Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony VPL-HW45 - Test najtańszego projektora SXRD 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Sony VPL-HW45 - Test najtańszego projektora SXRD 2016

Śledząc testy projektorów Sony, można odnieść wrażenie, że ich premiery następują coraz częściej. W istocie tak jest. Pojawił się przecież segment urządzeń Ultra HD, w którym Sony ma aż trzy modele - VPL-VW1100, VLP-VW320, oraz VPL-VW520, który już gościł w naszych testach (obecnie premierę miał następca - VPL-VW550). Równolegle z nim, japoński producent, rozwija swoją ofertę projektorów Full HD. Niedawno redakcję odwiedził VPL-HW65, a dziś nadszedł czas przetestować jego "młodszego brata", czyli VPL-HW45. Jest to zarazem najtańszy projektor w ofercie Sony, wykorzystujący technologię SXRD.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje dziś uzywany JVC X3 albo X30?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o wszystkim tak samo można powiedzieć ;) Amplituner, głośniki albo...ile kosztuje używane BMW 5 albo coś innego. Też wiele osób stać na taki samochód. Co innego iść do salonu.. Używka to używka. Nówka to nówka. Każdy ma do tego inne podejście albo jak mawiasz: każdy swój rozum ma;) Kupi sobie za 6K albo taniej - drożej X3 albo nówkę projektor za 10K w sklepie jak Sony z SXRD.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. :) . Jestem na TAK.

Ale X30 nówki sztuki chyba są ciągle do kupienia. A z jakim kontrastem? A ten tu nie poraża. A 10 tysiów to ciągle bardzo wysoka półka cenowa dla Kowalskich. A proj tylko fullHD, co mi akurat nie przeszkadza.

A tak na poważnie obawiam sie jakosci optyki w tym proju. Poza tym parametry balansu bieli i gammy przed kalibracja to porażka niestety.

 

Samochodow nie porównujmy bo to zły przykład. Po pierwsze w czasie normalnej eksploatacji zużywaja sie mechanicznie. A po drugie nieludzkie albo lepiej wlaśnie ludzkie traktowanie zuzywa je jeszcze bardziej. A w projach jedyne co się zuzywa to lampa. A lampy teraz tanie na szczescie są. BTW nie wiem czy placenie za laser ma ekonomiczny sens.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że projektor za 10K tej klasy to chyba trzeba skalibrować ;-). To powinno być w pakiecie ;-) Inaczej mały sens widzę wchodzenia w taką półkę projektorów. To jest drobny szczegół a jak bardzo wpływający pozytywnie na obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100%ach. Powinien być kupon na kalibrację ... obowiązkową !!! Ale to wstyd że SONY wypuszcza taki z fabryki.

Wyobrażasz sobie BMW M3 wyjechane z fabryki ze źle ustawioną geometrią? :) . Chociaz widzę oszukane auta z grupy Audi/VW.  wdzisiejszym świecie rządzonym przez specow odzwonię mrketingu wszystko jest mozliwe.

Tylko powiedz to, wracając do kalibracji ... Kowalskiemu ;) .

Ty, ja, inni ... wiemy. A 40 tys Polaków kupiło TV Manty, he, he.

 

BTW co ja poradzę na to, ze kiedys firmy robiły lepszy sprzęt dla Kowalskiego niz teraz? W audio jest to oczywiste. W video juz nie tak bardzo bo tu technologia zapierdala okrutnie. Ale znajdują się wyjątki potwierdzające regułę. Np. ... plazmy Pioneera czy Panasa. Tak kinowego, klimatycznego obrazu nie ma ani LCD ani OLED niestety. Tylko projektor.

 

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

Proszę mi wytłumaczyć definicję " ... Tak kinowego, klimatycznego obrazu ... " ? Byłem parę razy w kinie i myślałem ,że to jest jakaś farsa nie obraz .

Bardziej sposób wyświetlania danej technologii niż kinowy, ja bym tak nazwał ,ale może ktoś chodzi do kina gdzie obraz jest za[beeep]isty -mi się nie udała takiego znaleźć kina .

Cały czas widzę , iż obraz z Oleda i LCD jest sztuczny .

Projektory dobrze by było konfrontować jeden koło drugiego- stary model vs nowy i pokazywać (zdjęcia -film) ,na ile się da różnice pomiędzy nimi .

Macie pełny raport z kalibracji -ostatnio bardzo oszczędnie podajecie dane ?

 

Znowu loguję się przez forum a przez główną nie mogę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczekuję na dostawę tego projektora i bardzo chętnie bym poczytał szczegółowe informacje nt kalibracji.

Wysłano z Commodore 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VETO napisał:

pmcomp

Proszę mi wytłumaczyć definicję " ... Tak kinowego, klimatycznego obrazu ... " ? Byłem parę razy w kinie i myślałem ,że to jest jakaś farsa nie obraz .

Bardziej sposób wyświetlania danej technologii niż kinowy, ja bym tak nazwał ,ale może ktoś chodzi do kina gdzie obraz jest za[beeep]isty -mi się nie udała takiego znaleźć kina .

Cały czas widzę , iż obraz z Oleda i LCD jest sztuczny .

Projektory dobrze by było konfrontować jeden koło drugiego- stary model vs nowy i pokazywać (zdjęcia -film) ,na ile się da różnice pomiędzy nimi .

Macie pełny raport z kalibracji -ostatnio bardzo oszczędnie podajecie dane ?

 

Znowu loguję się przez forum a przez główną nie mogę .

 

Zmień kino do którego chadzasz.

Widzisz, ja jeszcze pamietam kino ze starych czasów. I nie mam na mysli ubiegłego wieku tylko okres jeszcze 10 lat temu.

W tej chwili właściciel kina nie patrzy na jakość obrazu tylko na wysokość wpływu z biletów. Są znakomite projektory kinowe, które zapewniają znakomity obraz tylko pogrzeb ile kosztują.

 

A skoro tez piszesz, że obraz z LCD i OLEDa jest sztuczny więc powinieneś dobrze wiedzieć co mam na mysli.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie jedno kino + nr sali gdzie jest ten magiczny "kinowy obraz" .Jeżeli piszesz o dobrych kopiach kliszowych+dobry projektor z nową lampą , to niestety już tej ery nie będzie .

Na dziś nie ma domowych wydań dobrze kompresowanych , a filmy coraz bardziej idiotyczne, wręcz nie da się ich oglądać . Jest to (w większości) tania rozrywka za dużą kasę -system 7.2 lub 9.2 amplituner+paczki+ekran 120"-140"bez widocznej struktury+projektor(Tak żeby oglądnąć film Zjawa czy Agresja)+uchwyt+kable .

Ja czekam na monitor 2,39:1 40"  oled do walki z grafiką i nie mogę się doczekać . Tylko nie za 80 tyś jak to Sony coś wymyśliło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, VETO napisał:

Jest to (w większości) tania rozrywka za dużą kasę -system 7.2 lub 9.2 amplituner+paczki+ekran 120"-140"bez widocznej struktury+projektor(Tak żeby oglądnąć film Zjawa czy Agresja)+uchwyt+kable .
 

 

Jak rozumiem współczesne kino Ci sie nie podoba. I jak rozumiem to nazywasz tanią rozrywką. Twoje prawo. Ja posiadam kolekcje kilkuset dysków blu-ray z filmami KTÓRE MI SIE PODOBAJĄ. Od lat 40-ych ubiegłego wieku do współczesnych.

 

Jesli chodzi o mój system kina domowego to sprawia mi on wielką frajdę. Porządny system 11.2 z procesorem i oddzielnymi końcówkami mocy, każda minimum prawdziwe 100W na kanał. Projektor JVC + ekran Adeo. I jestem w stanie z tego systemu osiągnąć właśnie ten prawdziwy, kinowy klimat.

Właśnie podałem Ci kino i numer sali ;) . I do "zewnętrznefo" kina chadzam już bardzo rzadko.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VETO napisał:

 

(...), a filmy coraz bardziej idiotyczne, wręcz nie da się ich oglądać . Jest to (w większości) tania rozrywka za dużą kasę (...)

Święte słowa, mam dokładnie takie same odczucia, szczególnie co do poziomu filmów.  Osobiście w dużej mierze nie oglądam już filmów a bardziej napawan się jakością wizji.

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja posiadam kolekcje kilkuset dysków blu-ray z filmami KTÓRE MI SIE PODOBAJĄ (...) Jesli chodzi o mój system kina domowego to sprawia mi on wielką frajdę. Porządny system 11.2 z procesorem i oddzielnymi końcówkami mocy (...)Projektor JVC + ekran Adeo. 

Czyli takie typowe "kino domowe" statystycznego Kowalskiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wybrane trzy pozycje z ostatniego okresu, z opisanych na moim blogu, które są wybitne:

 

FAN+2016+Hindi+BluRay.jpg

 

airlift-blu-ray.jpg

 

510CWM9x7wL._SY300_.jpg

 

Więc nie pieprzcie głupot, że nie ma co oglądać.

 

a

FAN+2016+Hindi+BluRay.jpg

1464607863.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po dzisiejszym seansie polecę jeszcze to:

 

147426_front.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, w tym filmie żadnych spektakularnych efektów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w tym wątku twierdą, że nie robi się juz wybitnych czy tylko bardzo dobrych filmów.

 

Cytuję:   a filmy coraz bardziej idiotyczne, wręcz nie da się ich oglądać . Jest to (w większości) tania rozrywka za dużą kasę Jest to (w większości) tania rozrywka za dużą kasę ... .

 

Przypomnę, że zawsze tak było, jest i będzie, że powstają filmy od słabych do znakomitych. Te cztery podane przykłady należą do tej drugiej kategorii.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że nazwa tego tematu to: Sony VPL-HW45 - Test najtańszego projektora SXRD 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Więc nie pieprzcie głupot, że nie ma co oglądać. " Każdy ma swój gust ,wrażliwość wzrokową i duchową . Ja osobiście mam taką i piszę co czuję !

A co do sprzętu - osobiście zrezygnowałem z zabawek ,ale czterech  kolegów koło mnie mają ciężkie graty - ,ja w obrazie nie widzę dużego postępu w jakości - względem np. starego Barco Cine 8 pamiętajmy to jest model  z 1999 r  .Pomijam cenę kiedyś, ustawienie  2 lamp do środkowej środkowej i wiercenie  w menu co jakiś czas . Niech Soniacz wypuści tani laserowiec i odejdzie od starej technologii raz na zawsze ! Racja temat to Sony VPL -HW45 mam nadzieję ,że to ostatni odgrzewany kotlet firmy w tej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tekst juz wiekowy, ale w związku z tym można powiedzieć, że cena się ustabilizowala. Aktualnie hw45es kosztuje ok 8600, a hw65es ok 9800. Biorąc pod uwagę, że w black friday była promocja, gdzie 65es kosztował 9200 z możliwością dodatkowego rabatu to różnica jest bardzo niewielka. Jak rozumiem w takim wypadku warto dopłacić te 600-1000 pln do wyższego modelu, czy nie ma to większego sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za niewiele ponad 10000 masz TW7300 z obsługa 4k, HDR i lepsza geometria, jezeli chcesz wydawac juz taka kwote to zaopatrz sie w cos bardziej ‘future-proof’ na dluzszy czas albo wez 45ES z nizszej polki ktory da ci dobre efekty w standardzie FHD. Oczywiscie w budzecie musisz uwzglednic dobry ekran ktory jest podstawa, a w przypadku 4k troche drozsze kable i ew. jakis odtwarzacz ktory poda ci materialy w wysokiej jakosci.

Edytowane przez 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ekran do 45ES, to dobry efekt daje pomalowanie odpowiednia farba, np. Black Pearl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu mi ktoś odpowie...

Jaki ekran polecacie do tego projektora?

Chciałbym elektryczny,odległość to 4m. Myślę nad 150' ściany kremowe a sufit niestety biały.

Budżet max 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny ekran 150 cali za 2 tysiące? Chyba w alternatywnej rzeczywistości. Dozbieraj lepiej i kup ramowy magiscreen, w innym wypadku będzie mydło przez biały sufit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...