Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawiam sie nad zakupieniem tego odbiornika, a dokladnie 49cali ale nigdzie nie znalazlem informacji na temat rodzaju panela oraz odswiezania jak rowniez dostepnosci lokalnego wygaszania.Czy ktos moglby pomoc mi w uzyskaniu tych informacji.Czy waszym zdaniem warto inwestowac w ten odbiornik.Dziekuje

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... martwi mnie panel,poniewaz bardziej interesuje mnie 49calowy,a w tutaj tylko IPS i pomimo tego iz jest na trilumonos to chyba bede musial poszukac innego modelu gdyz zdecydowanie jestem na panelami VA.

Hmmm... martwi mnie panel,poniewaz bardziej interesuje mnie 49calowy,a w tutaj tylko IPS i pomimo tego iz jest na trilumonos to chyba bede musial poszukac innego modelu gdyz zdecydowanie jestem na panelami VA.

Zastanawiam sie nad Xd7005 lub 8005.Oba modele 55inch.

22 minuty temu, brenas25 napisał:

Hmmm... martwi mnie panel,poniewaz bardziej interesuje mnie 49calowy,a w tutaj tylko IPS i pomimo tego iz jest na trilumonos to chyba bede musial poszukac innego modelu gdyz zdecydowanie 

Zastanawiam sie nad Xd7005 lub 8005.Oba modele 55inch.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten rozmiar jako jedyny ma IPS, reszta ma już VA.


Osobiście poszedł bym w 55" XD80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mataman napisał:

Niestety ten rozmiar jako jedyny ma IPS, reszta ma już VA.


Osobiście poszedł bym w 55" XD80.

Tak rozwazam 55' model xd8005.Napewno lepszy pomimo braku lokalnego wygaszania gdyz raczej w tym modelu nie sony nie uwzglednilo.Coz cos za cos a w tym przypadku lepszy panel oparty na kwarcach kosztem dimmingu.Zastanawiam sie o ile gorszy obraz bedzie bez wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mataman napisał:

Niestety ten rozmiar jako jedyny ma IPS, reszta ma już VA.


Osobiście poszedł bym w 55" XD80.

A co sadzisz o . Panasonic 4K TX50DX802.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam tv, wystepuje tez pod oznaczeniem XD8077 i XD8088. Co do rodzaju matrycy:

43" VA

49" i 55" IPS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych zrodel dowiedzialem sie ze nie ma co sie pchac jednak w Sony poniewaz raz panel IPS,a wiadomo ze do nocnych seansow sie nie nadaje ze wzgledu na niska glebie czerni itp a cale to triluminos to kolejna sciema marketingowa i na tak na dobra sprawe aby moc w pelni cieszyc oko to musza byc 3 w pelni dzialajace czynniki czyli  HDR,Local dimming oraz kropki kwantowe a produkcja tegoz ze jest bardzo droga co przeklada sie na wysoka cene odbiornika.A pozatym by moc rozkoszowac sie to potrzeba materialu 4k HDR.Sony odpada za tem.

Najlepsza opcja na ten moment pozostaje Panasonic od serii xd750 wzyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam perfekcji od tego telewizora, ale na swoją cenę i kategorie jest to bardzo dobry produkt.

Może ktoś wie czym dokładnie się różnią modele xd8005, xd8077, xd8088, xd8099?

Надіслано від мого Nexus 5X, використовуючи Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym.

a cale to triluminos to kolejna sciema marketingowa i na tak na dobra sprawe aby moc w pelni cieszyc oko to musza byc 3 w pelni dzialajace czynniki czyli  HDR,Local dimming oraz kropki kwantowe a produkcja tegoz ze jest bardzo droga co przeklada sie na wysoka cene odbiornika.A pozatym by moc rozkoszowac sie to potrzeba materialu 4k HDR.Sony odpada za tem.
Najlepsza opcja na ten moment pozostaje Panasonic od serii xd750 wzyw.



Kropki kwantowe? Panasonic xd759 to jest dokładnie poziom sony xd80 tyle że z gorszym pokryciem DCI, więc nie wiem jaką ścieme widzisz w triluminos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triluminos to produkt marketingowy Sony.Natomiast nie rozumiem "pchania"tego na IPS.

Ja stawiam jednak na Panasonic i to w serii DX802.W klasyfikacji tegorocznych modeli ten znajduje sie tuz po 902 a wiec bardzo wysoko i to z dobrze dzialajacym local dimming czego brakuje w modelach Sony o ktorych piszemy.

Kurier powinien jutro sprzet dostarczyc i mam nadzieje ze nie bede zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triluminos to produkt marketingowy Sony.Natomiast nie rozumiem "pchania"tego na IPS.

Ja stawiam jednak na Panasonic i to w serii DX802.W klasyfikacji tegorocznych modeli ten znajduje sie tuz po 902 a wiec bardzo wysoko i to z dobrze dzialajacym local dimming czego brakuje w modelach Sony o ktorych 

Kurier powinien jutro sprzet dostarczyc i mam nadzieje ze nie bede zalowal.

 

PS.

No tak produkt Sony jest delikatnie drozszy,ale czy to znaczy ze lepszy?Pozatym w tym przypadku placi sie rowniez za marke,ktora do najtanszych nie nalezy.

Ja stawiam jednak na jakosc,obraz ma cieszyc oko w kazdych warunkach.

Gdyby Sony zamiast "wyslawianego" i reklamowanego triluminium postawilo na panele VA ( panas ma SMVA ) i local dimming,co moim zdaniem bardzo wplywa na jakosc obrazu to byla by tutaj jakas konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triluminos to produkt marketingowy Sony.Natomiast nie rozumiem "pchania"tego na IPS.

Ja stawiam jednak na Panasonic i to w serii DX802.W klasyfikacji tegorocznych modeli ten znajduje sie tuz po 902 a wiec bardzo wysoko i to z dobrze dzialajacym local dimming czego brakuje w modelach Sony o ktorych 

Kurier powinien jutro sprzet dostarczyc i mam nadzieje ze nie bede zalowal.

 

PS.

No tak produkt Sony jest delikatnie drozszy,ale czy to znaczy ze lepszy?Pozatym w tym przypadku placi sie rowniez za marke,ktora do najtanszych nie nalezy.

Ja stawiam jednak na jakosc,obraz ma cieszyc oko w kazdych warunkach.

Gdyby Sony zamiast "wyslawianego" i reklamowanego triluminium postawilo na panele VA ( panas ma SMVA ) i local dimming,co moim zdaniem bardzo wplywa na jakosc obrazu to byla by tutaj jakas konkurencja.

TESTUJE OD WCZORAJ TX50DX802B I PANAS WYMIATA.GRA SWIATEL.CIENI.ORAZ GLEBIA CZERNI POTWIERDZA KLASE SPRZETU.PANEL SMVA 120HZ TO JEST MOC W MEGAPLYNNYM ODWZOROWANIU RUCHU.JEDNYM SLOWEM MEGA ZADOWOLENIE.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, brenas25 napisał:

Triluminos to produkt marketingowy Sony.Natomiast nie rozumiem "pchania"tego na IPS.

Ja stawiam jednak na Panasonic i to w serii DX802.W klasyfikacji tegorocznych modeli ten znajduje sie tuz po 902 a wiec bardzo wysoko i to z dobrze dzialajacym local dimming czego brakuje w modelach Sony o ktorych 

Kurier powinien jutro sprzet dostarczyc i mam nadzieje ze nie bede zalowal.

 

PS.

No tak produkt Sony jest delikatnie drozszy,ale czy to znaczy ze lepszy?Pozatym w tym przypadku placi sie rowniez za marke,ktora do najtanszych nie nalezy.

Ja stawiam jednak na jakosc,obraz ma cieszyc oko w kazdych warunkach.

Gdyby Sony zamiast "wyslawianego" i reklamowanego triluminium postawilo na panele VA ( panas ma SMVA ) i local dimming,co moim zdaniem bardzo wplywa na jakosc obrazu to byla by tutaj jakas konkurencja.

TESTUJE OD WCZORAJ TX50DX802B I PANAS WYMIATA.GRA SWIATEL.CIENI.ORAZ GLEBIA CZERNI POTWIERDZA KLASE SPRZETU.PANEL SMVA 120HZ TO JEST MOC W MEGAPLYNNYM ODWZOROWANIU RUCHU.JEDNYM SLOWEM MEGA ZADOWOLENIE.

I Niech mi ktos powie ze Sony gra lepiej z swoim marketingowym Triluminosem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niczym.

Skąd taka informacja? patrzę na specyfikację i jest tam różnica w kompletacji i tunery różnią się, analogowy lub cyfrowy. Ale nie wiem o jakie tunery chodzi.

Może czymś jeszcze się różnią, kto wie? KD49XD8099 jest droższy o 400 złotych.

Надіслано від мого Nexus 5X, використовуючи Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...