Skocz do zawartości
Gmeru

Polska premiera LG OLED 2016 w Warszawie - jedziemy na spotkanie!

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze modele oled UHD mają mniejsze przesunięcie koloru pod kątem niż 910 tka . Mniejsze nie znaczy ze problemu nie ma tylko jest mniej widoczny.

Myślę że oled RGB bez filtrów koloru miałby jeszcze mniejsze przesunięcie odcieńa koloru ale samsung wycofał się z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgoda! powinienem pisać że niemal idealne, ( do codziennego użytku idealne jednak były) ale na pewno przewyższające OLED! okropnie ubolewam nad brakiem plazm i nigdy nie zrozumie tego posunięcia Panasonica, co oni nam teraz mogą zaoferować? ceniącym sobie jakość obrazu to raczej już nic. Pozdrawiam!

Widzisz tak to juz jest, nawet OLED ma swoje wady.

Jak pisze o tym tutaj to wielu skacze cisnienie bo sie im wydaje,ze jak juz maja OLED'a to Pana Boga za nogi zlapali :D Ale kolega ma dobre oko i krytycznie patrzy takze na swoje wybory, brawo :)

Czekam z duza ciekawoscia na test Macka i Gmeru nowego wypustu od LG bo jest szansa na usuniecie pewnych wad.

A z ta jakoscia nie jest tak zle - porownywalem CX700/CX680 z GT/VT 60 i powiem Ci, ze w niektorych scenach obie technologie lecialy na podobnym poziomie jakosci obrazu, a w niektorych CX byl lepszy (co zreszta nawet wyszlo w pomiarach Macka, CX mial kontrast max. 68 000:1). W tym roku niestety Panasonic zaliczyl krok w tyl :(

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tak to juz jest, nawet OLED ma swoje wady.

Jak pisze o tym tutaj to wielu skacze cisnienie bo sie im wydaje,ze jak juz maja OLED'a to Pana Boga za nogi zlapali :D Ale kolega ma dobre oko i krytycznie patrzy takze na swoje wybory, brawo :)

Czekam z duza ciekawoscia na test Macka i Gmeru nowego wypustu od LG bo jest szansa na usuniecie pewnych wad.

A z ta jakoscia nie jest tak zle - porownywalem CX700/CX680 z GT/VT 60 i powiem Ci, ze w niektorych scenach obie technologie lecialy na podobnym poziomie jakosci obrazu, a w niektorych CX byl lepszy (co zreszta nawet wyszlo w pomiarach Macka, CX mial kontrast max. 68 000:1). W tym roku niestety Panasonic zaliczyl krok w tyl :(

Tyle ze o ile dobrze czytam to CX700/CX680 to LCD a ta technologia zupełnie mnie nie interesuje( raz miałem LCD od Sony i po trzech dniach oddałem) to wyrób telewizoro podobny, kto uważa inaczej niech się nimi jara ma do tego prawo, natomiast GT/VT mimo dużego poboru prądu było kwitesencją jakości. Do tej pory użytkowałem 42cal VT20, dałem w prezencie i żałuje. W ciągu kilku, kilkunastu lat najwyższe noty wystawił bym za jakość obrazu kineskopowcom Sony Trynitron i plazmom Panasonica

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Na pewno DX900 jest jaśniejszy. Raczej podszedłbym do tego w ten sposób: OLED jest wyjątkowo jasny jak na OLEDa - bije sporą część LCD ; - ) . Ale poczekajmy aż wrzucimy HDRa na te nasze klatki filmowe i wyliczymy średnią.

Osobiście dla mnie Panas DX900 jest nie do zaakceptowania z powodu beznadziejnych kątów. Oglądałem go w kilku sklepach i tylko siedząc dokładnie na wprost środka ekranu obraz jest dobry, mało powiedziane - znakomity, ale kąty go dla mnie degradują (chyba najgorszy pod tym względem ze wszystkich nowych LEDów). Cena Panasa 22000 to tylko 3000 mniej od LG Oled 65B6. Z utęsknieniem czekam więc na Wasz test E6 i jeszcze chętniej na B6.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkładaj kasę ; - )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie Panas DX900 jest nie do zaakceptowania z powodu beznadziejnych kątów. Oglądałem go w kilku sklepach i tylko siedząc dokładnie na wprost środka ekranu obraz jest dobry, mało powiedziane - znakomity, ale kąty go dla mnie degradują (chyba najgorszy pod tym względem ze wszystkich nowych LEDów). Cena Panasa 22000 to tylko 3000 mniej od LG Oled 65B6. Z utęsknieniem czekam więc na Wasz test E6 i jeszcze chętniej na B6.

No właśnie, przez pryzmat tych kątów bawi mnie nieco pomysł płacenia kroci za kalibrowanie takich LCD. Co z tego, że siedząc dokładnie na wprost obraz jest (prawie) idealny, skoro wystarczy spojrzeć na niego pod kątem, by był gorszy od nieskalibrowanego...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Generalnie tak juz jest w LCD albo ma sie dobre katy i denna czern/kontrast albo ma sie dobra czern/kontrast i denne katy. Ot i tajemnica :D

Tyle ze o ile dobrze czytam to CX700/CX680 to LCD a ta technologia zupełnie mnie nie interesuje( raz miałem LCD od Sony i po trzech dniach oddałem) to wyrób telewizoro podobny, kto uważa inaczej niech się nimi jara ma do tego prawo, natomiast GT/VT mimo dużego poboru prądu było kwitesencją jakości. Do tej pory użytkowałem 42cal VT20, dałem w prezencie i żałuje. W ciągu kilku, kilkunastu lat najwyższe noty wystawił bym za jakość obrazu kineskopowcom Sony Trynitron i plazmom Panasonica

Od konca idac, tez tak sadze, w CRT nie bylo nic lepszego niz Sony. PDP Panasonica przez lata stanowily punkt odniesienia dla innych.

Technologii LCD jednak bym nie skreslal bo bardzo mocno ewolouwala na przestrzeni ostatnich kilku lat.

I dzis jest zupelnie na innym poziomie niz w czasach plazm. Aby jednak byc szczesliwym z wyboru trzeba dobrze dobrac model do swoich potrzeb i byc swiadomym pewnych cech/wad tej technologii :)

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przechadzając się po Dartym w Paryżu zauważyłem G6V, piękny tv. Chciałem go przetestować (mam na flashu parę plików w HDRze) ale nie mogli odpowiedniego pilota znaleźć :laugh: a jak już znaleźli to coś nie działał :P. Więc tylko na ich demo mogłem popatrzeć, pięknie świeci aż chce się mieć to w domu. Po drugiej stronie stał Samsung 78js9500 i kurcze w takiej wielkości mieć OLEDa to by było miodzio

LGFEKiv.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu powyzej nie widac, ale ten soundbar w podstawie wyglada niebywale szlachetnie. Swietny projekt.

PS.Ciekawe jak zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odkładaj kasę ; - )

Już to robię :) . Oglądałem przedwczoraj w Saturnie na Głębockiej w W-wie LG Oled B6, ale wersję 55 cali. Niestety tylko demo, bo nie miałem ze sobą swojego materiału. Obraz wymiata, nawet byle co na tym tv wygląda super, a kąty to bajka. Zaniepokoiły mnie jednak odbicia otoczenia na ekranie, gdyż powłoka ekranu jest połyskliwa. Być może to wina mocnego oświetlenia jarzeniowego w sklepie, ale zacząłem mieć obawy, czy w moim mocno nasłonecznionym salonie taki TV się sprawdzi. Zaletą B6 (dla mnie) jest płaskość ekranu (oprócz wielu innych zalet OLED), gdyż jestem nieszczęśliwym posiadaczem zakrzywionego TV (LED), gdzie z powodu zakrzywienia i powłoki nie da się oglądać TV w słoneczny dzień (nie mówiąc o kątach). Czy E6 ma może powłokę mniej odbijającą światło?

Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo pojechac kilometr dalej byl wystawiony 65e6 i 65ks9500. Niestety sammy na materiale reklamowym za to e6 na tvp2hd jak powiedzial pan z obslugi z dvb-t....Jezu ale obraz byl makabrycznie zly....Jednak chyba trzeba miec dwa tv jeden max 46 cali lcd do ogladania tv i 65 oled do ogladania zrodel wysokiej jakosci. Powaznie bylem zdruzgotany tym obrazem i to juz drugi raz. Wczesniej w Olsztynie ogladalem 65b6 z nc plus i mecz na c plus hd wygladal tez bardzo slabo.

Już to robię :) . Oglądałem przedwczoraj w Saturnie na Głębockiej w W-wie LG Oled B6, ale wersję 55 cali. Niestety tylko demo, bo nie miałem ze sobą swojego materiału. Obraz wymiata, nawet byle co na tym tv wygląda super, a kąty to bajka. Zaniepokoiły mnie jednak odbicia otoczenia na ekranie, gdyż powłoka ekranu jest połyskliwa. Być może to wina mocnego oświetlenia jarzeniowego w sklepie, ale zacząłem mieć obawy, czy w moim mocno nasłonecznionym salonie taki TV się sprawdzi. Zaletą B6 (dla mnie) jest płaskość ekranu (oprócz wielu innych zalet OLED), gdyż jestem nieszczęśliwym posiadaczem zakrzywionego TV (LED), gdzie z powodu zakrzywienia i powłoki nie da się oglądać TV w słoneczny dzień (nie mówiąc o kątach). Czy E6 ma może powłokę mniej odbijającą światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo... ja z reguły oglądam NC+, zwłaszcza mecze Ligii Angielskiej... nie widziałem jeszcze sygnału tego typu na OLEDzie, tylko oryginalne "reklamówki" w UHD... ale jeśli faktycznie to tak wygląda, to nie TV dla mnie, bo szukam telewizora do salonu, a to będzie główny TV! Bedę mieć odtwarzacz UHD, na pewno parę filmów w tej rozdzielczości i HDRem będę posiadał na początku, jednak główny sygnał będzie w 760p/1080i/1080p. Także no, coraz bardziej szala przechyla się w stronę Sony 75XD94... no chyba że jakiś "gracz" dołączy do tej rywalizacji :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jest tak źle, mam 55EG910V i oglądam głównie polskie platformy cyfrowe i obraz jest naprawdę OK, za wyjątkiem niektórych kanałów nadawanych przez Cyfrowy Polsat, wcześniej miałem 65 LCD sony W805C i szczerze to obraz z kanałów TV był gorszy, po pierwsze nie było tej głębi i kolorów którą daje idealna czerń oledów, po drugie miał masakryczny banding, nie nadawał się do oglądania meczów. Dodatkowo akurat kanały C+ nadają chyba w najlepszej jakości ze wszystkich kanałów polskich, znacznie lepiej od Polsatu Cyfrowego czy Eleven. A w DVB-T obraz na TVP 1 i 2 HD jest bardzo kompresowany.

Oczywiście czym większy ekran tym bardziej wszelkie niedoróbki obrazu będą bardziej widoczne, ale sam czekam na jakieś promocje i spadek cen i biorę 65 calowego oleda. Oglądanie EURO czy NFL na 910V to czysta przyjemność.

Edytowane przez aleksej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ja się w końcu zdecyduję :blink:

Jeżeli miałbym brać OLEDa, to raczej G6, jednak nie jestem do końca przekonany... napiszcie mi jeszcze jedno, tak czytam wszędzie o tych LGkach, że OLED ma coś takiego, jak reset obrazu? Takie coś by nie było powidoków? Że niby robi się to automatycznie co kilka godzin oglądania? Tak zresztą wyczytałem z anglojęzycznych portali, bynajmniej tak to zrozumiałem :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marian_wierzbicki

Nie mogę się z Tobą zgodzić! Każda firma ma swoje algorytmy+procesor do upscalowania materiału niższej jakości do natywnej rozdzielczości telewizora. Jedni robią to lepiej, drudzy gorzej, i akurat właśnie LG nigdy nie wiódł prymu w tym aspekcie. Z tego co wiem, najlepiej zawsze z tym zadaniem radziły sobie telewizory Sony, no i chyba w tym roku również tak jest, bynajmniej tak wynika z opinii/recenzji.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na każdym telewizorze UHD obraz skalowany będzie wyglądał słabo.

Ehhh. Proponuje najpierw ogladac a potem pisac, a nie odwrotnie :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na każdym telewizorze UHD obraz skalowany będzie wyglądał słabo.

...ale nie gorzej niż na TV FHD tej samej wielkości. Niestety jaki sygnał taka jakość, a oglądanie DVB-T na Oledzie to raczej moim skromnym zdaniem profanacja i przerost formy nad treścią ;)

"W tym miejscu będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach. " - cytat z dowolnego tutaj testu, autor: Maciej Koper

Edytowane przez MaXeN
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ja się w końcu zdecyduję :blink:

Jeżeli miałbym brać OLEDa, to raczej G6, jednak nie jestem do końca przekonany... napiszcie mi jeszcze jedno, tak czytam wszędzie o tych LGkach, że OLED ma coś takiego, jak reset obrazu? Takie coś by nie było powidoków? Że niby robi się to automatycznie co kilka godzin oglądania? Tak zresztą wyczytałem z anglojęzycznych portali, bynajmniej tak to zrozumiałem :blush:

Jeżeli TV gra co najmniej 2godziny to po wyłączeniu-przez kilkanaście sekund trwa czyszczenie matrycy z ładunków elektrostatycznych nagromadzonych w miejscach szczególnie na to podatnych,czyli np.tam gdzie było logo stacji tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawidłowość taka, że na OLED w MM ( Wawa Marki) puszczają NC+.

Efekt jest żałosny. ANTY REKLAMA.

Prosiłem o demo LG ale pan manager MM nie znalazł pilota.

Prośba o pokaz streamingu z YT UHD np. Tokiostreetview została oddalona z powodu braku ... internetu.

Obok na Samsungach wypasione dema ...

Układy, układy, układ. Tu nadal tylko ryba nie bierze.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowość taka, że na OLED w MM ( Wawa Marki) puszczają NC+.

Efekt jest żałosny. ANTY REKLAMA.

Prosiłem o demo LG ale pan manager MM nie znalazł pilota.

Prośba o pokaz streamingu z YT UHD np. Tokiostreetview została oddalona z powodu braku ... internetu.

Obok na Samsungach wypasione dema ...

Układy, układy, układ. Tu nadal tylko ryba nie bierze.

:lol: Naprawdę w tych żałosnych marketach chcielibyście sprawdzić możliwości tych telewizorów ? przecież oni tam sprzedają je jak mięso :D sprzedawcy to totalne tumany o wiedzy jak czerń itp.Też tam kilka dni temu widziałem B6 z włączonym TVP 2 i wyglądało to tragicznie, jakby powłączał wszystkie filtry obrazu a może po prostu ostrość miał na maksa .W moim 65VT60 przy ostrości na 100 obraz też wygląda jak przerysowany ale mimo to nie ma takich artefaktów/poszarpań krawędzi jak ten B6 OLED. Samsung chyba rządzi tym marketem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek

Oglądam na ekranie FHD od października 2006r. + UHD Samsung JU7000 od 8 miesięcy

skalowanie pogarsza obraz , szczególnie słabo wyglądają mecze piłki nożnej - trawa jest rozmyta i wygląda jak zielona plama.

Mecze EURO wolę oglądać na Sony W905A.

Na UHD bajecznie wyglądają programy z satelity 2160p lub natywne 4k z YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Natywne 4K z YT ? ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo pojechac kilometr dalej byl wystawiony 65e6 i 65ks9500. Niestety sammy na materiale reklamowym za to e6 na tvp2hd jak powiedzial pan z obslugi z dvb-t....Jezu ale obraz byl makabrycznie zly....Jednak chyba trzeba miec dwa tv jeden max 46 cali lcd do ogladania tv i 65 oled do ogladania zrodel wysokiej jakosci. Powaznie bylem zdruzgotany tym obrazem i to juz drugi raz. Wczesniej w Olsztynie ogladalem 65b6 z nc plus i mecz na c plus hd wygladal tez bardzo slabo.

Nie mogłem w to uwierzyć co piszesz, bo przecież jest tyle ohów i ahów na temat oledów, więc pojechałem do tego MM i....uwierzyłem. Leciał kanał Discovery HD i rzeczywiście wyglądało to fatalnie. Płynność bardzo słaba, smużenie, pikseloza. Tylko czerń i kąty widzenia doskonałe. Zastanawiam się, czy sprzedawcy nie zadali sobie najmniejszego trudu, żeby coś poprawić w ustawieniach, co znając ich "fachowość" jest wielce prawdopodobne, czy też po prostu oledy tak mają, że tylko content UHD jest świetnie odtwarzany, a zwykłe HD już nie. Ponieważ u mnie w domu 95-98% używania tv to oglądanie kanałów tv z NC+, a pojawienie się tam kanałów UHD to pieśń niekoreślonej, dalekiej przyszłości, więc chyba pójdę w jakiegoś dobrego leda. Zastanawiam się między Samsungiem 65KS8000 a LG 65UH950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...