Skocz do zawartości
matteo23

Moduł CAM aston 2,26

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zrezygnowałem z dekodera nc+ na rzecz modułu aston 2,26.

Niestety, pojawiły się problemy, a mianowicie poziom błędów w graniach 90-130 oraz siła sygnału ok 50, jakość 35-45

Co może być przyczyną i co mogę zrobić, żeby to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ks7000. Tuner słabszy niż ten w dekoderze? W dekoderze była takie parametry: siła jakoś 80/60.

Antena średnica 70cm.

NIe sądze, żeby moduł był wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł tylko dekoduje a za jakość siłę odpowiada dekoder telewizora. Antena 70-tkaa to musi być w naszych warunkach dość dokładnie ustawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, czyli z anteną cos trzeba pobrówać.

Czy po prostu kupić większą? Tuner tv tez moze być kiepski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 80-90 tka da zapas sygnału do spokojnego oglądania. W większości telewizorów tunery są słabsze chociaż np. Panasonic , LG mają dość dobre wbudowane tunery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma moduł dostępu do jakości obrazu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku. Przy poziomach jakości sygnału, o ktorych mowa oraz poziomie blędów mogą pojawić się macrobloki.

Jesli lubisz kwadratową telewizje to nie powinno ci to przeszkadzać ;)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pisze o wartościach jakość/siła występujących po podłączeniu anteny sat do dekodera w TV Samsung , a konsekwencje tego to jest inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy talerz założyć , ustawić dobrze i oglądać .

Nie można bezkrytycznie porównywać oceny mocy/jakości sygnału z dekodera nc+ do wskazań dekodera wbudowanego w TV ! .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pisze o wartościach jakość/siła występujących po podłączeniu anteny sat do dekodera w TV Samsung , a konsekwencje tego to jest inna sprawa.

To czy twoim zdaniem parametry są wystarczające czy należy zmienić antenę? I co ma do tego moduł?

:blink:

Bo ja uważam, że wartości są zbyt niskie i nie zapewnią dobrego obrazu. Nalezy albo perfekcyjnie ustawic antenę, IMHO 70 cm to moim zdaniem zbyt mało albo zastosować talerz większy. Do linii Wisły powiedzmy 90 cm, do linii Bugu powiedzmy 120 cm.

Ale to moje zdanie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Tobie chodzi , przeczytaj moje posty wyżej na spokojnie to może zrozumiesz co pisałem o antenie , module. Tyle w temacie .

Pozdrawiam i żegnam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...