Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź i wywiad: Sony ZD9 HDR 4K LCD premiera Londyn 2016 - co już wiemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ZD9 ma 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Android ... ;)

 

Czy ja tam dobrze widzę 3000 cd/m2 ?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dla ludzi "pracujących" na "Wiejskiej" lub z 40 x 500+.
;)
Jak dla mnie to taka "Ostatnia deska ratunku" dla "Sony"
ale zamiast ZD powinno być oznaczenie "SS" od Sorrry Sony.





-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u nas, ale u niemców wjechały sklepów zd9. Właśnie wróciłem z jednego marketu gdzie podłączono wersję 65 cali. Kosztuje 4999€, więc troszkę mniej niż u nas. Wykonany jest raczej solidnie, jednak na kolana designem nie rzuca. Ramka jest stosunkowo gruba(szczególnie u góry), jednocześnie jest złota. Tył dosyć zabawny wzór, trochę jak bieżnik butów;) podstawa całkiem ładnie przechodzi w wysoki słupek u szczytu telewizora. Przód klasyka, tył lekkie szaleństwo. 

Jak on świeci? Subiektywnie uważam, że w zupełnie innym charakterze niż np dx900 czy samsung. Panas dx900 stoi obok oledów, i panasa i lg. Widać dwie absolutnie różne technologie. Widać, że dx900 to podświetlony led, kolory są inne, kąty widzenia również kapryśne. Obraz z oledów, szczególnie z tych najwyższych jest jakby pełniejszy. Mam takie wrażenie, że plastyka obrazu z oledów jest ina, dla mnie fajniejsza. Ale przy oglądaniu np.zestawu samsung js9500 wraz z bluray uhd taka plastyka już się pojawia. Ale to na inny wątek.

Sony zd9. Jemu moim zdanie bliżej do technologii oled aniżeli lcd. Ale to subiektywne wrażenia. Kąty nie zmieniają się tak drastycznie jak w dx900, czerń wygląda na głębszą, ale nie pozbawioną szczegółów. Kolory również dobre. Sprawia wrażenie ciepłego w odbiorze. 

Czekam na test redakcji i Wasze uwagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9.9 bedzie test na digitalfernsehen.de jest juz trailer ktory rozgrzal amerykanskie forum do czerwonosci..... bo tam juz jest pokazna liczba userow....z trailera wynika ze jest 2000nitow......ale !!!! 600!!!! stref....jak gosc to obliczyl nie pytajcie ale  cos jakby malo i nie do konca z zapowiedziami...moze byc tez tak ze koles zrobil trailer po amerykansku i w tescie bedzie prawda. Przy okazji bedzie h2h z ks9500 ale nawet z krotkiej zajawki i wylacznie na podstawie filmu widac ze w temacie jasnosci pomiedzy tv jest przepasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tv a pilocik plastikowy jak w BR za 60 USD, ehh normalnie aż wstyd że  takie niedoróbki taka dobra firma robi.

PS. Z niecierpliwością czekamy na test Maćka i Piotra.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 28.08.2016 at 0:05 PM, pmcomp said:

Ciekawe jak Android ...

Ten badziew laguje. Nie tak bardzo jak poprzednicy na Androdzie, ale laguje. Wcześniej dali dwurdzeniowe buble Mediateka - jak dobrze pamietam 1GB albo 1,5GB RAM. Tutaj też jest ten mediatekowy syf, ale już cztery rdzenie i pohulali z pamięcią. Aż 2GB RAMu. I widać tego skutki. W TV za ponad 22K! Oczywiście pewnie Gmeru nawet nie wspomni o tym w swoim teście. Bo po co.To wstyd i dziadostwo. TV jest na lata. Żal było dać Snapa 820 i 4GB. W końcu co tam marne 20K. Telefoniki za 120-1400 złotych mają lepsze bebechy dla systemu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Farwalok napisał:

Tutajj też jest ten mediatekowy syf, ale już cztery rdzenie i pohulali z pamięcią. Aż 2GB RAMu. I widać tego skutki. W TV za ponad 22K! Oczywiście pewnie Gmeru nawet nie wspomni o tym w swoim teście. Bo po co.To wstyd i dziadostwo. TV jest na lata. 

Jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście zenujaca sytuacja. We flagowym modelu bez dwóch zdań powinien być szybki układ zapewniający spokój i odpowiednią płynność na przynajmniej parę ładnych lat.

Sytuacja dla mnie o tyle jest szokujaca, że w najwyzszym modelu jest margines kosztowy i spokojnie można włożyć naprawdę wydajny procesor bez szkody dla sprzedaży, co więcej dla niektórych może być to argument aby właśnie nie kupić Sony.

PS. Źle się dzieje w państwie Sony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Farwalok napisał:

Ten badziew laguje. Nie tak bardzo jak poprzednicy na Androdzie, ale laguje. Wcześniej dali dwurdzeniowe buble Mediateka - jak dobrze pamietam 1GB albo 1,5GB RAM. Tutaj też jest ten mediatekowy syf, ale już cztery rdzenie i pohulali z pamięcią. Aż 2GB RAMu. I widać tego skutki. W TV za ponad 22K! Oczywiście pewnie Gmeru nawet nie wspomni o tym w swoim teście. Bo po co.To wstyd i dziadostwo. TV jest na lata. Żal było dać Snapa 820 i 4GB. W końcu co tam marne 20K. Telefoniki za 120-1400 złotych mają lepsze bebechy dla systemu.

 

Dlatego zdecydowanie lepiej kupić TV bez Androida, a Android dołozyć w pudełku za 400 zł ze wszystkimi bajerami, kodekami, prockami :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne to jest opcja. Ale sądzę, że  nie po to klient kupuje flagowca aby bawić się w dongle z Androidem. Szczegolnie, że często gęsto klient na tego typu sprzęt nie ma wiedzy/umiejetnosci w tej materii.

Niezrozumiałe są pewne decyzje ludzi w Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam dla ciekawych testu, że wrzucimy go na stronę gdzieś w połowie października (chociaż TV jest gotowy od najbliższego czwartku do testów dla nas...). Szefunio od testów ma wakacje do końca września - po ifa się należą ;-) a taki model jak ZD9 wymaga mega mega uwagi z naszej strony bo w końcu szykuje się na króla LCD tego roku? Musimy być pełną ekipą na taki kawałek sprzętu. Wersja 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 zasługuje na porządne sprawdzenie, niewatpliwie. 

PS. Szefunio kojarzy mi się z bardzo sympatyczna animacja o gotowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ; - )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

tak na marginesie, kiedy planujecie test Loewe Bild 7? Zapowiada sie bardzo ciekawie i na pewno bedzie stanowil konkurencje juz nie tylko dla samych LCD ale tez dla OLED'ow od LG i Panasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 75ZD9 stoi już od dwóch dni w salonie, "wygrzewa" się, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, co mogę tak w jednym zdaniu napisać o nim?

"Najjaśniejszy telewizor ever ze znakomitą czernią i rewelacyjnym efektem HDR"... tak po krótce :)

IMG_20160916_182905.jpg

 

PS: jest tylko takie jedno małe "ale"... mój egzemplarz ja jeden "stuck pixel", jednak jest w prawym, górnym rogu i jest po prostu niewidoczny, w sumie zaciął się na kolorze

zielonym, jednak by go dostrzec trzeba przybliżyć się tak na około metra od telewizora i dopiero wtedy go poszukać. Sam w sumie nie wiem co z tym zrobić, czy wymieniać czy co, tak w sumie chyba musiałbym na kolejną sztukę czekać z 2-3 tygodnie, a i nie wiadomo jakie wady miałaby by tamta sztuka, bo puki co prócz tego "stuck pixela" reszta jest idealna: brak DSE, bloomingu, idealne podświetlenie... co o tym myślicie?

Edytowane przez Slaviola
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...