Skocz do zawartości
Maciej Koper

Epson EH-TW9300W - Test projektora LCD 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Macku

Pokoj jest nie wielki :mellow:  i dosc mocno na sloneczniony sciany nie wszyskie ale wiekszosc biale:( sciana na ktorej bedzie wisal ekran jest ciemno bordowa.Odleglosc projektora od ekranu bedzie wynosic oklo 4 m

Mysle o wielkosci ekranu  92" 203x114 lub 100" 221x125 16:9  

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, TANGO 11 napisał:

Witaj Macku

Pokoj jest nie wielki :mellow:  i dosc mocno na sloneczniony sciany nie wszyskie ale wiekszosc biale:( sciana na ktorej bedzie wisal ekran jest ciemno bordowa.Odleglosc projektora od ekranu bedzie wynosic oklo 4 m

Mysle o wielkosci ekranu  92" 203x114 lub 100" 221x125 16:9  

 

Pozdrawiam

Tu nie ma co mysleć tylko kupić ekran największy z mozliwych jaki wejdzie.

Sam mam 118" ponieważ chciałem też 3D. A trzeba było wziąć 130" tylko do 2D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Macku

Pokoj jest nie wielki :mellow:  i dosc mocno na sloneczniony sciany nie wszyskie ale wiekszosc biale sciana na ktorej bedzie wisal ekran jest ciemno bordowa.Odleglosc projektora od ekranu bedzie wynosic oklo 4 m

Mysle o wielkosci ekranu  92" 203x114 lub 100" 221x125 16:9  

 

Pozdrawiam



Musi być rozwijany, czy wchodzi w grę ramowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyklo rozwijany.

Fajnie by bylo jak bys mi cos doradzil:)

Projektor wiesz juz jaki bedzie ( Epson EH-TW 9300W) teraz tylko dopasowac wielkosc ekranu i Gain.

Tak zeby to smigalo tez  dobrze 3D.

Pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było dobrze w 3D musisz powiesić projektor jak najbliżej ekranu aby jasność była odpowiednia. Aktywne okulary zabieraja ok. 70% światła.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

Żeby było dobrze w 3D musisz powiesić projektor jak najbliżej ekranu aby jasność była odpowiednia. Aktywne okulary zabieraja ok. 70% światła.

 

Pozdro

Dzieki za podpowiedz.

Ale mysle ze taka odleglosc od 3,5 do 4 m to bedzie ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2016 o 16:45, Maciej Koper napisał:

 

Zamowilem dzisaj Ekran do mojego Epson EH-TW 9300W  

110" 244x138 odleglosc projektora od ekranu jest 3m no moze bedzie 3,5m

Teraz pytanie czy to nie bedzie za duzy ekran:o czy projektor z tej odleglos np 3m wyswietli obraz na caly ekran:unsure:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za test Mam pytanie może pomożecie Witam Czytałem wasz test epsona TW9300 i mam pytanie być możne głupie ale jestem laikiem a kompletuje następujące kino domowe: Amplituner Marantz NR1606 + XBOX ONE S + projektor chciałem ze względu na koszty zakupu kupić TW7300 lecz w teście wyszło że aby korzystać z HDR i w pełni 4K należy zakupić odpowiedni odtwarzacz UHD (w tym przypadku Panasonic). mam pytanie i będę zobowiązany gdy Panowie odpowiedzą (podpwoedzą) czy jak podłącze xboxa do amplitunera to jest szansa na to że pójdzie sygnał 4k w 10 bitach z HDR z xboxa czy to nie ma znaczenia i projektor nie będzie widziadł xboxa a xbox projektor w odpowiedni sposób aby wyświetlić obraz 10 bit z HDR Pytam dla tego gdyż nie wiem czy kupić odtwarzacz Panasonica i zrezygnować z konsoli (niechętnie) czy zainwestować w projektor JVC dla x5000 który jest prawie 2 krotnie jednak droższy. Z względu na koszty najlepiej jest dla mnie kupić epsona tw7300 + marantz nr1606 (amplituner) oraz xbox one s  bardzo proszę o podpwoedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem na priv. Tego typu kombinacje trzeba przetestować by była jasność, choć osobiście nie sądzę, by amplituner wpięty w tor obrazu mógł pomóc. UB900 zawsze można jednak dokupić w razie potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemek2p napisał:

Dzięki za test Mam pytanie może pomożecie Witam Czytałem wasz test epsona TW9300 i mam pytanie być możne głupie ale jestem laikiem a kompletuje następujące kino domowe: Amplituner Marantz NR1606 + XBOX ONE S + projektor chciałem ze względu na koszty zakupu kupić TW7300 lecz w teście wyszło że aby korzystać z HDR i w pełni 4K należy zakupić odpowiedni odtwarzacz UHD (w tym przypadku Panasonic). mam pytanie i będę zobowiązany gdy Panowie odpowiedzą (podpwoedzą) czy jak podłącze xboxa do amplitunera to jest szansa na to że pójdzie sygnał 4k w 10 bitach z HDR z xboxa czy to nie ma znaczenia i projektor nie będzie widziadł xboxa a xbox projektor w odpowiedni sposób aby wyświetlić obraz 10 bit z HDR Pytam dla tego gdyż nie wiem czy kupić odtwarzacz Panasonica i zrezygnować z konsoli (niechętnie) czy zainwestować w projektor JVC dla x5000 który jest prawie 2 krotnie jednak droższy. Z względu na koszty najlepiej jest dla mnie kupić epsona tw7300 + marantz nr1606 (amplituner) oraz xbox one s  bardzo proszę o podpwoedz

 

Ten Marantz nie jest absoultnie partnerem do JVC X5000. To są produkty zupełnie z innej półki cenowej. Pamiętaj, że dźwięk musi uzupełniac obraz JAKO ROWNOWAZNY PARTNER. Chyba ze lubisz dźwięk jak z radia mojej babci, jedynka z fal dlugich.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ten Marantz nie jest absoultnie partnerem do JVC X5000. To są produkty zupełnie z innej półki cenowej. Pamiętaj, że dźwięk musi uzupełniac obraz JAKO ROWNOWAZNY PARTNER. Chyba ze lubisz dźwięk jak z radia mojej babci, jedynka z fal dlugich.

 

Pozdro

Akurat jak komuś nie pasuje wstawianie do pokoju 12 końcówek mocy, procesora, kolumn i subów to ten marantz da radę :)

Nie każdy musi jeździć Ferrari aby czerpać radość z jazdy :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten Marantz "nie da rady". Jesli jest potrzebny amplituner tylko 5.1 do klasy tego projektora JVC należy poszukać czegoś lepszego. To najniższa półka Marantza, która nie gra. Ładnie, kompaktowo wygląda i tyle. Może byc partnerem np. dla Epsona 5300.

Ale to moje zdanie.

A Ty stwierdzasz, że do limuzyny klasy Audi A6 wystarczy takie radio:

safari_2-1.jpg

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście każdy ma swoje zdanie :)

Myślałem że audi sprzedają z radiem - trzeba dokupować ?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Ten Marantz pasuje do tego projektora jak to Safari do Audi. I dobrze wiesz o co mi chodzi :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest moze cos sie zmienilo i wydany zostal jakis update umozliwiajacy ogladanie 4k@60Hz w 10 bitach?
Jesli nie, to ktore jeszcze projektory poza projektorami JVC oferuja taka mozliwosc, tzn przyjmujac sygnal UHD HDR? Billy Lynn ( UHD) juz sie gdzies tloczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E shift mają chyba tylko Epson i Jvc. Potem są natywne UHD.

Sony, Optoma i Jvc.

Chyba updatu żadnego nie będzie, bo 4k w 60hz wymaga większego przepływu niż procesor może obsłużyć.

Fajnie jak by dali możliwość wyświetlania w 24hz

Tzn żeby projektor mógł taką konwersję zrobić z 60 na 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales pytania. Prawdopodobnie dlatego, ze nie rozpisalem sie zanadto, bowiem zalozylem, ze osoba odpowiadajaca, rozumie istote problemu.
Nie chodzi o mozliwosc wyswietlania przez projektor 2, 4 czy 8 mln pikseli, tylko mozliwosc przyjecia sygnalu 4k /10bit @60 Hz. JVC poprzedniej generacji juz sobie z tym radzily (nawet z kodowaniem chromy 4:4:4) Wspomniany Epson tego nie potrafil, o czym M.Koper wyraznie napisal w recenzji i prawdopodobnie nic sie w tej kwestii nie zmienilo, ale w zwiazku z wydaniem plyty z filmem o takich parametrach obrazu, stwierdzilem, ze nie zaszkodzi zapytac.
Ktos moze powie, ze sie nie da, bo projektor nie ma wlasciwego transmitera (niejednokrotnie doswiadczalismy, ze cos mialo nie dzialac, a pozniej okazywalo sie, ze pewne zabiegi umozliwialy osiagniecie efektow oficjalnie zarezerwowanych jedynie dla nowszych rewizji) albo ze to bez znaczenia, bo na chwile obecna standardem jest 24 fps i nie widac powodu dla ktorego mialoby sie to niebawrm zmienic. Jednak w przypadku upowszechnienia sie takich materialow, taki projektor nie ma racji bytu. W kazdym razie nie po to konsument wydaje 3000k i kolejene 20-40q na plyte, zeby ogladac pseudo4k w 8 bitach. To nie jest UHD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie jest.
Nikt nie twierdzi inaczej.
To jest projektor FHD z funkcją eshif, która pozwala wyświetlić filmy z płyt UHD ale to nie znaczy, że będą one konkurować jakością obrazu z projektorami o natywej matrycy 4k.
No ale ten obraz 60hz to faktycznie mogły by wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po krótkim teście na tw7300 napiszę, co zauważyłem.
Mam chwilowo w domu odtwarzacz 4k Samsunga.
Mam też jedną płytę UHD lichtmond 4ta część.
O ile po podłączeniu do TV 4k był opad szczęki i wielkie wow.
O tyle na projektorze w7300 już takiego wielkiego wow nie było.
Filmy z FHD z blu-ray wyświetla ślicznie ale obraz z płyty UHD wygląda podobnie jak ten z FHD.
Czyli jest bardzo dobry ale nie widzę żeby był lepszy (tak jak widać to na TV 4k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wygladac?

Masz nie ten odtwarzacz, nie te plyte do testow i nie ten projektor.

Recze Ci, ze jeszcze bedziesz mial szanse  przekonania sie, ze  w takim setupie obraz UHD BD moze wygladac gorzej od BD.

Ostatnia rzecz, na marginesie. TW7300 wyglada jak TW9300 i w salonie z jasnymi scianami i sufitem, produkowany przez oba projektory obraz sprawia  podobne wrazenie, jednak w zoptymalizowanym pomieszczeniu,  projektory mozna lotwo rozroznic. Lepiej moze wiec zaloz mu oddzielny watek.

http://projectiondream.com/en/epson-eh-tw9300-eh-tw7300-eh-ls10000-battle/

http://cine4home.de/grosses-test-special-epson-eh-tw7300-vs-eh-tw9300-w/

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie porównuje projektorów, wiem że droższy jest lepszy.
Chodziło mi tylko o to, że ta sama płyta na TV 4k robi opad szczęki a na projektorze jest ładnie ale bez szału. W sumie to film na blu-ray FHD zrobił na mnie lepsze wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Zaskoczenie dla niektorych, ale tak to juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, raf7705 napisał:

Ja nie porównuje projektorów, wiem że droższy jest lepszy.
Chodziło mi tylko o to, że ta sama płyta na TV 4k robi opad szczęki a na projektorze jest ładnie ale bez szału. W sumie to film na blu-ray FHD zrobił na mnie lepsze wrażenie.

Opad szczeki też powoduje ale ... na projektorze za 150.000 zł (SONY VW5000 i JVC Z1), a nie za 15.000 zł.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

No i po krótkim teście na tw7300 napiszę, co zauważyłem.
Mam chwilowo w domu odtwarzacz 4k Samsunga.
Mam też jedną płytę UHD lichtmond 4ta część.
O ile po podłączeniu do TV 4k był opad szczęki i wielkie wow.
O tyle na projektorze w7300 już takiego wielkiego wow nie było.
Filmy z FHD z blu-ray wyświetla ślicznie ale obraz z płyty UHD wygląda podobnie jak ten z FHD.
Czyli jest bardzo dobry ale nie widzę żeby był lepszy (tak jak widać to na TV 4k).

A doszedł w ogóle sygnał Ultra HD do projektora? Można to sprawdzić w zakładce informacje. Mam wrażenie, że z tego odtwarzacza nie jest to możliwe, a bynajmniej nie było na czas naszych testów :) W takiej sytuacji ten test nie miał sensu. Inną sprawą jest odpowiednia kalibracja tego projektora do UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...