Skocz do zawartości
Gmeru

Nowa wersja Xbox One S - z obsługą HDR i 4K (Ultra HD Blu-ray)

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli potwierdzi sie cena u nas i bedzie w srodku naped UHD to mamy znakomita wiadoomosc dla videofili- szybciutko spadna nam ceny odtwarzaczy UHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że IR nie znalazł się tam przez przypadek tylko po to że będzie pilot do dokupienia i możliwość korzystania z pilotów uniwersalnych wiec przewidują większa multimedialnośc konsoli. NIe każdy lubi obsługiwać film padem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś potwierdzone info że odtwarzacz będzie wbudowany w konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same dobre wieści - przynajmniej sony ze swoim ps4 neo nie będzie mogło odlecieć z ceną i jest szansa że bedzie za 400euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w specyfikacji czytnika UHD

* Streaming w rozdzielczości 4K dotyczy wybranych aplikacji. Technologia HDR tylko w grach i programach telewizyjnych, w których jest ona obsługiwana. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.trustedreviews.com/opinions/xbox-one-s-vs-xbox-one

Ja nie widzę w specyfikacji czytnika UHD

* Streaming w rozdzielczości 4K dotyczy wybranych aplikacji. Technologia HDR tylko w grach i programach telewizyjnych, w których jest ona obsługiwana. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Microsoft.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff

już myślałem że kroi się przekręt z UHD bez czytnika.

oby sony w nowym PS4 Neo też dało taki napęd.

w tym tekście z trustedreviews mają niezłe poczucie humoru:

"While the original Xbox One is technically capable of supporting 4K gaming and video, it comes with an HDMI 1.4a port, which means it can only output 4K at 30Hz, which is useless for games and problematic for some video."

większość gier działa na konsoli w 30fps (a nawet ma problem by utrzymać stałe 30klatek) a piszą oni że 30hz jest useless. mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się pierwsze recki.

Netflix UHD HDR - tak.

Obsługa płyt UHD Blu-ray - tak.

HDR 10 - tak. DV - nie.

Bitstreaming bezstratnych formatów dźwięku - nie, ale ponoć ma to być poprawione w którejś z przyszłych aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba

No i pojawiły się pierwsze recki.

Netflix UHD HDR - tak.

Obsługa płyt UHD Blu-ray - tak.

HDR 10 - tak. DV - nie.

Bitstreaming bezstratnych formatów dźwięku - nie, ale ponoć ma to być poprawione w którejś z przyszłych aktualizacji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się Skę dobrze przetestować pod kątem UHD (pytanie kto jest na ten moment w PL w stanie dobrze to przetestować ;p mam wrażenie, że prawie nikt i już widzę te "recenzje" na blogach aaaaaaaaaaaaaaaaaa). Nasz polski oddział nie jest chyba jakiś pro w tych tematach (widać po sposobie komunikacji tej konsoli) a szkoda bo z taką wersją konsoli powinni walić drzwiami i oknami w takie miejsca jak tutaj ale może uda się coś wykombinować.... Konsola by już u mnie stała ale zamówiłem wersję GOW4 i dopiero październik grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się Skę dobrze przetestować pod kątem UHD (pytanie kto jest na ten moment w PL w stanie dobrze to przetestować ;p mam wrażenie, że prawie nikt i już widzę te "recenzje" na blogach aaaaaaaaaaaaaaaaaa). Nasz polski oddział nie jest chyba jakiś pro w tych tematach (widać po sposobie komunikacji tej konsoli) a szkoda bo z taką wersją konsoli powinni walić drzwiami i oknami w takie miejsca jak tutaj ale może uda się coś wykombinować.... Konsola by już u mnie stała ale zamówiłem wersję GOW4 i dopiero październik grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Na zachodzie tez jakaś bieda pod względem przetestowania pod kątem odtwarzania UHD, nawet nie ma na tę chwile ani jednego filmiku na YT jak ktoś to sprawdza demonstruje :).

Słyszałem tylko ze trzeba ściągać jakiś duży update ponad 4GB żeby odpalała bo prosto z pudełka nie odtwarza.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że jeżeli chodzi o konsole to możecie na mnie liczyć. Jutro zrobię dla Was wielki test odnośnie UHD i wrzucę w weekend :) Mamy KS9500, mamy OLED itd. Zaraz wyciągam, zrobię aktualizację i jutro jadę do redakcji działać. Akurat konsolowe portale to mają blade pojęcie o UHD więc widzę potrzebę porządnego testu od strony UHD.

1.jpg

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ilu Polaków będzie się jarało filmami UHD z polską wersją językową ?

Jak będzie ich z 50,to akurat wyjdzie Scorpio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka zajawka: https://www.facebook.com/HDTVPolska/videos/10153935778127017/

I mogę na gorąco napisać zanim skleję materiał:

1. Poszła aktualizacja nieco ponad 1GB na dzień dobry

2. Filmy na Ultra HD Blu-ray łyka aż miło. Skoro najtańszy player na rynku i jeden z dwóch kosztuje 1999zł to można się poczuć, że albo mamy gratis konsolę albo odtwarzacz

3. HDR działa - aktywujemy go w konsoli oraz jak trzeba także w konkretnym TV. Oczywiście bez gier bo te dopiero wyjdą: Forza 3 czy GOW4

4. Filmy na YouTube idą w Full HD :(

5. Upscal jeszcze sprawdzam ale mamy na lewym TV starego Xboxa a na prawym nowego więc wyjdzie ;-). Oczywiście domyślam się, że różnice pewnie z mega lupą... ale ok. Zanim to potwierdzę to wolę zobaczyć.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cpu/gpu nie będzie miało sprzętowego wsparcia dla dekodowania VP9 to nic z tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...