Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

IFA 2016: Nowe projektory od Epson 2016 / 2017

Na targach IFA 2016 w Berlinie firma Epson przedstawi nową linię nowoczesnych projektorów obsługujących rozdzielczość 4K oraz zakres jasności HDR (modele EH-TW7300, EH-TW9300 i EH-TW9300W), a także trzy projektory do kina domowego (EH-TW6700, EH-TW6700W i

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę - pojawił się wreszcie kandydat do wymiany mojego proja:  TW9300W :)

Ciekawe ile będzie kosztował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 16 tysiaków. Natywnego 4K oczywiście nie ma - panele 1080p + e-shift. 

Maciek w komentarzu do jednego z filmików od cine4home na youtube straszy, że brak sygnału z odtwarzacza UHD BD (przy ustawieniu 10-bit BT2020), ale mam nadzieję, że to jakiś niedorobiony firmware proja, a nie ograniczenia techniczne :)

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, misfit napisał:

Coś koło 16 tysiaków. Natywnego 4K oczywiście nie ma - panele 1080p + e-shift. 

Maciek w komentarzu do jednego z filmików od cine4home na youtube straszy, że brak sygnału z odtwarzacza UHD BD (przy ustawieniu 10-bit BT2020), ale mam nadzieję, że to jakiś niedorobiony firmware proja, a nie ograniczenia techniczne :)

Ty to jesteś czujny :D Obawiam się jednak, że... a z resztą niedługo pojawi się test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz czytam avsforum i takie cuś znalazłem odnośnie 5040UB (odpowiednik europejskiego TW9300)

I spoke to one of the senior technical gurus at Epson. Several days ago I alerted them to the fact that the Samsung UBD-8500 was not passing 10 or 12bit, and only Rec709. The guy who I spoke to today said because of that they went and purchased the Xbox One S, Samsung, and Phillips. As I stated yesterday, and now confirmed by Epson, the Phillips is the only player capable of doing 10/12bit. The Rec.2020 is only a container for the P3 color space. The Epson cannot natively do Rec.2020. When the Epson receives HDR, it converts it to the HDR2 preset, which is for P3 color space for the Digital Cinema setting. However, manually switching to HDR1 preset in Bright Cinema mode gives you P3 color space. Bright Cinema mode is best for HDR.The partial 12bit in the manual refers to it dithering 10bit signal to 12bit. Many current TVs that advertise HDR are 8bit that dither to 10bit. All in all, I am very happy with the capabilities of this projector

I zdjątko przy podłączonym Philipsie BDP7501

629cf7ea6c328541b9471cf822ac2bf0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Coś koło 16 tysiaków. Natywnego 4K oczywiście nie ma - panele 1080p + e-shift. 

Maciek w komentarzu do jednego z filmików od cine4home na youtube straszy, że brak sygnału z odtwarzacza UHD BD (przy ustawieniu 10-bit BT2020), ale mam nadzieję, że to jakiś niedorobiony firmware proja, a nie ograniczenia techniczne :)

Cena ok ale za ...4K. Niestety skreślony z listy zakupów:(

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena ok ale za ...4K. Niestety skreślony z listy zakupów:(

Dzięki.

Skoro cena ok to moze jednak przyzwoite sudo4k nie ma co skreslac? Przeciez z tym UHD/HDR to beda matrioszki przez kolejne 2-3 lata

Widzialem w ubieglym tygodniu rocznego ET LS-10000 za 4.700q.

Widzialem kiedys temat na AVS i z zaprezentowanych tam pomiarow wynikalo, ze dla takiego lasera nie tylko ze "rok, nie wyrok", a wlasciwie prezentuj3 parametry jakbybho skalibrowano nie rok temu a wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Tak teraz czytam avsforum i takie cuś znalazłem odnośnie 5040UB (odpowiednik europejskiego TW9300)

 

 

I zdjątko przy podłączonym Philipsie BDP7501

629cf7ea6c328541b9471cf822ac2bf0.jpg

No pięknie.. to ja już zgłupiałem i niestety jesteśmy w sytuacji patowej. Nie udało mi się podać do projektora jakiegokolwiek formatu sygnału wymagającego >340MHz pasma. Wykruszał się przy sygnale 10 bitowym wymaganym do szerokiej palety barw i sprawnego HDR. Nie chciał nic wyświetlić. Nie udało się także uzyskać obrazu z PC w formacie 2160p60 4:4:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor z HDR: To jakiś żart.

Piszecie, że ten topowy PROJ ma zdolność do akceptacji ( i go wyświetli ) pliku Video z flagą HDR.

Akceptuje to jest OK, proj HDR wyświetli ale nie realizuje technologii HDR. Technologia projektorów z jasnością 120 NIT nie nadaje się do reprodukowania efektu HDR. Co raz częściej będę pisał o EFEKCIE HDR w odniesieniu do ekranów, matryc TV. HDR to zdecydowanie przyszłość reprodukcji VIDEO. W mojej opinii to tylko OLED LG TV. So Sorry.  

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy update :) Maciek właśnie modyfikuje test o to ważne info. Panasonic UB900 zadziałał jak ten Philips czyli poprawnie. Samsung ma za mało trybów obrazu:( Co nie zmienia faktu, że nadal hdmi w epsonie mogło by być w wersji wyższej. Trzeba po prostu w momencie kupna TW9300 zwrócić uwagę jaki nabywamy odtwarzacz ultra hd blu-ray. Ale skoro działa z ub900 to i z ub700 zaśmiga. W tej cenie to robi się naprawdę atrakcyjna oferta na projektor 4k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten epson 9300 to nadal pseudo 4k....

Edytowane przez Bipo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne pseudo 4K ;-) Rozdzielczość praktycznie niczym się nie różni od natywnego tak dobrze działa system enhancement 4k w tym sezonie nowych projektorów Epsona. Ale najważniejsze, że poprawnie zadziałał hdr i szeroka paleta - one ważne jak nie ważniejsze. Dlatego robi się z niego w tej chwili bardzo atrakcyjny produkt cena/jakość. W teście ocenicie;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Żadne pseudo 4K ;-) Rozdzielczość praktycznie niczym się nie różni od natywnego tak dobrze działa system enhancement 4k w tym sezonie nowych projektorów Epsona. Ale najważniejsze, że poprawnie zadziałał hdr i szeroka paleta - one ważne jak nie ważniejsze. Dlatego robi się z niego w tej chwili bardzo atrakcyjny produkt cena/jakość. W teście ocenicie;-).

To kiedy teścik ? :)
I czy macie w planach wzięcia na warsztat TW7300 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem :) Miłego czytania.

Mamy w planach. Myślę, że jeden epson miesięcznie powinien się pojawić. Skoro pytasz to już biorę na celownik TW7300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...