Skocz do zawartości
Gmeru

IFA 2016: Panasonic DMP-UB700 pierwsze wrażenia odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

IFA 2016: Panasonic DMP-UB700 pierwsze wrażenia odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Jak już pisaliśmy kilka dni temu, Panasonic zaprezentował kolejny odtwarzacz Ultra HD Blu-ray. Wedle nadanego oznaczenia, nowy DMP-UB700 plasuje się za wprowadzonym kilka miesięcy temu modelem DMP-UB900.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry początek drogi i świetnie że zaczyna się kolejny rozdział w możliwościach oglądania tv prawdziwa jakość nadchodzi jeszcze tylko te ceny OLED. 

Przypomniała mi się podobna sytuacja jak wchodziło do Polski pierwsze DVD jakieś 18 lat temu. Stałem wtedy przy premierowym odtwarzaczu Philipsa i uruchamiałem jeden z pierwszych filmów na dvd (haha) też Batman z wytwórni WB DVD-PAL, AC3 5.1 i napisami PL - ach jakie efekty a radość jaka wielka :-) mimo, że wówczas telewizory to jeszcze bańki były i nawet płaskiego kineskopu jeszcze nie wprowadzono ehh :-) ale ten czas zasuwa. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale było już Sony z kineskopem o wycinku walca a nie kuli, czyli jedna z płaszczyzn była już prosta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba wtedy były już w sprzedaży plazmy od Phillipsa po kilkadziesiąt tysięcy złotych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy w Polsce sprzedawane były od około 2000 roku, a 42" Philipsa kosztowała 40tys zł i tuner był w osobnej skrzynce :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to co do roku to nie mam pewności ale co do ceny już mam, jak pierwszy raz widziałem tą plazmę Philipsa to kosztowała 67  tysięcy i była wystawiona w nieistniejącym już salonie sprzedaży firmy Zuber ;)

Co do roku to wydaje mi się że były to jeszcze lata dziewięćdziesiąte ale jak napisałem pewności nie mam a znaleźć tej informacji w sieci mi się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2016 o 15:50, AVKrak napisał:

Dobry początek drogi i świetnie że zaczyna się kolejny rozdział w możliwościach oglądania tv prawdziwa jakość nadchodzi jeszcze tylko te ceny OLED. 

Przypomniała mi się podobna sytuacja jak wchodziło do Polski pierwsze DVD jakieś 18 lat temu. Stałem wtedy przy premierowym odtwarzaczu Philipsa i uruchamiałem jeden z pierwszych filmów na dvd (haha) też Batman z wytwórni WB DVD-PAL, AC3 5.1 i napisami PL - ach jakie efekty a radość jaka wielka :-) mimo, że wówczas telewizory to jeszcze bańki były i nawet płaskiego kineskopu jeszcze nie wprowadzono ehh :-) ale ten czas zasuwa. 

Pozdrawiam

 

Pierwszym odtwarzaczem DVD wprowadzonym oficjalnie do Polski był Panasonic A-100:

 

DVDA100_1a4.gif

 

A ja w tym samym czasie z Niemiec przywiozłem topowy model A350, juz przerobiony na czytanie płyt z regionu 1. To był bodajże kwiecień.

panasonicdvd.jpg

 

Philips wszedł na jesieni.

Pozdro

22 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Szczerze to co do roku to nie mam pewności ale co do ceny już mam, jak pierwszy raz widziałem tą plazmę Philipsa to kosztowała 67  tysięcy i była wystawiona w nieistniejącym już salonie sprzedaży firmy Zuber ;)

Co do roku to wydaje mi się że były to jeszcze lata dziewięćdziesiąte ale jak napisałem pewności nie mam a znaleźć tej informacji w sieci mi się nie udało.

Oficjalna cena była 69.999 zł.

Jasno zielonkawa rama z dodatkową zielonkawa skrzynką. Google nie wyrzuca tego modelu, musiałbym pogrzebac na strychu, tam jest na pewno katalog z oznaczeniem modelu.

Znaną anegtotą w branzy jest jak jeden Pan chciał kupić ją w firmowym sklepie na Placu Konstytucji w Warszawie (wtedy tam była siedziba Philipsa). Przyszedł z kasą ... odliczoną. Tyle, że miał ... 7000 zł. Ale śmiechu było :) . Cóż ... jedno zero robi czasem różnicę.

 

Pozdro

 

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.09.2016 o 23:46, pmcomp napisał:

Philips wszedł na jesieni.

Tak zgadza się premiera dvd w Polsce była październik albo listopad '98 

Nawiasem mówiąc szkoda, że nie można za wiele w internecie znaleźć na takie "historyczne" tematy (i nie tylko) dużo informacji brakuje nie wspomnę o zdjęciach czy filmikach. 

Pozostają jedynie materiały z ówczesnych pism, gazet czy katalogów jeśli ktoś posiada. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panasonic pokazał A-100 na wiosne i nawet był dostepny w Polsce. Bez płyt bo w Europie jeszcze nie było. W kwietniu kupiłem w Berlinie koncert Tiny Turner z Amsterdamu. Ale to była jazda :) w porównaniu do jakości VHS.

Ale wydaje mi się, że to był rok 1997, a nie 1998.

Bardzo długo sprowadzałem płyty z USA.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na 100% w 1998 

Ach ta nasza pamięć :huh: czy za następne 18 lat będziemy pamiętać dzisiejsze nowinki techniczne i wejście do kraju odtwarzaczy UHD no raczej zważywszy na wiek pewnie już nie :unsure: 

Dnia 9.09.2016 o 23:30, Jasiek_31 napisał:

Co do roku to wydaje mi się że były to jeszcze lata dziewięćdziesiąte ale jak napisałem pewności nie mam a znaleźć tej informacji w sieci mi się nie udało.

No tak mogło być co do tej plazmy na początku 70tys później już 40tys, mnie też ciężko sobie przypomnieć może dlatego że urządzenia w tak ekstremalnych cenach były (są) dla mnie pomijalne, tak jak dziś telewizory za dziesiątki tysięcy to nie jest towar dla standardowego konsumenta zwłaszcza w naszym pięknym kraju :rolleyes: 

Edytowane przez AVKrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...