Skocz do zawartości
ArturBy

Jaki TV 48-55 cali za +/- 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam dobrego TV 48-55 cali za ok. 4000 zł (jeżeli coś będzie deklasowało konkurencję ostatecznie 4500 zł) do oglądania seriali/filmów głównie Z INTERNETU (często w słabej jakości) głównie wieczorami (w warunkach kinowych) dlatego bardzo zależy mi na dobrym skalowaniu i poprawie jakości obrazu natomiast ma być to TV na 6-7 lat więc dobrze aby miał już 4K ew. HDR na przyszłość. Dodatkowo jestem fanem piłki nożnej więc płynność też się przyda natomiast z tego co słyszałem większość TV radzi sobie z tym upłynniaczami ale dodatkowo będzie podłączona tutaj konsola PS4 więc tutaj pytanie do ekspertów czy przy graniu w gry jest różnica pomiędzy 50 HZ a 100 HZ - pytam ponieważ tryb gra podobno wyłącza upłynniacze.
Biorąc pod uwagę konsolę input lag musi być poniżej 40 ms.

Nie zależy mi bardzo na wielkości 55 cale - dużo bardziej cenie sobie jakość więc jeżeli 55 cali ma mieć dużo gorszy, bardziej rozmazany obraz to wole lepszy 48-50 cali i takiej rady od was oczekuje.

Dosyć długo już filtruje internety i aktualnie mam na celowniku te 2 modele:
Sony KD-49X8309C
Philips 55PUS6561

cena podobno, co prawda philips większy ale to nie ma dla mnie znaczenia. 
Bardzo prosiłbym o porównanie tych 2 modeli, ich kontrastu, jakości poprawy obrazu i ewentualnych plusów przemawiających na korzyść Sonego bądź Philipsa

świetny podobno jest UE49KS7000S natomiast jego cena trochę mnie zniechęca :/
Chyba, że faktycznie ktoś mnie do niego przekona :)



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x4m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, czasami pod lekkim kątem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost ale wole warunki kinowe więc i tak zasłonie roletę

7. Jaki masz obecnie telewizor ? -

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zależy mi na dobrym skalowaniu i poprawie jakości obrazu ponieważ głównie będę oglądał filmy z internetu i z aplikacji filmowych, które przeważnie są w słabej jakości więc zależy mi na tym aby na 48-55 calach były w miarę dobrej jakości + dobra płynność przy oglądaniu sportu i graniu w gry na konsoli no i Input lag poniżej 40ms 
Dobrze byłoby, żeby było już 4K ponieważ póki co jakość na aplikacjach filmowych jest biedna natomiast za 2-3 lata może być z tym lepiej a chce aby ten TV służył mi przynajmniej 6-7 lat.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Nc+ ale to tylko pod sport, filmy w większości będą z internetu - natomiast często słabej jakości

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wolałbym coś matowego ale to już mniej istotne - liczy się tylko komfort oglądania

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, 720/1080p na przeglądarce internetowej lub pobrane / mecze piłki nożnej -> z czasem pewnie też filmy w lepszej rozdzielczości więc dlatego przyszłościowo zależy mi na 4K

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, natomiast czy będzie to android, tizen, firefox czy webOS nie ma większego znaczegnia

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? konsola 3h

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? prawie wyłącznie wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 48-55 cali - Liczy się jakość, jeżeli na 55 obraz ma wyglądać gorzej niż na 48 to wolę 48.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nierówności w podświetleniu (clouding) to napewno no i oczywiście efekt smużenia, brak płynności, słaba jakość obrazu

19. Preferencje co do marki ? -

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zamierzam z tego korzystać

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/- 4000 zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? jeżeli będzie możliwość to tak ale nie jest to niezbędne

Edytowane przez ArturBy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...