Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung KS9500/KS9800 (UE65KS9500) Test - Flagowy Direct LED, SUHD, Ultra HD Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Upłynniacz to jest sprawa sprzętowa czy programowa?
W zasadzie to nie wiadomo. Podają tam jakieś ustawienia ze niby jest ok z płynnością ale u mnie nawet na sporcie są zwolnienia.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym czyścicie swoje TV? wiem że warto szmatką delikatną i trochę wody, ale jak jest plamka tłusta? woda nie pomaga niestety, macie jakiś płyn sprawdzony albo patent ? szkoda oka ćmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dragen napisał:

Czym czyścicie swoje TV? wiem że warto szmatką delikatną i trochę wody, ale jak jest plamka tłusta? woda nie pomaga niestety, macie jakiś płyn sprawdzony albo patent ? szkoda oka ćmy.

To jest tragedia,wyczyścić ten ekran jest chyba niemożliwe.Ja stosuje się do instrukcji producenta,spryskana wodą mikrofibra i zostają mazy.Już chyba lepiej wogóle nie czyścić tylko z kurzu przecierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach RTV macie specjalne pianki i płyny bezakoholowe do czyszczenia ekranów. Ja np. mam piankę Reinston.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Patrick Kovalsky napisał:

Robil ktos moze profesjonalna kalibracje obrazu oferowana przez P. Macieja? Warto czy nie widac az takiej roznicy jak przy gorszych jakosciowo TV?

Kwestia jaki tv, co jest źródłem obrazu oraz czego oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jak w temacie -> 65" KS9500/9800.

Źródła różne - lepsze filmy przez PC kablem HDMI 2.0 , tak żeby 4K HDR obsługiwało ( wiadomo że nie cała paleta kolorów bo przepustowość kabla nie pozwala). Później Netflix, a na koniec kablowka. Przewazaja gównie treści Netflix.

Czego oczekuje od obrazu? Naturalności, wg mnie jest bardzo dobrze, ale jak może być jeszcze lepiej za rozsądne cenę to czemu nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica po kalibracji była tak duża na plus że tv został. Po plazmie miałem problem z obrazem LCD bez kalibracji

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany nie widzę różnicy

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów, macie wrażenie że tv nie jest idealnie w pionowej pozycji? jest lekko odchylony, zadarty względem dolnej części, mierząc od ściany jest prawie 1.5 cm różnicy między górą a dołem, szafka jest w poziomie.

nie wiem czy tak ma być? trochę to wkurza. może źle wkrecilem stopę? ale nie da się inaczej, wszystko pasuje do siebie :)

będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowany nie widzę różnicy

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Jest różnica nie działa nagrywanie z programowania

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to działa, są 2 rodzaje programowania, z listy kanałów, oraz ręcznie, zrób najpierw to ręczne i sprawdź czy działa, potem z listy kanałów ustaw na coś co się zaczyna i też powinno zadziałać, na początku faktycznie nie chciało ruszyć nagrywanie z listy, ale pobawiłem się opcjami i teraz jest ok.

Co do pytania powyżej zauważył ktoś różnice o które pytałem? czy większość wiesza tv na ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za ile widziałeś? wątpię żebyś teraz kupił coś lepszego w tej cenie.. jeśli w ogóle są jeszcze dostępne, a te które są na pewno po serwisowe z wymienioną matrycą itd.

ps. pojawiła się kolejna aktualizacja 1231,5

Menu chodzi teraz jak rakieta, na internetach chwalą lepsze zarządzanie jasnością, co zauważyłem od razu, podświetlenie jest równomierne, u mnie na ustawieniach diody Led wysoko, nie ma cloudingu w rogach, a był, także soft na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nagrywanie działa znowu

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam coraz większy problem z modułem cam . mianowicie dźwięk polski ma straszny poglos problem występuje tylko na kanałach cplus np planete . cam nie od cplus można coś zaktualizować w takim module?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina modułu - on tylko daje uprawnienia, dźwięk i obraz dekoduje wbudowany tuner TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć!

Mam problem z moim Samsungiem KS9500. Otóż podczas grania na PS4 w zupełnie losowych momentach ekran TV robi się czarny na kilka sekund, co bardzo przeszkadza zwłaszcza gdy pogrywam w Formułę 1. Ostatnio też mam wrażenie że problem się nasila. Raz podczas gry w Detroit po "czarnym ekranie" TV tak zamulił że reagował ze strasznym opóźnieniem na wszystko, a po wyłączeniu przez dłuższą chwilę nie chciał się włączyć. Testowałem inne kable, konsolę podłączałem do dwóch innych TV i ten problem nie występował. Występuje tylko w moim KS9500.

A drugi problem jaki mam to pojawiły się takie jakby "bąble" na powłoce matrycy? Jest to widoczne gołym okiem, spróbuję zrobić zdjęcia jak to wygląda. Przy okazji dodam że TV nigdy nie czyściłem żadnymi płynami czy innymi wynalazkami. Tylko bardzo delikatnie co jakiś czas suchą szmatką z mikrofibry. 

 

Ktoś miał podobne problemy?

TV kupiłem w sklepie stacjonarnym Samsunga w galerii Posnania. Gwarancja, rękojmia? Czy w przypadku rękojmi muszę zawieźć 65 calowy TV to sklepu?

Edytowane przez Stfforek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trudno zrobić dobrą fotę ponieważ błyszczący panel przeszkadza by zrobić ostre zdjęcie :)

Myślę że widać dobrze, tak jakby pod folią lub powłoką powstały bąble.

20190528_160904.jpg

20190528_160910.jpg

Pojawiło się na ekranie kilka takich punkcików. Kiedyś zauważyłem jeden, ale był mały to olałem. Teraz jak się przyglądam jest już ich kilka, gołym okiem je widać bez problemu.

Co do pojawiającego się czarnego ekranu podczas gry na konsoli postaram się nagrać to zjawisko.

 

20190528_160923a.jpg

20190528_160945a.jpg

A najgorsze że jak raz się je zobaczy to widzę je non stop ? 

Ps. Ewentualne kreseczki czy paprochy to kurz ?

 

Edytowane przez Stfforek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już masz tv? Ktoś tutaj już opisywał podobny problem... Musisz poszukać i zapytać jak rozwiązał problem.

Jeśli chodzi o serwis to przychodzą do domu, nie musisz odwozić, to za ciężkie bydle..., wcześniej trzeba przesłać im fotki i zgłoszenie które muszą zaakceptować, nie jest łatwo, ja np. musiałem używać mega argumentów i wręcz walczyć żeby mi uznali przebarwienia matrycy które było widać gołym okiem...
Ale wątpię żeby wymieniali teraz matrycę, o ile ją jeszcze mają, i oby nie była że zwrotów, upomnij się o zwrot kasy, nie wiem czy teraz proponują jakieś inne rozwiązania, na pewno zwrot wchodzi w grę, pytanie kiedy i za ile go kupiłeś, i ile będziesz musiał dołożyć do nowego tv w technologii FALD

Co do zanikania obrazu? Jeśli masz ps4 pro wejdź w menu serwisowe ( lub jak ktoś woli safe mode ) i ustaw w HDCP na sztywno HDMI z auto na 1.4 only

Tutaj jest przykładowy filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...