Skocz do zawartości
HDev

Dune Solo Lite - nowy maluch 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli poprawnie zainstalujesz najnowszą wersję beta oprogramowania  uaktywnisz plugin po instalacji, będziesz miał opcje odtwarzania ponad "Informacja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak uaktywnić plugin po instalacji?

wszedlem w Konfiguracja->Aplikacje i niby nawet wybrałem install community extension ale z poziomu tego menu nic się nie załadowało.

tylko podczas instalacji bety firmware coś dociągnął o wielkości 67kb.

ale efektu działania nie ma - dodatkowego przycisku po prawej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem podziękować za pomoc. U mnie zadziałało, ale nie w My Collection, tylko w Aplikacje/Muzyka. Pojawiło się "Odtwarzaj (?)". Jak się wybierze, to szuka ile źródeł jest w Internecie i jak jest więcej niż zero - to odtwarza.

Jednakże uważam, że sprawa jest mocno tajemnicza ;-)

A przycisk jest po lewej nad "Informacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzanie wideoklipów w Muzyka było od początku, nie wiąże się to z wtyczkami. To oficjalne wideoklipy odtwarzane zazwyczaj z YouTuba.

Wtyczki to sprawy nieoficjalne, nie są tworzone przez producenta, każdy może je napisać bazując na API które udostępnia Dune.

Na dziś rzeczywiście jednak Dune coś wyłączył. Wyszukiwanie i instalacja wtyczek działała kilka dni temu.

Robiło się to przez meny Konfiguracja / Aplikacje / Extensions

Mój Solo4k przestał tam pokazywać cokolwiek, ale wcześniej uaktywnione wtyczki działały. Zrobiłem reset ustawień i teraz nie mam już nic. Zniknęło opcja odtwarzania dla filmów których nie mam w plikach lokalnych. Ale działamy na wersji testowej (beta). Pewnie coś jeszcze zmieniają... albo może będzie nieco trudniej, trochę za łatwo dało się podłączać te nieoficjalne treści.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś mi się obiło że na ostatnim sofcie beta można też wyszukiwać napisy (chyba coś podobnego jak jest w mede8er).

ktoś może wie czy tak jest? i ewentualnie jak to odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma opcji pobierania napisów z internetu. W kontekście wtyczek do streamingu filmów bardzo by się to przydało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - ale to ukryli

fajna wtyczka - szkoda że nie ma napisów angielskich

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziękuję. Wszystko ładnie działa ;-)

Dziwi mnie jedynie, że na "tajnych kompletach" się takich rzeczy trzeba dowiadywać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtyczki pisane przez użytkowników, akurat rosyjskich, gdyż oni Duna znają od dawna na wylot. Na tych stronach od dawna publikuja wiele innych rozszerzeń i wtyczek do starszych modeli, glównie do serwisów rosyjskojęzycznych, więc bez większej wartości dla nas.

Tu jest źródło, pewnie strony te będą linkowane w wielu miejscach, ale nie pojawią się na oficjalnych stronach Dune. Na pewno będzie można linki znaleść na różnych forach poświęconych odtwarzaczom Dune. Tak jak tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na upgrade by Dune pozwolił ściągać napisy jak Mede8er.

myślisz że jest szansa że pojawi się to w oryginalnym firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są naciskani z wielu stron o taka funkcjonalność. Ale nigdy tego nie mieli  w żadnym modelu, to zupełnie nowy kawałek dla nich. Na pewno nie pojawi się to zbyt szybko. A ponadto, opensubtitiles.org większość polskich napisów puszcza w plikach TXT, nawet jak są to napisy w formacie SUB czy SRT, pobierają się pliki z rozszerzeniem TXT. Dune nigdy nie zrobił obsługi napisów z TXT. Wydaje się to łatwe do zaprogramowania. Jeżeli zrobią pobieranie napisów bez obsługi plików TXT, będzie nadal kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2017 o 19:05, HDev napisał:

Nie, nie ma opcji pobierania napisów z internetu. W kontekście wtyczek do streamingu filmów bardzo by się to przydało...

Tutaj playery na Androidzie są nie do pobicia.

Kodi + Exodus + Opensubtitles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda - w sumie to wydawało mi się że gdzieś pisało że napisy TXT już są obsługiwane

sam player jest super - zjada mede8er'a na śniadanie 

a MyCollection jest genialne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune wypuścił właśnie oprogramowanie beta o numerku 170602_0153_r11 

w którym zdjęta została ostatecznie subskrypcja na MyCollection i obsługę pełnego menu BD. Od tego momentu funkcje te są w standardzie I działają tak samo jak dla Solo4k I Duo4k.

Ponadto dodano obsługę ripów BD4K (ISO i BDMV) !

http://dune-hd.com/firmware/sololite/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę czytałem i słyszałem o Dune, ale było to parę lat temu i nigdy żadnego nie miałem. 

Potrzebuję odtwarzacz do zripowanych Blu-ray i DVD 1:1. Tak, aby bezproblemowo działało menu tak jak na oryginalnej płycie - bezproblemowe uruchamianie materiałów dodatkowych itd. Czy ten sprzęt w wersji Lite zrobi to jak należy?

Czy dzisiejsza oferta na Ibood - 470 zł z wysyłką to dobra promocja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sobie bez problemu poradzić, skoro modele sprzed (chyba) 7 lat radzą sobie doskonale z tym zadaniem.

Sam chyba kupię dla MyCollection;) Cena wydaje się fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z racji promocji na Ib.. zakupiłem ten odtwarzacz.

Ogólnie jestem zadowolony, ale niestety też jest parę baboli.

1. Napisy wmuxowane w plik mkv z flagą "forced" - przy zmianie na inne (wew.) następuje reset odtwarzania pliku.

2. Zmiana tablicy kodowej pliku z napisami (zewnętrzne) możliwe jest tylko z menu głównego ustawień. Przydałaby się taka opcja jak w Mede8er w menu podręcznym napisów, tam gdzie można na bieżąco zmieniać rozmiar, kolor, pozycję.

 

Obraz jest wyświetlany wyraźnie lepiej niż w Mede8er, chociaż szumnie zachwalane algorytmy poprawy obrazu zimplementowane w chipset są realizowane przez "jedną" opcję w ustawieniach :) a efektem jest widoczne podbicie kontrastu.

No nic zobaczymy czy coś jeszcze się urodzi w kwestii firmware, bo ostatnia aktualizacja z czerwca jednak nie nastraja optymistycznie w tej kwestii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Fiskomp3 napisał:

[...]

Obraz jest wyświetlany wyraźnie lepiej niż w Mede8er, chociaż szumnie zachwalane algorytmy poprawy obrazu zimplementowane w chipset są realizowane przez "jedną" opcję w ustawieniach :) a efektem jest widoczne podbicie kontrastu.

No nic zobaczymy czy coś jeszcze się urodzi w kwestii firmware, bo ostatnia aktualizacja z czerwca jednak nie nastraja optymistycznie w tej kwestii.

 

W ustawieniach wideo jest sekcja "ustawienia VXP" i tam są trzy opcje. Fakt że wszystkie dotyczą kontrastu. Ulepszanie jest selektywne, działa na fragmentach klatek i jego działanie obliczane jest dla każdej klatki osobno. Efekt może nie jest wyraźnie widoczny, to drobna ingerencja, ale poprawę widać.

W trakcie odtwarzania możesz użyć żółtego przycisku C aby włączać/wyłączać tę opcje oraz aby włączyć tryb "demo" - w którym ulepszanie działa na połowie obrazu - wtedy najławiej zobaczyć jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HDev napisał:

W ustawieniach wideo jest sekcja "ustawienia VXP" i tam są trzy opcje. Fakt że wszystkie dotyczą kontrastu. Ulepszanie jest selektywne, działa na fragmentach klatek i jego działanie obliczane jest dla każdej klatki osobno. Efekt może nie jest wyraźnie widoczny, to drobna ingerencja, ale poprawę widać.

W trakcie odtwarzania możesz użyć żółtego przycisku C aby włączać/wyłączać tę opcje oraz aby włączyć tryb "demo" - w którym ulepszanie działa na połowie obrazu - wtedy najławiej zobaczyć jak to działa.

Jeżeli liczyć opcję "demo" i On/Off to faktycznie jest ich trzy ;) Co i tak sprowadza się do jednej.

Żeby nie zaśmiecać, fakt My Collection jest całkiem przydatne, ale.... gatunki są przypisane jak w bazie IMDB i czasem są cyrki z tym, bo na mój gust mijają się z moją "klasyfikacją". Dobrze, że jest sortowanie po folderach i wybór wszystkich. Ciekawe jest wyszukiwanie ręczne, szybkie i łatwe, natomiast nie wiem dlaczego nie do wszystkich filmów pobiera okładki. Tak jakby w bazie nie były udostępnione.

A i najważniejsze, wszystkie dane o My Collection są przechowywane na zew. pamięci podpiętej do USB (tak jest i 256MB wew flash, ale już na starcie informują, że przy dużym zasobie może jej zabraknąć). Podpięcie pendrive z jakimkolwiek systemem plików powoduje że nie jest widziany, Dopiero po zdjęciu partycji odtwarzacz sam formatuje i przygotowuje sobie zew. nośnik.

Co ciekawe, poprawnie widzi peny 4 i 8 GB, natomiast po podpięciu 16GB dzieli sobie go na 2 partycje 2GB (sic !) i 14 GB nieprzydzielonego (partycja niesformatowana).

Sama indeksacja trwa trochę, ale nie ma się co dziwić, gdy do każdego filmu pobiera info z Imdb. Seriale ładnie dzieli na sezony jeżeli w nazwie znajdzie się faktycznie ciąg SxxExx, ale np S0101 już wrzuca do katalogu "inny".

Po dłuższej "zabawie" uzupełnię o kolejne moje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive 16GB da się zaalokować w całości na pamięć podręczną, ale urządzenie nie robi tego od ręki, trzeba troche powalczyć ręcznie.

Pełny koplet ustawień VXP jest w ustawieniach wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Pana HDev

Ostatnio kupiłemDune Solo Lite, wcześniej miałem i nadal jeszcze mam Popcorn hour a300 (urządzanie starsze o 4 lata)Testowałem obydwa na projektorze full hd. Obraz bez zmian. Jedynie Dune Solo ma dodatek technologiczny VXP oraz odtwarza filmy 4k

Jeśli chodzi o dźwięk stereo/kino to odrobinę jest lepszy w Popcornie.  Przy dune żeby zachować lepszą jakość w stereo trzeba przełączyć za każdym razem na PCM. Do filmów RAW i tak w kółko. Przy popcornie nic nie musiałem zmieniać podczas słuchania muzyki albo oglądania filmów.

Czy to znaczy ,że A300 powinienem zostawić?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...