesiadce z oddanego wlasnie 49pus6561 jest jakbym przesiadl sie na oleda. Poki co nie doskwiera mi brak 100hz (nie ogladam sportu) a czerń rekompensuje brak androida (nie odtworzy dts, nie podepne sluchawek BT). Samo wykonanie telewizora pokazuje roznice w klasie, a po wlaczeniu jest tylko lepiej. Musze tylko ocenic czy 50ms input lag doskwiera w grach - dam znac :).

To miło, że się na własne oczy przekonałeś co lepszy obraz daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki możecie polecić tv z 49 " [nie zmiesci sie 50 "] z nowych modeli z 2016r z panelem 100hz, matrycą VA, 4K i niskim input lag zastanawiam sie nad Sony +/- 3000 tys ?

Edytowane przez Johnny2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Johnny2015 napisał:

jaki możecie polecić tv z 49 " [nie zmiesci sie 50 "] z nowych modeli z 2016r z panelem 100hz, matrycą VA, 4K i niskim input lag zastanawiam sie nad Sony +/- 3000 tys ?

Nie ma takiego niestety Sony 4K z matrycą 100Hz i modeli 2016r. to dopiero seria XD85 (ale na IPS-ach), a on występuje najmniejszy jako 55" - oczywiście zupełnie inny pułap też cenowy (dopiero zakrzywiony SD85 lub płaski XD93 mają VA, 4K i 100Hz, ale to też min. 55"), no chyba że poszukasz jeszcze gdzieś modeli z 2015 r. (jeszcze chyba można dorwać jak patrzyłem) na matrycach VA 49X8305 (, czarne ramki), 49X8307 (srebrne ramki), 49X8309 (czarne ramki, to samo co 49X8305 tylko dla innych sklepów) lub z tegorocznych pozostają też jakbyś dozbierał Samsungi 49KS7000 (4K, VA, 100Hz), no ale trzeba uważnie sprawdzić pod kątem ewentualnych "bad-pixeli" oraz spasowania klejonej obudowy. Tutaj input-lag jest rewelacyjnie niski ok. 20ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50Hz, z tego co Ci podałem 49X8305 masz w jednym ze sklepów za 3350zł z przesyłką, a to 4K i 100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...