Skocz do zawartości
Maciej Koper

Epson EH-TW9300W - Test projektora LCD 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

 

tw9300-6.jpg

Takie info trzeba podejrzec.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, doszedł, z tym nie było problemu.

Tylko nie było poszerzonej gramy kolorów. BT2020 ale ta płyta jej nie posiada.

Szkoda, że nie mam jakieś płyty z filmem UHD.

Ba, mogę upscalować sygnał FHD z blu-ray na amplitunerze do 4k i projektor go wyświetli bez problemu i pokaże w info, że rozdzielczość jest 4k. Ale nie wygląda to dobrze. Obraz jest "przeostrzony".

Najlepszy efekt jest na płycie blu-ray FHD w włączoym eshif na 3 lub na 4.

HDR z amazona z tego Samsunga też działa ale dla mnie to jest, nie do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 4k w UHD to najmniejszy benefit *. Wlasnie chodzi o poszerzona palete kolorow, HDR, a dalej, przynajmniej w telewizji, o HFR.

Inaczej pozytek z Twojego projektora

jako projektora UHD niewielki, tzn jego przewaga w reprodukcji obrazu, nad starszym projektorem FHD zadna.

*- ewentualnie jako zrodlo, z ktorego mozna wyfiltrowac niedoskonalosci obrazu, czy "wycisnac lepsza chrome", a uzyskany przy tym najwyzszej jakosci obraz FHD i tak bedzie mozna upscalowac pozniej juz w wyswietlaczu 4k.

Aa jeszcze cos. Nie wiem co Ci sie konkretnie w Amazonowym HDRze nie podoba, Mnie swedzi, kuriozalny banding widajacej planszy. Natomiast Top Gear uwazam ze najlepsza, tzn najbardziej atrakcyjna wizualnie, realizacje HDR posrod dostepnych mi VoD-ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HDRze nic mi się nie podoba
Chyba o Grand Tour CI chodzi....
Też wyłączałem bez HDRa, na TV.

Tzn oglądałem bez HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przechodzi HDR, to zapewne problem leży po stronie ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ps4 będzie obsługiwało opcje HDR z TW9300. Właśnie się męczę z tym zadaniem i za cholerę nie mogę odpalić tej funkcji. Zupełnie jakby ps4 nie wykrywało tek możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2017 o 11:16, Gowlik napisał:

Witam

Czy ps4 będzie obsługiwało opcje HDR z TW9300. Właśnie się męczę z tym zadaniem i za cholerę nie mogę odpalić tej funkcji. Zupełnie jakby ps4 nie wykrywało tek możliwości.

Dobra, już wiem o co biega
1080p + hdr
4k bez HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2017 o 17:02, Gowlik napisał:

Dobra, już wiem o co biega
1080p + hdr
4k bez HDR

witam - Gowlik - czy udało się rozwiązać problem jednoczesnego braku 4k i HDR w PS4 Pro? Czy nadal działają osobno?

Bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, a zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu (Epson EH-TW9300W +PS4 Pro).

Jak z punku widzenia użytkownika oceniasz taki wybór? 

 Głównie pod kątem własnie 4k i HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2017 o 09:56, łowca okazji napisał:

witam - Gowlik - czy udało się rozwiązać problem jednoczesnego braku 4k i HDR w PS4 Pro? Czy nadal działają osobno?

Bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, a zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu (Epson EH-TW9300W +PS4 Pro).

Jak z punku widzenia użytkownika oceniasz taki wybór? 

 Głównie pod kątem własnie 4k i HDR.

Cześć!

Aby cieszyć się HDR'em na PS4 musisz ustawić w opcjach konsoli rozdzielczości 1080 i wtedy jest dostęp do HDR w grach np. Last of Us
Niestety nie można równocześnie mieć obrazu w 4k z włączonym HDR. Przyznam że już później nie sprawdzałem czy coś się zmieniło w tej kwesti.
Na projektor się nie zdecydowałem( a już byłem blisko!), niestety ilość wydatków ( w połączeniu z rozsądkiem) nie pozwoliła mi na wydanie 14k na projektor.
Zakupiłem EPSONA TW6700 ( jest recenzja na hdtv), jestem zadowolony z zakupu. Ma bardzo dobrą ostrość i jasność obrazu (używam szarego ekranu o przekątnej 130'). 
Miałem na testach TW9300 i TW6700 , na pewno różnią się kontrastem  (na 9300 widać lepszą czerń) i oczywiście funkcją eshift (robi robotę! :) ). Trochę boli fakt braku możliwości odpalenia gier z opcją 4K i HDR jednocześnie, ale dla mnie wybór byłby jasny - 1080p + HDR.
Co do TW6700 - mogę polecić. Używam go głównie do grania na PS4. Zastanawiałem się czy będzie widać różnicę po przesiadce na PS Pro i mogę śmiało powiedzieć że różnice widać. Nie jest może kolosalna, ale taki Resident Evil 7 miał lepsze tekstury, ostrość itp. (piszę o tym, bo w moim przypadku, był to główny argument który miał przesądzić o zmianie podstawowej wersji konsoli na nowszą)
Kiedyś wrócę do tematu zakupu projektora z 4k i HDR i zapewne będę znowu rozważał TW9300 , ale niedawno pojawiła się nowa opcja w postaci JVC RS420, gdyby tylko te żarówki były tańsze...
Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2017 o 16:42, Gowlik napisał:

Cześć!

Aby cieszyć się HDR'em na PS4 musisz ustawić w opcjach konsoli rozdzielczości 1080 i wtedy jest dostęp do HDR w grach np. Last of Us
Niestety nie można równocześnie mieć obrazu w 4k z włączonym HDR. Przyznam że już później nie sprawdzałem czy coś się zmieniło w tej kwesti.
Na projektor się nie zdecydowałem( a już byłem blisko!), niestety ilość wydatków ( w połączeniu z rozsądkiem) nie pozwoliła mi na wydanie 14k na projektor.
Zakupiłem EPSONA TW6700 ( jest recenzja na hdtv), jestem zadowolony z zakupu. Ma bardzo dobrą ostrość i jasność obrazu (używam szarego ekranu o przekątnej 130'). 
Miałem na testach TW9300 i TW6700 , na pewno różnią się kontrastem  (na 9300 widać lepszą czerń) i oczywiście funkcją eshift (robi robotę! :) ). Trochę boli fakt braku możliwości odpalenia gier z opcją 4K i HDR jednocześnie, ale dla mnie wybór byłby jasny - 1080p + HDR.
Co do TW6700 - mogę polecić. Używam go głównie do grania na PS4. Zastanawiałem się czy będzie widać różnicę po przesiadce na PS Pro i mogę śmiało powiedzieć że różnice widać. Nie jest może kolosalna, ale taki Resident Evil 7 miał lepsze tekstury, ostrość itp. (piszę o tym, bo w moim przypadku, był to główny argument który miał przesądzić o zmianie podstawowej wersji konsoli na nowszą)
Kiedyś wrócę do tematu zakupu projektora z 4k i HDR i zapewne będę znowu rozważał TW9300 , ale niedawno pojawiła się nowa opcja w postaci JVC RS420, gdyby tylko te żarówki były tańsze...
Pozdrawiam

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Jeśli chodzi o mnie - gram na ps3, a od roku mam epson EH TW 9200W.

Zamierzam kupić PS4 Pro, a mam możliwość dopłaty niecałych 4k i wymiany mojego epsona na własnie 9300W.

Dlatego się zastanawiam czy mi warto i czy będę odczuwał różnicę ;)

Na natywne 4K na razie się nie nastawiam, bo aż tego tyle nie ma, a myślę, że 9300 wystarczyłby mi na długi czas

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projektor różni się pod tyloma względami w stosunku do poprzednika, że nie ma opcji żebyś nie zobaczył różnicy.

Z drugiej strony niedługo będzie CEDIA, więc być może Epson pokaże coś nowszego lub upgrade i np zwiększy przepustowość HDMI do 18gbs wtedy 4k i HDR jednocześnie na PS4 PRO bylby możliwy, ale to gdybanie.

Możesz rozważyć jeszcze TW7300 ma podobne funkcje i nadaje sie bardziej do jasnych pomieszczeń. TW9300 bardziej do dedykowanych/zaciemnionych, gdzie zobaczysz przewagę kontrastu i czerni.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_1322.thumb.JPG.adc3382a7dc9923dbfb165fc1ff9d7e9.JPGIMG_1323.thumb.JPG.9d9c5df6cb0d1a245e08461e68a2c726.JPG

Witam wszystkich jestem posiadaczem Epsona 9300w. Mam pytanie do znawców tematu wyświetlają się takie komunikaty może mi ktoś napisze bardziej zrozumiale wyczyn problem z tym 4K można go ustawić czy nie? Sygnał wychodzi z Ps4 pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się chętnie dowiem, czy od czasu ostatnich moich postów (czerwiec 2017) coś się zmieniło w kwestii PS4 PRO i możliwościach jednoczesnego grania na tym projektorze w 4K z HDR. Czy może pojawiła się jakaś aktualizacja, która to umożliwia? Bo projektor używam, ale na razie z PS3,  TV i filmami.

PS4 PRO u mnie będzie za jakiś czas, więc może będzie już taka opcja grania....

Co do Twojego powyższego posta Dawid jeśli się nie mylę to faktycznie chyba jeszcze problem z tym, że na PS4 PRO albo grasz w 4K bez HDR, albo FHD z HDR - oczywiście jeśli chodzi o EPSON EH-TW9300W

 

Edytowane przez łowca okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się w tym temacie nie zmieni, bo to nie jest kwestia uaktualnienia oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie m sensu się spieszyć z zakupem tego, dobrego ale okaleczonego projektora. Jeżeli nabywcy nie przeszkadza brak trybu 4k@60Hz, to warto sobie uświadomić, że nowszy model powinien przynieść obniżkę ceny starego modelu. Jego zapowiedz powinna spowodować obniżkę cen na rynku wtórnym. Na zachodnich forach wyraznie widać, że bardziej zapobiegliwi użytkownicy próbują ten model odsprzedac póki jeszcze jego wartość a za nią cena, jest wysoka.
9300 i 7300 to bardzo popularne projektory więc ich obecność na rynku wtórnym powinna być znacząca. Jakie to będzie miał o przełożenie na rynek pierwotny ciężko wypromować na takim rynku jak Polska. Ja spodziewam się na wyspach wyprzedaży i dobrych deal-i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotr Aletański napisał:

Zastanawiam się nad zakupem EH-TW9300W, czy myślicie że w budżecie ok 15000zł jest to dobry wybór?

Ja ze swojej strony mogę polecić bezprzewodowość tego projektora - genialny wynalazek, który bardzo dobrze wspominam z modelu 9000W

Mając taki budżet warto również rozważyć propozycję kolegi z forum: JVC DLA-RS420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że nie m sensu się spieszyć z zakupem tego, dobrego ale okaleczonego projektora. Jeżeli nabywcy nie przeszkadza brak trybu 4k@60Hz, to warto sobie uświadomić, że nowszy model powinien przynieść obniżkę ceny starego modelu. Jego zapowiedz powinna spowodować obniżkę cen na rynku wtórnym. Na zachodnich forach wyraznie widać, że bardziej zapobiegliwi użytkownicy próbują ten model odsprzedac póki jeszcze jego wartość a za nią cena, jest wysoka.
9300 i 7300 to bardzo popularne projektory więc ich obecność na rynku wtórnym powinna być znacząca. Jakie to będzie miał o przełożenie na rynek pierwotny ciężko wypromować na takim rynku jak Polska. Ja spodziewam się na wyspach wyprzedaży i dobrych deal-i.
Niezły bełkot

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezły bełkot

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Zechcialbys to jakos rozwinac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zechcialbys to jakos rozwinac?
A po co? Belkot to belkot. Krotko i na temat. 9300 to bdb projektor i zaklinanie rzeczywistosci nic tu nie da. Jesli kastracja nazywasz ograniczenie przepustowosci zlacza hdmi to raczej sam powinienes uzasadnic jak to sie ma do drozszych przetwornikow natywnych 4k sony w ktorych zastosowano takie samo zlacze.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szewi napisał:

A po co? Belkot to belkot. Krotko i na temat. 9300 to bdb projektor i zaklinanie rzeczywistosci nic tu nie da. Jesli kastracja nazywasz ograniczenie przepustowosci zlacza hdmi to raczej sam powinienes uzasadnic jak to sie ma do drozszych przetwornikow natywnych 4k sony w ktorych zastosowano takie samo zlacze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ja nie zaklinam rzeczywistości. Poza tym nie pisze, jak sugerujesz, ze projektor jest zly, tylko, ze nie nie jest to czas aby spieszyc z jego zakupem, co najmniej z dwoch powodow, Pierwszy to kwestia zapowiedzi potencjalnego upgrade'u nowych modeli projektorow. Druga to kwestia potencjalnej  zmiany jego ceny. 

 Naucz sie  cytowac i nie przekrecac, bądź nadawać innego  znaczenia słowom osob z ktorymi raczysz podejmować publiczny dyskurs.  Nie użyłem słowa kastracja, co oznaczałoby raczej pozbawienie czegoś, co już było dane ( epson nie dal zas konkurencja tak).  Napisałem o  "ulomnosci" projektora, której wydawaloby sie,  nie muszę tlumaczyc nikomu, kto choć trochę ma do czynienia z UHD, projektorami,  bądź czyta to forum nieco dłużej niż Ty.
Wspomniany projektor dzięki dużej jasności, elastyczności instalacji, HDR  i  3D możnaby nazwać uniwersalnym.  Obcuje z tym projektorem regularnie, od   roku i jego obraz mi sie podoba. Niestety brak kompatybilnosci z sygnalem 4k@60Hz 10bit 4:4:4 jest dla mnie, podkreslam DLA MNIE, dyskwalifikacją. 
Spróbuj przeczytać moj post uważnie, a być może  dostrzezesz, że NIE napisałem  w nim, że są projektory lepsze, czy generalnie inne, ktore posiadaja pelnowartosciowe 18 gbps HDMI 2.0a , badz ktorych zakup  warto byloby rozwazyc, choc znajdziesz takie w obecnej chwili  na rynku.
Napisałem za to, że nie warto się spieszyć, bo już w przyszłym miesiacu mamy CES, a do kwietnia co najmniej jeszcze 3 międzynarodowe imprezy branżowe, na ktorych Epson może zaprezentować upgrade'owane modele, a jeżeli tego nie zrobi, to i tak ze względu na ruchy konkurencji,  może stanąć przed koniecznością zapowiedzi nowych modeli, nawet bez precyzowania ich technicznych detali (HDMI 2.0a/18Gbps czy HDMI 2.1 ?). Taka zapowiedz automatycznie podcina zainteresowanie modelem aktualnym, a wiec jego wartosc i cene transakcji.  Komu nie zależy na pelnej kompatybilności z dostepnymi obecnie, lub lada moment, zrodlami sygnału  i uniwersalnosci projektora, bo zamierza oglądać jedynie UHD BD/BD, może uzbroić się w cierpliwość, przynajmniej do CESu, albo chociaz do Boxing Day, czy styczniowych wyprzedaży. Pozostali, ktorzy patrza w przyszlosc, badz po prostu chca ogladac wydarzenia sportowe w UHD HFR z HDR-em, albo uzywac projektor z komputerem,  mogą być zainteresowani informacjami o potencjalnych upgradech Epsona,  badz innymi newsami  z CES,  dotyczacymi nowych projektorow konkurencji.
  Nie wiem czy jesteś gotowy na to, aby tłumaczyć  ludziom którzy Ci zaufaja, dlaczego Netflix ( czy do niedawna Itunes) na doskonalej wiekszosci playerow, nie działa im w UHD (4k+HDR),  piłka nożna czy F1 w HFR nie wygląda tak dobrze  jak na telewizorze, obraz z komputera znika  czy wygląda jak kupa, albo generalnie dlaczego maja kłopot z brakiem obrazu, ale ekonomiczny powodke, tj  mozliwosc kupna za cenę 25-40% niższa od obecnej,  chyba potrafisz zrozumieć.
I tu dochodzimy do kwestii mojej oceny zjawiska i okolicznosci obniżki ceny. Nie chce się rozpisywać na ten temat, bo nie raczyłeś określić, czy ten wątek rowniez zaliczasz do "bełkotu", ale gotów jestem skonfrontować swoje obserwacje i  doswiadczenia w tym zakresie,  z Twoimi wyobrażeniami.
Chciałbym żeby nie było między nami nieporozumien. Możesz śmiało pisać  że pisze bzdury , czy że jest to belkot, ale musisz jednocześnie napisać z czym sie nie zgadzasz, logicznie to zaargumentowac, bądź poprosić o doprecyzowanie części wypowiedzi, których nie zrozumiałeś jednoznacznie. W przeciwnym razie Twoje zachowanie podpada pod trolling, a trolli się tepi, albo ignoruje.
 
 
 
4 godziny temu, raf7705 napisał:

Brak 4k60Hz?
Gdzie brak?
U ciebie w głowie?

 
Ty tak na serio?
Trenujesz glupie teksty przed zblizajaca sie Lameriadą, czy moze masz jakis patent zeby z HDMI 2.0b zrobic HDMI 2.0a?
Zastanow sie z  kim Ty rozmawiasz i o czym?
Jesli masz jakies newsy na temat tego, ze wspomniany Epson zaczal przyjmowac sygnal 2160p 10/12 bit 4:4:4 BT2020, to podziel sie, a jak nie, to ...wiesz, przespales temat o rok. Mamy prawie 2018, konsole z HDR, telewizje z HFR i HDMI 2.1 za rogiem. Ale jezeli wolisz zmagac  sie  o czyms praktycznym, to prosze - powodzenia z prezentacjami z komputera w 24 Hz, z chroma  4:2:0, albo zdjeciami w 8 bitach. Ewentualnie z pomyslem  wydania dodatkowych  200euro,  zeby moc ogladac Netflixa na projektorze w  UHD ( 4k+HDR).
Wiem ze rozumiesz o  czym pisze, wiec moze przetrzezwij i  nie pajacuj wiecej z podobnymi tekstami, jak powyzszy.
A jak nie rozumiesz, to wracaj brylowac w klubie  leszczy.
 
Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś 4k60hz. Co nie było precyzyjne wogole. Teraz napisałeś precyzyjnie, co nie działa i teraz zgoda.

Wiesz, ja wiem co miałeś na myśli ale nie każdy się orientuje i to był za duży skrót myślowy.

Bo jak ktoś nie chce HDR ( jak ja) to Netflix i Amazon Video działa 4k60hz, tylko że bez HDR. Gry to samo 4k60hz bez HDR działają.

Na wielkie obniżki na projektorach bym nie liczył. Poprostu wprowadzą nowy model z nową ceną. Ceny używanych pewnie spadną ale ja bym używanego nie kupił.

Pozdrawiam świąteczne, wyluzuj, bo sobie krzywdę zarobisz

 

 

Teraz ty napisałeś,co dokładnie nie działa a ja co działa i teraz jest informacja pełna.

Nie można sobie tak pisać, że 4k60hz nie działa, bo to poprostu jest kłamstwo.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Napisałeś 4k60hz. Co nie było precyzyjne wogole. Teraz napisałeś precyzyjnie, co nie działa i teraz zgoda.

Wiesz, ja wiem co miałeś na myśli ale nie każdy się orientuje i to był za duży skrót myślowy.

Bo jak ktoś nie chce HDR ( jak ja) to Netflix i Amazon Video działa 4k60hz, tylko że bez HDR. Gry to samo 4k60hz bez HDR działają.

Na wielkie obniżki na projektorach bym nie liczył. Poprostu wprowadzą nowy model z nową ceną. Ceny używanych pewnie spadną ale ja bym używanego nie kupił.

Pozdrawiam świąteczne, wyluzuj, bo sobie krzywdę zarobisz emoji13.png

 

 

Teraz ty napisałeś,co dokładnie nie działa a ja co działa i teraz jest informacja pełna.

Nie można sobie tak pisać, że 4k60hz nie działa, bo to poprostu jest kłamstwo.

"Jak ktos nie chce HDR", to nie kupuje Epsona 3LCD tylko JVC albo Sony.

Gry dzialaja bez HDR? Kogo tu obchodza dzis gry bez HDR-u? Punch HDR, to jedyna swiezosc, ktora sie sprzedaje i sprzedaje  polowe sprzetu, o ktorym sie tu teraz pisze, wystarczy poczytac nawet na tym forum.

Wielkich obnizek nie ma  - ot jakies marne 1000 euro. ;)  Wspomniany Epson znajomego, kupiony od instalatora w okresie wyprzedazowym w ubieglym roku kosztowal mniej, niz w dniu dzisiejszym w taniej sieciowce,  pomimo iz byl swiezynka. Zgfadza sie, ze projetory trzymaja oficjalna cene ale na starocie i magazynowe lezaki latwiej dostac dobra oferte. Okazje z forow powinienes znac, skoro rezydujesz na UK-owskim AVforums . Przed kazdym generacyjnym shiftem,  czy okresem wyprzedazy zaczyna sie tam wzmozony ruch. W tym roku, ze wzgledu na mizerie Black Friday-owych ofert, nie bylo co zbierac, a to co bylo, poszlo w ciagu 2-godzin. Rozumiem, ze poki co mozesz nie byc zainteresowanym kupnem sprzetu z drugiej reki ( tu discounty siegaja 40%) ale kupno  domowego projektora z 5 letnia gwarancja  i przebiegiem 150-200 godzin to nie jest kupno dziwki z 20 letnim przebiegiem. Jezeli dodasz do tego, ze jest on juz skalibrowany, to zakup taki nie jawi sie jako ryzykowny, ale raczej jako okazja.

Epsonow 7300/9300 z drugiej reki poki co duzo nie widzialem, bo sprzedaja je glownie osoby, ktore kupily go przypadkowo, badz nie toleruja jego mankamentow, ktore wyszly dopiero "w praniu", albvo trafila im sie okazja kupna lepszego sprzetu w atrakcyjnek cenie. Ale kiedy przyjdzie rownie tania, lepsza alternatywa, wysypia sie jak grzyby po deszczu. To mialem wlasnie na mysli piszac pierwotny post.

Jezeli nie zrozumiales co mialem na mysli piszac skrotowo (w biegu na telefonie) o glownym i jedynym oczywistym ograniczeniu, bedacym, badz mogacym byc potencjalnym zrodlem klopotow, jednoczesnie sugerujac badz podejrzajac   mnie o to,  iz nie wiem dokladnie na czym polega ten oczywisty problem HDMI2.0b , swiadczy  glownie o Twojej kondycji, czy mozliwosciach kojarzenia.   Zarzucanie kłamu moim slowom, kiedy z wyjasnienia wynika oczywistosc, ktorej nie pojąłes w pierwszej chwili, to juz kleska systemu i jednostek, odpowiedzialnych za Twoje wychowanie. 

EOT

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...