Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung KS9500/KS9800 (UE65KS9500) Test - Flagowy Direct LED, SUHD, Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz... że ogólnie jest dram ; ) Serio: mam oszukiwać? ; )))))) Naprawdę nie OLED? Chodzi o cenę? To dalej bym zbierał... Plazma > OLED... tak bardzo moim zdaniem właściwy kierunek by nie było szoku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena taka fajna że aż się zacząłem zastanawiać

pewnie bedzie jednak oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

HDR bardzo jest widoczny (przecież to jeden z 3 najlepszych LCD: KS9500, Sony ZD9 i Panasonic DX900). W ogóle brać póki są ; ) Bardzo dobra cena/jakość.

A wiesz coś może o bardzo dobrej cenie na 78'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ; ) ) )  ) ) Nie wiem jak strefy wyglądają w 78 / 88 chociaż 88 niedługo będę miał to dam znać. Bo jest to ogromna ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanego 88 też bym przytulił;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy update. Trzeba instalować przez USB. Tv obsługuje satelitarny HDR czyli HLG. Nie ma info co ten soft poprawia

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o zmianach w nowej wersji Model : KS8000, KS800D, KS8500, KS850D, KS9000, KS900D, KS9500, KS950D, KS9800, KS9810, KU7000, KU700D, KU7500, KU750D
- Version : 1180.5
- Improved usability 1. Improved browser performance 2. Improved app performance 3. Improved stability 4. Improved usability of input devices

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2017 o 22:15, klaus71 napisał:

jak miałem plazmę to słabe kąty nie doprowadzą mnie do załamania?

Pozwolę się wtrącić, bo przesiadłem się z VT60 na DX900, to może w czymś pomogę. Kąty to dla mnie nie problem, bo oglądam tylko siedząc na wprost z niespełna 3m. Jak zaczniesz szukać i przechylać się na boki, to oglądając w ciemności będzie problematycznie, ale siedząc na wprost na prawdę nie ma żadnego problemu. Nie jest tak, że zaczniesz ruszać głową i będzie lipa, aż tak nie jest. Powiem więcej, w dzień idzie nawet oglądać telewizję pod lekkim kątem, ale podkreślam, tylko w dzień, po ciemku nie da rady. Co do reszty wrażeń na temat przesiadki z plazmy na DX900, to odsyłam do właściwego tematu, gdzie opisałem swoje spostrzeżenia. Na szybko tylko napiszę, że czy ktoś tego chce czy nie, DX900 miażdży plazmę.;) Na materiale FullHD gdzie telewizor jest ustawiony na w zasadzie minimalną wartość podświetlenia halo w sumie nie występuje, oczywiście pod warunkiem, że jesteś na wprost telewizora. Inna sprawa jest z materiałem UHD, tutaj halo faktycznie może doskwierać. No ale z drugiej strony ta maksymalna jasność jest nie do opisania...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę się wtrącić, bo przesiadłem się z VT60 na DX900, to może w czymś pomogę. Kąty to dla mnie nie problem, bo oglądam tylko siedząc na wprost z niespełna 3m. Jak zaczniesz szukać i przechylać się na boki, to oglądając w ciemności będzie problematycznie, ale siedząc na wprost na prawdę nie ma żadnego problemu. Nie jest tak, że zaczniesz ruszać głową i będzie lipa, aż tak nie jest. Powiem więcej, w dzień idzie nawet oglądać telewizję pod lekkim kątem, ale podkreślam, tylko w dzień, po ciemku nie da rady. Co do reszty wrażeń na temat przesiadki z plazmy na DX900, to odsyłam do właściwego tematu, gdzie opisałem swoje spostrzeżenia. Na szybko tylko napiszę, że czy ktoś tego chce czy nie, DX900 miażdży plazmę. Na materiale FullHD gdzie telewizor jest ustawiony na w zasadzie minimalną wartość podświetlenia halo w sumie nie występuje, oczywiście pod warunkiem, że jesteś na wprost telewizora. Inna sprawa jest z materiałem UHD, tutaj halo faktycznie może doskwierać. No ale z drugiej strony ta maksymalna jasność jest nie do opisania...

Bo dx900 to mercedes jezd a nie jakiś passat itp! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie OLED to takie ferrari ;)
A tak na serio. Ja się też przesiadłem niedawno z plazmy (Kuro) ale nie na LCD ale na OLEDa (LG C7). W plaźmie czerń była dobra jedynie w nocy, w dzień natomiast był dramat. Na OLEDzie będziesz miał lepszą czerń zarówno w nocy jak i w dzień. I ta idealna czerń w każdych warunkach robi bardzo dobre wrażenie, szczególnie gdy ogląda się w nocy jakiś film! Czerń jest idealna do tego stopnia, że gdy plansza jest czarna to zastanawiasz się, czy telewizor w ogóle jeszcze działa :) Kąty - tak samo dobre jak w plaźmie - krótko mówiąc idealnie - zarówno w dzień jak i w nocy. Co do jasności to taki OLED oczywiście nie może się równać na pewno DX900, ale jest o wiele jaśniejszy niż plazma, no i OLEDy odwdzięczają Ci się idealnym kontrastem przy każdym, nawet najbardziej wymagającym materiale (największą różnicę można zaobserwować na materiałach z nocnym niebie z gwiazdami). Żaden piksel obok nie będzie świecił, no i oczywiście żadnych efektów halo nigdy nie uświadczysz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy opcja game mode wpływa tylko na input lag? Hdr nie ma z tym nic wspólnego? Zauważyłem że obraz jest lekko wyprany z kolorów, a nie zawsze input mniejszy jest potrzebny :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od konkretnego telewizora. U mnie np. w H6400 włączenie "game mode" zmieniało kolory i różne ustawienia, tak jakby nowy tryb obrazu, z kolei w DX900 włączenie trybu gra nie zmienia kolorów na danym profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie, dzisiaj wymieniono mi panel LCD w moim KS9500, na teraz jest idealnie, ale albo moja percepcja szaleje, albo mam wrażenie że nowa matryca jest delikatnie ciemniejsza, tak zdjąłem folię :)
Nie jest to mega przeszkadzające, ale pytam.
Czy ekrany tego typu też muszą się "dogrzać"? Swoje poświecić , żeby osiągnęły poziom jasności i koloru?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Może mieć jednak inne parametry wejsciowe. Przykładowo na jednym KS9500 zostawia się po kalibracji kontrast na wartości 90-95, a na innym leci na 100, a to wyraźnie wpływa na szczytową luminancję panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zamówię kalibrację jest szansa że jasność będzie wyższa?
Matryce LCD są wszystkie na takich samych parametrach? Jedynie wejściowo różnie są kalibrowane? Czy jak się trafi?
Pytam bo nie wiem czy to wada? Telefon inny produkt, ale wiem że ekrany wychodziły różne do S7, S8, jasne, ciemne, żółte..


Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz piszecie, że warto ustawić Diody Smart LED -> Wysoki, a raz, że ze względu na biel, lepiej ustawić na niski.

Niski dla sdr, a wysoki dla hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten tv robi to z automatu czyli str niski a w HDR wysoki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o tym telewizorze.  Czytający od razu zauważy, że wpisy tu dzielą się na dwa zbiory: pierwszy osób posiadających ten telewizor i zachwyconych nim i drugi, forumowych teoretyków narzekających na wszystko na co tylko się da. Trzeba więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co ma większą wartość - praktyka czy dywagacje teoretyków?

Ja jestem w pierwszej grupie. 

Miałem wcześniej (w ciągu dwóch tygodni) Samsunga KS8000, Sony XE80 i Sony XE93 - wszystkie 65 cali. Samsunga odesłałem bo miał być nowy, przysłali mi zaś telewizor z ekspozycji. Sony także wróciły do sklepów - obraz nie był tak dobry jakbym tego oczekiwał za ich cenę (XE80 to kompletna porażka). W porównaniu do nich wszystkich KS9500 to inna liga. Obraz zachwyca pod każdym względem. Ma jednak także inne zalety. Świetnie skaluje materiał z małej rozdzielczości. Przy takiej przekątnej zazwyczaj efekt jest fatalny, znacznie gorszy niż na 40 czy 55 calach, ale tutaj wszystko wygląda bardzo dobrze. Kolejna zaleta - odtwarzanie plików z dysku USB. W Sony przeglądarka to nieporozumienie - przy większej ilości plików i długich nazwach ciężko się w czymkolwiek zorientować, system działa zaś bardzo wolno. W Samsungu obsługa jest błyskawiczna, widać pełne nazwy, odtwarzanie całkowicie bezproblemowe. 

Narzekanie na wygięty ekran to zaś problem bardziej psychologiczny niż fizyczny. Sam byłem sceptyczny, ale teraz widzę, że to świetne rozwiązanie. Pewnie jakiś teoretyk znajdzie wady, ale w praktyce są bez znaczenia. Za to, taki ekran , mimo większej powierzchni niż płaski 65'', nie przytłacza wielkością - telewizor jest zgrabniejszy i lepiej wkomponowany w pomieszczenie. W Samsungu kąty widzenia jak na VA są bardzo dobre - nie trzeba siedzieć idealnie po środku by cieszyć się świetnym obrazem, nie pisząc już o takich wymysłach jak zmiana kolorów przy odchylaniu głowy. Szukając na siłę zawsze znajdzie się jakieś wady, ale w przypadku tego telewizora trzeba być wyjątkowym upierdliwcem by przysłaniały one zalety. 

Trzeba tylko pamiętać, że to ogromny telewizor - nie chodzi o sam ekran, ale pełne podświetlenie powoduje, że obudowa jest dość głęboka a całość bardzo ciężka. Zatem , jeśli ktoś chce go umieścić na wszechstronnie regulowanym uchwycie na ścianie, musi to być naprawdę bardzo solidny i solidnie zamocowany uchwyt. 

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rotpil napisał:

Parę słów o tym telewizorze.  Czytający od razu zauważy, że wpisy tu dzielą się na dwa zbiory: pierwszy osób posiadających ten telewizor i zachwyconych nim i drugi, forumowych teoretyków narzekających na wszystko na co tylko się da. Trzeba więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co ma większą wartość - praktyka czy dywagacje teoretyków?

Ja jestem w pierwszej grupie. 

Miałem wcześniej (w ciągu dwóch tygodni) Samsunga KS8000, Sony XE80 i Sony XE93 - wszystkie 65 cali. Samsunga odesłałem bo miał być nowy, przysłali mi zaś telewizor z ekspozycji. Sony także wróciły do sklepów - obraz nie był tak dobry jakbym tego oczekiwał za ich cenę (XE80 to kompletna porażka). W porównaniu do nich wszystkich KS9500 to inna liga. Obraz zachwyca pod każdym względem. Ma jednak także inne zalety. Świetnie skaluje materiał z małej rozdzielczości. Przy takiej przekątnej zazwyczaj efekt jest fatalny, znacznie gorszy niż na 40 czy 55 calach, ale tutaj wszystko wygląda bardzo dobrze. Kolejna zaleta - odtwarzanie plików z dysku USB. W Sony przeglądarka to nieporozumienie - przy większej ilości plików i długich nazwach ciężko się w czymkolwiek zorientować, system działa zaś bardzo wolno. W Samsungu obsługa jest błyskawiczna, widać pełne nazwy, odtwarzanie całkowicie bezproblemowe. 

Narzekanie na wygięty ekran to zaś problem bardziej psychologiczny niż fizyczny. Sam byłem sceptyczny, ale teraz widzę, że to świetne rozwiązanie. Pewnie jakiś teoretyk znajdzie wady, ale w praktyce są bez znaczenia. Za to, taki ekran , mimo większej powierzchni niż płaski 65'', nie przytłacza wielkością - telewizor jest zgrabniejszy i lepiej wkomponowany w pomieszczenie. W Samsungu kąty widzenia jak na VA są bardzo dobre - nie trzeba siedzieć idealnie po środku by cieszyć się świetnym obrazem, nie pisząc już o takich wymysłach jak zmiana kolorów przy odchylaniu głowy. Szukając na siłę zawsze znajdzie się jakieś wady, ale w przypadku tego telewizora trzeba być wyjątkowym upierdliwcem by przysłaniały one zalety. 

Trzeba tylko pamiętać, że to ogromny telewizor - nie chodzi o sam ekran, ale pełne podświetlenie powoduje, że obudowa jest dość głęboka a całość bardzo ciężka. Zatem , jeśli ktoś chce go umieścić na wszechstronnie regulowanym uchwycie na ścianie, musi to być naprawdę bardzo solidny i solidnie zamocowany uchwyt. 

Każdy kto ma inne zdanie niż Ty, to teoretyk, który na oczy nie widział TV? Świetne podejście

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Każdy kto ma inne zdanie niż Ty, to teoretyk, który na oczy nie widział TV? Świetne podejście"

- nie mam pojęcia skąd taki wniosek - absolutnie tak nie napisałem, ani nie dałem najmniejszych nawet podstaw by tak myśleć. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rotpil napisał:

wpisy tu dzielą się na dwa zbiory: pierwszy osób posiadających ten telewizor i zachwyconych nim i drugi, forumowych teoretyków narzekających na wszystko na co tylko się da. 

Ja jestem w pierwszej grupie. 

Up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne - nie zrozumiałeś tekstu. Wydawać by się mogło, że jest i prosty i krótki, ale Twoja interpretacja nijak ma się do moich słów. Nie wiem skąd słowo "każdy" skoro piszę wyłącznie o wpisach na forum pod tym tekstem. Jasno określam granicę swojej opinii - nie ma tu wpisów posiadaczy czy użytkowników niezadowolonych z tego telewizora, za to każdy kto go ma wyraża się bardzo pochlebnie. Co więcej, chcąc go krytykować, trzeba stanąć nie tylko na przekór opinii posiadaczy, ale i wyników i konkluzji całego testu. Mamy więc odloty w rodzaju oglądania wyświetlanych kół pod dużym kątem (bo jak się nie ma do czego przyczepić...) czy totalny odjazd o budowie kina . 

Proszę, zanim postawisz zarzut, chociaż postaraj się zrozumieć to o czym piszę. Póki co , dajesz dowód na proces całkowicie przeciwny. Ten wątek rozmowy uważam za zamknięty. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rotpil napisał:

Ten wątek rozmowy uważam za zamknięty. 

Pan i władca oznajmił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem ten tv z 9k. Mniam! chyba będę musiał zrobić trochę nadgodzinB) Z drugiej strony obawiam się, że ekran będzie za duży na pokój 16m2. Siedział bym jakieś 2,50-2,70m od tv. Jak u was to wygloda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...