Skocz do zawartości
Gmeru

Polska premiera LG OLED 2016 w Warszawie - jedziemy na spotkanie!

Rekomendowane odpowiedzi

Xisiek

Oglądam na ekranie FHD od października 2006r. + UHD Samsung JU7000 od 8 miesięcy

skalowanie pogarsza obraz , szczególnie słabo wyglądają mecze piłki nożnej - trawa jest rozmyta i wygląda jak zielona plama.

To przypadek, proponuje sprawdzic ustawienia w tv 4K, wylaczyc polepszacze obrazu, zjechac z ostroscia i wtedy zobaczyc. Samo skalowanie do natywnej matrycy nie powoduje bowiem rzeczy, o ktorych wspominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda technologia ma swoje plusy i minusy.

Jednak OLED prowadzi się do tej najlepszej,tylko kasa spora ;)

Mi już się zbytnio nie chce czytać osób,co mają zayebiste plazmy ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem w to uwierzyć co piszesz, bo przecież jest tyle ohów i ahów na temat oledów, więc pojechałem do tego MM i....uwierzyłem. Leciał kanał Discovery HD i rzeczywiście wyglądało to fatalnie. Płynność bardzo słaba, smużenie, pikseloza. Tylko czerń i kąty widzenia doskonałe.

"A nie mowilem" :D

Tak serio calkiem to nic nadzwyczajnego, takie rzeczy mozna spotkac w starszych OLED'ach. Ale, ze w nowych...dziwne.

Ustawieniami zawsze sie nieco poprawi, aczkolwiek nie bedzie to inny tv. Byc moze mieli jakis spliter podpiety, ktory degradowal sygnal. Trzeba by sprawdzic i podpiac najlepiej w domu wprost do dekodera. Ewentualnie zobaczyc jak tv obrabia slabszy bitrate przez USB czy film dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A nie mowilem" :D

Tak serio calkiem to nic nadzwyczajnego, takie rzeczy mozna spotkac w starszych OLED'ach. Ale, ze w nowych...dziwne.

Ustawieniami zawsze sie nieco poprawi, aczkolwiek nie bedzie to inny tv. Byc moze mieli jakis spliter podpiety, ktory degradowal sygnal. Trzeba by sprawdzic i podpiac najlepiej w domu wprost do dekodera. Ewentualnie zobaczyc jak tv obrabia slabszy bitrate przez USB czy film dvd.

Nie ma splittera. Obraz dvb-t bezposrednio z anteny a tuner nc plus stal pod tv tez bezposrednio podlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie, nie jest dobrze, nawet biorac pod uwage, ze troche artefaktow dodaje tryb sklepowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie, nie jest dobrze, nawet biorac pod uwage, ze troche artefaktow dodaje tryb sklepowy.

tryb sklepowy czy dynamiczny robi to samo z oledem co robił z lcd - obraz wygląda tragicznie - pikseloza i artefakty z kompresji są tak wyolbrzymione że nie da się tego oglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb sklepowy czy dynamiczny robi to samo z oledem co robił z lcd - obraz wygląda tragicznie - pikseloza i artefakty z kompresji są tak wyolbrzymione że nie da się tego oglądać

Dokładnie.

To nie matryca 4k psuje obraz i skalowanie, tylko wszystkie ulepszacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa, że jutro do końca dnia wjedzie pełny kompleksowy test E6 : ) Dzisiaj był kolejny dzień mocnego wyciskania ostatnich soków z tego oleda. Żadnych wtop... pewnie będzie referencja ale jeszcze głosujemy wewnątrz między sobą ;-) Niby jest jeszcze G6 ;) Ale to, że bardzo polecamy to taka oczywista oczywistość z naciskiem na referencje. Moje prywatne marzenie: 77G6. O Mamo... Obym dożył takiego TV na swojej ścianie ;) Wtedy projektory i inne cuda out.

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]

4.jpg

[/td]

[td]
5.jpg
[/td][td]

6.jpg

[/td]

[td]
7.jpg
[/td][td]

8.jpg

[/td]

[td]
9.jpg
[/td][td]
10.jpg
[/td]
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru design rzeczywiscie wyjatkowy - czego przedsmak dales na zalaczonych zdjeciach, niemniej po powyzszym poscie domyslam sie, ze i obraz chyba trzyma ten sam poziom co wykonczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter, życzę Ci tego 77 z całego serduszka, ale projektora takiego ochujaszczego,też. :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, takie szybkie pytanie: na pierwszy rzut oka, warto dopłacić do G6, względem E6, czy może różnice są tak minimalne, iż bez sensu jest dopłacać? Wiem, ciężkie pytanie, ale kogo mam się pytać, jak nie Ciebie? ^_^

Edytowane przez Slaviola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ogólnie poczekajcie jeszcze chwilę do testu i będziemy wyciągać wspólne wnioski. Czy warto dopłacić itd. :D @artomoher :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj pisałem, testujemy właśnie B6:

face.jpg

Trochę komentarza na początek od Maćka:

face2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro szczegółowy test serii B6 pojawi się na portalu. Na początek zanim powstanie temat krótki wideo test :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...