Skocz do zawartości
arc

Problem z dźwiękiem Philips 55PUS6561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem sobie telewizorek Philips 55PUS6561, telewizor jest OK, świeci świetnie jestem zadowolony

Problem natomiast jest taki że do telewizora mam podłączony Amplituner po SPDIF oraz głośniki 5.1

Amplituner obsługuje Dolby AC3 jak i DTS, używałem go od lat przez komputer do oglądania filmów.

Po podłączeniu i skonfigurowaniu w telewizorze dźwieku, jak i potem w amplitunerze

odpaliłem 2 filmy przez wbudowany player w telewizorze aby sprawdzić czy jest dźwięk jeden film z AC3 drugi z DTS.

Wszystko działa, SUPER!

No to teraz idziemy dalej, powód dla którego zakupiłem Android TV a wiec nie żadne pendrivy, wbudowane playery i inne [beeep]ce, tylko

porządne odtwarzacze które streamowały by materialy z kompa.

1. Kodi wszystko ustawione w opcjach zaptaszkowane AC3 jak i DTS. (DŹWIĘK TYLKO PCM 2.0)

2. Plex w różnych konfiguracja Direct Play ON/OFF Bitstream (ON-OFF) (DZIAŁA AC3 ale DTS robi tylko w PCM 2.0) dziwne nie ma opcji AC3,DTS w programie

3. Emby to samo pomimo że ma opcję bitstream AC3 jak I DTS

trochu się w******m bo ewidentnie działa w playerze od telewiora ale tak jakby wszystkie te multimedialene kombajny którymi ludzie się tak podniecają (ja też w ostatnich dniach przed zakupem TV) nie działają w pełni swoich możliwości.

Może jest jakiś sposób na odpalenie tego DTS, bo AC3 działa lub chociaż transkodować dts do ac3? (Plex nawet tego nie robi, nawet nie sugeruje takiej możliwości)

Pisałem na forum PLEX jak i EMBY ale tam taki burdel że masakra nikt nie odpisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że przytoczę mądrzejszego:

"Play video with the audio problem.
press "action menu" go to sounds/advanced setting/input related and put Dolby Dynamic range and/or HE-AAC dynamic range on STANDARD. "

U mnie pomogło :)

 

Majek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tyle że w modelu 55PFT6550 (2015 rok, Full HD, Android 5). Do dzisiaj nie znalazłem rozwiązania. Na forum Kodi i Plex wyczytałem że to wina Androida 5.x który nie obsługuje passthrough wielokanałowego, ale z drugiej strony czytałem że Nvidia Shield Android TV, która też miała przez jakiś czas Androida 5 radziła sobie z tym bez problemu. Ponoć Android 6 miał mieć tu jakieś usprawnienia, ale mój TV nie ma i pewnie nie dostanie 6tki. 

Kombinowałem wszystkie ustawienia w Plex, Kodim, w TV i nie udało mi się nic wskórać. Kupiłem nawet specjalny adapter HDMI->SPDIF, bo myślałem że po HDMI i ARC pójdzie. Niestety nie.

Postu wyżej nie kumam. Gdzie niby są te ustawienia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...