Skocz do zawartości
Gmeru

Philips OLED 55POS901F/12: Połączenie technologii OLED oraz Ambilight pozwoliło stworzyć zupełnie nową jakość: jedyny na świecie telewizor OLED 4K z Ambilight!

Rekomendowane odpowiedzi

Philips OLED 55POS901F/12: Połączenie technologii OLED oraz Ambilight pozwoliło stworzyć zupełnie nową jakość: jedyny na świecie telewizor OLED 4K z Ambilight!

Wraz z premierą pierwszego w dziejach firmy telewizora OLED — 55-calowego modelu 901F (55POS901F/12) — firma TP Vision wyznacza nowy punkt odniesienia dla jakości obrazu, dźwięku i wzornictwa na rynku telewizorów.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, OLED bez ambilight jest zły? Jaka to nową jakość wprowadza ambilight do OLEDA bo ja tego nie łapię?

 

Cytuję: 

System Ambilight

Ultrasmukła obudowa Philips OLED TV sprawia, że obraz wyświetlany na ekranie niemal bezpośrednio łączy się z poświatą rzucaną przez trójstronny system Ambilight, który dodatkowo poprawia postrzeganą głębię kontrastu, tworząc obraz nieosiągalny we wcześniejszych telewizorach OLED.

Moim zdaniem kontrast będzie większy gdy OLED zawiśnie na czarnej ścianie.

 

A teraz to:

Moc systemu Android

Telewizor 901F pracuje na systemie Android TV TM certyfikowanym przez Google, oferując dostęp do aplikacji, usług i materiałów poprzez Sklep Google Play, a także do pełnej oferty galerii aplikacji Philips Smart TV. Wydajny procesor Quad Core oraz zaawansowany pilot z klawiaturą QWERTY, gładzikiem oraz mikrofonem umożliwiającym wyszukiwanie głosowe po polsku zapewniają wygodną i szybką obsługę.

 

Moje zdanie nt. Androida w TV pozostaje niezmienne. Proszenie się o wielkie kłopoty.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy jak będzie. Cena jest niezła myślę w stosunku do tego co na pokładzie. Ja ambi lubię ;p kwestia gustu. Mogło by mnie przekonać ambi właśnie do wyboru tego oleda a nie innego. O ile będzie wszystko z nim ok pod względem obrazu :-) A ogólnie musiałby raczej być jakiś pech by było inaczej. Zawsze można wyłączyć. Ale jest i do filmów się przydaje poświata jednobarwna. Zamiast jakiś lampek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Cena jest niezła myślę w stosunku do tego co na pokładzie

A jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena taka jak u LG za wersje B/C. Dla mnie i tak za mały, min 65' teraz tv musi mieć jak dla mnie ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co Ambilight w OLEDzie, który o ile dobrze pamiętam został wprowadzony, aby poprawić postrzeganie szarości na ekranie LCD, aby pozornie wyglądała na czerń. Później wprowadzono ruchome i kolorowe poświaty, ale w przypadku OLEDa myślę, że Ambilight spełnia wyłącznie rolę ozdobną - taka dodatkowa, bajerancka lampka. Ciekaw jestem opinii posiadaczy Philipsów z Ambilight, czy te ruchome poświaty na ścianie nie są irytujące i nie zostają potem wyłączone na stałe, a włączane tylko wtedy, gdy przyjdą goście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na targach może ten tv?

Grundig 65VLO9790

65" OLED 4k w cenie 3300 euro.

Taka informacje ostatnio na internecie się pojawiła.

Ciekawy jestem jak wygląda :)

http://www.grundig.com/fileadmin/Export/Downloads/Datasheets/TV/TVs/OLED-TV/OLED_65_VLO_9790_SP.pdf

http://www.avmagazine.it/news/4K/ifa-oled-tv-4k-grundig-65vlo9790_11521.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się potwierdzi to znaczy, że LG przeskoczylo pewien ważny próg oplacalnosci/efektywnosci produkcji dużych paneli OLED. Przyszłość nabiera nowych kolorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ambilight: ... czy te ruchome poświaty na ścianie nie są irytujące i nie zostają potem wyłączone na stałe, a włączane tylko wtedy, gdy przyjdą goście ...

Ja mam w trybie stałej poświaty. Blue. Na mecze w kopankę zieleń. Z pewnością oczy się mniej męczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambilight to super sprawa u mnie cały czas załaczona w tryb auto zmienia kolor na taki jaki jest wyświetlany ekran.Piękny dodatek do tv .Ci co maja philipsy wiedza o czym mowa.Niestety teraz przesiadka na sony i abilight idzie do sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...