Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX800 (TX-58DX800E) Test - Ultra HD 4K, HDR, 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.09.2016 o 23:48, Xisiek napisał:

To nie jest różnica, to jest przepaść.

A mógłbyś rozwinąć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy obu modeli są na portalu, więc możesz w najdrobniejszych szczegółach sobie porównać. Choć w sumie nie ma czego dx800 to przeciętny tv w bardzo atrakcyjnej obudowie DX900 to szczytowy model z pełnym podświetleniem FALD (512 stref) i jakością obrazu deklasujaca wszystkie plazmy Panasonica. Pytanie na czym komu zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2016 o 22:55, Xisiek napisał:

Testy obu modeli są na portalu, więc możesz w najdrobniejszych szczegółach sobie porównać. Choć w sumie nie ma czego dx800 to przeciętny tv w bardzo atrakcyjnej obudowie DX900 to szczytowy model z pełnym podświetleniem FALD (512 stref) i jakością obrazu deklasujaca wszystkie plazmy Panasonica. Pytanie na czym komu zależy.

Moje pytanie wynikało z tego, że należę raczej do osób atechnicznych ;) I profesjonalne artykuły niewiele mi mówią. Raczej wolę jak ktoś przełoży "z polskiego na nasze".

W każdym razie przyjmuję Twoje wyjaśnienie do wiadomości, choć jeżeli DX800 jest przeciętnym TV, to wydaje się być trochę drogi. Raczej wydawało mi się, że ma w sobie coś z ponadprzeciętności (poza designem). Tak samo jeżeli chodzi o DX900, to domyślam się, że za coś się płaci...

A jak wypada DX900 w stosunku do tv innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kowalmich napisał:

W każdym razie przyjmuję Twoje wyjaśnienie do wiadomości, choć jeżeli DX800 jest przeciętnym TV, to wydaje się być trochę drogi. Raczej wydawało mi się, że ma w sobie coś z ponadprzeciętności (poza designem). 

Ba, mi tez się tak wydawało póki nie wyszło szydło z worka w tescie. Powtorze sie, bo bdb serii ubieglorocznej DX800 to brzydki numer ze strony Panasonica. 

DX900 to obok Sony ZD9 jeden z dwóch najlepszych telewizorów LCD jakie są dostępne. Oba maja podświetlenie typu FALD. Ewentualnie jest tez Samsung KS9500 - nieco gorszy aż atrakcyjnej wyceniony. Jeśli chodzi o LCD nic lepszego od w/w trójki nie ma.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2016 o 17:01, Xisiek napisał:

Ba, mi tez się tak wydawało póki nie wyszło szydło z worka w tescie. Powtorze sie, bo bdb serii ubieglorocznej DX800 to brzydki numer ze strony Panasonica. 

DX900 to obok Sony ZD9 jeden z dwóch najlepszych telewizorów LCD jakie są dostępne. Oba maja podświetlenie typu FALD. Ewentualnie jest tez Samsung KS9500 - nieco gorszy aż atrakcyjnej wyceniony. Jeśli chodzi o LCD nic lepszego od w/w trójki nie ma.

A jak się sprawuje HDR w tych modelach? Oczywiście pytam o wiedzę z autopsji, a nie dane ze strony producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - bardzo dobrze, bo to są TV z wygaszanymi licznymi strefami. Jeszcze lepiej sprawuje się oled, który ma  ponad 8mln "stref". Detale masz w wątku o DX900 - ten ma najwięcej osób oraz ZD9 juz tez ma jedna osoba. Poza tym przetestowany jest Samsung wiec dużo można się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 19:20, Xisiek napisał:

Jednym słowem - bardzo dobrze, bo to są TV z wygaszanymi licznymi strefami. Jeszcze lepiej sprawuje się oled, który ma  ponad 8mln "stref". Detale masz w wątku o DX900 - ten ma najwięcej osób oraz ZD9 juz tez ma jedna osoba. Poza tym przetestowany jest Samsung wiec dużo można się dowiedzieć.

Tak się zastanawiam...czytałem trochę o DX900. Tam ponoć przy gamie barw wyświetlanych przez TV pracowali koloryści z Hollywood. Brzmi to dość nietypowo i kusząco. A przynajmniej bardziej kusząco niż w przypadku innych TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowali nie pracowali oddanie barw ma idealne - perfekt. Nawet bez kalibracji jest top topów pod tym względem. Po kalibracji to już na 101% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o DX800?

Nie jest dobrze. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone w teście zdjęcia równomierności podświetlenia.Nie ma raportu kalibracyjnego więc do ustawień gammy i kolorów przed i po kalibracji nie moge sie odnieść, a chętnie bym zobaczył.

 

Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Piszesz o DX800?

Nie jest dobrze. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone w teście zdjęcia równomierności podświetlenia.Nie ma raportu kalibracyjnego więc do ustawień gammy i kolorów przed i po kalibracji nie moge sie odnieść, a chętnie bym zobaczył.

 

Pozdro

 

Trochę odbiegliśmy od wątku wskazanego w tytule, bo piszemy o DX900 ;)

15 godzin temu, Gmeru napisał:

Pracowali nie pracowali oddanie barw ma idealne - perfekt. Nawet bez kalibracji jest top topów pod tym względem. Po kalibracji to już na 101% ;)

Fajnie przeczytać taki komentarz od kogoś kto zna się na rzeczy. Jestem laikiem w temacie więc postanowiłem wczoraj wybadać temat, że tak powiem, organoleptycznie. Przeszedłem się do marketu zobaczyć czy mają go na stanie. No i mieli. I się zakochałem... Teraz nie ma wyjścia, trzeba go kupić bez względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cena właśnie niedawno spadła, więc to kolejna dobra wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Patrząc na cenę początkową można wręcz napisać, że obecne 16 000zł to wręcz atrakcyjna cena:)

Ale mówimy o 16 tys. za ten większy? A jeżeli tak, to gdzie za tyle chodzi?

Bo ja znalazłem je tylko w takich wariantach cenowych: http://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-panasonic+dx900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz o DX800?
Nie jest dobrze. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone w teście zdjęcia równomierności podświetlenia.Nie ma raportu kalibracyjnego więc do ustawień gammy i kolorów przed i po kalibracji nie moge sie odnieść, a chętnie bym zobaczył.
 
Pozdro
 


Po kalibracji to jak DX900 w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kardymowicz napisał:

Witam zakupiłem ten 58dx800.Zauwarzyłem smużenie na hokeju i na szybkich akcjach .Jak zniwelować ten problem z góry dziękuje

Ustawieniami IFC. Przecież opisałem dokładnie w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem ten TV. Problem podświetlania jest mocno widoczny. W lewym górnym rogu na szarościach jest ogromna różnica w podświetleniu. Dodatkowo jak ogladam piłkę nożną widoczne są z lewej strony "pasy".

Czy jest to podstawą do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem dx800 i jak narazić telewizor sprawuje się znakomicie. Mam jednak pytanie do właścicieli sprawdźcie czy w aplikacjach na tv macie apke obsługująca facebooka gdyż u mnie jej nie widzę. Swoją drogą ilością aplikacji w tym tv nie powala na kolana troszkę jakby panasonic zapomniał o swoich nabywcach.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik i dlatego pytam o to czy inni wlasciciele maja ja u siebie gdyz niestety na moim tv nie ma ikonki facebooka.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  to jeszcze ja spytam - w cenie do 7000 mieszczę się z modelem 58dx800 lub 65dx750 i tutaj moje pytanie, czy warto dopłacać do 58dx800 i ją kalibrować ? Czy jest spora różnica w jakości obrazu ? Czy skalibrowane oba te telewizory różnią się od siebie w sposób znaczący ? Rozważam również Sony X93 55 calowy ale mam spory mętlik w glowie.  Pewnie jakoś w tym lub przyszłym tygodniu założę temat z prośbą o pomoc od takich speców jak Wy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Telewizory  dx750  i dx800 maja bardzo dobre  oceny w polskich i zagranicznych  testach. Wieksze  mozliwosci    ustawienia  najlepszego  obrazu sa w dx800  . Telewizor ma az 9 roznych trybow obrazu jak w  najwyzszym  modelu dx900 czyli mozliwosci zmiany ustawien obrazu sa bardzo duze. Najlepsze wrazenia  wizualne  uzyskasz po profesjonalnej kalibracji  telewizora.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...