Skocz do zawartości
WIIW

60 cali - czy tylko ue60ks7000

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś prawie zakupiłem KD-55XD9305 w promocji, ale powstrzymały mnie opinie o Android TV, doniesienia o wysokim Input Lag'u oraz informacje, że nie jest wart swojej ceny. Pomimo obaw co do marki Samsung, cały czas mnie ciągnie do KS7000 czy to jest jedyna opcja?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2 (salon 30m2 + aneks kuchenny 20m2, rozdzielone na 2/3 ścianką_
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? NIE
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? do tej pory stał, ale może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony, lekko z tyłu
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  KDL-46VE5 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobą obsługę multimediów w tym z NAS, dobra obsługa streamingu z Internetu, HDR, dobre wsparcie dla gier typu FPS z PS4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie HD z NC+, PS4 (gry), filmy z pendrive, może netflix
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej mat, ale nie upieram się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, często po 2-3h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? ja uważam, że 55 starczy, ale żona chce 65 (poza zasięgiem) więc 60 będzie optymalne
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak płynności, nierówne podświetlenie, wolny sytem smart
19. Preferencje co do marki ? SONY, ale ostatnio produkty LG mi się podobają. Obawiam się Samsunga
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Zdecydowanie TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 60KS7000 dzisiaj uruchomili w matrixmedia.pl interesującą promocję, podobnie jak na inne modele Samsunga oraz Sony:

http://matrixmedia.pl/telewizory-pl-2-3.html

Tak na marginesie Samsunga 55KS8000 w tak niskiej cenie 6899 zł jeszcze nie widziałem:)

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafcio76r napisał:

Na 60KS7000 dzisiaj uruchomili w matrixmedia.pl interesującą promocję, podobnie jak na inne modele Samsunga oraz Sony:

http://matrixmedia.pl/telewizory-pl-2-3.html

Tak na marginesie Samsunga 55KS8000 w tak niskiej cenie 6899 zł jeszcze nie widziałem:)

Kurcze, już zgłupiałem. Im więcej czytam o modelach KS7000 i KS8000 tym bardziej się studzę... Może niedługo zrobią promocję 4 lata gwarancji to obawy by się trochę uspokoiły ;) LG 2016 w zasadzie odpada, zostaje sony xd93 lub panasonic dx750...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, franus122 napisał:

A czy ten Samsung jest wart tej ceny

Większość tv jakie możesz dziś kupić nie jest warta swojej ceny - to tak ma pocieszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xisiek napisał:

Większość tv jakie możesz dziś kupić nie jest warta swojej ceny - to tak ma pocieszenie :)

Dlatego zastanawiam się czy nie poczekać na listopad/grudzień, wtedy ceny się urealnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WIIW napisał:

Kurcze, już zgłupiałem. Im więcej czytam o modelach KS7000 i KS8000 tym bardziej się studzę... Może niedługo zrobią promocję 4 lata gwarancji to obawy by się trochę uspokoiły ;) LG 2016 w zasadzie odpada, zostaje sony xd93 lub panasonic dx750...

Jeśli chodzi o wydłużone gwarancje producenta na TV Samsung, to co jakiś czas pojawiają się akcje z 4-letnią gwarancją w Samsung Brand Store i w matrixmedia.pl.

Co do spadku cen w okresie listopad/grudzień, to logicznym jest, że siłą rzeczy ten spadek cen standardowych musi nastąpić. Do tego dojdą jeszcze czasowe promocje. TV z rocznika 2016 z pewnością będzie można kupić taniej niż w ostatnim rabacie technologicznym w Saturnie. Coś czuje, że w grudniu Media Markt uruchomi promocję 15% taniej na TV. Taką promocję MM zorganizował w minionym roku w dniach: 27-31 grudnia 2015 r. Dla porównania w Saturnie też wówczas podobna akcja była - ale tam było "do 15%", a nie jak w MM "równe 15%" taniej. Pozostaje tylko pytanie - na ile ceny spadną?

Po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość, jeśli chce się kupić taniej niż w ostatniej promocji w Saturnie. Ja liczę, że wówczas będzie można kupić w czasowej promocji Soniaka 55XD9305 taniej niż w minionej promocji (cena była poniżej 6600 zł). Przypuszczam, że Sony w październiku obniży ceny standardowe na ten model. Jeśli tego nie zrobi, to trudno będzie im osiągnąć wielki sukces sprzedaży w kontekście zakończonej już mega promocji, a płacenie teraz 1000 zł drożej za ten sam TV, to wg mnie nadmierna rozrzutność, no chyba, że ktoś nie ma co robić z kasą.  Ceny standardowe na Samsungi w październiku również powinny nieco spaść. Ceny na Panasa 58DX750/780 już nieco spadły. Model 58DX750 można już kupić za 5990 zł, a model 58DX780 za ok. 6500 zł.

Jeśli ktoś myśli o ubiegłorocznym OLED od LG - model FHD 55EG910V można już kupić za 5799 zł.  

 

Edytowane przez rafcio76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafcio76 widać, że obserwujesz rynek :) Przekonałeś mnie żeby poczekać. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listopada został raptem miesiąc, a do grudnia 2 miechy. Różnicę w cenie będzie można przeznaczyć na inny cel, w końcu kasa z nieba nam nie spada :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, wart swojej ceny jest ten TV UE60KS7000 ?

Warto go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto


Jak warto, to tym bardziej lepiej poczekać. Raz, że cena spadnie, dwa może coś w nich poprawią jeśli chodzi o jakość wykonania :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie gdzieś słuchy o czymś takim:

Jeśli chodzi o model KS7000 to jest to bardzo udany model. Bardziej udany w 55 i 65" niż 60" ... gdyż w 60" tym modelu siedzi inna matryca niż w jego innych rozmiarach. W 60" siedzi panel wyprodukowany przez Sharpa, który osiąga gorsze rezultaty niż panele Samsunga, które są w 55 i 65KS7000.

Teraz kwestia ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli teraz Philipsa na IFA pokazał swoje najdroższe modele, zakładamy, że będą one dostępne w Polsce, to można jakoś przewidzieć ich spadek cenowy? Czy tutaj poświąteczne promocje nie będą miały racji bytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszły mnie gdzieś słuchy o czymś takim:

Jeśli chodzi o model KS7000 to jest to bardzo udany model. Bardziej udany w 55 i 65" niż 60" ... gdyż w 60" tym modelu siedzi inna matryca niż w jego innych rozmiarach. W 60" siedzi panel wyprodukowany przez Sharpa, który osiąga gorsze rezultaty niż panele Samsunga, które są w 55 i 65KS7000.

Teraz kwestia ile w tym prawdy?

Czyje to mądrości? Bo od razu kojarzy mi się z takimi plotkami o H7000, gdzie panel 60" był dosyć mocarny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boxi napisał:

Doszły mnie gdzieś słuchy o czymś takim:

Jeśli chodzi o model KS7000 to jest to bardzo udany model. Bardziej udany w 55 i 65" niż 60" ... gdyż w 60" tym modelu siedzi inna matryca niż w jego innych rozmiarach. W 60" siedzi panel wyprodukowany przez Sharpa, który osiąga gorsze rezultaty niż panele Samsunga, które są w 55 i 65KS7000.

Teraz kwestia ile w tym prawdy?

Mozna sprawdzić takie rzeczy np. tu www.displayspecifications.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, michaelius napisał:

Mi się mój 49KS7000 bardzo podoba :) 

Witaj. Powiedz mi czy podłączałeś swój tv kiedyś pod PC ? Ciekaw jestem jak jest dokładnie z input lagiem przy pc bo chcę ten tv głównie pod kompa i od grania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

Mozna sprawdzić takie rzeczy np. tu www.displayspecifications.com

Na powyższej stronie od samej premiery tego modelu (60") pisze, że siedzi tam panel Samsunga, a nie Sharpa. Jeśli chodzi o jakość obrazu tego TV, jego parametry, możliwości multimedialne, to w przekątnej 60" w tym przedziale cenowym ten model nie ma konkurencji. Podobnie jest z resztą w 55". Ze sposobem montowania obudowy Samsung się faktycznie zbłaźnił, ale w TV najważniejsza jest przecież jakość obrazu w budżecie jaki sobie zabezpieczyliśmy na zakup TV. Wystarczy przed zakupem dokładnie sprawdzić dany egzemplarz. W ostatniej promocji Saturna 60KS7000 kosztował 6300 zł z groszami, a wersja 55KS7000 kosztowała 5100 zł z groszami. Trudno o coś lepszego - jeśli chodzi o jakość obrazu - w tej cenie....Jeśli ktoś zna lepszy model w tej cenie, to proszę o jego podanie. P.S. Wynalazków na IPS-ie nie biorę pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rafcio76r napisał:

Na powyższej stronie od samej premiery tego modelu (60") pisze, że siedzi tam panel Samsunga, a nie Sharpa. 

A skąd pewnosc, że jest tam panel Sharpa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak ten tv radzi sobie z grami. Jeden z użytkowników powiedział ze występuje dziwne rozmycie podczas grania. Tutaj wypowiedź:

 

cześc.
 Profesjonalna kalibracja obrazu na pewno. Dużo poprawia i obraz jest naprawdę ok. filmy w jakości1080 - super, 720 też da się oglądać. Blu reya nie odpalałam jeszcze...Jeśli chodzi o 4k to materiałów za dużo nie ma ale jkakieś poglądowe filmiki z youtube no wyglądają bajera. Ciężko mi odpisać bo dla mnie może być tip top a dla Ciebie nie. Z rzeczy które mogę podać na minus to mimo wzystko plynność obrazu mogła by być lepsza, no ale nie jest to topowy model. Przy ruchach kamery w filmach obraz potrafi się nieprzyjemnie rozmyć. Jest też coś takiego, że (postaram się jak najlepiej opisać) np film piraci z karaibów będzie dobrym przykładem. Na statkach mamy te wszystkie liny, brasy itp przy bocznych ruchach kamery obiekty jak liny, jakieś miecze bohaterów hmmm potrajają się:) taka jak by poświata która powoduje, że zamiast np 1 liny, widzimy 3 nakładające się na siebie. Inny przykład - wiedźmin. Jak bohater stoi i obracamy kamerą 360st, ten sam efekt pojawia się na rękojesci miecza. Po prostu widać 3.
Input lag jest niski, tryb gra i naprawdę nie czuć opóźnienia. Ale, wszelkie upiększacze / upłynniacze są oczywiście wyłączone. I tu drganie obrazu rozmycia są dokuczliwe. W takim wiedźminie gdzie wszystkiego jest dużo na ekranie, jest to dokuczliwie. Ja włączam trochę motion plus i da się to "wypośrodkować".
To mogło by być lepiej rozwiązane. Na brytyjskiej stronie z recenzją tego tv było to zaznaczone, że mogło by byc lepiej. Ja mam 60 cali i wydaje mi się, że bardziej jest to zauważalne niż na mniejszym.
Jak chcesz moge nagrać parę krótkich filmików w jakości max 1920/1080 50p, i wysłać badź gdzieś udostępnić z tym co byś chciał zobaczyć
 

 

Testował ktoś z was ten tv grajac na pc lub konsoli ?

Btw. Wszedzie pisze ze w trybie gry jest 21lag a pod pc 50. A jak bede gral pod pc to moge wlaczyc tryb gry i miec lag 21?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1 October 2016 o 01:40, danteforum napisał:

Witaj. Powiedz mi czy podłączałeś swój tv kiedyś pod PC ? Ciekaw jestem jak jest dokładnie z input lagiem przy pc bo chcę ten tv głównie pod kompa i od grania..

Hmm szczerze mówiać to jak dla mnie te 50ms jest odczuwalne - normalnie gram na G-syncowym 144 Hz panelu z input lagiem na poziomie 1-2 ms i przy próbie przejścia na TV kompletnie mi się wyczucie kiedy nacisnąć przycisk na padzie rozjechało (akurat grałem w DMC). Ale mam go tydzień , więc nie zdążyłem dużo więcej przetestować. Może da się przyzwyczaić albo w innych grach byłoby to mniej bolesne.

W zeszłorocznych Samsungach można było zejść z lagiem niżej obcinając chromę do 4:2:2 albo 4:2:0 i wtedy załączyć tryb gra, ale nie mam czasu na razie tego poustawiać.

Testowałem też ps3 i ps4 i tam tryb gra działa świetnie. Rozmycie jak na mój gust jest typowe dla każdego panelu VA przy 60 Hz.

 

A co do odpalania różnych jakości materiałów z ok 2 metrów (49")

4K z netflixa/youtube/demka na penie - rewelacja

dobre 1080p - bardzo dobrze, ale widać różnicę

słabe 1080p - Netflix/BR z filmów które powstały w erze dvd - jest ok

720p z kablówki/PS3 - ujdzie w tłoku

poniżej tego robi się dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...