Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź i wywiad: Sony ZD9 HDR 4K LCD premiera Londyn 2016 - co już wiemy?

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, stankard napisał:

No proszę, tylko ZD9 dotarł do testów i cena spadła o 3.000 zł. Może po teście będzie jeszcze lepiej :-) 

Patrz, żeby nie wzrosła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp - fakt, że promocja na 5-letnią gwarancję też była tylko przez mniej niż 1 m-c 

Odnośnie przyszłego testu - Właściciele ZD9 z angielskiego forum chwalą go bardzo. Pewnie parametry są wyśrubowane ... pojawiają się jednak wadliwe modele (Slaviola też wymienia swój ZD z uwagi na padnięty pixel). Mnie interesuje, na ile wady typu banding i DSE pojawiają się w tym TV z uwagi na urok technologii LCD i czy da się z tym żyć/czy trzeba z tym żyć przy tej klasie cenowej i czy w ogóle wystąpi to zjawisko w testowanym modelu. Liczę, że w teście będą takie odniesienia dla "zwykłego użytkownika" - ja nie będę się doszukiwał w szybko lecącej piłce golfowej tych wad ... bo nie oglądam golfa ;) ale i patrzę raczej na całość obrazu i treść niż na każdy detal. Całość musi jednak zachwycać przy tej cenie :) 

Porównanie ZD9 do bezpośredniej konkurencji przetestowanej już u Was będzie bardzo pomocne ... nazywany "referencyjnym" DX900 kusi ceną, OLED E6 olśniewający w sklepie (ale nie do mojego jasnego salonu i trochę odstraszające komentarze o skalowaniu tych super czerni) vs obiecujący HDR od Sony :huh:, no i KS9500 z fajną ceną i HDRem ale chyba odbiegający od stawki ... od razu zaznaczam, że to wnioski głównie z lektury a nie osobistej praktyki 

Czekam niecierpliwie na Test :)   

może po teście i Sony pomoże w decyzjach dorzucając do tych -3T jeszcze 5letnią gwarancję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw jak wypadnie w porównaniu do LG B6 ;) Pewnie jasnością go zdeklasuje, ale bardziej mnie interesuje jak ma się czerń.

Edytowane przez Malibu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, stankard napisał:

... OLED E6 olśniewający w sklepie (ale nie do mojego jasnego salonu ...

Typowy stereotyp. Mam od 6-u lat plazmę w jasnym salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do mnie już przywieźli nową sztukę 75ZD9, ta sztuka już bez bad pixela, podswietlenie niemal idealne (przy wyłączonym local dimming z lewej strony tv widać lekkie poswiaty, ale włączając LC choćby na minimum czerń jest idealna i wszystko cacy, zresztą po co komu FALD LCD z wyłączonym LC, przecież właśnie o to chodzi, co nie chłopaki? :) ). Teraz w pełni mogę cieszyć się nowym nabytkiem, nie mając w głowie że gdzieś tam, spośród miliona pixeli, jeden się zaciął... bo to było najgorsze, chodź z odległości 2,5m nie było go widać, ja niestety go widziałem, it's so freaky XD... 

 

Edit: jeszcze jedno... bardzo dobrze chodzi Android na tym TV, ku mojemu zaskoczeniu! Po przetestowaniu XD94, gdzie był lag za lagiem, w tym przypadku jest bardzo dobrze, także Tym którzy obawiają się mulącego andka w modelu Sony ZD9 mówię, że jest ok. Zresztą w ZD9 jest nowym procek i podajrze wincyj ramu, także no... :)

Edit2: przynajmniej na spokojnie mogę sobie odpalić Netflix'a, który chodzi mega płynnie, 4k świetne, mogę sobie mój ulubiony serial "Stranger Things" obejrzeć z pełnym uśmiechem, od ucha do ucha... tak notabene polecam ten serialik, jak ktoś lubi klimaty lat 80-90, E.T it'd. to swietna propozycja, muzyka idelalnie dobrana... ehhh, to trzeba zobaczyc i uslyszec :D

Edytowane przez Slaviola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega ciekaw jak Sony wypadnie na tle DX900. A cena pewnie też lada moment uplasuje się na poziomie Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX900 to jedyny TV, który nie przeszedł naszej redakcyjnej procedury testowej HDR na klatkach filmowych (poszła tylko plansza UHD Alliance - to było za wcześnie... ). Więc bierzemy go za tydzień by postawić oko w oko z ZD9. Musimy to zrobić ... aby mieć przegląd także z życia a nie tylko wyliczenia.

DX900 na starej procedurze: 780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)

780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/
780cd/m2 (pełny ekran), 1100cd/m2 (skrawek), 1250cd/m2 (HDR)
Źródło: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

ZD9 zmierzony HDR wyszedł:

Scena Opis sceny Jasność HDR
hdr1 Najjaśniejsza ze scen, blaski słońca przekraczają jasność 2 000cd/m2 990 cd/m2
hdr2 Scena o niskiej jasności, gdzie tylko księżyc i jego odbicie ma ponadnormatywną jasność 880 cd/m2
hdr3 Bardzo ciemna scena, najłatwiejsza do odtworzenia. Jedynymi jasnymi elementami są płomienie 1280 cd/m2
hdr4 Zbilansowana scena o średniej jasności nieznacznie wchodzącej w zakres HDR 1080 cd/m2
hdr5.jpg Plansza "L20". Na takiej robione są testy konsorcjum UHD Alliance

1700 cd/m2

Samsung KS9500:

Scena Opis sceny Jasność HDR
hdr1.jpg Najjaśniejsza ze scen, blaski słońca przekraczają jasność 2 000cd/m2 590 cd/m2, widać wyraźnie wahania jasności podczas odtwarzania sceny
hdr2.jpg Scena o niskiej jasności, gdzie tylko księżyc i jego odbicie ma ponadnormatywną jasność 1 050 cd/m2
hdr4.jpg Bardzo ciemna scena, najłatwiejsza do odtworzenia. Jedynymi jasnymi elementami są płomienie 1 100 cd/m2
hdr3.jpg Zbilansowana scena o średniej jasności nieznacznie wchodzącej w zakres HDR 640 cd/m2
hdr5.jpg Plansza "L20". Na takiej robione są testy konsorcjum UHD Alliance 1 280 cd/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies przeczytalem, iż wersja 75 cali generuje więcej nitów aniżeli 65... pisali to podajże na avforums.com oraz avsforum.com. Co ciekawe wersja 100" posiada najmniej nitów z całej trójki, bynajmniej tak wynika z opinii/testow użytkowników różnych portali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 obok DX900? Panowie nie możecie przegapić takiej okazji! Porównajcie też inne rzeczy, nie tylko sam HDR. Może nakręćcie jakiś film poglądowy? Pokażcie jak spisuje się system wygaszenia w jednym i drugim "face to face", na którym mniejsze halo, czy kąty widzenia są na którymś lepsze itp. Takie bezpośrednie porównanie, to byłoby coś...

Po raz kolejny apeluję też, aby w testach wprowadzić bardziej wymagające sekwencje do mierzenia kontrastu i sprawdzania działania systemu lokalnego wygaszenia. Obecne sekwencje poza jedną sceną są zdecydowanie za proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos filmu - gdybyście je nagrywali obok siebie, dobrze by było, gdyby ustawione były pod takim samym kątem do obiektywu, bo ostatnio bodajże flagowy Samsung przy OLED wyglądał, jakby był na matrycy TN :)  Jeżeli zaś po kolei - to na tych samych, manualnych ustawieniach aparatu/kamery, by widoczne były różnice w mocy i jakości podświetlenia.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też z niecierpliwością czekam na porównanie ZD9 z DX900. Oczywiście niezależnie oczekuję też testu DMP-UB900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru nawiązując do Twojego postu powyżej mam do Was prośbę, niepoprawna politycznie, acz bardzo ważną - macie tablice filmowe/sceny, na których mierzycie max. jasność szarości, tak nieśmiało chciałbym przypomniec, ze High Dynamic Range to szeroki zakres dynamiki, wiec wypadało by przy okazji mierzyć ten zakres właśnie a nie tylko najłatwiejsza dla wyświetlacza LCD jego część - peak bieli. 

Uważam, ze bardzo istotne dla oceny jest poznanie także min. jasności szarosci, aby poznać poziom czerni i wiedzieć jak wygląda faktycznie moc danego TV jak i efektow HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Będąc w salonie Sony Centre i oglądając telewizor firmy Sony KD-65ZD9 zauważyłem nowy element menu obrazu opcje wideo  . Ten nowy element menu obrazu ukrywa funkcję , która pozwala całkowicie wyłączyć HDR na ekranie niezależnie od źródła sygnału wideo . Miło również poinformować , że ten telewizor na swoim "pokładzie" ma kodek VP9 - Profile 2 . Tak więc bez kłopotu będzie można przesyłać sygnał 4K HDR z różnych aplikacji , jeżeli taka treść jest przesyłana np. Netflix 4K HDR , czy YouTube 4K HDR nie mówiąc o zdjęciach . :)

Czekam na test tego modelu na portalu .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie jeszcze czy w trybie gra da się włączyć strefowe wygaszenie i czy ewentualnie ma to jakiś wpływ na laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Redaktory!

Sprawdzcie proszę jak się ma wyświetlanie treści HDR. To znaczy zwróćcie uwagę na to, że tak jak u konkurencji, tak i tutaj maksymalna jasność utrzymuje się około sekundy, dwóch. Po chwili jednak zdaje się wracać by znów na kilka sekund zaświecić pełnym blaskiem. Wczoraj spędziłem sporo czasu przy wersji 75calowej i opisany efekt wyglądał wręcz komicznie. 

Generalnie kawałem obok stał xd93, który wręcz nieprawdopodobnie odbiegał od zd9. Paradoksalnie czerń zdawała się być podobna, ale różnice w kolorach to już wielki kanion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.10.2016 o 12:20, hallyday napisał:

Miło również poinformować , że ten telewizor na swoim "pokładzie" ma kodek VP9 - Profile 2 . Tak więc bez kłopotu będzie można przesyłać sygnał 4K HDR z różnych aplikacji 

Jak konkretnie sprawdziłeś wsparcie dla VP9 Profile 2?

 

Dnia 7.10.2016 o 17:54, Xisiek napisał:

@Gmeru nawiązując do Twojego postu powyżej mam do Was prośbę, niepoprawna politycznie, acz bardzo ważną - macie tablice filmowe/sceny, na których mierzycie max. jasność szarości, tak nieśmiało chciałbym przypomniec, ze High Dynamic Range to szeroki zakres dynamiki, wiec wypadało by przy okazji mierzyć ten zakres właśnie a nie tylko najłatwiejsza dla wyświetlacza LCD jego część - peak bieli. 

Uważam, ze bardzo istotne dla oceny jest poznanie także min. jasności szarosci, aby poznać poziom czerni i wiedzieć jak wygląda faktycznie moc danego TV jak i efektow HDR.

No, ale przecież jest sekwencja testowa do sprawdzania kontrastu, oraz pomiary kalibracyjne w HDR. Czego Ci jeszcze brakuje?

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2016 o 00:24, Gmeru napisał:

ZD9 zmierzony HDR wyszedł:

Scena Opis sceny Jasność HDR
hdr1 Najjaśniejsza ze scen, blaski słońca przekraczają jasność 2 000cd/m2 990 cd/m2
hdr2 Scena o niskiej jasności, gdzie tylko księżyc i jego odbicie ma ponadnormatywną jasność 880 cd/m2
hdr3 Bardzo ciemna scena, najłatwiejsza do odtworzenia. Jedynymi jasnymi elementami są płomienie 1280 cd/m2
hdr4 Zbilansowana scena o średniej jasności nieznacznie wchodzącej w zakres HDR 1080 cd/m2
hdr5.jpg Plansza "L20". Na takiej robione są testy konsorcjum UHD Alliance

1700 cd/m2

 

     
     
     
     
     
     

 

No i gdzie te deklarowane tysiące ? :)

2 godziny temu, Maciej Koper napisał:

 

Jak konkretnie sprawdziłeś wsparcie dla VP9 Profile 2?

 

 

Jak to jak, przeczytał w specyfikacji. Chyba, że spróbował trochę materiału 4K z YouTube.

Jak było?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10/21/2016 o 08:41, hd75 napisał:

Też czekam z niecierpliwością na test ZD9. Pojawiły się inne a tego ani widu:(

Być może sony nie przetrwało testu :D

Dnia 10/21/2016 o 20:03, Maciej Koper napisał:

No, ale przecież jest sekwencja testowa do sprawdzania kontrastu, oraz pomiary kalibracyjne w HDR. Czego Ci jeszcze brakuje?

Pomiaru kontrastu na scenach HDR. Teraz mamy tylko szczytową biel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zacząłem do takich wniosków dochodzić:D albo kiepsko wypadł albo tak jak mówisz nie przetrwał testu:(. a tak na niego liczyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucam. Już gotowe. Był mega mega mega długi. Na najlepszy test trzeba poczekać ;pppp :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Xisiek napisał:

Pomiaru kontrastu na scenach HDR. Teraz mamy tylko szczytową biel.

Powtórzę jeszcze raz - masz kontrast w innej sekwencji. TV który zdobędzie tam więcej puntków będzie miał także lepszy kontrast w HDR. Innej możliwości nie ma. Tzn. czasami są drobne różnice w działaniu funkcji wygaszania gdy odpalisz HDR, ale są one zbyt małe by tworzyć oddzielną procedurę pomiarową. Wątpię by suche liczby kontrastu kogokolwiek podniecały, więc nie widzę sensu mierzyć drugi raz tego samego po to by wklepać inne cyfry, skoro nie zmienią one tego jak plasują się wyświetlacze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2016 o 00:24, Gmeru napisał:

DX900 to jedyny TV, który nie przeszedł naszej redakcyjnej procedury testowej HDR na klatkach filmowych (poszła tylko plansza UHD Alliance - to było za wcześnie... ). Więc bierzemy go za tydzień by postawić oko w oko z ZD9. Musimy to zrobić ... aby mieć przegląd także z życia a nie tylko wyliczenia

     
     
     
     
     
     

Ponieważ w temacie traktującym o DX900 nikt nie raczył odpisać, ponawiam pytanie tutaj. Kiedy możemy spodziewać się aktualizacji testu DX900 o HDR? Bo tydzień już się nieco wydłużył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...