Skocz do zawartości
pipi

Onkyo TX RZ800 instrukcja polska

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja jest dołączona do produktu, jak nie dostałeś to żądaj od sprzedawcy...

Dystrybutor udostępnia instrukcje on-line do modeli które już wyszły z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zakup nie z polskiej dystrybucji. Kiedyś też tak kupiłem Onkyo, ale dostałem wydrukowaną wersję polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie ale to nie zmieniło niczego w temacie posiadania owej instrukcji. Ale nie tracę nadziei. Nadal poszukuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pipiJeżeli nie ma na stronie, proponuje napisac do dystrybutora, jeżeli mnie pamięć nie myli to jest to EIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Onkyo Polska ale zero odpowiedzi. Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales na 99,9% do EIC właśnie, sprawdzilem -oni są dystrybutorem. To stare wygi, zadzwoń, pogadaj. 

PS.A tak na marginesie jak sonicznie podoba się Ci  RZ800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się podoba? W audio jeśli jest dobre żródło powiedzmy co najmniej flac lub 24bit  to możemy mówić o ogromnej frajdzie w kinie okna trzeba trzymać. Sprzęt tylko do domu wolnostojącego na blokach eksmisja bankowa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo.  Mi chodzi o profil brzmienia, sposób budowania efektow przestrzennych, wysycenie środka, jakość góry, szybkość basu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to najbardziej urzeka mnie precyzja i detale dżwięku bas celny i głęboki  acz nie chaotyczny  dobrze kontrolowany góra wyjątkowo przyjemna a średnica uwypukla resztę brothers in arms 24 bit to coś czego nie da się opowiedzieć słowami, polecam do testowania każdego sprzętu.

Dysponuję dość dużym salonem gdzie króluje drewno i gipsy spory pogłos oraz duży metraż ale kalibracja poradziła kłopotliwym odbiciom wybrałem do tego ampli zestaw Melodika BL420 i to był dobry wybór.Heco było za bardzo zwaliste w odsłuchu a klipch 28 zbyt syntetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Xisiek napisał:

To wiadomo.  Mi chodzi o profil brzmienia, sposób budowania efektow przestrzennych, wysycenie środka, jakość góry, szybkość basu itp.

 

Raczysz żartować? Słyszałeś kiedyś dobrą końcówkę mocy w klasie D?

 

Pozdro

25 minut temu, pipi napisał:

A tak na poważnie to najbardziej urzeka mnie precyzja i detale dżwięku bas celny i głęboki  acz nie chaotyczny  dobrze kontrolowany góra wyjątkowo przyjemna a średnica uwypukla resztę brothers in arms 24 bit to coś czego nie da się opowiedzieć słowami, polecam do testowania każdego sprzętu.

 

Na tych Melodikach ???

Jizzzzys. Wiesz gdzie te głosniki są robione? Domyśl się.

Za 4 tysie mozna kupić znakomity zestaw uzywany. Np. Dali albo Tannoy.

Co ten marketing dzisiaj ludziom z mozgów robi. Sorry, no offence. Żeby to jeszcze jakieś niepryzwoicie tanie bylo.

 

Świat audio, nawet do kina, schodzi na psy.

Pozdro. I zadowolenia zyczę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmcomp napisał:

Raczysz żartować? Słyszałeś kiedyś dobrą końcówkę mocy w klasie D?

Ale co to ma do rzeczy? Pytanie było o profil brzmienia a nie czy gra dobrze czy zle.  Poza tym chyba wszystkie ampli w tej cenie mają cyfrowe wzmaki/koncowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest profil brzmienia?

Chyba podstawowy ... to czy gra dobrze czy źle na wysokim poziomie ogólności.

 

BTW to jest znakomity watek na opis sukcesów , o czym wspominałem kilka chwil temu gdzie indziej.

 

Pozdro

2 minuty temu, Xisiek napisał:

Poza tym chyba wszystkie ampli w tej cenie mają cyfrowe wzmaki/koncowki.

Dzisiaj może tak. To taka nowa moda. Ale 1000 EUR to duzo kasy i ja bym od tego sprzętu coś oczekiwał a nie tylko dekoderow, 4K przez HDMI i papierowych watów. Dżwiękowo uzywany wzmak stereo za 500 zł zrobi z tego Onkyo marmoladę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być o instrukcji obsługi a wyszło jak zwykle. Oczywiście masz rację że nie słyszałem nawet o istnieniu takiej końcówki mocy. Lecz twoje uwagi co prawda cenne. ALE ALE może opowiedz sąsiadowi który jeżdzi co roku starym oplem na mazury. Ze Jaguarem jedziesz na Lazurowe Wybrzeże. Naturalnie widzę że wiesz o czym piszesz ale krytykując mnie w ten sposób zdradzasz wiele o swojej osobowości. Mimo to serdecznie cię pozdrawiam i załatw mi tą instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o personalną krytykę. Słuchaj co chcesz. Twoja kasa, Twój wybór. Tylko dziwię się jak w dzisiejszych, internetowych czasach jest tak łatwo ludziom zrobić wodę z mózgu. Reklamy telewizyjne i internetowe wchodzą pod czaszkę jak w masło. I rady sprzedawców myslących jedynie swoją kieszenią i bonusami od sprzedaży. I jak poprzeczka oczekiwań klientów się obniżyła. Czysta manipulacja po to aby za wszelką cene wyciągnąć klientowi kasę z kieszeni. Bez obrazy, jesteś znakomitym przykładem.

Ostatnio też ktoś sprzedawał zaje-bist-ą pięciokanałową końcówkę mocy Rotela i zamienił to na podobny amplituner.

Zgroza. Ma się liczyć jakość dźwięku, a nie JAKIS dźwięk !!!

Może ktoś czytając ten wątek pójdzie po rozum do głowy.

Pozdro

 

PS. o polskiej instrukcji zapomnij. Taka polityka E.I.C. Znam właściciela ;) . Wcale mu się nie dziwię. Kupiłeś poza polską dystrybucją to się martw. Zaoszczędziłeś 300 złotych to czytaj po angielsku albo po niemiecku. Możesz mieć tylko nadzieję, że ktoś zeskanuje i umieści w necie. Tylko po co? komu by się chciało?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nie elegancki i twoja determinacja w okazywaniu swej niechęci do wszystkiego co nie po twojej myśli jest też nieelegancka A instrukcji nadal nie mam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pipi napisał:

Czy mi się podoba? W audio jeśli jest dobre żródło powiedzmy co najmniej flac lub 24bit  to możemy mówić o ogromnej frajdzie w kinie okna trzeba trzymać. Sprzęt tylko do domu wolnostojącego na blokach eksmisja bankowa.

No to jeszcze Ci "dowalę" :) .Chyba nie słyszałeś jednak dobrego żródła audio. I jeśli masz zamiar wybrać się na tegoroczne AVS to raczej tam też nie usłyszysz. Tam można jedynie pooglądać.

 

Puściłbym Ci nagrania mono z lat 50-ych które dźwiekowo zabiją te twoje flaki i bity B). Zapraszam na swój blog, poczytaj, to nic nie kosztuje. Może następnym razem zaoszczędzisz trochę kasiory: https://hdtvpolska.com/forum/topic/32905-muza-filmy-i-sprzęt-pmcompa-jest-nirvana/?page=117ac

 

Pozdro

5 minut temu, pipi napisał:

Jesteś nie elegancki i twoja determinacja w okazywaniu swej niechęci do wszystkiego co nie po twojej myśli jest też nieelegancka A instrukcji nadal nie mam.

I mieć nie będziesz. patrz powyżej :) .

Twardym trzeba być. Takie czasy.

Piszemy ... nieelegancki (jaki). ;). Dla okazania minimum szacunku piszemy ... Twoja. Ja napisałem Ci, a nie ci. Polski język umrze niedługo.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem że mam dużą frajdę i o to mi chodziło. Nie interesuje mnie co mógłbyś mi puścić a czego nie. Powtórzę jeszcze raz Masz wiedzę w temacie ale podejrzewam że przy piwie równie dużo miałbyś do powiedzenia o budowie i funkcjach śledziony oraz o zwyczajach godowych Turkucia Podjadka Pozdrawiam cię serdecznie i trochę pokory życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Gratuluję.

Czy wiesz, że pojęcia mały czy duży są względne?

 

Nie sądzę. Przy piwie mogę z Tobą co najwyżej pogadać o doopach i o ... piwie. Jeśli chcesz mnie zaprosić to preferuję malty i kolumn Melodika. Gorąco Ci tego życzę.

 

:) 

 

Powinno Cię zainteresować nie co mogę Ci puścić tylko JAK TO BRZMI !!! Żeby dążyć do doskonałości trzeba wiedzieć, tu usłyszeć, jak ona wygląda, tu brzmi. Obyś nie pozostał tylko na poziomie ... piwa.

 

Źle podejrzewasz, na temat śledziony i Turkucia nie mialbym nic do powiedzenia. Dlatego jestem na tym forum, a nie na medycznym czy o owadach.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam - proszę o korektę jeśli się mylę - w klasie ampli do cirka 5 tys albo wszystko, albo prawie wszystko leci na lepszych lub gorszych końcówkach cyfrowych. Jeżeli chce się mięć nowe dekodery dźwięku - nie ma innej opcji. Chyba, że mamy sporo wyższy budżet i idziemy w zestaw dzielony wzmaczniacz/końcówki plus przedwzmacniacz/procesor.albo godzimy się na używki i też obawiam się, że to wyzwanie bo przedwzmacniacz swoje kosztuje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą frajdę czytając twoje posty. Nie znamy się a jedziesz po mnie jak po łysej kobyle być może niedostatek kultury nadrabiasz głośnym pokrzykiwaniem. Jeśli to forum ludzi którym muzyka jest bliska sercu ze względu na wrażliwość, to nie wiem co tu robisz. To mój ostatni post. Więcej pokory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się. Jak pobędziesz tu trochę dłużej niż 9 postów to ... przywykniesz :) .

Widze, że wiesz co to jest personalny atak oraz pouczanie ludzi. Ciekawe ile czasu będziesz się od tego odzwyczajać albo ... kiedy Cie będzie na to stać ;) . Nie wiem czy zauważyłeś ale ja nie obraziłem Cię ani słowem. Pisałem na poziomie ogólności. Wszystko to Twoje przypuszczenia i interpretacja.

A instrukcji jak nie było tak ... nie będzie. Ot taka mala szpilka na pożegnanie. Pa.

19 minut temu, Xisiek napisał:

Przepraszam, że się wtrącam - proszę o korektę jeśli się mylę - w klasie ampli do cirka 5 tys albo wszystko, albo prawie wszystko leci na lepszych lub gorszych końcówkach cyfrowych. Jeżeli chce się mięć nowe dekodery dźwięku - nie ma innej opcji. Chyba, że mamy sporo wyższy budżet i idziemy w zestaw dzielony wzmaczniacz/końcówki plus przedwzmacniacz/procesor.albo godzimy się na używki i też obawiam się, że to wyzwanie bo przedwzmacniacz swoje kosztuje.

Ależ jest. Nie kupować tego gówna. Kupić procesor, niestety drozej i dobre końcowki. Albo kupić takie gów-no i ... podłaczyc do niego zewnętrzne końcówki. Pretensje do producentów, a nie do mnie. I do Unii Europejskiej za ich mundre regulacje.

 

:) 

 

Pytanie retoryczne ... a po co komu nowy ampiltuner z nowymi formatami dźwięku jak i tak będzie korzystać z 5.1 albo 7.1 ???

 

Hę?

 

Juz wiem ... zadziałał marketing albo sprzedawca ... ZAPROPONOWAŁ  w procesie kupna ... niech Pan weźmie, a moze w przyszłości się przyda?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak domownicy reagują na taką ilość pychy. Zakładam że zdążyłeś się rozmnożyć. Jeśli nie to gorący apel NIE RÓB TEGO. Jeden Jarosław w tym kraju wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mńie pouczasz?

I obrażasz domowńikami?

Miałes już to nic nie napisać. Pa.

 

 

Wiem ... prawda czasami jest bolesna. Szczególnie jak ją objawia taki nieznany [beeep]ek jak ja :);) . Więcej luzu bo ńie dożyjesz mojego wieku, pompka Ci pęknie. Szkoda.

 

Pa, pa, pa ...

Sorki, teraz będzie personalnie ... najbardziej spodobał mi się ten kontorlowany bas, celny acz nie chaotyczny? Jizzzzzz .... Kontrola basu z tego zestawu. Rzeczywiście można Oplem na Mauzury ale tu jest jak grzebanie w garażu przy Syrence.

 

BTW o dźwięku sam zacząłeś ciągnąć tego zdechlego śledzia.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...