Skocz do zawartości
Gmeru

450 milionów pikseli – LG wita gości IFA 2016 tunelem OLED

Rekomendowane odpowiedzi

450 milionów pikseli – LG wita gości IFA 2016 tunelem OLED

Firma LG Electronics przygotowała na tegoroczne targi IFA 2016 wyjątkową instalację - zachwycający tunel OLED o rekordowych wymiarach: 5 m wysokości, 7,4 m szerokości i 15 m długości. By zagwarantować uczestnikom wydarzenia rewolucyjne wrażenia wizualne, zmontowano razem 216 zakrzywionych ekranów OLED o przekątnej 55 cali. Za pomocą niemal pół miliarda pikseli (dokładnie 447 897 600) w tunelu wyświetlone zostaną zapierające dech w piersi obrazy, przedstawiające między innymi islandzką zorzę polarną, podwodny świat oraz odległe kosmiczne przestrzenie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale uważam, że ramek nie musieli wstawiać. Po prostu poszli na łatwiznę i wstawili gotowe ekrany z TV. Na taką imprezę mogli sie bardziej postarać. Można to było zrobić z samych matryc. Być może szukam dziury w całym, ale ostatecznie to jedna z najważniejszych tego typu imprez na swiecie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogło być celowe aby podkreślić zwiedzającym to są "nasze tv". Poza tym, może to kwestia gustu, ale mi na zdjęciu efekt mega pasuje i ramki nie przeszkadzają. Ale przyznam, że bez ramek mogłoby być jeszcze lepiej.

Ciekaw jestem jakie wrażenie na żywo było :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś okazje przejść przez podobny tunel ale w oceanarium. Wrażenia nie do opisania. To trzeba zobaczyc na własne oczy. No i tam nie ekrany, ale wszystko ,,na żywo,,. No i wszystko w 8K albo jeszcze więcej;)

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gandalf2305
Czyli jak mniemam zauwazyles ze rekin ma 2 penisy? ;)

Faktycznie instalacja robi wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penisów nie zauważyłem, zwracam uwagę na inne szczgóły:P. Według starego powiedzenia ,, głodnemu ... . Zauważyłem natomiast kilka rzędów zebów u wspomnianego rekina. Ma czym ugryźć (w przeciwienstwie do mnie:D). Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam kiedy pojawi się znowu ,,stary szyderca,, Wiesz o kogo chodzi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Xisiek napisał:

To mogło być celowe aby podkreślić zwiedzającym to są "nasze tv". Poza tym, może to kwestia gustu, ale mi na zdjęciu efekt mega pasuje i ramki nie przeszkadzają. Ale przyznam, że bez ramek mogłoby być jeszcze lepiej.

Ciekaw jestem jakie wrażenie na żywo było :)

Wiesz muszę przyznać, że to było jedyne miejsce gdzie stanąłem na dłużej i na chwilę zapomniałem, że jestem na targach ;-). W sensie stoisz na środku, głowa do góry i można było zapomnieć o bożym świecie... Ciekawe jak takie stoiska będą wyglądać za 5 albo 10 lat? Rekiny będą pływać pomiędzy nami? :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG podobno pokazało tv z HFR'em (moim zdaniem znacznie większy przełom dla postrzegania jakości obrazu niż HDR czy 4K), jak wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno czeka nas zalew produkcji HFR ;)
Jak narazie Netflix ma jeden serial, a filmy sa ze 2 na krzyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...