Skocz do zawartości
Maciej Koper

Epson EH-TW9300W - Test projektora LCD 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jakiś dobry szpital psychiatryczny masz w sąsiedztwie, to ci pomogą.

 

Napisałem że to kłamstwo, bo 4k60hz działa.

Dopiero później napisałeś dokładnie co nie działa a nie na początku.

[beeep] mnie obchodzi z jakim pośpiechem pisałeś i z czego.

Kłamstwo to kłamstwo i już.

 

To kup sobie ten ułomny projekt za pół ceny i bądź szczęśliwy.

Albo czekaj na jeszcze lepsze oferty za rok w używkach na avs.

 

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Myślę, że jakiś dobry szpital psychiatryczny masz w sąsiedztwie, to ci pomogą.

 

Napisałem że to kłamstwo, bo 4k60hz działa.

Dopiero później napisałeś dokładnie co nie działa a nie na początku.

[beeep] mnie obchodzi z jakim pośpiechem pisałeś i z czego.

Kłamstwo to kłamstwo i już.

 

To kup sobie ten ułomny projekt za pół ceny i bądź szczęśliwy.

Albo czekaj na jeszcze lepsze oferty za rok w używkach na avs.

 

Nie lubie uzywac mocnego jezyka, czy bezlitosnych przymiotnikow,  zwlaszcza jesli nie ma takiej potrzeby, ale Ty najwyrazniej nie miales chwili niemocy intelektualnej, tylko jestes po prostu sprawny inaczej.

4k@60Hz mamy od 4 lat, a rozmawiamy o nim jeszcze dluzej.    Oczywistym jest ,  "2160p@60 Hz dziala" na tym projektorze. Niestety w trybach nie predystynujacych go do miana  przyszlosciowego, czy dla wielu uzytkownikow praktycznego. 

Tylko komplenty ignorant, albo kretyn moglby zechciec przedstawic to w ten sposob, jaki zrobiles to Ty i uzyc tego jako zarzutu wobec mnie, w dodatku nazywajac mnie publicznie, z pelna  tego swiadomoscia,  klamca, czego nie traktuje lekko. 

Do Twojej wiadomosci posiadam i posiadalem urzadzenia wyposazone w mozliwosc przyjmowania i odtwarzania takiego sygnalu od 3,5 roku, o czym  uczestnicy tego forum wiedza, bo niejednokrotnie kwestia probek materialu 2016p@60 Hz i kompatybilnosci z Netfliksem 4k byla tutaj poruszana. Najwyrazniej jednak  tego nie ogarniasz, choc cyfra sugeruje, ze powinienes.

Zostales wlasnie pajacykiem roku.

Mam nadzieje ze moderacja zostawi ten watek nienaruszony,  ku przestrodze innych mlodych forumowiczow, ktorym sie wydaje ze wydanie pieniedzy na nowy gadzet, robi z nich wyjadaczy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do tej placówki o pomoc.
Kłamco roku

No nie, nie będziesz kłamcą roku. Możesz być na drugim miejscu po Kikim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj . Poprzednim razem, tj rok temu, kiedy zaoferowalem na forum pomoc w zakupie nowego odtwarzacza UHD Samsunga, w bardzo atrakcyjnej cenie, to napisales, ze musi byc kradziony, teraz pozwalasz sobie na rownie niestosowne zachowanie.

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy napisałem to z uśmiechem, czyli pół żartem pół serio,bo oferowałeś wyjątkowo niską cenę, zaskakująco niską, na tamten czas.

Ale widzę, że u ciebie te promocje częściej się trafiają. Projektor 1000€ taniej, hoho...

Ale widać w czepku urodzony jesteś.

 

Teraz piszę jak najbardziej serio!

Pisząc, że 4k60hz nie działa.

Piszesz kłamstwo i tyle w temacie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, raf7705 napisał:

Wtedy napisałem to z uśmiechem, czyli pół żartem pół serio,bo oferowałeś wyjątkowo niską cenę, zaskakująco niską, na tamten czas.

Ale widzę, że u ciebie te promocje częściej się trafiają. Projektor 1000€ taniej, hoho...

Ale widać w czepku urodzony jesteś.

 

Teraz piszę jak najbardziej serio!

Pisząc, że 4k60hz nie działa.

Piszesz kłamstwo i tyle w temacie.

 

Ty masz 6 lat czy demencje w wieku 40 lat?

Cofnij sie do postow z 13 i 18 lutego w tym watku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf zostaw go, niech dyskutuje sam ze sobą ;) MY sie nie znamy. Co z tego ze mamy ten sprzet na codzień :) 

A konczac juz ten OT dyskusji na poziomie piaskownicy. Skoro moj przedmowca zaprasza do dyskusji, a potem obraza jej uczestnikow, to jaki jest sens uczestniczenia w takiej rozmowie. 

W temaci Epsona wg mnie sprostowanie jest konieczne. Binary napisales posta, z ktorego mozna odniesc wrazenie ze to kiepski sprzet, zaraz wszyscy go beda sprzedawac lub juz tak robia bo bedzie cos lepszego. Nie skonfrontowales tego z innymi prjektorami w tej cenie dostepnymi w tym momencie. Nie ma ogloszen sprzedazy tego epsona, na AVS siedze regularnie i tez jakos nie ma paniki wyprzedzowej (jesli czegos nie wiem, bo nie siedze na forach 24 x 7 i jednak sa jakies wyprzedaze to prosze o info - cena minus 1 tys euro to bylby idealny prezent swiateczny).  

sa natomiast ogloszenia sprzedazy drozszych prjektorow po 200h wyswiecenia. Nota bene zastanawia mnie fakt po co komus w ogole projektor jak go potem sprzedaje po 200h...No ale sa rozne indywidualne kwestie wiec nie ma co w to wnikac. Nie kazdy oglada codziennie po dwa filmy i tlucze gierki na ps4.  Moze ktos zmienia sprzet co pol roku bo moze i lubi :) 

Napisalem, ze zlacze HDMI o wyzszej przepustowosci dla 4K nie jest wcale takim oczywistym standardem na przykladzie Sony, ktore w kwestii 4K w swiecie projektorow jednak troche ma do powiedzenia w temacie.  Jest ono w drozszych prjektorach JVC i duzo drozszych proj Sony i chwala im za to. Jest tez w Optomach UHD ktore sa na poziomie cenowym Epsona, ale parametrami (poza ostrascia w 4k) odstaja. 

Nie znaczy to, ze po cichu nie liczylem na update, ale jest to cos z czym mozesz spokojnie zyc jesli masz wiedze o tym oraz jakie sa tego implikacje.

Zastanawia mnie fakt ze kwestia braku 4K/60 w 444 az tak Tobie dokucza w tym prjektorze, skoro go nie masz, no chyba ze masz, to wtedy zapraszam do dyskusji w temacie szczesliwych pisadaczy tego modelu dostepnym tu na forum  (w ktorym m.in piszemy o tym ograniczeniu, jest tez info o tym w recenzji Macka), wiec nawiazujac do Twojego pytania jak ja to wyjasnie potencjalnemu nabywcy:

Nie musze nikomu niczego wyjaniac, bo nie jest to jakas wiedza tejemna, wystarczy poczytac ze zrozumieniem o tym na forum.

Na koniec bez urazy ale i bez wycieczek osobistych proszę - nie rozmawiasz z gimanzjalista (a nawet jesli bylbym gimnajzjalista ktory uwielbia gadzety, zeby potem miec ubaw jak komus gul skacze;) to kazdemu jakis szacunek sie należy i nikomu nic do tego kto co kupuje lub jakimi wyborami sie przy tym kieruje. 

Czesciowo masz racje piszac, ze mozna poczekac, tylko ze to jest zawsze prawdziwe bo za chwile bedzie coś nowego.

Peace, Merry Christmas :) Over and out :)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie sądziłem że proste pytanie wywoła taką burzę. Jestem laikiem w tym temacie więc liczyłem na pomoc kogoś kto się bardziej zna. Mam więc prośbę nie obrażajcie się już nawzajem bo to nie ma najmniejszego sensu.

Mogę ten projektor kupić w cenie 13500 zl nie chciałbym wydać więcej. Zdaję sobie sprawę że są lepsze projektory o lepszych możliwościach ale cena idzie w górę. I jeśli z 13500 ma mi się zrobić 18000 albo 20000 to i tak mnie na to nie będzie stać. Obecnie posiadam Epsona 7200 i przez trzy lata może wyświetliłem 200 h. 

Czy w związku z tym czytając te posty mogę wysunąć wniosek że w tej cenie jest to dobry sprzęt i w takim budżecie nie znajdę nic lepszego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to dobry wybor i ciezko znalezc cos co go przebije na ten moment.

 

Zobacz na forum temat osob ktore go posiadaja znajdziesz tam tez troche info.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na gry UHD HDR, to odpuść.

Jeśli do oglądania filmów z płyt BD, UHD również z HDR. To bierz go śmiało.

 

I za tą kasę, to najlepszy projektor.

Chyba, że masz znajomych instalatorów w Irlandii, co ci sprzedadzą 1000 euro taniej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarcza znajomosci zorientowanych uzytkownikow, ktorzy podpowiedza gdzie szukac. Wspomniana firma z Carlow, ma strone i oferte na WWW.

Obnizki na poziomie 2-3 tys euro na lepszy sprzet ( nowy, w pudelku) prostu od firm instalacyjnych, ktore co jakis czas pojawiaja sie na AVforums ( rok temu bylo kilka  projektorow Sony 4k), to dla Was tez   fantazja, mimo ze czytacie to forum? Pogrzebcie sobie w  Archived Classifieds. 

To forum zaczyna wygladac jak onet. Kolejne 2 gnomy dodane do ignore listy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, raf7705 napisał:

 

Napisałem że to kłamstwo, bo 4k60hz działa.

 

Ale nie wszędzie,więc sam piszesz kłamstwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingooo

Daj spokój. Lobuz doskonale wie o co mi i innym podnoszący ten problem chodzi, skoro prowadził ze mną rozmowę na ten temat 10 miesięcy temu w tym samym watku a i teraz przyznał że rozumie o co mi chodzi, zwlaszcza obecnie, kiedy sygnał video UHD 4k@60Hz, 10 bit stal sie rzeczywistoscia. Mając świadomość tego, że nie będę tu robił dymu, myśli że może bezkarnie grać mi na nerwach i to jest jego jedyny cel i zapewne bedzie sie starał jeszcze trochę potrollowac. Ignorowac. Zobaczymy jaki z niego chojrka będzie przy konfrontacji f2f. Sam dobrze wiesz że oni wszyscy wtedy tacy miło i szczęśliwi ze mogą przeprosić

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k60hz to rozdzielczość 2160p z częstotliwością 60hz.

I nie ma tu mowy o hdr i o 10 bitach i o chromie 4:4:4.

 

Więc 4k60hz działa i to jest prawda.

 

Więcej już nie piszę, bo z koniem się kopać nie mam zamiaru.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

Więc 4k60hz działa i to jest prawda.

4k to 4 tysiące ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Binary, że gdzie byś się nie pojawił tam ciągłe spiny :) To chyba jednak z Tobą coś jest nie tak :)

Epson 7300/9300 to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, szczególnie 7300. Nawet jak wyjdzie nowy model Epsona może kosztować z 25 tyś i nadal 7300 za ok 10 tyś będzie super okazją. Co do braku 10 bitowej palety kolorów w sygnale 2160p/60Hz to ma to znaczenie marginalne bo: 99% filmów wychodzi w 25 klatkach, a w tym wypadku działa 10 bitowa paleta kolorów i HDR oczywiście więc oglądamy dokładnie to samo co na (niewielu) projektorach obsługujących 4k/60Hz/10 bitów.

Pytanie też jest zasadnicze takie bo tu ciągle traktujemy to 10 bitów jak świętego grala - czy ludzkie oko rzeczywiście odróżni 10 bitową paletą od 8 bitowej palety kolorów. Miliardy do milionów kolorów ? Mogę się założyć, że jak byście mieli 2 sygnały obok siebie z 12 bitową i 10 bitową paletą - nie odróżnilibyście :)

Rzeczywiście sport czy gry fajnie by było oglądać mając świadomość tych 10bitów, ale czy to ma przesądzać o wyborze projektora. Uważam, że nie... Co do telewizji to w 4k jest zaledwie kilka kanałów (żadne w polskiej wersji językowej z filmami). Dominuje HD i długo, długo się to nie zmieni. Co z tego, że w tunerach dadzą hdmi 2.1 jak nie będzie kanałów telewizyjnych wykorzystujących to ? A jak wiemy 1080p działa bez względu na to czy to jest 25Hz czy 60Hz w 10 bitowej palecie na projektorach Epson 7300/9300.

edit: ok ostatnio Canal+now puściło 2 mecze w 4k jako pierwsze transmisje 4k w Polscei była wielka mega sensacja w naszym grajdołku :) Tak więc może będzie więcej tego. Więc akurat brak tych 10bitów w sygnale 4k/60Hz może przeszkadzać ludziom nastawionym wyłącznie na sport z zastrzeżeniem, że nawet oni będą z tego mogli skorzystać tylko jak nadawca uruchomi kanał 4k.

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zakupiłem tw9300w. Mam prośbę do znawców tematu. Potrzebuje odtwarzacz 4k bluray co by poszedl sygnał 4k hdr. Przydala by sie tez obsługa  netflix 4k hdr oraz ewentualnie mozliwośc odtwarzania filmow np. mkv z dysku usb, poprosze o konkretne modele ktore mam kupic. mam stary amplituner co odtworzy  dts-ma wiec dobrze by bylo aby odtwarzacz mial 2 wyjscia hdmi. Chodzi mi o takie urzadzenie co mozna ustawic 4k/24h na wyjsiu zeby byl hdr. Ogladam filmy narazie nie mam konsoli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać Binary, że gdzie byś się nie pojawił tam ciągłe spiny To chyba jednak z Tobą coś jest nie tak

Jak narazie to widac 2 analfabetow funkcyjnych, ktorzy rzucaja sie na neutralny post jak gdyby glosil on ze pochodza  z jednej mamusi i 3 tatusiow. Widze, ze Ty rowniez probujesz sie dolaczyc to tego szukajacego zwady zespolu, tak wiec dopisuje Cie do shit listy. Juz sie nie klopocz wiecej z pisaniem do mnie. Zwlaszcza, ze przy kazdej okazji udowadniasz, ze nic madrego do napisania nie masz. Przeanalizujmy.        

 

Co do braku 10 bitowej palety kolorów w sygnale 2160p/60Hz to ma to znaczenie marginalne bo: 99% filmów wychodzi w 25 klatkach, a w tym wypadku działa 10 bitowa paleta kolorów i HDR oczywiście więc oglądamy dokładnie to samo co na (niewielu) projektorach obsługujących 4k/60Hz/10 bitów/

Otorz oazo madrości Ty moja, tak sie sklada, ze 99 procent filmow nie uswiadczysz w 25 klatkach, a juz zwlaszcza jesli mowimy o filmach  zakodowanych w 10 bitowym kolorze,  Nie bedzie to nawet jeden procent, . Tym bardziej   25fps/10 bitow/ HDR  Rozumiem, ze zyjesz jeszcze w swiecie DVD, dlatego faktycznie nie dojrzysz  roznicy pomiedzy video 8 vs 10 bitowym, ktora w 99% przypadkow  dojrzy polslepy, poniewaz przjescia tonalne sa po prosu gladsze.  Wypowiadajac ponizsze zdania na tym forum, popelniles samobojstwo:     

 

 

Pytanie też jest zasadnicze takie bo tu ciągle traktujemy to 10 bitów jak świętego grala - czy ludzkie oko rzeczywiście odróżni 10 bitową paletą od 8 bitowej palety kolorów. Miliardy do milionów kolorów ?

Mogę się założyć, że jak byście mieli 2 sygnały obok siebie z 12 bitową i 10 bitową paletą - nie odróżnilibyście

Problem nie sprowadza sie do odroznienia sygnalu 12 bitowego od 10 bitowego, tylko raczej zdolnosci wyswietlaczy do jego prawidlowego wyswietlenia. Co do samego sygnalu  to oczywiscie, ze znowu odrozni go polslepy. Wystarczy jednobarwna ( szara) plansza testowa. Zapewne nie wiesz o czym pisze, prawda? Ale jak masz jakas kase to chetnie przyjme zaklad     

 

Rzeczywiście sport czy gry fajnie by było oglądać mając świadomość tych 10bitów, ale czy to ma przesądzać o wyborze projektora. Uważam, że nie... Co do telewizji to w 4k jest zaledwie kilka kanałów (żadne w polskiej wersji językowej z filmami). Dominuje HD i długo, długo się to nie zmieni. Co z tego, że w tunerach dadzą hdmi 2.1 jak nie będzie kanałów telewizyjnych wykorzystujących to ? A jak wiemy 1080p działa bez względu na to czy to jest 25Hz czy 60Hz w 10 bitowej palecie na projektorach Epson 7300/9300.

 Z tego co piszesz wynika, ze nie tylko nie rozumiesz podstwawowych zalozen, ale najwyrazniej nie masz stycznosci z materialem UHD. A nie przyszlo Ci do glowy, ze sa ludzie, ktorzy nie ogladaja wogole polskiej telewizji, albo telewizji wcale, natomiast sklonni sa zrobic wyjatek dla tych wlasnie ewentow sportowych, kulturalnych/rozrywkowych, czy filmow przyrodniczych? Tego typu audycje nadawane sa od dawna w 2160p, 10bit, 60Hz Do tego dochodzi teraz jeszcze HDR. Gdybys czytal to, czy inne forum o takiej tematyce, wiedzialbys, o podstawowym ograniczeniu/problemie uzytkownikow serwisow streamingowych, ktorych audycji UHD do niedawna nie mozna bylo ogladac w innym klatkarzu niz 60Hz. Jedynie takie mądrale, jak Ty,  ktore  kupily sobie projektor   niepotrafiacy przyjac  dostepnego sygnalu w pelnej krasie, beda odzegnywac ludzi od czci, z taka zajadloscia jakby bronili czci  swoich matek,  jedynie ze wzgledu na to, ze smieli sceptycznie podejsc do pomyslu zakupu, z uwagi na jego brak kompatybilnosci z podstawowym formatem UHD i czekaja czy moze nie zapowiedziana zostanie jego  upgrade'owana wersja.  

Do tego ta zabawna  argumentacja: "My wiemy lepiej, bo my mamy, a Ty nie." Nie trzeba miec grzybicy stop, zeby wiedziec czym sie objawia.

 

 

 

 

 

edit: ok ostatnio Canal+now puściło 2 mecze w 4k jako pierwsze transmisje 4k w Polscei była wielka mega sensacja w naszym grajdołku Tak więc może będzie więcej tego. Więc akurat brak tych 10bitów w sygnale 4k/60Hz może przeszkadzać ludziom nastawionym wyłącznie na sport z zastrzeżeniem, że nawet oni będą z tego mogli skorzystać tylko jak nadawca uruchomi kanał 4k.

Nie kazdy mieszka w Twoim grajdolku i wspodzieli z Toba  Twoje ograniczenia, oczekiwania i potrzeby.      EOT. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edit. Gdybys jeszcze nie rozumial co jest glowna wada tw7300/9300 I problem, to przypominam, ze caly czas chodzi o brak zdolnosci przyjecia I wyswietlenia sygnalu 2160p @60Hz, 10 bit HDR. Do Twoich partnerow to w koncu dotarlo, do Ciebie najwyrazniej ciagle nie moze

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu do tw 9300. czy ekran reference gray 120 cali oblique bedzie dobry do nieprzystosowanego salonu z białymi ścianami. Kuchnia z salonem. W oknach klasyczne zaluzje drewniane. Brak mozliwosci calkowtego zaciemnienia. bedzie wpadac swiatlo  z kuchni do salonu. ekran musi byc zwijany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, binary napisał:

Jak narazie to widac 2 analfabetow funkcyjnych, ktorzy rzucaja sie na neutralny post jak gdyby glosil on ze pochodza  z jednej mamusi i 3 tatusiow. Widze, ze Ty rowniez probujesz sie dolaczyc to tego szukajacego zwady zespolu, tak wiec dopisuje Cie do shit listy. Juz sie nie klopocz wiecej z pisaniem do mnie. Zwlaszcza, ze przy kazdej okazji udowadniasz, ze nic madrego do napisania nie masz. Przeanalizujmy.        

- No chyba już się uzbierało trzech: ja, raf i pcmog (czy jakoś tak) i myślę, że ta liczba szybko wzrośnie :)

Otorz oazo madrości Ty moja, tak sie sklada, ze 99 procent filmow nie uswiadczysz w 25 klatkach, a juz zwlaszcza jesli mowimy o filmach  zakodowanych w 10 bitowym kolorze,  Nie bedzie to nawet jeden procent, . Tym bardziej   25fps/10 bitow/ HDR  Rozumiem, ze zyjesz jeszcze w swiecie DVD, dlatego faktycznie nie dojrzysz  roznicy pomiedzy video 8 vs 10 bitowym, ktora w 99% przypadkow  dojrzy polslepy, poniewaz przjescia tonalne sa po prosu gladsze.  Wypowiadajac ponizsze zdania na tym forum, popelniles samobojstwo:     

- Człowieczku drogi właśnie popełniłeś Ty "samobójstwo" technologiczne bo przecież pisze o tym Maciej Koper, a to chyba i dla Ciebie jest autorytetem. Po za tym obejrzałem już kilkanaście filmów z BD i WSZYSTKIE były w 25Hz. Prawie każdy film tak powstaje. Także 2 filmy UHD, które mam: Everest i Life też są w 25 klatkach więc co ty pitolisz :) ? Zresztą BD to 1080p, a tu wszystko idzie w 10 bitach łącznie z 60 klatkami. Można więc oglądać na 2 sposoby: ustawić w odtwarzaczu wyjście na 1080p lub ustawić wymuszanie 25 klatek

Problem nie sprowadza sie do odroznienia sygnalu 12 bitowego od 10 bitowego, tylko raczej zdolnosci wyswietlaczy do jego prawidlowego wyswietlenia. Co do samego sygnalu  to oczywiscie, ze znowu odrozni go polslepy. Wystarczy jednobarwna ( szara) plansza testowa. Zapewne nie wiesz o czym pisze, prawda? Ale jak masz jakas kase to chetnie przyjme zaklademoji6.png    

Akurat to wyczytałem w necie, że ludzkie oko nie jest w stanie odróżnić 8 bitowej palety od 10 bitowej. Sam nie robiłem takiego porównania. Możesz mieć rację.

12 godzin temu, binary napisał:

 Z tego co piszesz wynika, ze nie tylko nie rozumiesz podstwawowych zalozen, ale najwyrazniej nie masz stycznosci z materialem UHD. A nie przyszlo Ci do glowy, ze sa ludzie, ktorzy nie ogladaja wogole polskiej telewizji, albo telewizji wcale, natomiast sklonni sa zrobic wyjatek dla tych wlasnie ewentow sportowych, kulturalnych/rozrywkowych, czy filmow przyrodniczych? Tego typu audycje nadawane sa od dawna w 2160p, 10bit, 60Hz

- ok w przypadku osób nastawionych tylko na sport czy przyrodę po za telewizją masz rację, ale... kurczę nie mam wiedzy ile powstało filmów na UHD z meczami zapisanych w 60Hz. Dziesięć... ? Chyba nawet nie tyle. A może zero... ???? :):)

12 godzin temu, binary napisał:

Do tego dochodzi teraz jeszcze HDR. Gdybys czytal to, czy inne forum o takiej tematyce, wiedzialbys, o podstawowym ograniczeniu/problemie uzytkownikow serwisow streamingowych, ktorych audycji UHD do niedawna nie mozna bylo ogladac w innym klatkarzu niz 60Hz. Jedynie takie mądrale, jak Ty,  ktore  kupily sobie projektor   niepotrafiacy przyjac  dostepnego sygnalu w pelnej krasie, beda odzegnywac ludzi od czci, z taka zajadloscia jakby bronili czci  swoich matek,  jedynie ze wzgledu na to, ze smieli sceptycznie podejsc do pomyslu zakupu, z uwagi na jego brak kompatybilnosci z podstawowym formatem UHD i czekaja czy moze nie zapowiedziana zostanie jego  upgrade'owana wersja.  

Do tego ta zabawna  argumentacja: "My wiemy lepiej, bo my mamy, a Ty nie." Nie trzeba miec grzybicy stop, zeby wiedziec czym sie objawia.

Ale jakie problemy z streamingiem ? U mnie na odtwarzaczu UHD Samsunga M9500 nawet yutube mam w 10 bitach jak materiał jest w 25 klatkach. Z Netflixem też można się uporać np. przez Nvidię Shield i prawdopodobnie u mnie na Samsungu

12 godzin temu, binary napisał:

 

Nie kazdy mieszka w Twoim grajdolku i wspodzieli z Toba  Twoje ograniczenia, oczekiwania i potrzeby.      EOT.

A ile to w Europie jest stacji UHD z filmami ? Zresztą piszę na polskim forum i nie zakładam, że każdy musi biegle władać angielskim.

12 godzin temu, binary napisał:

 

Edit. Gdybys jeszcze nie rozumial co jest glowna wada tw7300/9300 I problem, to przypominam, ze caly czas chodzi o brak zdolnosci przyjecia I wyswietlenia sygnalu 2160p @60Hz, 10 bit HDR. Do Twoich partnerow to w koncu dotarlo, do Ciebie najwyrazniej ciagle nie moze

To nie jest żadna wada tylko malutki mankament nie mający w 99% wpływu na cokolwiek

To nie jest żadna wada tylko malutki mankament nie mający w 99% wpływu na cokolwiek. Wobec znakomitego kontrastu, czerni, odwzorowania kolorów, obsługi 4k i... znaczka "bardzo polecamy" od Macieja Kopera jak można pisać, że to jakaś wielka wada ? Weź też po uwagę ile kosztują te projektory - 10 tyś/ 13 tyś to jak pisałem najlepszy możliwy stosunek jakości do ceny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ja, raf i pcmog" -  no nie wiem,chyba Binary woli bardziej zabawy z dziewczynami ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bingooo napisał:

"ja, raf i pcmog" -  no nie wiem,chyba Binary woli bardziej zabawy z dziewczynami ;)

Skąd wiesz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...