Skocz do zawartości
Keshu

Samsung Ku6470 vs Philips PUS6561

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie zakupu nowego tv i na mojej krotkiej liscie znalazly sie Samsung Ku6470 oraz Philips PUS6561

Prosze o rade ktory bedzie lepszym wyborem VA 50hz czy IPS 100hz ?

Telewizor bedzie glownie uzywany do ogladania kablowki od czasu do czasu wieczorny film oraz nieco sportu

Dziekije za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odbiegnę trochę od tematu, ale pamiętaj, że ten Philips jest na Android TV - miałem go testowałem zwróciłem i kupiłem Samsung KU6450S to odpowiednik KU6470 (inna kolorystyka obramowania oraz inna sieć sprzedaży).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupilem samsunga i jestem zadowolony

Tizen smiga bardzo sprawnie

Obraz super

Przy wlaczonej opcji wyrazny ruch led nawet i do sportu nadaje sie bardzo dobrze mimo 50hz co prawda przy tej opcji tv wylacza wszystkie uplynniacze ale ja i tak je wylaczam

Pilot obsuguje wszystkie sprzety bardzo sprawnie co mi sie bardzo podoba

Pelna przegladarka CDA dziala bezproblemowo

Minus to przydaloby sie dodatkowe HDMI co prawda 3 jest dla mnie wystarczajace ale w tej chwili sa zajete wszystkie wiec przydaloby sie cos w rezerwie

No i tylko usb 2.0 przy 4k ? To jakies nieporozumienie ze strony samsunga tym bardziej w telewizorach z seri SUHD

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu za ta cene chyba nic lepszego sie nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a był jakiś powód dla którego wybraliście modele KU6450/70 zamiast tańszych z serii 6000-6300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja glownie ze wzgledu na wyglad gdyz ku6470 ma czesciowo srebrna ramke z tylu obudowa jest bardziej smukla i ladniejsza (chociaz to akurat malo kogo moze obchodzic )

No i dla smart polota i wyszukiwania glosowego ale to zmysla o moich dzieciach dzieki temu zamodzielnie moga wlaczac bajki a dziala to calkiem dobrze

I szczerze mowiac jezeli nie potrzebny ci pilot smart to nie ma sensu doplacac

Swoja droga ku6000 nie ma tunera satelitarnego

A ku6300 jest fullhd a nie 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Samsung będzie lepszym wyborem, tak pod względem obrazu jak i stabilności smarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Samsung Ku6470 jest już w sprzedaży w Polsce ?

Nie widzę oferty w mecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dla smart polota i wyszukiwania glosowego ale to zmysla o moich dzieciach dzieki temu zamodzielnie moga wlaczac bajki a dziala to calkiem dobrze

I szczerze mowiac jezeli nie potrzebny ci pilot smart to nie ma sensu doplacac

a dostałeś oba piloty ? oprócz smart dali też zwykły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dają dwóch pilotów. A wiesz ile kosztuje zwykły pilot ? Jak jakość wykonania ? Ogladałem kilka egzemplarzy ku6400 i we wszystkich ruszała się ramka i tył na rogach odstawał od ramki.

Wysłany z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jakosc jest dobra W moim egzemplarzu rowniez odstaja narozniki ale ledwo widoczne z tegonco wiem podobny problem jest w drozszych tv z seri ks i serwis bardzo szybko usuwa ta wade jezwli sie ja zglosi

Obudowa jest klejona i wyglada to bardzo dobrze tv jest bardzo smukly i z tylu rowniez wyglada bardzo dobrze Moglby nawet stac na srodku pokoju Tansze ku6000 z tego co widzialemw sklepie juz sa skrecane i wygladaja znacznie gorzej o ile to ma dla kogos znaczenie

Pilot oryginalny na allegro ok 50zl Ja kupilem zamiennik (z wygladu identyczny jak oryginal) za 12 zl ale ma sluzyc moim dzieciom Swoja droga pewnie dlugo nie posluzy.... Dlatego tez wolalem nie doplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest ok Solidny wygodny Dobra konstrukcja

Nue teskni mi sie za tradycyjnym pilotem

Edytowane przez Keshu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ma samsung w seri KU rozwiązany problem tunerów SAT i DVB-T ?

można mieć jedne i drugie kanały na jednej liście ulubionych?

czy trzeba najpierw wybrać rodzaj tunera (tak było w serii HU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jakosc jest dobra W moim egzemplarzu rowniez odstaja narozniki ale ledwo widoczne z tegonco wiem podobny problem jest w drozszych tv z seri ks i serwis bardzo szybko usuwa ta wade jezwli sie ja zglosi

Obudowa jest klejona i wyglada to bardzo dobrze tv jest bardzo smukly i z tylu rowniez wyglada bardzo dobrze Moglby nawet stac na srodku pokoju Tansze ku6000 z tego co widzialemw sklepie juz sa skrecane i wygladaja znacznie gorzej o ile to ma dla kogos znaczenie

Pilot oryginalny na allegro ok 50zl Ja kupilem zamiennik (z wygladu identyczny jak oryginal) za 12 zl ale ma sluzyc moim dzieciom Swoja droga pewnie dlugo nie posluzy.... Dlatego tez wolalem nie doplacac

Dzięki za info. Czyli jednak odstające rogi to nie przypadek.

Wysłany z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się czy wymieniać 55J6200 na 55KU6400 bo mam taką możliwość doradzicie ? czy faktycznie ten nowy tizen 2016 jest szybszy/lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak (w sprawie tizena), ale pamiętaj, że KU6400 to telewizor 60Hz, zatem zamieniasz siekierkę na kijek. Moim zdaniem zainwestuj w kalibrację J6200 i się nim ciesz lub wymień ale przynajmniej na KS7000/Panasa DX750

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, że niestety 60Hz a nie 120 jak w 55j6200. Generalnie rzadko oglądam mecze, w gry nie gram, filmy częściej i tv z upc na karcie CI+. Czy w moim przypadku faktycznie jestem w stanie zauważyć różnice 60 a 120Hz ?. Za KU6400 przemawia szybszy lepszy tizen, nowy pilot smart, i ewentualnie jest tam jeszcze sporo innych funkcji jak HDR itd. tylko nie wiem czy wszystko co jest w tym TV faktycznie polepsza jakość obrazu i jest dobrą rekompensatą tych 60Hz.

Mam jeszcze możliwość mieć 60J6200 - 5" więcej ale i producent matrycy chyba skarp ? co sądzicie ? (pytam przy okazji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz śmiało pozostać przy 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś napisałem po co płacić za 120 Hz to było ze sto postów od oburzonych fanów szybkich matryc.   

A tu teraz taka zmiana.

pisze posiadacz matrycy 240 Hz.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ogląda "nałogowo piłki nożnej" to dobre 60hz wystarczy, bo przy codziennym użytkowaniu nie zobaczy różnicy.

Wysłany z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam.sc napisał:

Właśnie wiem, że niestety 60Hz a nie 120 jak w 55j6200. Generalnie rzadko oglądam mecze, w gry nie gram, filmy częściej i tv z upc na karcie CI+. Czy w moim przypadku faktycznie jestem w stanie zauważyć różnice 60 a 120Hz ?. Za KU6400 przemawia szybszy lepszy tizen, nowy pilot smart, i ewentualnie jest tam jeszcze sporo innych funkcji jak HDR itd. tylko nie wiem czy wszystko co jest w tym TV faktycznie polepsza jakość obrazu i jest dobrą rekompensatą tych 60Hz.

Mam jeszcze możliwość mieć 60J6200 - 5" więcej ale i producent matrycy chyba skarp ? co sądzicie ? (pytam przy okazji)

Przy filmach faktycznie nie ma to znaczenia, ale przy nawet "zwykłej" telewizji już trochę tak. Mnie 60Hz męczy nawet przy takich rzeczach jak tekst przesuwający się na pasku informacyjnym, no, ale są różne poziomy percepcji i wrażliwości na dane zjawiska. Nie specjalnie widzę tylko przewagę tego KU6400 poza wyższą rozdzielczością. Pamiętaj, że w takich modelach HDR jest bardzo podstawowy i odczucia z niego są średnie. Rozkręca się to dopiero w serii KS7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR - widziałem tylko w sklepie, więc przy pełnym świetle.  A jak to jest w warunkach domowych, wieczorem ? Zapewne jest granica jasności przy której efekt HDR może być męczący dla oczu - 1000 NIT pewnie atakuje nieźle po gałach. Czy wykryta flaga HDR przestawia matrycę na stałe parametry kontrastu i jasności ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy potencjał jasności telewizora nie powoduje znacznego wzrostu całkowitej jasności obrazu, a jedynie wybranych obszarów, w których takowa ma być (z reguły w zakresach powyżej 300cd/m2 są to niewielkie powierzchniowo obszary), więc telewizor o wyższej jasności nieszczególnie męczy wzrok bardziej niż ten o niższej. Flagi HDR wymuszają zmianę trybów lub zmianę poszczególnych parametrów jak napisałeś powyżej, zależnie od konkretnego telewizora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...