Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

No ok ale ja nie bez powodu zapytałem gdzie bo jest problem z dostępnością na chwilę obecną i chciałem zapytać telefonicznie tam gdzie kupiłeś czy mają lub będą mieli 50tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko

włączyłem gr obsługującą 4k i hdr i mam komunikat "ta aplikacja obsługuje 4k hdr ale ze wzgledu na ustawienie tv bedzie wyswietlana w 2k hdr. jesli tv obsluguje zakres 4k hdr sprobuj zmienic jego zakres"

wszysko mam na auto

opanowane. w konfiguracji jest automat. ustaw. hdmi. I tam jest TRYB1 oraz TRYB2 (w tym działa poprawnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy funkcja wygaszania lokalnego w 65' wersji tego telewizora takze jest bezuzyteczna biorac pod uwage podswietlanie direct LED uzyte w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam od tygodnia ten TV i wszystko generalnie ok ale przy wyłączonym adaptacyjnym podswietleniu widać spory clouding. Czy ten model tak ma czy mój egzemplarz taki akurat jest? Fotka trochę marnej jakosci ale lepszej nie udało mi się zrobić 37ecbbc4174fd88126d943b60a3681f8.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małym błędem można przyjac, ze 9z10 LCD ma mniejszy lub większy clouding, wiec nie powinieneś czuć się jakość szczególnie źle z tym faktem. Pytanie tylko czy przeszkadza on/ jest widoczny przy normalnym oglądaniu czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo ciemnych scenach bylo go widać ale włączyłem na minimum adaptacyjne podświetlenie i nie jest to aż tak widoczne. Tak za bardzo się na telewizorach nie znam i już się bałem że trzeba będzie reklamować ale skoro to powszechna "choroba" tego typu TV to nie ma się chyba co martwić

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy normalnym oglądaniu go widzisz to pytanie - czy tylko na czarnych pasach filmów czy także w momencie kiedy ich nie ma ? I jaki wówczas masz tryb obrazu i sile podświetlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 58DX750? Taki granatowy rzeczywiście jest, czy tylko na zdjęciu?

Edytowane przez loky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym całkowicie adaptacyjnym podswietleniu widać to nie tylko na czarnych pasach ale również przy ciemnych scenach. Nie ma niby tragedii, moja żona nie widzi a ja tak. Włączyłem na min. adaptacyjne podświetlenie i to znacznie to niweluje. To jest 50 dx750 i tak granatowo wyszedł tylko na fotce, tak to jest czarny

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jarekzimin napisał:

Przy wyłączonym całkowicie adaptacyjnym podswietleniu widać to nie tylko na czarnych pasach ale również przy ciemnych scenach. Nie ma niby tragedii, moja żona nie widzi a ja tak. Włączyłem na min. adaptacyjne podświetlenie i to znacznie to niweluje. 
 

Nie powinno tak być, ale bardzo ważne jest w jakim trybie obrazu to masz i przy jakiej sile podswietlenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb obrazu normalny, podświetlenie 50

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ale na prawdziwe kino też widać

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tv do reklamacji. W tzw. między czasie zjedz z podświetleniem na 25 i daj znać o ile lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjechalem z podswietleniem na 35 póki co i już jest lepiej. Reklamować to chyba nie ma co bo cloudingu raczej się nie przeskoczy. Tragedii nie ma, taki zwykły użytkownik to tego nie zauwazy podczas zwykłego uzytkowania. Zresztą wątpię żeby uznali reklamację na clouding

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam clouding w swoim 58dx780

Najlepsze jest to że miałem po dwóch tygodniach użytkowania zabrany telewizor do serwisu i wymienioną matrycę

Na pierwszej matrycy oprócz cloudingu były dwie kolorowe plamy i moze dlatego miałem panel wymieniony

Po ponad 3 tygodniach w serwisie telewizor przywieziono mi do domu .

poczekałem pare godzin żeby go na zimno nie włączać.

Następnie pelen nadziei włączyłem telewizor , i co ?

Clouding znowu jest tylko w innych miejscach. Normalnie załamka . Telefon do serwisu i jedyne co sie dowiedziałem to że telewizor był sprawdzany i według nich jest wszystko w porządku :(

Najgorsze jest to że w sklepie w normalnych warunkach clouding jest niewidoczny a jeszcze przy włączonym wygaszaniu nie ma szans żeby to zobaczyć.

Jedyne wyjście jak ktoś w którymś temacie napisał to koc ze sobą zabrać.

Przez ponad 10 lat miałem telewizory Panasonica i nigdy nie miałem z nimi żadnego kłopotu i żadnych do nich zastrzeżeń.

Teraz niby nowe , 4k , HDR i model nie za niski a taka niemiła niespodzianka

Zresztą całe to 4k i Hdr to też sprawa taka sobie , przynajmniej w modelu dx780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cloudingu o którym pisałem to metoda pocierania szmatką matrycy znacznie pomogła i zniwelowala białe powiaty na czarnym tle. Na początku chyba zle tarlem po clouding się uwidocznil a potem tarlem w stronę środka matrycy i jest bardzo duża poprawa na poziomie akceptowalnym. Jest bo być musi ale mały w porównaniu z tym co było

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych od dzisiaj promocja w Saturnie na model 58DX750 cena 5099pln.Plus do tego bonus 500 pln na inny sprzęt w Saturnie.Chyba się skuszę.Myślałem jeszcze o Samsungu 55KS7000 no i mam dylemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, robercik1979 napisał:

Dla zainteresowanych od dzisiaj promocja w Saturnie na model 58DX750 cena 5099pln.Plus do tego bonus 500 pln na inny sprzęt w Saturnie.Chyba się skuszę.Myślałem jeszcze o Samsungu 55KS7000 no i mam dylemat :)

58DX750 w Saturnie wyprzedane, ja nie zdążyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i od początku mam problem.
Kupiłem kilka dni temu TX-58DX780E i już pierwszego dnia wieczorem spostrzegłem takie coś jak w załączniku, podejrzewam również clouding.
Przy oglądaniu w dzień nic nie widać, natomiast w nocy przy ciemnych scenach tak.
Mam możliwość oddać TV, zastanawiam się czy jest sens, czy inny będzie lepszy. Podobno wiele modeli tak ma, a wymiana na kolejny z tym problemem nie bardzo mi odpowiada.
Jest szansa, że kolejny będzie lepszy? Przy cenie prawie 6 tys. wg. mnie nie powinny mieć miejsca takie wady...

Liczę na odpowiedź jak to wygląda w porównaniu do innych matryc z DX750 I DX780.IMG_20170203_001345.jpg

Pozdrawiam,
Shezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroki LCD. Trafiają się lepsze ekrany... trafiają się również znacznie gorsze. Decyzja o zwrocie całkowicie indywidualna. Skoro zauważyłeś "niedoskonałości" to teraz ciężko będzie je zaakceptować. Ja mam jeden martwy piksel w strym telewizorze i choć jest w samym rogu i praktycznie go nie widać, to podświadomie i tak szukam go ciągle wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...