Skocz do zawartości
stecko

Hisense 65M7000 Nowa jakość LCD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam wątek nt tego Nowego TV. Póki co jest to nowość na rynku i brak w sumie recenzji. Cena w UK to £1199 czyli ok 6 tyś. . . Wszelkie info nt tego tv mile widziane:). Przyznaję że zaciekawił mnie ten tv.

Jedynie co znalazłem to : http://eftm.com.au/2016/08/hard-to-resist-the-hisense-55-series-7-4k-ultra-hd-led-lcd-smart-tv-30998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie sprowadzic na ziemie. Ten telewizor to zimne kluchy, o ktorych slychac od wiosny. Mozna tez kupic go i znalezc recenzje uzytkownikow w UK. Niczym poza cena nie jest w stanie zaimponowac.*
To na zapowiedzianej topowej serii 9xxxx skupialo sie zainteresowanie i najwyrazniej ta wchodzi do sprzedazy w Panstwie Srodka.
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&nv=1&prev=search&rurl=translate.google.com&sl=zh-CN&u=http://zhongce.sina.cn/report/view/884/%3Fvt%3D4&usg=ALkJrhjepzqj66xBVOQZMMvnbrNXh3agQw



Edit:
*- chyba ze rozmiarem
Link do danych technicznych wg producenta dla 75" modelu znajdzies na tej stronie: http://www.ceymsa.es/en/display/4413-tv-75-wifi-dlna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No właśnie nigdzie nie mogę doszukać się tych opinii w UK? Możesz podesłać link?  

Szukam 65'' już miałem klikać Panasonic 65dx750 ale ten mnie zaciekawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos trudno mi w to uwierzyc ;)

Linków Ci szukal nie béde, ale podpowiem jak zlapac pierwszy kontakt, jesli kwerenda w googlach wyrzuca za duzo smieci.  Wchodzisz na avforums.com i w okienku search wpisujesz "hisense".TAM napewno beda linki do  topikow i postow dotyczacych M7000.M7900 i innych modeli. Powodzenia

Na avsforum.com znajdziesz zapewne jeszcze wiecej wpisow, od zainteresowanych po obu  stronach Atlantyku. Metoda szukania identyczna jak wyzej :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na avforums jestem uzytkownikiem juz dlugi czas. Jest watek poswiecony m7000. Wszyscy zachwalają- nie ma negatywnych opinii odnosnie jakosci obrazu... Szukam innych opinii a najlepiej jakies recenzji ale dziwnie cisza. Czyzby byl taki slaby lub za dobry na tle konkurencji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na avforums jestem uzytkownikiem juz dlugi czas. Jest watek poswiecony m7000. [/qupte]

No to zdecyduj sie, czy nie mozesz znalezc opinii, czy jestes dlugo na wspomnianym forum i czytasz peany podekscytowanych puntersow albo lamowatych wlascicieli. bo tak ja pamietam lekture pierwszych stron tego watku, sprzed kilku miesiecy. Szczerze mowiac, nie wiem, czy Ci ktorzy czekali na klaryfikacje wlasciwosci/ceny nowych OlEDow LG dolaczyli sie do tej grupy, ale raczej jest to watpliwe, bowiem rzut okiem na parametry modeli wspomnianej linii (interesowalem sie przez moment 75") nie pozostawiaja watpliwosci, ze nie jest to telewizor na przyszlosc, tym bardziej w swietle informacji o nadchodzacych modelach, o znacznie ciekawszych parametrach.

Wszyscy zachwalają- nie ma negatywnych opinii odnosnie jakosci obrazu... Szukam innych opinii a najlepiej jakies recenzji ale dziwnie cisza. Czyzby byl taki slaby lub za dobry na tle konkurencji?

Mozesz sobie tak to tlumaczyc. ;)

Byc moze zreszta nie chcesz dostrzec negatywnych opinii, Z pewnoscia nie jestem jedyna osoba ktora wyrazila taka opinie, w watkach ktore czytales. Po prostu ten telewizor nie spelnia minimum moich wymogow na chwile obecna. Oczywiscie dla innej osoby moze byc doskonaly, swietny wystravzajacy etc. Zaproponowalem toczenia kuli dalej z nowym modelem MU9600 (czy jak bede sie jego odpowiedniki i mody na roznych rynkach nazywac). Ten starszy IMHO bylby ciekawa, tania alternatywa dla mainstreamu 1-2 lat temu. Teraz natomiast, dla kogos, kto jest zorientowany na UHD HDR, nie ma racji bylu. Jak ktos chce wymienic starego lcdeka, czy plazme sprzed 2012r, aby ogladac na nim filmy BD czy rippy UHD (8 bit, bez hdr), pewnie bedzie wniebowziety, chocby z powodu obecnosci 3D i niskiej ceny, tj rowbowartoaci ok 12k pln za 75" z 5 letnia gwarancja.

I bardzo fajnie jesli temat nabierze rozpedu, bo wierze ze moze produkt moze zainteresowac wielu z czytelnikow. Przyzwoicie byloby jednak nie pisac , ze jest to jakas nowosc, ostatnie slowo w technologii, czy sugerowac, ze moze byc lepszy od czolowki konkurencji.

Edit. Jakis balagan z kodami quote

niestety nie udalo mo sie nad nimi zapanowac. Wdze ze Hisense nie tylko naprodukowal tych modeli na peczki ale tez troche namieszal w ich nomenklaturze. Byc moze ze mniejsze modele niz ten ktory pierwotnie przykul moja uwage sa juz z innego lepszego sortu. Warto sie wczytac. I zwracac uwage na drobne niuanse w nomenklaturze, bo posrod wiecheci mozna znalezc jakiegos kwiatuszka. Innymi slowy nie jestem pewien a z telefonu sprawdzic nie bardzo moge, czy aby Kolega stecko nie pisze przypadkiem o lepszej generacji produktu, niz ja mam na mysli. Zaocznie wiec wycofuje sie z opinii przeciwko temu konkretnemu modelowi i obiecuje sie tematem zainteresowac w wolnej chwil oraz wykopac uzyteczne info.

Sorry stecko zafiksowawlem na H75M

7900, z rownoleglego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem - szukam "fachowej" i rzetelnej recenzji. Ohy i ahy na avforum nie zawsze sa 100% wartosciowe. Pytanie dlaczego zaden z recenzentow nie chce tego tv przetestowac? Testuja nawet tanie modele lg,samsung itp a chinczyka nie chca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli coś zaczyna się dziać:)  

Wg tej recenzji ten Hisense bije samsungi do serii 9000 . Ciekawe i odwazne stwierdzenie. Szkoda że opis nie zawiera żadnych szczegółów. Bo tak w sumie można sobie gdybać ale...

http://www.goodgearguide.com.au/article/604431/review-hisense-amazing-uled-tv-beats-samsung-entire-range/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pomiarów taki "test" jest wart (niestety) niewiele, żeby nie powiedzieć zupełnie nic. Poza tym, tak jak sam zauważyłeś, stwierdzenie że jest lepszy od wszystkiego w Samsung do serii 9000 jest bardzo zastanawiające - bo wyglada, mówiąc wprost na artykuł sponsorowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego ale trzymam kciuki za prawdziwym testem. Czuję że to jednak będzie conajmniej dobry telewizor. Obym się mylił i był bardzo dobry to wtedy go kupię:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie firma się rozwija. W chinach są najwiekszym sprzedawcą od 2004. Nie mogę teraz się doszukać ale hisense była bodajże 4 firmą na świecie pod względem sprzedaży tv na świecie (chyba że coś pokręciłem). W PL Chyba nie ma dystrybutora. W Uk jest, tv są oferowane z 5 lub 6 letnią gwarancją także zakup w miarę pewny że po roku się rozpadnie i kasa w błoto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Xisiek napisał:

Bez pomiarów taki "test" jest wart (niestety) niewiele, żeby nie powiedzieć zupełnie nic. Poza tym, tak jak sam zauważyłeś, stwierdzenie że jest lepszy od wszystkiego w Samsung do serii 9000 jest bardzo zastanawiające - bo wyglada, mówiąc wprost na artykuł sponsorowany.

 

Jest wart tyle co widzi każdy kupujący w sklepie. I co mu mówi sprzedawca. I na tej podstawie klient podejmuje decyzje.

Nie mierzcie rynku swoja miarą. To jest niszowy portal dla maniaków takich jak my.

Dla 90% liczy się cena. 90% nie zobaczy żadnej róznicy pomiędzy tymi telewizorami.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, my jesteśmy "inni".  Poza tym w warunkach silnego oświetlenia b.ciezko poprawnie ocenić tv.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stecko

Rzucilem okiem jeszcze raz w AV i AVS i zglupialem, imho masz tam komplet informacji, zarowno na temat tego co konkretnie oferuje M7000  jak i czym rozni sie od H8 i H9 (US).

Sa opisane konklretnie wady i niedociagniecia tego modelu.

Konkluzja jest tak, ze warto powstrzymac sie  do nadejscia nowszych serii (2017). z  dzialajacym lokalnym wygaszaniam i miejmy nadzieje dzialajacym prawidlowo uplynnieczem ruchu.

Poza tym nowe wesje 9xxx maja  1000 czy 1200 nitow i prawdopodobnie (wg reklam) obsluge DolbyVision. Certyfikat Ultra UHD, moze znaczyc niewiele, ale bez tych 2 parametrow ja bym nowego telewizora nie kupowal,

Warto pamietac, o tym, ze Dolby Vision jest jedyna gwarancja tego , ze efekt HDR ze streamingu i dyskow BD UHD bedzie optymalny. To, ze telewizor jest zdolny do reprodukcji bardzo wysokiej jasnosci nie znaczy wiele, w przypadku, kiedy robi byle jaki tone mapping, skutkiem czego  uzytkownik dostanie bardzo ciemny obraz, bez  szczegolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze te wyzsze modele sa zakrzywione, dla mnie odpadaja. Tylko plaski. Czekam zeby zobaczyc tego m7000 na zywo i wtedy zadecyduje czy hisense czy jakis samsung ks8000


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziwne???

Chcesz zapłacić ok. 20-25% więcej marży przy sprzedaży przez sklepy stacjonarne?

 

 

 

Dnia 13 września 2016 o 16:51, binary napisał:

@stecko

Rzucilem okiem jeszcze raz w AV i AVS i zglupialem, imho masz tam komplet informacji, zarowno na temat tego co konkretnie oferuje M7000  jak i czym rozni sie od H8 i H9 (US).

Sa opisane konklretnie wady i niedociagniecia tego modelu.

Konkluzja jest tak, ze warto powstrzymac sie  do nadejscia nowszych serii (2017). z  dzialajacym lokalnym wygaszaniam i miejmy nadzieje dzialajacym prawidlowo uplynnieczem ruchu.

Poza tym nowe wesje 9xxx maja  1000 czy 1200 nitow i prawdopodobnie (wg reklam) obsluge DolbyVision. Certyfikat Ultra UHD, moze znaczyc niewiele, ale bez tych 2 parametrow ja bym nowego telewizora nie kupowal,

Warto pamietac, o tym, ze Dolby Vision jest jedyna gwarancja tego , ze efekt HDR ze streamingu i dyskow BD UHD bedzie optymalny. To, ze telewizor jest zdolny do reprodukcji bardzo wysokiej jasnosci nie znaczy wiele, w przypadku, kiedy robi byle jaki tone mapping, skutkiem czego  uzytkownik dostanie bardzo ciemny obraz, bez  szczegolow

 

Żadne dyski UHD, a moze precyzyjńiej żadne playery BD UHD ani zaden stream nie wspierają dzisiaj Dolby Vision. A telewizory mozna policzyć na palcach jednej ręki.

A co będzie w przyszłości to czysta spekulacja. Wojna SACD vs. DVD-Audio albo BD vs. HD-DVD się klania.

Kasa, kasa, kasa ... się kłania. I sprzeczne interesy. Do dziś mam kilkadziesiat dysków HD-DVD i najlepszy player Toshiby. O SACD z załości juz nie wspomnę. Nie pamiętam kiedy ostatni raz albo jedno albo drugie odpalilem.

BTW dzisiejsza próba wskrzeszenia SACD w postaci plików DSD to czysty MARKETING.

Temat 4K UHD ... ciągle czekam. Testuje jedynie, z powodzeniem, tanie playery UHD z Chin. Na Androidzie z Kodi na pokladzie. Do tego np. wbudowany tuner DVB-T/T2 i DVB-S/S2 z czytnikiem kart na pokładzie. To jest przyszłość. Żaden TV z marnymi prockami i ograniczona pamięcia nie da takiej funkcjonalności. Ale to moje zdanie.

 

Pozdro

BYW ...nie cierpię Androida ... jestem userem iOS.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dlatego ze ten wlasnie sklep sprzedaje te hisense ale tylko wysylkowo- na sklepie nie maja zadnej sztuki lub nie chce miec. Maja za to inne nawej tansze tv od hisense.


A chcialbym porownac chociaz w sklepie tego hisense z np panasonic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

Żadne dyski UHD, a moze precyzyjńiej żadne playery BD UHD ani zaden stream nie wspierają dzisiaj Dolby Vision. A telewizory mozna policzyć na palcach jednej ręki.

Czyli, ze  Netflix,  Amazon Prime i VUDU ( ten nie tylko z DV ale i z Atmosem) to takie bajki dla grzecznych dzieci?  

Zaden konsumencki player nie wspiera w tej chwili  DV,   ale kazdy film w HDR jest zmasterowany w DV ( i przekonwertowany do "HDR10" ,wiec jak playery  zaczna wspierac nie bedzie powinno byc problemu z wydawnictwami 

Niesety nie zrozumialem idei przewodniej  Twojego postu. Wiec odnose sie tylko do tego co zrozumialem.

Niezgodnosc wspomnianego telewizora z DV, jest tylko jednym z elementow  przeciw, przy podejmowaniu  decyzji odnosnie zakupu tego telewizora, Nie dzialajaca kompensacja ruchu (rwanie/artefakty), niska jasnosc i robienie  konumenta w konia (krytyczne update'y opoznione miesiacami ), to sa juz  dealbreakery. Chinczycy maja to do siebie, ze nie wspieraja produktu i nie naprawiaja bledow, tylko wypuszczaja nowy model, pozostawiajac klientow sobie samym, Poniewaz wychodza nowe lepsze, byc moze wreszcie godne zainteresoania modele tego producenta,  sugeruje, ze moze warto  skierowac zainteresowanie ku nim a nie modelowi, ktorego atrakcyjnosc jest postrzegana wylacznie poprzez hype, taniego, nieosiagalnego produktu, ktory nawiasem mowiac zdrozal,  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytasz ze zrozumieniem ...

Akurat Ty mnie nie rozumiesz:)
Poszperalem i zaden sklep stacjonarny w Uk nie ma tego tv na polce. Maja u Siebie na magazynie ( na miejscu, do odbioru) ale nie na polce sklepowej. Cena w kazdym sklepie taka sama jest. Zadnej dodatkowej marzy nie bedzie dlatego tylko ze z magazynu wyciagna go na sklep. Miejsce na jedna sztuke chyba by znalezli? :)Po prostu chyba nie zalezy im na tym chinczyku. Lepiej wola trzymac sie sony, panas itp Maja lepsze umowy, wiecej modeli sprzedaja , pewnie o kase chodzi. Moze sie obawiaja ze skoro gra podobnie do panasa ktory jest sporo drozszy to ludzie beda brac chinola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że Ty dalej nie rozumiesz jak działa dystrybucja telewizorów w Polsce i w Europie.

I nie wiem gdzie masz problem. Chcesz to kup. Przy zakupie na odległośc zgodnie z prawem będziesz miał 14 dni na zwrot.

Pozdro

8 godzin temu, binary napisał:

Chinczycy maja to do siebie, ze nie wspieraja produktu i nie naprawiaja bledow, tylko wypuszczaja nowy model, pozostawiajac klientow sobie samym,

 

Nie, to nie Chińczycy tak maja tylko wszyscy producenci telewizorów.

A jak juz jestesmy przy Chińczykach to o ile mnie pamięc mnie myli np. do Dune czy Popcorna było mnóstwo uaktualnień firmwareu.

8 godzin temu, binary napisał:

Czyli, ze  Netflix,  Amazon Prime i VUDU ( ten nie tylko z DV ale i z Atmosem) to takie bajki dla grzecznych dzieci?  

 

 

Tiaaaa, na Netflixie jest na dziś JEDEN tytuł z HDRem.

EDUT: jest już 13.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie, to nie Chińczycy tak maja tylko wszyscy producenci telewizorów.

A jak juz jestesmy przy Chińczykach to o ile mnie pamięc mnie myli np. do Dune czy Popcorna było mnóstwo uaktualnień firmwareu.

Zgoda wszyscy dzisiaj robia bokami. ale w przypadku telewizora japońskiej czy koreańskiej firmy,  nie bedziesz czekal przez 9 miesiecy, na update wprowadzajacy funkcje, ktora miala dzialac w chwili zakupu. Podajesz za przykłady, konkretne produkty, ja niestety tez, Sprawdz co pisza na fioach  w tym kontekście o Hisense. ;)

 

Cytat

Tiaaaa, na Netflixie jest na dziś JEDEN tytuł z HDRem.

EDUT: jest już 13.

 Wez prosze pod uwage, ze wiekszosc to wyprodukowane przez Netflix seriale i policz ilosc godzin.

Rozumiem, ze nie uwzględniasz alternatywnych opcji, z tego wzgledu, ze nie sa pdla Ciebie osiagalne, ale wspomniane VUDU ma  w katalogu ponad 60 filmow  HDR DV, w tym rowniez hity,  ktore nie wystepuja na UHD BR.(zerknij tutaj: http://www.vudu.com/movies/#featured/12434)

Amazon ma polowe tego plus pozycje wlasnej produkcji ( znowu seriale)

Nie chodzi mi o ilosc, bo liczba wydan plytowych juz wzrasta i "powoli dogania  stream", ale o to, ze HDR Dolby Vision w kinie domowym, jest dostepna od dawna, tj zanim pierwsze plyty BD UHD pojawily sie na rynku.  NIe wiem, czy pamietasz informacje o M-GO, dzisiaj   FandangoNOW

 

edit: cytuje, na wypadek, gdyby się nie chciało rozwinąć po kliknieciu topika wiadomości:

Cytat

 

Jakos nikt nie wspomnial, ze slowo cialem sie stalo i wspomniane na poczatku watku 4 tytuly od Foxa, sa dostepne w HDR do pobrania na zawsze w cenie od 22-30$ w M-Go/Vidity (100GB, 4k, HEVC, 10 Bit HDR, DTS-HD)

Jak widac dolaczyly do nich jeszcze 3 inne tytuly :Wild, The Longest Ride i X-men - Days of the Future Past Rogue Cut

http://www.mgo.com/list/uhd-with-download-beta?epp=list

2 sposrod nich, znajduja sie na dysku sprzedawanym i firmowanym przez Samsunga:

http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2015/08/05/big-4k-uhd-promotion-dont-buy-a-samsung-suhd-tv-until-august-16th/

 

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...