Skocz do zawartości
air_jordan_show

Samsung WS32Z419P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Temat poświęcony następcy WS-32Z409P który jest przez coniektórych krytykowany.
WS-32Z409P który miał podobno: nieostre rogi, miał rozmyty obraz, nie był HD itp.
czy coś poprawili ? czy WS32Z419P jest lepszy od swojego poprzednika ?
prosze o swoje opinie i uwagi na temat 419:
-jakie sa z nim problemy
-sposoby podłaczenia go pod PC i konsole (s-video, hdmi)

ja posiadam [b]WS-32Z419P[/b] i jest ostrość w rogach ekranu elegancka (wogóle TV bardzo ładnie gra)
[img]http://img187.imageshack.us/img187/807/obrazy082aq0.jpg[/img]
[img]http://img120.imageshack.us/img120/910/obrazy094vx4.jpg[/img][img]http://img112.imageshack.us/img112/737/obrazy103zt2.jpg[/img]
[img]http://img146.imageshack.us/img146/8817/obrazy093mr2.jpg[/img]
zauważyłem zaś dużą różnice jeżeli chodzi o wyeliminowanie z trasy kabla trójników (ten telewizor jest na to czuły)
mam kablówke UPC i na trasie kabla do telewizora miałem 2 trójniki po ominięciu ich i podłączeniu sie centralnie do kabla który wychodzi z tapa w skrzynce UPC i wchodzi u mnie do chaty mam obraz jak żyleta, wczesniej na 2 trójnikach obraz ten był faktycznie gorszy szczególnie program Discovery

dzwięk za to mam wyprowadzony kablem euro/mały jack i do panelu
[img]http://img187.imageshack.us/img187/9510/mjackgx3.jpg[/img]
lub do karty dzwiękowej
[img]http://img45.imageshack.us/img45/3332/obrazy121nv3.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że kolega słucha na Logitechach Z-5400, i jak wrazenia bo ja mam też taki zestaw od niedawna i zamiast firmowych glośniczków jako fronty , podłączylem do suba swoję "poważniejsze kolumny"od stereo Avance Dana501 , i jako kino domowe chodzi to nienajgorzej , lepiej od zestawu Philipsa kolegi :) , moc ma to niemałą i moim pokoju na pół skali glosu wszystko się trzęsie, zrobilem tak gdyż nie mam jak rozstawic normalnego kina domowego z dużymi kolumnami i myśle że za niecałe 900 zł jest to jakieś pośrednie rozwiązanie i przewyższające zestawiki kina za 500-800 zl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Jako że jestem nowy na forum a w dodatku tv służy mi wyłącznie do oglądania kablówki stanełem przed strasznym dylematem po lekturze waszych opini jaki tv kupić. Nie chodziło o kasę lecz o względy praktyczne. Lcd odpadało na samym początku gdyż korzystam z kablówki która jest mniej niż mierna / nawet stereo nie ma/. Poza tym teść kupił lcd samsunga 42 cale i obraz jak za taką kasę jest do [beeep]... nawet jak dla mnie. Kupiłem więc samsunga ws32z419p i oto moja opinia.

Obraz na kablu dla zwykłego użytkownika bardzo doby
obraz z dvd ekstra
funkcje standardowe nic szczególnego
wygląd bardzo dobry
za ciężar tego klocka powinni zwracać połowę ceny :mellow: na trzecie piętro we 2 ledwo go wtargaliśmy

ogólnie dałem za niego 2196 zł + 50 zł przesyłka w neo24.pl i za taką kasę jest to najlepszy wybór na rynku

Pozdrawiam Maciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja po wielu godzinach przeszukiwania w internecie opinii o tym telewizorze (SAMSUNG WS32Z419P), doszedłem do wniosku, że za takie pieniądze nie kupię w chwili obecnej nic lepszego i dającego mi większą satysfakcję z oglądania programów w HD.
Mam nieszczęsną "[b]N- jak Nie ma dobrego sygnału[/b]" i właśnie jestem w trakcie oczekiwania na powyższe TV oraz antenę sat. średnicy 90 cm i konwertera INVERTO mono. (niestety zestaw firmowy ITI Neovision z siatkową 60-tką jest do :).)!!!
Jak będę miał to wszystko to postaram się opisać jak telewizorek chodzi w HD, podłączony przez HDMI. Narazie pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwoscia na twoj tescik tego TV z Nka :)

Edytowane przez mcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem ciekaw szczegółowych testów tego telewizora, a zwłaszcza jak będzie się spisywał w połączeniu z n-ką.
Jeśli ktoś posiada taką możliwość, to czy mógłby porównać ten TV z konkurencyjnym Philipsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ciekawe czy on tez tak smuzy jak np 29z338 i podobne samsungi bo to jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie
naprawde nie mam problemu z ostrością napisów w rogach w tym TV
jestem bardzo zadowolony z niego i nie kupiłbym innego jak bym miał teraz podejmowac decyzje
narazie mam UPC (które nie ma obrazu 1 klasy) i na niektórych programach aż byłem zaskoczony jakością obrazu
pracuje w cyfrze+ i niedługo biore dekoder HD na przetestowanie (napisze wrażenia)
co do N-ki to faktycznie te anteny 60 sa o kand du.. rozbić
musi być min. 80 i konwerter lekko przesunięty w prawo (stojąc tyłem do anteny)
co do Logitechów Z-5400 to też jestem zadowolony :-), wczesniej miałem Z-5500 które sptrzelały podczas właczania sie lodówki ale to już rozmowa na inny temat :-)
jak ktoś ma jakieś pytania piszcie na zbiku100@op.pl

P.S Asar mi nic nie smuzy Edytowane przez air_jordan_show

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach myślenia "co by tu kupić" testowałem dzisiaj tego Samsunga i LG 29FB5RNX. Obrazki kontrolne "różne"- kratki, tekst, jednorodne wypełnienie. Wejścia komponent, odtwarzacz DVD. I niestety Samsung jeśli chodzi o geometrie i ostrość - :D. Środek jeszcze jako tako (choć też gorzej) ale narożniki rzeczywiście kiepsko- np. linie w kratach w narożnikach były dwukrotnie szersze (rozmyte) niż na środku. Nieliniowości też duże- i raczej trudne do skorygowania bo bardzo nieregularne. Za to jestem pod wrażeniem LG- na mocne 4+. Niestety nie mieli Philipsa 9551 :)

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie nie znam za bardzo na tych nowych telewizorach ale chyba nie można porównywać LG 29FB5RNX z tym samsungiem z kilu prostych względów. Po pierwsze LG ma 29" a samsung 32". Po drugie Samsung jest w formacie 16:9 a po trzecie i to chyba dośc ważne LG jest o 10cm głębszy od Samsunga. Wiec nie ma co sie dziwić, że obraz jest mniej ostry. O ile dobrze wiem to i tak sobie nieźle radzi. Planuje właśnie zakup tego samsunga. Myślałem jeszcze nad LCD. Problem w tym, że też mam dostępną tylko kablówke choć teraz już w cyfrowej wersji wiec programów w HD nie bede oglądał. Oglądałem obraz na LCD i w porównaniu ze starymi CRT'kami jest do niczego. Czy możę mi ktoś porównać tego samsunga z LCD? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Obraz w HD można wyświetlać tylko przez HDMI czy również prze wejście monitora i jak wgulnie to hd wygląda na tym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Wacholek84' post='36801' date='28.01.2007, 16:00 ']Ja to sie nie znam za bardzo na tych nowych telewizorach ale chyba nie można porównywać LG 29FB5RNX z tym samsungiem z kilu prostych względów. Po pierwsze LG ma 29" a samsung 32". Po drugie Samsung jest w formacie 16:9 a po trzecie i to chyba dośc ważne LG jest o 10cm głębszy od Samsunga. Wiec nie ma co sie dziwić, że obraz jest mniej ostry. O ile dobrze wiem to i tak sobie nieźle radzi.[/quote]

Właśnie w tym problem, że kiepsko sobie radzi. Tak jak pisałem- szerokość (rozmycie) takiej samej linii w rogach jest dwukrotnie większa niż na środku! To zresztą pokrywa się z wynikami testu porównawczego z 9551. A porównywanie go z LG jest jak najbardziej zasadne- to przyzwoity telewizor z klasycznym kineskopem. Chyba jeszcze trzeba popracować nad bocznym działem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie niestety nie podłaczałem jeszcze nic
sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladać
ja tam nie narzekam na niego
wole CRT niz te przereklamowane i poprzeceniane LCD
właśnie ostatnio widziałem obraz na takim LCD z kablówki...masakra - nie ma co porównywać z tym CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby napewno WS32Z419P jest nowszy od WS32Z409P bo wdług strony oficjalnej Samsunga jest na odwrót??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andy88' post='38037' date='06.02.2007, 19:49 ']Czy aby napewno WS32Z419P jest nowszy od WS32Z409P bo wdług strony oficjalnej Samsunga jest na odwrót??[/quote]

gdy jeszcze mialem ws32z419p to zadzwonilem do philipsa i tam poinformowano mnie, że 419 to, to samo co 409 tyle że 419 ma z lepszych materiałow wykonaną obudowę. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma Ci odpowiedziec konkurencyjna firma, chcesz sie coś dowiedzieć to dzwon do samsunga a nie philipsa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam... taka prośba do posiadaczy tego TV.
Mianowicie chodzi mi o dokładne wymiary kineskopu.
Z góry śliczne dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Techno' post='38145' date='07.02.2007, 16:32 ']a co ma Ci odpowiedziec konkurencyjna firma, chcesz sie coś dowiedzieć to dzwon do samsunga a nie philipsa :D[/quote]


o w mordę ale błąd :)
oczywiście dzwoniłem do samsunga.

mam teraz philipsa i się pomyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam go podłączonego pod N-ke po HDMI i:
discovery HD
tvp HD
Nsport HD
i cała astra HD wygladą [beeep]... lepiej niz na 32 calowym philipsie LCD który mam w pracy
jestem bardzo zaskoczony jeżeli chodzi o obraz w HD
miód Edytowane przez air_jordan_show

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='air_jordan_show' post='125476' date='11.10.2008, 22:27 ']teraz mam go podłączonego pod N-ke po HDMI i:
discovery HD
tvp HD
Nsport HD
i cała astra HD wygladą [beeep]... lepiej niz na 32 calowym philipsie LCD który mam w pracy
jestem bardzo zaskoczony jeżeli chodzi o obraz w HD
miód[/quote]

hi air_jordan_show, a nie migocze po hdmi pod n-ką? u mnie z dvd po hdmi obraz był ostry, ale widoczne (i męczące) było migotanie :) ten typ chyba tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :(

Jako posiadacz wyżej wymienionego tv a także nboxa postanowiłem porównać jakość wyświetlanego obrazu HD na nim do tego z TV LCD. Niestety nie posiadam TV LCD wiec do porównania użyłem mojego 24" monitora Full HD

Monitor jaki wykorzystałem do porównania to 24" LG FLATRON W2452V. Jako iż jest on mniejszy o 8" od tego samsunga , postawiłem go w takiej odległości od tv aby obraz widziany na nim prze ze mnie był takiej samej wielkosci jak ten na tv, zresztą to chyba logiczne ze przy 24" powinno siedzieć się bliżej niż przy 32" gdzie siedzi sie znacznie dalej.

Niestety jakość zdjec nie jest zachwycajaca ale róznice i tak są widoczne. TV Podłaczony jest componentem z nboxem natomiast monitor kablem HDMI->DVI w rozdzielczości 720p, ( niestety nie wiem dlaczego ale monitor nie przyjmuje sygnału 1080i )

Na początek pare zdjęć z ok. 10cm dla porównania rozdzielczości

Samsung

1samsungcrthdreadyhs9.th.jpg

LG (monitor)

2lgfullhdmonitorjj3.th.jpg

samsung

6samsungdj7.th.jpg

LG (monitor)

5lgxm2.th.jpg

samsung

10samsungee8.th.jpg

LG (monitor)

9lgby3.th.jpg

samsung

12samsungat3.th.jpg

LG (monitor)

11lghk0.th.jpg

Jak widać z bliska nie wygląda to zbyt ciekawie, ale kto ogląda tv z 10cm :(

Zatem dla odmiany kilka zdjęć z ok 1 metra

samsung

4samsungsp3.th.jpg

LG (monitor)

3lglx6.th.jpg

samsung

20samsungii6.th.jpg

LG (monitor)

19lgxf9.th.jpg

Tu znowu widać że obraz na Samsungu jest znacznie gorszy od tego który wyświetla monitor , ale wierzcie mi w rzeczywistosci jest ładniejszy, zreszta posiadacze tego tv napewno sie zemną zgodzą

Teraz przyszedł czas na pare fotek z TV i monitorem

U góry TV samsung , na dole Monitor

img0582np4.th.jpg

img0585wn4.th.jpg

img0586ex3.th.jpg

img0590uz5.th.jpg

img0595co6.th.jpg

img0606pv0.th.jpg

img0607qe5.th.jpg

img0610rz0.th.jpg

img0611iu1.th.jpg

img0615sb3.th.jpg

Jak widac pod względem kolorów i czerni TV CRT niema sobie równych no poza Plazmą .Oczywiscie kontrast na monitorze jest nieco słabszy od tego w TV LCD ale i tak tej czerni zaden LCD nie przebije :) Osobiscie nie wymieniłbym go na żadnego LCD ,chyba ze z podświetleniem LEDowym. Mimo iz nie wyswietla on w pełni HD to i tak obraz jest dużo lepszy od zwykłego SD ,( coś pomiędzy SD a HD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...