Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung KS9500/KS9800 (UE65KS9500) Test - Flagowy Direct LED, SUHD, Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie ok

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mayday napisał:

Dziś widziałem ten tv z 9k. Mniam! chyba będę musiał zrobić trochę nadgodzinB) Z drugiej strony obawiam się, że ekran będzie za duży na pokój 16m2. Siedział bym jakieś 2,50-2,70m od tv. Jak u was to wygloda?

Nie ma za dużych TV ;p a przy 2,7m nie będziesz musiał "zamiatać" ekranu. Wszystko będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał się pospieszyć, bo za chwilę już nie będzie tego tv..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że ks9500 przez pół roku już tak staniał, a sony ZD9 jak był po 20k tak dalej kosztuje 20k lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zawsze najdłużej trzyma ceny.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie ma nad czym zastanawiac, jak masz pieniadze to kupuj. Za 9k dostajes telewizor z segmentu dwa razy drozszego. Z 2.5 metra oglada sie bardzo komfortowo - zakrzywiony ekran ma w tym przypadku duza przewage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mayday napisał:

Dziś widziałem ten tv z 9k. Mniam! chyba będę musiał zrobić trochę nadgodzinB) Z drugiej strony obawiam się, że ekran będzie za duży na pokój 16m2. Siedział bym jakieś 2,50-2,70m od tv. Jak u was to wygloda?

Dla mnie byłby za duży ale ja nie jestem maniakiem oglądania tylko filmów z Blu raya. Do normalnego oglądania TV w tym sportu to wystarcza mi 49 cali z odległości około 2,5m. Jeżeli będziesz głównie korzystał z materiału HD to na pewno warto. Jeżeli myślisz o przyszłości to lepiej kupić coś tańszego co za 5 lat zmienisz bez żalu. Ale to tylko moje skromne zdanie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No z tym telewizorem to nie jest do końca tak różowo. Jestem właśnie w trakcie reklamacji matrycy z powodu badpixeli, subpixeli około 20 sztuk i liczne zabrudzenia. A dzisiaj dobiło mnie to, że przywieziono mi ten tv z serwisu, i dostałem matrycę z wadą podświetlenia w górnym prawym rogu i 2 subpixelami:( Matryca niby nowa, jeszcze z folią. W dodatku na białej planszy obraz jakby w "ciapy", mniejsze, większe. Zabrali z powrotem... Szkoda słów.

Edytowane przez hymmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hymmen napisał:

Witam. No z tym telewizorem to nie jest do końca tak różowo. Jestem właśnie w trakcie reklamacji matrycy z powodu badpixeli, subpixeli około 20 sztuk i liczne zabrudzenia. A dzisiaj dobiło mnie to, że przywieziono mi ten tv z serwisu, i dostałem matrycę z wadą podświetlenia w górnym prawym rogu i 2 subpixelami:( Matryca niby nowa, jeszcze z folią. W dodatku na białej planszy obraz jakby w "ciapy", mniejsze, większe. Zabrali z powrotem... Szkoda słów.

Niestety w większości ks9500 to powystawowe bądź reklamowane sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest jak się za długo czeka z modelami z zeszłego roku. Były nowe jeszcze w sklepie Matrix media

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali w 16m2 całkowicie zdominuje pomieszczenie, trzeba mieć to na względzie jak również fakt, że przy gorszym sygnale widać więcej syfu na 65 calach niż na powiedzmy 50-58.  Jeżeli jesteśmy tego świadomi można spokojnie inwestować w duży calarz :)

 

 

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, vandel1 napisał:

No niestety tak jest jak się za długo czeka z modelami z zeszłego roku. Były nowe jeszcze w sklepie Matrix media

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Nie polecam tego sklepu. Zerowy z nimi kontakt, ogromne problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor kupiony nówka sztuka w Matrix dwa miesiące temu, rzadnych powystawowych czy reklamowanych. Wierzyłem, że trafiłem wadliwą sztukę, ale jak zobaczyłem dzisiaj nową matrycę, jeszcze z folią ochronną a po jej ściągnięciu przyszło wielke rozczarowanie jej świeceniem plus pixele to o zgrozo... Kto to w ogóle wypuszcza i gdzie była kontrola jakości:) Jednak moja ocena ogólna o tym telewizorze jest puki co jeszcze pozytywna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Samsung store na razie 0 problemu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Gorzej świeci? Napisz coś więcej, bo mi też wymieniali ekran. Czy pixele w Samymsungu podlegają gwarancji? Czy to cecha matryc LCD? Lub może jest jakiś limit na 1cm2?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mimo samej wady narożnika matrycy, jej ogólne podświetlenie patrząc na wprost pozostawiało wiele do życzenia. Sprawdzałem krótko na paru planszach testowych. Kolega z tego forum również wymieniał matrycę jakiś czas temu. Myślę jednak, że problem serii KS z pixelami dotyczy również ich flagowca, poza odchodzącą obudową. A wada podświetlenia, w moim przypadku na cóż, zobaczymy po drugiej wymianie...

29 minut temu, hymmen napisał:

Tak. Mimo samej wady narożnika matrycy, jej ogólne podświetlenie patrząc na wprost pozostawiało wiele do życzenia. Sprawdzałem krótko na paru planszach testowych. Kolega z tego forum również wymieniał matrycę jakiś czas temu. Myślę jednak, że problem serii KS z pixelami dotyczy również ich flagowca, poza odchodzącą obudową. A wada podświetlenia, w moim przypadku na cóż, zobaczymy po drugiej wymianie...

Sorki kolego dragen mowa oczywiście o tobie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyzwyczaiłem już do jasności, co do pixeli nie szukałem jeszcze, jest jakiś program, plansza do sprawdzania tego?
Skoro dostałeś ekran z folią to musiałbyć wadliwy już z fabryki... A to nie dobrze że takie rzeczy przy takiej półce tv się zdarzają..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.08.2017 o 20:31, Mayday napisał:

Siedział bym jakieś 2,50-2,70m

W sam raz na 65''.

 

Dnia 3.08.2017 o 01:01, Rotpil napisał:

Świetnie skaluje materiał z małej rozdzielczości. Przy takiej przekątnej zazwyczaj efekt jest fatalny, znacznie gorszy niż na 40 czy 55 calach, ale tutaj wszystko wygląda bardzo dobrze.

Bo to FALD. Od dawna piszę, że telewizory tego typu zupełnie inaczej reprodukują obraz. Jest bardziej miękki, rzekłbym nawet "plazmowy".;) Zupełnie inne doznania niż standardowe krawędziowe LCD. FALD to nie tylko lepsza czerń, to po prostu inny obraz, piszę o tym od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i glupie pytanie - czy w nowych telewizorach (KS9500) na ekranie jest jakas folia ochronna ktora trzeba zdjac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie w swoim nie miałem. Natomiast przy wymianie matrycy na nową była folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Rotpil napisał:

Moze i glupie pytanie - czy w nowych telewizorach (KS9500) na ekranie jest jakas folia ochronna ktora trzeba zdjac ? 

Jeżeli Nowy TV musi być taka smartfonowa folia bez odbić paluchów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nowy. Ekran byl zabezpieczony. 

Nie wiem jak dzis, ale jeszcze kilkanascie dni temu mozna bylo kupic nowego KS9500. Niemniej dobrze upewnic sie dwa razy bo powystawowych tez znajdzie sie sporo. Moim zdaniem kuszenie sie na 1000 zl oszczednosci przy takim wydatku nie jest zbyt rozsadnym pomyslem - mozna dostac porysowanego grata po rocznym graniu bez przerwy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i glupie pytanie - czy w nowych telewizorach (KS9500) na ekranie jest jakas folia ochronna ktora trzeba zdjac ? 
A ja przy nowym panasie nie miałem żadnej folii (jedynie na obudowie) a po wymianie/naprawie też nie.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie firmowym 65 calowy teraz jest za 9,5k czy warto?Chciałem Sony xe9005 ale coraz więcej negatywnych opini można wyczytać o tym soniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...