Skocz do zawartości
bbarej

55" w granicach 2500-3200 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, chodziłem, oglądałem, czytałem i ciągle nie mogę podjąć sensownej decyzji, więc proszę o pomoc. Po długich poszukiwaniach sam sobie wybrałem 5 modeli, aczkolwiek nie jestem do nich super przywiązany i jestem otwarty na inne propozycje.
- Sharp LC-55CUF8462ES
- Panasonic TX-55CS630E
- Samsung 55JU6400
- TCL U58S7806S
- LG 55UH605V

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zarówno na wprost jak i pod kątem. Telewizor na uchwycie, więc kąt raczej nie przekracza 30-40 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci wprost na TV, ale jest bardzo dużo słońca w ciągu dnia (ogromne okno).
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung PS51E6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Filmy z dysku z napisami, sensowny pilot, matryca dobra do sportu i filmów, min. 3xHDMI, wygodna osbługa, a żona oczywiście chce ładny :-)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD, HD, raczej bez 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kablówka, PS4, filmy z dysku, mecze z laptopa.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, filmy, wiadomości.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, a na pewno nie jest to bardzo istotne.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PS4, w granicach 1-3 godzin.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Trochę częściej wieczorami, ale w dzień też sporo.
17. Preferencje co do wielkości? Min. 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jak coś nie działa :-)
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie, ale oczywiście bez wynalazków typu Finlux, Telefunken itp.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/- 3200 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poczytaj o różnicy fundamentalnej tj. dwóch różnych typach matryc- IPS i VA. Jak juz będziesz wiedział, udaj się do sklepu ocen na własne oczeta i wtedy będzie można juz doradzać precyzyjniej, bo póki co niewiadomo która drogę wybierzesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że kolega wcześniej zaczerpnął wiedzy z konkurencyjnego forum od słynnego już KiKi/LOCOLOCO czy jak mu tam jeszcze dalej, bo wielki bigos w propozycjach, brakuje jeszcze do tego coś z Vestela czyli najlepszego w swojej klasie cenowej Hitachi... ;) 

Skoro nie zależy Ci na 4K, a za to na matrycy także do sportu to czemu aż tyle modeli ze słabym 4K, którego nie wykorzystasz pewnie, a w sporcie stracisz na płynności?

Osobiście, jeśli miałbym wybierać z tego to Panas 55CS630, chociaż to już model z 2015r., zerknij też na: 55W755, 55J6200, 55J6300 (zakrzywiony), 55H6400 oraz sprawdzony 55LF652 - to modele z matrycami do sportu (100Hz)

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Xisiek napisał:

Po pierwsze poczytaj o różnicy fundamentalnej tj. dwóch różnych typach matryc- IPS i VA. Jak juz będziesz wiedział, udaj się do sklepu ocen na własne oczeta i wtedy będzie można juz doradzać precyzyjniej, bo póki co niewiadomo która drogę wybierzesz :)

Różnicę niby znałem, ale i tak czuję się trochę jak dziecko we mgle, bo przesiadam się z plazmy :) Niemniej jednak pomimo tego, że już to robiłem, to w niedzielny poranek miałem trochę więcej czasu i mogłem pojechać do sklepu spędzić trochę więcej na oglądaniu/sprawdzaniu/porównywaniu TV i... doznałem olśnienia!

Nie wiem jak wcześniej mogłem nie zauważyć, że TCL i Sharp to straszny szmelc (oczywiście w porównaniu z innymi i w mojej subiektywnej ocenie) - tragiczne kolory i ogólnie jakość marna, a umknęły mi telewizory Sony. Stwierdziłem również, że jednak wolę matrycę VA niż IPS, więc co za tym idzie odpada co do zasady LG (i tak od początku nie był moim faworytem).

Ze względu na sport odpadają również matryce 60Hz, bo to jednak nie to. 100Hz co prawda też nie dorównuje do plazmy (czasami żałuję, że ją sprzedałem ;)), ale jednak jak już mam kupować, to raczej 100Hz.

Trochę też ze względu na powyższe pogodziłem się z faktem, że poniżej 3000 zł raczej nic sensownego nie kupię...

16 godzin temu, MaXeN napisał:

Od razu widać, że kolega wcześniej zaczerpnął wiedzy z konkurencyjnego forum od słynnego już KiKi/LOCOLOCO czy jak mu tam jeszcze dalej, bo wielki bigos w propozycjach, brakuje jeszcze do tego coś z Vestela czyli najlepszego w swojej klasie cenowej Hitachi... ;) 

Skoro nie zależy Ci na 4K, a za to na matrycy także do sportu to czemu aż tyle modeli ze słabym 4K, którego nie wykorzystasz pewnie, a w sporcie stracisz na płynności?

Osobiście, jeśli miałbym wybierać z tego to Panas 55CS630, chociaż to już model z 2015r., zerknij też na: 55W755, 55J6200, 55J6300 (zakrzywiony), 55H6400 oraz sprawdzony 55LF652 - to modele z matrycami do sportu (100Hz)

Czerpałem wiedzę z bardzo wielu różnych źródeł, ale zaczerpnąłem również wiedzę, że z konkurencyjnego forum raczej wiedzy nie ma co czerpać (jakkolwiek to zdanie dziwnie nie brzmi :)).

Już trochę odnośnie moich wyborów napisałem wyżej (odpadły w zasadzie wszystkie 4K, bo 4K w parze ze 100Hz to nie ten przedział cenowy, 60Hz i raczej też IPS), faktycznie zostaje tylko ten Panasonic TX-55CS630E. Odnośnie Twoich rekomendacji, to Sony 55W755C mnie zaciekawił, ale oczywiście jest trochę droższy. 55J6300 odpada bo nie chcę zakrzywionego, LG ze względu na IPS raczej też. 55H6400 jest już słabo dostępny i to wydatek bliżej 4000 zł, więc raczej nie chcę zwiększać budżetu aż tak. 55J6200 zostawiłem do rozważenia, aczkolwiek znajduję jego "wariacje" typu J6240 czy J6250 i nie bardzo znalazłem info czym one się różnią (nie ma takich modeli na stronie Samsunga, nie ma również np. na displaysepcifications.com).

 

Podsumowując - przeprowadzając ponowną selekcję swoich typów i powyższych propozycji zostały mi 3 modele:
- Panasonic TX-55CS630E
- Sony 55W755C
- Samsung 55J6200 (55J6250?)

Panasonic i Samsung kosztują podobnie, Sony 300-400 zł droższy. Pytanie czy warto dopłacać? A może biorąc pod uwagę już chyba trochę bardziej sprecyzowane oczekiwania polecilibyście coś jeszcze innego?

Błądząc również dzisiaj po sklepach natrafiłem na 60" w sensownej cenie - konkretnie Samsung UE60J6240, który można znaleźć nawet za 3700 zł. Nie spodziewałem się sensownego 100Hz telewizora 60" w takiej cenie, i z tego co patrzyłem nawet do 4500 zł raczej nic innego ciekawego nie ma w takim rozmiarze. Nie ma wodotrysków typu 3D czy 4K (na których mi super nie zależy), ale to również 100Hz matryca VA. No i 5 cali więcej to w sumie spora różnica, więc jeżeli to sensowny sprzęt to mocno się zastanowię czy tych kilkuset złotych nie dołożyć... Tylko tak jak pisałem wyżej nie wiem jakie są różnice pomiędzy J6200 a J6240...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyczne z tego co mi wiadomo ;) Nic istotnego. Bierz śmiało 60J6240 jeśli masz te 2,5 - 3m....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbarej

No to ja rozumiem, to jest rozeznanie tematu. Brawo. Wybór więc jak widzisz zawezony - gratuluję sprawnej obserwacji, trafnie diagnozujesz.

W tym pieniadzu nie poszalejesz, ale te 5 cali kuszące. Jeżeli masz możliwość proponuje zakup w MM lub Saturn - jak trafisz na szmatę sztukę(a to jest typowe na tym poziomie cen), bez problemu możesz oddać w bodaj 14 dni.

Finałowa trójka Panasonic, Sony i 60 calowy Samsung.

PS. Miałem na testach 50 cali 755 szału żadnego nie było, ale w 55 może być lepszy panel więc bym go nie odrzucał. Natomiast "wizja" lokalna obowiązkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,  podpinam się pod wątek ponieważ mam analogiczny wybór. Gdzie tego samsunga najlepiej kupić - w euro już na ukończeniu (wygląda jakby zostały powystawowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinks napisał:

Witajcie,  podpinam się pod wątek ponieważ mam analogiczny wybór. Gdzie tego samsunga najlepiej kupić - w euro już na ukończeniu (wygląda jakby zostały powystawowe)

Ale którego "tego" Samsunga? Bo jeżeli chodzi o tego 60", to masz kilka opcji:
- Neo24 na Allegro za 3700 PLN
- Saturn za 4000 PLN, ale z soundbarem Samsung HW-J355 (promocja do środy chyba)
- MM za 4000 PLN i możesz kopnąć piłkę do bramki w markecie i jak trafisz to Ci zwrócą hajs za zakup :) (promocja do jutra)
- Ewentualnie na Ceneo kilka sklepów oferuje w okolicach 3950 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi 55" w tym wątku były wymienione jak dobrze liczę 4, więc ciągle nie wiadomo o który pytasz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "podejrzanie tani"? Ten model ma sporo ponad rok, więc dlatego już jest słabo dostępny i bardzo możliwe, że Neonet też już wyprzedaje resztki. Zresztą na Allegro widzę go też w okolicach 3050 zł, więc ta cena z Neonet jest zasadniczo zbliżona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam panasonica 55cs630e do kupienia na miejscu w dobrej cenie, w sumie parametrami zbliżony do samsunga 55j6200, lg652v też polecany. Który brać? Bo 100hz 55 cali to chyba najlepsze wybory cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blondynka czy brunetka? Która lepsza ? Ta która Ci się bardziej podoba. Idź do sklepu popatrz na obraz dwóch/trzech tv i wybierz co Ci się podoba. 

100/120Hz są bezsensownie zupełnie fetyszowane, można kupić taką matryce i mieć gorszy obraz niż na dobrej 60Hz. Dlatego polecam patrzeć i jeszcze raz patrzeć przed decyzją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z neo: 

W
Wybrany produkt znajduje się w ofercie wyprzedażowej, więc jest towarem poekspozycyjnym.
Ze względu na to, że mógł być udostępniony klientom sklepu stacjonarnego, może nosić na sobie ślady użytkowania.
Nie powinien być jednak uszkodzony pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2016 o 18:07, marcinks napisał:

Jasne,  już się nakręciłem i dla mnie było oczywiste :-) ue55j6200 (lub wariacja 6240/6250). Jest w neonet ale chyba podejrzanie tani 2992  https://www.neonet.pl/catalog/product/view/id/132059/

Hej. Byłem dziś w Neonet na Bielanach we Wrocławiu i co do ceny 2992 zł to była ostatnia sztuka na ekspozycji. I dlatego cena taka, a nie inna. Też zastanawiało mnie to dlaczego tak mało. TV wisi sobie u nich na ścianie i ma się całkiem dobrze:) Oglądałem dziś na nim kilka plików.

W ogóle to poszedłem tam dziś po Sony 55W805C, a "wyszedłem" z Samsungiem 60J6240AW. Dlaczego? Bo obraz w Sony mnie zwyczajnie zawiódł, a zaprezentowany przez sprzedawców model J6200 mile zaskoczył. Szukałem ostrości i płynności i Bravia tego nie daje, natomiast ten J6200 jak najbardziej. Byłem, widziałem, bierzcie J6200:) 
Dzięki fachowej i miłej obsłudze (wyjmowali specjalnie dla TV z pudła by mi tylko pokazać obraz) zdecydowałem się na TV Samsunga, tylko, że z większą matrycą 60" (sprzedawcy twierdzili, że bebechy ma te same co 55" J6200) bo cena była do przyjęcia (3900 zł).

Ale mam pytanie. Panowie i Panie, czy ktoś mi może powiedzieć jaka na 100% matryca jest w modelu 60J6240? Obsługa Neonetu uważa, że 120Hz, obraz sam w sobie też wygląda na 120Hz, zdrowy rozsądek też podpowiada, że linia 6000 ma matrycę 120Hz, tylko, że nigdzie w sieci nie mogę znaleźć tej informacji! Za TV dziś już zapłaciłem i jutro go odbieram, ale bardzo zależało mi na 120Hz i mam nadzieję, że tu nie wtopiłem. Przeszukałem już pełno stron w internecie i informacji na temat matrycy u tego wielkoluda ZERO. Zapewne dlatego, że to model z tego roku i do tego mało popularny (rozmiar).
Czy ktoś mi może pomóc potwierdzić, że ten model ma matrycę 120Hz?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek kupiłem finalnie tego Samsunga 60J6240 i po kilku dniach jestem zadowolony. Matryca moim zdaniem jest 120Hz, obraz jest spoko, cieszę się, że wybrałem te 5 cali więcej. DisplaySpecifications również o serii 60J6200 mówi, że to 120Hz, więc bierz śmiało :)

http://www.displayspecifications.com/en/model/362b8d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bbarej napisał:

Ja we wtorek kupiłem finalnie tego Samsunga 60J6240 i po kilku dniach jestem zadowolony. Matryca moim zdaniem jest 120Hz, obraz jest spoko, cieszę się, że wybrałem te 5 cali więcej. DisplaySpecifications również o serii 60J6200 mówi, że to 120Hz, więc bierz śmiało :)

http://www.displayspecifications.com/en/model/362b8d

Też myślę, że to dobry wybór i będę zadowolony, ale nie lubię żyć w nieświadomości, więc chciałbym mieć pewność zanim go jutro wyniosę ze sklepu:)
Fakt, o modelu 60J6200 można znaleźć trochę informacji i tam na pewno jest 120Hz. Mam tylko nadzieję, że producent w 2016 roku nie pomyślał sobie "A, dołożymy tam 700PQI zamiast 600PQI, matrycę wstawimy 60Hz i nikt się nie połapie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek całkowicie opanowany przez PROMOTORÓW.

Wyjście jest proste: 4K matryca, 60 Hz wysoka od LG  PHILIPS ANDROID 55PUS6401. Trudno kupić. Znakomity TV za taką kasę.   

Kupują wszyscy SAMSUNG TV. Taka promocja na tym forum.

Patrz ile kto ma postów na forum.

Promo mają małe ilości wpisów. Wpis to ok. 40 groszy za sztukę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Wątek całkowicie opanowany przez PROMOTORÓW.

Wyjście jest proste: 4K matryca, 60 Hz wysoka od LG  PHILIPS ANDROID 55PUS6401. Trudno kupić. Znakomity TV za taką kasę.   

Kupują wszyscy SAMSUNG TV. Taka promocja na tym forum.

Patrz ile kto ma postów na forum.

Promo mają małe ilości wpisów. Wpis to ok. 40 groszy za sztukę. 

Kiki/LOCoLOCO to Ty?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha nie to akurat jest pewne ;-). To nasz stały bywalec janunio aka 2015 aka kilka innych wcieleń od 2006 roku tylko czasem ma lepszy dzień a czasem gorszy. Przez 10 lat wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale zawsze niezmienny ten sam styl pisania;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach brakowało mi go odkąd mnie zbanował jak i wielu innych u siebie - widać jednak mu smutno bez nas ;) A może chciał zaczerpnąć nieco bardziej rzetelnych testów i opinii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2016 o 23:19, Gmeru napisał:

Haha nie to akurat jest pewne ;-). To nasz stały bywalec janunio aka 2015 aka kilka innych wcieleń od 2006 roku tylko czasem ma lepszy dzień a czasem gorszy. Przez 10 lat wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale zawsze niezmienny ten sam styl pisania;)

Pozwolę sobie na żarcik - może rodzina kikiego ? ;)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...